Forum » PPA
[#181] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #179

Po co namawiać? Po co na siłę kogoś wciągać na mapę? Jeśli jej funkcja ma być do kontaktu i pomocy przy np nagraniu dyskietek, czy sprawdzeniu zasilacza, to lepiej niech na niej będą chętni takiej pomocy udzielić.
Sztuczne pompowanie nie ma tu sensu.

Większym problemem jest świadomość użytkowników, że taka mapa istnieje.
Nie wiem jak inni użytkownicy, ale ja nie buszuję po calej stronie. Czytam głównie forum i zaglądam czasem na giełdę.
Myślę, że najlepszym sposobem na poinformowanie wszystkich o zmianach i potrzebach aktualizacji będzie wysłanie PRIVa gdy wszystko będzie już gotowe.

Od kiedy jest funkcja "Dodaj obrazek przez imgur.com"? Zauważyłem ją wczoraj
[#182] Re: Dalszy rozwój strony

@snifferman, post #181

Po co namawiać? Po co na siłę kogoś wciągać na mapę? Jeśli jej funkcja ma być do kontaktu i pomocy przy np nagraniu dyskietek, czy sprawdzeniu zasilacza, to lepiej niech na niej będą chętni takiej pomocy udzielić.


Ja jestem takim samym użytkownikiem strony. Każdy może wysłać newsa czy utworzyć wątek i informować. Ja mogę funkcję zrobić, ale nie chcę namawiać do aktualizacji tego typu danych. Już tłumaczę dlaczego mam takie podejście.

Na mnie spada utrzymywanie funkcjonalności czy dbanie o to żeby te dane były dobrze zabezpieczone. Reagowanie na zgłoszenia, że coś działa źle czy nie działa. Przy zależnościach od zewnętrznych usług - gdy przestają działać albo zmieniają warunki użytkowania nie zawsze znajdzie się taki moment w życiu, że rzuci się wszystko by tylko naprawić funkcję dla garstki osób.
Dodatkowo tutaj są tematy związane z RODO. Są osoby, którym się po jakimś czasie zmienia podejście i chcą dane ukryć czy wyczyścić. To są kolejne drobiazgi do dodania - czyszczenie danych o lokalizacji a nie tylko ukrywanie. Moim zdaniem to jest pole minowe. Z perspektywy użytkownika jest wszystko pięknie, ale dla admina co ma dane jest to obciążeniem, większym niż kiedyś. By ustawić punkt na mapie trzeba użyć danych o lokalizacji do odpytania zewnętrznego API a więc przekazać im tego typu dane. Co oni z tymi danymi robią nie wiem. Z pozoru niewinna funkcjonalność może być prędzej czy później wykorzystana przez kogoś kto się na portal obraził i szuka haków żeby zgłosić do tego czy innego urzędu lub instytucji. Kary (finansowe) za naruszenie RODO mogą być duże.

Wyobraźmy sobie, że dzisiaj robię funkcjonalność bo mam czas. Odpytuję do zewn. API map a później ktoś to API przejmuje. Jutro i przez dłuższy czas nie mam czasu nawet na reagowanie na alerty tej funkcjonalności (lub śledzenie zmian w warunkach użytkowania). Byłaby luka. Jak ktoś wpisze "Wrocław" to jeszcze nic się nie dzieje, do API map przekazuje się tylko lokalizacja bez ksywy czy mejla. Jednak ktoś może podać pełny adres albo nazwę miejscowości, która ma niewiele mieszkańców a później mieć pretensje jak będzie jakiś wyciek czy gdy wyjdzie, że jakiś bot robił profil użytkowników "w celach badawczych".

To są tego typu wątpliwości.

Od kiedy jest funkcja "Dodaj obrazek przez imgur.com"? Zauważyłem ją wczoraj


Była o tym informacja zarówno w newsie na stronie głównej. Był też link tutaj w wątku do tego newsa.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:01:05 przez grxmrx
[#183] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #1

Czy niemożność dodania ogłoszenia to jakiś nowy feature? Próbowalem cztery razy dodać ogłoszenie sprzedaży złącza simm i za każdym razem (nawet nie dodawałem linków) pokazuje mi za każdym razem "nie można dodać ogłoszenia"
[#184] Re: Dalszy rozwój strony

@t-bone, post #183

Czy ten wątek służy do zażaleń na darmowe oprogramowanie? Nie i proszę się tego trzymać. Proszę zgłaszać przez zgłoś błąd lub mejlem a popatrzę w wolnym czasie. Starałem się odpowiedzieć w podobnym stylu.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 20:41:29 przez grxmrx
2
[#185] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #184

Przepraszam, że żyję...
[#186] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #184

Witam.
Czy byłaby możliwość automatycznego blokowania starych tematów?
Np. Po 2 latach od braku nowych wpisów.
Niektórzy potrafią odkopać temat co ponad 10 lat był martwy.
Przykład:

https://www.ppa.pl/forum/amiga/11493/baza-adresow#m734671

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 07:05:07 przez ted
[#187] Re: Dalszy rozwój strony

@ted, post #186

Moim zdaniem nie jest to złe. Wątek może ,trwa' ale jest jeden, a nie kilkanaście.
6
[#188] Re: Dalszy rozwój strony

@ted, post #186

O zobacz ja odkopałem temat po 11 latach.

TEMAT

Jakby był zablokowany, mielibyśmy 2 tematy o te jednej grze. A tak jest porządek. Odkopanie tematu, to nie zawsze coś złego, a są rzeczy które bardziej by się przydały na forum. Tymbardziej, ze chyba nie ma chętnych na przejęcie tematów związanych z rozwijaniem forum.
6
[#189] Re: Dalszy rozwój strony

@ted, post #186

Nie tak dawno pomogłem osobie która szukała kogoś na tym forum od 2007 roku... Po 14 latach od założenia tematu załatwiłem Jej namiar. Pomimo, że to odkop, zainteresowany jest szczęśliwy.
4
[wyróżniony] [#190] Re: Dalszy rozwój strony

@ted, post #186

Niektórzy potrafią odkopać temat co ponad 10 lat był martwy.


Krzywdy nikomu nie wyrządzili. Za to wykazali się umiejętnością korzystania z wyszukiwarki. Więc w czym problem?
4
[#191] Re: Dalszy rozwój strony

@Hubez, post #189

Ciekawe tylko, czy poszukiwany jest równie zadowolony
[#192] Re: Dalszy rozwój strony

@Aniol, post #191

Odkopię temat.

Jeśli ktoś nie robi tajemnicy ze swojej lokalizacji to proszę o jej uaktualnienie i wyrażenie zgody na wyświetlenie lokalizacji. Jak dla mnie to bardzo przydatne narzędzie ale obecnie z uwagi na brak tej zgody jest zupełnie nieprzydatne.
Szukam właśnie kogoś z okolic Trójmiasta aby pomóc koledze ze sprawdzeniem płyty A3000 (którą właśnie kupił i jest w drodze do niego) i z tych Amig tylko ja wyraziłem zgodę na pokazanie, gdzie mieszka moja Amiga.

Jeśli lubicie tajemnice, to proszę o ewentualny kontakt na priv. szeroki uśmiech
1
[#193] Re: Dalszy rozwój strony

@Rafał A-3000, post #192

Zaktualizowałem OK
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem