Wątek zamknięty
[#271] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #257

Oczywiście, że jest lepsza, bo ta marna podróba z CUSA to zwykły PC ze standardowymi pecetowymi bebechami z doklejoną nalepką Amiga.
Natomiast AmigaONE z AINC jest OFICJALNYM następcą klasyka. Weź sobie poczytaj skąd to całe zamieszanie, a nie pleciesz bzdury.


Sorry stary, ale pod kątem rzeczy które wygadujesz przebijasz wszystkich z którymi toczyłem tutaj spory :)

Klepiesz w kółko to samo zdanie "AmigaONE z AINC jest OFICJALNYM następcą klasyka" które będąc jedynie stwierdzeniem traktujesz jednako jako niezbity dowód na to samo stwierdzenie.

Masło maślane i nie wiadomo czy śmiać się, czy też może ty sobie przysłowiowe jaja robisz. To jest twój jedyny i ciągle powtarzany "argument". Poza nim nie jesteś w stanie odnieść się konkretnie do żadnych niewygodnych pytań, bo jedyne co potrafisz odpowiedzieć to "AmigaONE z AINC jest OFICJALNYM następcą klasyka" i dlatego jest Amigą :)

To ci już powiedziałem, że jako właściciel mojego passata uważam, że jest to bolid F1 i proszę go traktować jako bolid F1, bo ja tak uważam ; Nie istotne, że ani bolidu nie przypomina, ani nie ma z nim nic wspolnego poza czterema kołami i kierownicą. Ja tak uważam a to co widać nie jest istotne, tak jak w twoim przypadku nie jest istotne, że Amiga nie ma nic wspólnego z AmigaOne poza tym, że jedno i drugie jest komputerem. Równie dobrze można traktować wpominane 386SX jako Amigę.

I tu nie chodzi o kompromisy, tu chodzi o chłodną i realną ocenę tego co można nazywać Amigą z punktu widzenia praktyki i logiki, a co ktoś nazywa Amigą bo ma ochotę bądź nazywa bo ktoś tam ma prawa do NAZWY.

Oczywiście, że każdy może sobie wiatrak nazywać trąbką, bo jest tolerancja, jest wolność słowa i poglądów, ale skoro dyskutujemy poważnie na konkretny temat, to określmy jakieś szablony z kryteriami którymi mamy się kierować i który to szablon w praktyce jest najbardziej właściwy.

Tutaj mamy conajmniej kilka takich "szablonów".

Jednym (i moim zdaniem jedynym właściwym) jest kompatybilność poszczególnych modeli Amigi, która sprawia, że te na których bez programowej emulacji można uruchamiać ten sam soft, są Amigami.

Drugi, to preferowany przez "króla juliana" czyli błogosłaiwństwo AINC.

Trzeci to ten, który przekazuje pewną filozofię sprzętu i nawiązuje w jakiś sposób do klasyka bez kompatybilności i podobny w założeniach system "amigowy", który na nim można zainstalować (wszelkie maki itp.)

Nie wiem i nie chce mi się już dyskutować na ten temat, choć zacietrzewienie i nieustępliwośc niektórych jest irytująca, wręcz agitująca siłowo. Trudno o jakiś kompromis skoro zdania są tak różne a każdemu jego przekonanie wydaje się oczywiste.

Wydaje mi się, że dosyć dokładnie i logicznie uzasadniłem dlaczego AmigaOne nie jest Amigą. Pisałem wielokrotnie, że choćby ktoś to prawnie usankcjonował, to nazywanie żyrafy mianem konia, nie sprawi, że żyrafa koniem będzie nawet mimo podobieństw o wiele większych niż występują pomiędzy AmigaOne a Amigą.
[#272] Re: SamFlex Core

@Duracel, post #271

"Wydaje mi się, że dosyć dokładnie i logicznie uzasadniłem dlaczego AmigaOne nie jest Amigą. Pisałem wielokrotnie, że choćby ktoś to prawnie usankcjonował, to nazywanie żyrafy mianem konia, nie sprawi, że żyrafa koniem będzie nawet mimo podobieństw o wiele większych niż występują pomiędzy AmigaOne a Amigą. "

Ja bym na ich zrozumienie nie liczył, mieszkają w kraju w którym samochód osobowy po założeniu metalowej "kratki" staje się dla wybranych przepisów samochodem ciężarowym, ten kraj wstąpił na własna prośbę do unii która uznała że takie jedno warzywo jest owocem, też dla wybranych przepisów. Więc i tutaj dla wybranych ...... AmigaOne jest nie AmigąOne a Amigą.


Pozdrawiam
[#273] Re: SamFlex Core

@RadoslawF, post #272

Już (od prawie 2 lat) nie można rejestrować samochodów z kratką jako osobowych. Co do kwalifikacji unijnych co jest owocem a co jest warzywem... no cóż, właściwie każdy współczesny organizm gospodarczy dorobił się tego rodzaju dziwacznych definicji (a jakie dziwaczności są w regulacjach amerykańskich...). Zresztą dotyczy to nie tylko gospodarki, wiesz jakie dziwne definicje dzielą rośliny uprawne na rolnicze i warzywne? Bynajmniej nie ma to nic wspólnego z polityką czy ekonomią.
Trzeba się niestety pogodzić z tym, że schodząc z wygodnego drzewa gdzieś na skraju afrykańskiej sawanny zaczęliśmy tworzyć coraz więcej definicji i próbujemy upakować cały złożony świat w ich uproszczone ramy. Czego przykładem jest nierozwiązywalna dyskusja (?) w tym wątku.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 21:44:28 przez wali7
[#274] Re: SamFlex Core

@wali7, post #273

Jest rozwiązywalna, Amigi to kiedyś były komputery z procesorami Motoroli 680x0 a teraz są to komputery z procesorami Intela, Amig z PPC nie było i raczej nie będzie, a to że niektórzy próbują zaklinać rzeczywistość to już sprawa między nimi a ich psychiatrami.


Pozdrawiam
[#275] Re: SamFlex Core

@RadoslawF, post #274

moja 1200 ma procek ppc
[#276] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #275

Dokupowany oddzielnie i dokładany na specjalnej karcie, producent nigdy Amig z PPC nie sprzedawał. Prawda ?


Pozdrawiam
[#277] Re: SamFlex Core

@wali7, post #273

Z marchwią jako owocem to bodajże stąd się wzięło, że wszystko z czego można zrobić sok chcieli przeforsować jako owoc.
Tak się zastanawiam jak podnieść ten watek, ale nie mam pomysłu
[#278] Re: SamFlex Core

@adam_mierzwa, post #277

Ja tam czekam na odpowiedź na najważniejsze pytanie:

kto zabił?!
[#279] Re: SamFlex Core

@Dopuser, post #278

Laurę Palmer? Nie wiem
[#280] Re: SamFlex Core

@adam_mierzwa, post #277

Przykład z owocami i UE jest wbrew pozorom bardzo trafny. Pokazuje bowiem, że nazewnictwo i kategorie często są zmieniane wbrew logice tylko po to, aby ominąć jakiś przepis, skorzystać z jakiejś ulgi bądź jak w przypadku AmigaOne poczuć się lepiej... jako Amigowiec.
[#281] Re: SamFlex Core

@Duracel, post #280

Myślę że uogólniasz. Mogę mówić tylko za siebie jak ja to widzę - jest pomysł na reaktywację Amigi w oparciu o AmigaOS. Staramy się ("czerwoni") żeby to odbywało się oficjalnie, czyli możliwość kupna nowego komputera z systemem, a użycie znaków towarowych (tych które udało się wydrzeć od Amiga Inc.) może pomóc. Ale... gdyby nie było tego (Trevora Dickinsona, wygranego procesu itd) - pewnie i tak siedziałbym na AmigaOS na AmigaOne.
Poczuć się lepiej... jako Amigowiec - nigdy nie myślałem w ten sposób, dla mnie rozwiązanie które wybrałem jest "tą" kontynuacją, moje ego akurat nie miało udziału w podjęciu decyzji :)
[#282] Re: SamFlex Core

@adam_mierzwa, post #279

Bob, to był Bob
[#283] Re: SamFlex Core

@RadoslawF, post #276

@RadoslawF
Chcesz się ośmieszyć.

Och. Ach. link

Pierwszy model z serii nazywał się "Amiga"

Ok. Niech będzie. Zastanów się jednak co w takim razie masz na myśli pisząc:
"AmigaOne nie jest Amigą."
Zabawne kwestie zaczynają wychodzić, jak się przeczyta więcej niż jedną Twoją wiadomość wstecz i zacznie je konsekwentnie analizować. Oto co RadołsawF ma tak naprawdę na myśli:
"AmigaOne nie jest pierwszym modelem serii nazywającym się Amiga, zanim Commodore zaczęło stosować numerki."
Dzięki Kapitanie Oczywistość! Nigdy bym się nie domyślił, ze Amiga One nie jest pierwszym z rodziny komputerów marki Amiga.

Ja bym na ich zrozumienie nie liczył, mieszkają w kraju w którym samochód osobowy po założeniu metalowej "kratki" staje się dla wybranych przepisów samochodem ciężarowym, ten kraj wstąpił na własna prośbę do unii która uznała że takie jedno warzywo jest owocem, też dla wybranych przepisów. Więc i tutaj dla wybranych ...... AmigaOne jest nie AmigąOne a Amigą.

Gwarantuję Ci, że nikt nie uważa, że AmigaOne jest:
- "firmą Amiga"
- "pierwszym z serii komputerów Amiga, przed nadawaniem numerków"
Cały Twój problem wynika z założenia, że firma Amiga powinna zamknąć rodzinę swoich produktów i z uwagi na klasyki jej nie rozszerzać. Ok. Ale ja tak nie uważam. Dlaczego to Cię tak boli? Może powinieneś skonsultować ten problem z psychiatrą?

a to że niektórzy próbują zaklinać rzeczywistość to już sprawa między nimi a ich psychiatrami.

A właśnie że nie, bo ty!

Dokupowany oddzielnie i dokładany na specjalnej karcie, producent nigdy Amig z PPC nie sprzedawał. Prawda ?

Ale nie zapominasz *oczywiście*, że planował i projektował *tfu* niekompatybilne Amigi oparte o *tfu* RISCu, a nawet rozważał zastąpienie AmigaOSu *tfu* Windowsem 95?

@Duracel
Wydaje mi się, że dosyć dokładnie i logicznie uzasadniłem dlaczego AmigaOne nie jest Amigą.

"Z tego, że księżyc jest z sera wynika, że Warszawa jest stolicą Francji" również jest dokładne i poprawne logicznie, a niczego nie udowadnia. Cały problem z logiką jest taki, o czym tak wielu tak często zapomina, że wywód na poziomie *intuicyjnym* jest jedynie tak mocny, jak założenia na których się opiera.
Można stworzyć bardzo bogate i poprawne wywody logiczne, ale nic nie warte: bo oparte na fałszywych założeniach. Swoją drogą, taki tok myślenia określany jest mianem: "paranoja".
Twoim głównym założeniem jest, że amigowość dyktuje kompatybilność:
1) ale przecież w planach Commodore-Amiga były nowe komputery (chipset Hombre) nie kompatybilne (bez emulacji) z dotychczasowymi.
2) Podobieństwo między modelami klasycznymi komputerów marki Amiga jest tylko obserwacją pewnego, zamkniętego zbioru elementów. Wnioskowanie na tej podstawie, w sensie logiki, że każdy element tego zbioru zawsze będzie spełniał te cechy jest błędem. Patrz #1 firma Commodore-Amiga działała niezgodnie z tym założeniem.
Podsumowując niestety Twój wywód opiera się na dość niepewnej podstawie i zawiera nielogiczny wniosek dt. zbioru komputerów marki Amiga

Pisałem wielokrotnie, że choćby ktoś to prawnie usankcjonował, to nazywanie żyrafy mianem konia, nie sprawi, że żyrafa koniem będzie nawet mimo podobieństw o wiele większych niż występują pomiędzy AmigaOne a Amigą.

Ale i żyrafa i koń wciąż są "marką" zwierzęcia czemu, nawiązując do Amiga i Amigi One, starasz się takiemu opisowi zaprzeczać? Dlaczego to, że ktoś na konia mówi potocznie "zwierzę", miałoby powodować, że żyrafa nie jest zwierzęciem?

@Wali7
Na drugiej stronie instrukcji wspomnianej A500 jest napisane "Amiga is a registered trademark of Commodore-Amiga, Inc.".

Taki tekst można swobodnie umieścić nawet teraz na drugiej stronie instrukcji do Amigi One X1000. Obok pdobnie brzmiącego:
"Amiga One is a registered trademark of Amiga, Inc."
W instrukcji do Amiga 500 też można byłoby z kolei dopisać:
"Amiga 500 is a registered trademark of Amiga, Inc."
Co niby to miało udowadniać, poza tym, że marki te do kogoś należą?

Już (od prawie 2 lat) nie można rejestrować samochodów z kratką jako osobowych. Co do kwalifikacji unijnych co jest owocem a co jest warzywem...

Zrozum jednak, że problem z problem z Amigą nie leży na tym poziomie. To raczej ja mógłbym Ci zarzucić typowe myślenie anty-postępowego polskiego rolnika:
Przez całe życie sprzedawałem zdrowe polskie owoce i nie zgadzam się by teraz oferowano także mango. Zobaczcie słowo: owoc zaczyna się na o, a mango na m. Słowo owoc nie jest też częścią mango. Jedyne co mają wspólne to słowo pestka. Widziałem wiele jabłek i nie wyglądały jak mango. Jasno więc z tego wynika, że mango nie jest owocem! Nie uznaję błogosławieństwa UE!
Sorry jakby anty-postępowy polski rolnik nie zaklinał rzeczywistości: mango jest owocem i nie chodzi tu nawet o błogosławieństwo UE.
Analogicznie: Amiga One jest marką komputerów Amiga. Nawet jeśli nie uznajesz błogosławieństwa AInc.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 02:45:40 przez Radov

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 02:46:19 przez Radov

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 02:49:26 przez Radov
[#284] Re: SamFlex Core

@Radov, post #283

Pisząc że Amiga One nie jest Amigą mam nam myśli że nie nie jest, jest tylko AmigąOne i niczym więcej.
A jeśli chcesz dyskutować to nie przekręcaj wypowiedzi dyskutantów, chyba że faktycznie już nie masz argumentów, to przeproś i nie odzywaj się w tym temacie.

To twój problem wynika z przypisywaniu mi twierdzenia że "firma Amiga" powinna to czy tamto. Prawda jest taka że prawa do nazwy Amiga ma firma Commodore USA i sprzedaje pod tą marką komputery. Negowanie tego prowadzi do widocznych problemów psychicznych więc konsultację z psychiatrą wykonaj sam. Naprawdę przyda ci się.

To że poprzedni producent planował komputery niezgodne z dotychczasową linią Amig nie oznacza że dzisiejsza AmigaOne jest Amigą, to że swojego czasu produkował pecety też tego nie oznacza.


Pozdrawiam
[#285] Re: SamFlex Core

@Radov, post #283

Widzę, że część fanów OS4 pasjonuje się uprawianiem starożytnej filozofii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sofistyka

Stan faktyczny jest taki, że istnieje znak handlowy Amiga, należący niegdyś do Commodore. AmigaOne nie może się nazywać Amiga Cośtam, gdyż jej producent nie posiada praw do znaku Amiga. Oczywiście mógłby nazwać swój produkt Mango, albo MangoOne. Wybrał AmigaOne, bo to się kojarzy z nazwą Amigą (MangoOne zapewne nie kupiłbyś za te same pieniądze), do której jednak nie ma praw! Super.
Panasonic, Panosonic, Panascanix i PanasosicOne. Oczywiście to samo i kontynuacja


Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 09:07:19 przez wali7
[#286] Re: SamFlex Core

@RadoslawF, post #284

Widzę, że adam_mierzwa i Radov rozumieją o co mi chodzi, a reszta nie chce, albo nie potrafi zrozumieć mojego punktu widzenia.

To może wróćmy do końca szalonych lat 90, kiedy to jeszcze sporo mówiło się o następnych modelach Amigi zwanych "PowerAmiga" czy "AmigaNG". Mimo, że ta druga była totalną odskocznią od klasyka (system QNX, procesor Transmeta i pecetowe wyposażenie), to jakoś nie kojarzę, żeby ktokolwiek negował, że ten model nie jest Amigą. Owszem, były krytyczne głosy, że ten model Amigi zbyt mocno różni się od klasycznej Amigi, ale w powszechnej świadomości TO BYŁ NOWY MODEL AMIGI. I nikt, ale to nikt nie twierdził, że to nie jest Amiga, tylko AMIGA NG.
A teraz kiedy zamiast AmigiNG jest AmigaONE to nagle nie jest to Amiga.
Nie wiem jak to jaśniej wyjaśnić. Na zdrowy chłopski rozum - AmigaOne jest NASTĘPCĄ klasycznej Amigi, wywodzi się od AmigaINC, która wówczas posiadała wszystko co pozostało po poprzednich właścicielach marki.
Twierdzenie, że ich nowy produkt nie jest Amigą, to chyba tylko zwykła złośliwość albo totalna ignorancja faktów.
[#287] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #286

Kto tak mówił? Commodore albo Escom? Czy może tylko w Magazynie Amiga tak napisali? Linki, linki proszę.
My doskonale wiemy co masz na myśli. Ale mylisz się. W swietle faktów produkt ten jest Amigą dokładnie tak samo jak Pegasos (z OS4 albo Morphosem) - czyli nie jest. A z punktu prawnego, ten produkt jest Amigą tak samo jak mój pecet - czyli też nie. To coś nie jest bowiem Amigą, tylko AmigaOne. Nie może być Amigą, gdyż producent nie ma praw do marki Amiga. Ma ją ktoś inny, i ten ktoś (CUSA) może swoje produkty sprzedawać pod marką Amiga. Co zresztą robi.
Jeśli nie wierzysz, to otwórz sklep, kup kilka AmigOne, namaluj na nich nazwę Amiga i sprzedawaj pod tą nazwą. Nie zapomnij poinformować o tym fakcie właścicieli marki Amiga. I czekaj na ich reakcję
[#288] Re: SamFlex Core

@wali7, post #287

Prawa do marki miał wówczas AINC i to od nich wyszła AmigaONE jako nowa Amiga.
[#289] Re: SamFlex Core

@Minniat_Planet, post #270

No kiedyś tak było, była tania i dobra.
Dzisiaj jeśli się rozejrzysz za czymś podobnym, to zobaczysz struclę z MOSem :]
Jeśli nie patrzysz tylko na nazwę, to nabędziesz taki duet i będziesz happy. Jeśli nazwa ma znaczenie, to musisz bulić... sad but true :P
[#290] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #288

Kiedy? W 1993 roku?
AmigaOne wyszła jako AmigaOne a nie nowa Amiga.

Bo widzisz, ja posiadam najnowszy model Lamborgini. Serio. Wyprodukowano go jako jako Mazda, ale z kolegą myślimy o zarejestrowaniu znaku LamborginiOne. Czyli to prawdziwy, nowy Lamborgini! Nieważne, że ktoś tam na świecie ma prawa do znaku Lamborgini. My firmujemy produkty innych firm (sprzedajemy licencję) jako LamborginiOne. To samo i kontynuacja. Może chcesz sprzedawać najnowszy LamborginiOne 126p? Sprzedamy ci tanio licencję. Ten model kosztuje tyle samo co Lamborgini (to ważny dowód na słuszność moich tez), kilka osób (ja i kolega) uważamy to za słuszne, osiągi ma trochę gorsze niż te starsze modele, ale ważna jest przecież marka. Czyż nie? OK
[#291] Re: SamFlex Core

@wali7, post #290

Spróbuj zarejestrować nazwę "AmigaTwo"
[#292] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #291

A po co? Ja już wszedłem na rynek motoryzacyjny. Tobie zostawiam realizację tego przedniego pomysłu.
Mogę nawet odsprzedać ci oryginalny silnik od LamborginiOne 126p - u kolegi jest w szopie. Wezmę trochę taniej niż za jednostkę od Lamborghini Aventador, dla bywalców PPA mogę rozłożyć na raty. Nie jest tanio, wiem, ale w końcu to sprzęt dla elity. Marka to marka!

PS. Jeśli jednak wciąż cię nie stać na nasze oryginalne i elitarne produkty, to niedługo wprowadzimy na rynek w cenie nie wyższej niż 150 000 pln przenośne, ekologiczne modele LamborginiOne produkowane przez sprawdzoną na rynku motoryzacyjnym firmę Romet.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 10:20:00 przez wali7
[#293] Re: SamFlex Core

@wali7, post #292

Nie zarejestrujesz "AmigaTwo" bo nie możesz.
[#294] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #286

Kierowca: Wczoraj jechałem tędy. Tych domów jeszcze nie było !

Szczupak: Tak mówicie !? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był. To wy byście staruszkę przejechali, tak ?!! A to być może wasza matka !!!!

Kierowca: Jak ja mogę przejechać matkę, jak moja matka siedzi z tyłu ?!!
[#295] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #293

Skoro już ktoś na to wpadł wcześniej dodając liczebnik do nazwy, to pewnie nie. Ale może AmigaMopNG za taki fajny mopik do ścierania kurzu, przyjaciel każdej pani domu. Potem się rozszerzy działalność na rynek elektroniki. Ale to są moje darmowe porady dla ciebie. Ja mam pomysł na inną branżę. Praca lekka i dajaca dużo satysfakcji.
To jak? Bierzesz ten elitarny LamborginiOne 126p? Jaki chcesz kolor? Oryginalny tlenku żelaza (III)?
:)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 10:26:57 przez wali7

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 10:34:28 przez wali7
[#296] Re: SamFlex Core

@stefkos, post #294

- Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy i prawda ekranu, która mówi: Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera. Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy... Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy...
[#297] Re: SamFlex Core

@wali7, post #296

Proponuję retro wycieczkę do burzliwych czasów bankructwa Commodore i prześledzenia poczynań kolejnych właścicieli marki. Może w końcu dotrzesz do prawdy, która gdzieś tam jest.
[#298] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #297

Nie bądźcie natrętni! Natrętny pasażer... O! A gdyby tu wasz synek z grupą stuosobową odlatywał i każdy z rodziców chciałby wejść, to jaki byłby tłok, sami widzicie. I nie mówcie, że nie macie synka, bo w każdej chwili mieć możecie (sprawdzić, czy nie ksiądz).
[#299] Re: SamFlex Core

@wali7, post #298

Cytaty z "Misia", bo sam nic sklecić nie potrafisz ? Słabo...
[#300] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #299

Właśnie do ciebie dzwonię, żeby ci powiedzieć, że nie mogę z tobą rozmawiać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem