Wątek zamknięty
[#151] SamFlex Core

@lekarz_med, post #149

Amiga od Commodore USA to tez Amiga ? Ciekawy jestem co powie pewien fanatyk jak zobaczy jej instrukcję ? Tam też pisze że to Amiga. A dla kogoś tak wierzącego w pisane skoro tak pisze to świętość. Co więcej na obudowie ma poza napisem Amiga także napis Commodore.

A dyskusje na temat Czy Mac z Intelem lub PPC jest dalej Macem prowadź na odpowiednim do tego forum.

Pozdrawiam
[#152] SamFlex Core

@KingJulian, post #150

A możesz podać numer z którego pochodzi ta strona czy mam się domyślać ?


Pozdrawiam
[#153] SamFlex Core

@KingJulian, post #150

ja tu tylko przeczytałem, że amigaone jest specyfikacją a nie amigą
[#154] SamFlex Core

@michal_zukowski, post #153

Wizyta u okulisty i wówczas spróbuj jeszcze raz, powoli, a na pewno uda Ci się !OK
[#155] SamFlex Core

@RadoslawF, post #151

Wydaje mi się, że post 26 wyjaśnia sprawę
[#156] SamFlex Core

@RadoslawF, post #152

3 lub 4 numer 2001, nie pamiętam dokładnie, bo rano na szybko wertowałem amigowe miesięczniki w poszukiwaniu początków nieszczęsnego "One".
I co znalazłem to zachwyt na PowerPC, które wówczas jawiło się jako zbawienie dla coraz bardziej kulejącej wydajności klasyka, a także kolejne zapowiedzi następcy klasycznej Amigi, nazywanej różnie - "PowerAmiga", "AmigaNG" czy "AmigaOne". Wówczas nikomu to nie przeszkadzało, a dziś obserwuję bzdurne dyskusje nad tym co Amigą jest, a co nie.
[#157] SamFlex Core
Widac, ze duzo czasu na execu przebywales skoro proponujesz takie rozwiazania. Ale w sumie to sie nie dziwie - tam od pewnego czasu lubia sie nawzajem glaskac po glowkach. Uwazam, ze w dyskusji powinni brac udzial wszyscy odwiedzajacy ten portal. Ograniczanie sie do waskiego grona moze przyczynic sie do sytuacji jaka mamy obecnie na exec.pl ktory zaczyna przypominac jakis zapomniany i opustoszaly portal.
[#158] SamFlex Core

@RadoslawF, post #151

Pokazuje ci przyklad jakie niedorzecznosci wypisujesz. Ale jezeli nie jestes w stanie tego zrozumiec to nikt nic na to nie poradzi (w sumie to spodziewalem sie ze ta analogia bedzie wykraczac poza twoje mozliwosci poznawcze).
Co do napisu Commodre to nie wiem jaki ma to zwiazek z Amiga i czego ma dowodzic ale na pewnow w twojej pokretnej logice ma to jakies wytlumaczenie.
[#159] SamFlex Core

@lekarz_med, post #158

Pewnie taki że większość Amig miało poza nazwą Amiga również oznaczenie producenta czyli Commodore. Na ale skoro taki oczywisty fakt wykracza poza twoje możliwości poznawcze to nikt nic na to nie poradzi. Prawda ?


Pozdrawiam
[#160] SamFlex Core

@RadoslawF, post #159

Nie znoszę gdybać, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdyby Commodore nie padło i jakimś cudem wypuściło Power Amigę to nikt by się nie czepiał nazewnictwa. Nawet gdyby nazwali sobie ją "AmigaONE" czy "AmigaMasterBlaster", lub "AmigaHiperUltra X21111" :)
W 2001 AmigaInc wymyśliła sobie AmigęOne jako następcę klasycznej Amigi.
Aby się odróżniała jakoś od starej linii Amiga, dodali sobie "One". Proste jak budowa cepa. Równie dobrze mogło być AmigaNG i czy PowerAmiga. Tak zdecydowali posiadając prawa do Amigi i tak zostało. AmigaOne jest Amigą i tyle w tym temacie.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 10:17:21 przez KingJulian
[#161] SamFlex Core

@RadoslawF, post #144

Wogóle nie odniosłeś się do argumentów które podałem tylko powtórzyłeś jak mantrę to samo co napisałeś w poście #40.
[#162] SamFlex Core

@adam_mierzwa, post #161

Bo ile razy można powtarzać, twórcy OS4 maja prawa do nalepki i jej używają, dokładnie tak samo jak ci od nalepek na telewizorach i tabletach czy komputerach z procesorami Intela. To że rozwinięcie czy jak ktoś wcześniej określił ewolucja nie oznacza że dalej jest to ten sam sprzęt co przed rozwinięciem czy przed ewolucją. Nie jestem też przekonany że Trevor chce reaktywacji, on podobnie jak Commodore USA chce zarobić wykorzystując z marki Amiga to co jeszcze można wyciągnąć. Nie uważam że następca Amigi z procesorem PPC jest "be" uważam że nazywanie go Amigą jest nie właściwe.


Pozdrawiam
[#163] SamFlex Core

@RadoslawF, post #162

A czy nazywanie Amigami, tych wszystkich mitycznych następców klasyka z dopiskami "Power" czy "NG" o których można było poczytać w newsach ACS również jest niewłaściwe ?
[#164] SamFlex Core
Moja X1000 wstaje po 20 sekundach, pecet (znacznie mocniejszy od Twojego Athlona) po 1.5 minuty.

To gratuluję, mój wstaje w 23 sekundy. Właściciel tego peceta o którym piszesz chyba średnio rozgarnięty jest.
[#165] SamFlex Core

@RadoslawF, post #151

Tam też pisze że to Amiga.

I też uzywaja nazwy z premedytacją nie bojąc się pozwu od Amiga Inc. (bo mają do tej nazwy prawa w odróżnieniu od A-EON).
[#166] SamFlex Core
ciekawe jak bardzo zalezy niektorym na wykazaniu ze "amiga" jest i zawsze byla ekskluzywnym i dystyngowanym klubem dla snobistycznych bogaczy uganiajacych sie za markowym towarem, albo raczej (ciekawe!) za byle podrobka etykietki. tymczasem ja pamietam amige jako uzyteczne narzedzie w ktore zainwestowalem bo nie stac mnie bylo na inny komputer o podobnych wlasciwosciach, i tak ja polubilem. os4 nie ma z tym obecnie juz wiele wspolnego. ale jezeli czyjes poczucie wlasnej wartosci bazuje na przynaleznosci do jakiegos tam klubu to prosze bardzo.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 11:45:40 przez wawrzon
[#167] SamFlex Core

@RadoslawF, post #162

Ostatnie zdanie wiele mi wyjaśniło. To nigdy nie będzie to samo, bardzo możliwe że gdyby Commodore nie padło żadne z rozwiązań z pierwotnej Amigi nie przetrwałoby do dziś w nowszych modelach.
Teraz są osoby które próbują pisać ciąg dalszy Amigi "co by było gdyby" - stąd AmigaOS 4, MorphOS, AROS. Ja to rozumiem i nigdy nie dyskredytowałem innych rozwiązań, bo każde "chce dobrze" na swój sposób.
Ze swojej strony zapewniam cię że wybrałem AmigaOS 4 jako kontynuację i w momencie zakupu komputera nie miało dla mnie znaczenia jak się będzie nazywał, zresztą to było przed ugodą Hyperionu z Amigą, czyli przed "naklejką". Sama "naklejka" jest sprawą drugorzędną dla mnie, chodzi o reaktywację komputera Amiga w oparciu o AmigaOS.
Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem - ty nie chcesz reaktywacji Amigi i uważasz że powinno się zostawić legendę w spokoju? Myślę że tu leży podstawowa różnica między nami - żaden następca by cię nie zadowolił, gdzieś część idei pierwotnej Amigi się gubi po drodze, tak?
[#168] SamFlex Core

@wawrzon, post #166

"ciekawe jak bardzo zalezy niektorym na wykazaniu ze "amiga" jest i zawsze byla ekskluzywnym i dystyngowanym klubem dla snobistycznych bogaczy uganiajacych sie za markowym towarem,"

Może dlatego że dziś jest im wygodnie głosić taką teorię. Commodore miało dobre podejście i wypuszczało tanie modele domowe jak i drogie dla profesjonalistów. Mój pierwszy 8 bitowiec był drogi, kosztował średnie roczne zarobki, stacja dysków do niego kosztowała ciut więcej niż kolejne roczne zarobki, Amigi przy tym to taniocha była, sprzedałem tego ośmiobitowca z osprzętem i kupiłem Amigę, ta pięćsetka z osprzętem który był wtedy u nas rarytasem (twardy dysk i dodatkowa pamięć) kosztował mniej w przeliczeniu na zarobki niż wymieniony wcześniej ośmio bitowiec. W przełożeniu na średnie zarobki to nawet One X1000 nie jest droga, dopiera jak porównamy ją do innych dzisiejszych komputerów to wychodzi że jednak kosztuje sporo więcej niż one. Więc najprościej głosić że musi być droga bo jest sprzętem elitarnym i dla elity.


Pozdrawiam
[#169] SamFlex Core

@adam_mierzwa, post #167

To nie jest tak że nie chcę kontynuacji, tyle że kontynuacji na dzień dzisiejszy jest kilka, nie protestuje przeciwko ich istnieniu ale uważam za niewłaściwe i nieprawdziwe nazywanie tych kontynuacji Amigami. Sam aby nie było wątpliwości z czego się wywodzą nazywaj je neoAmigami, nie protestuje gdy ktoś nazywa je kontynuacją klasyków bo są próbą kontynuacji, mam wątpliwości kiedy nazywają je następcami, do tego aby zastąpić klasyki mają za małe możliwości i za mały nakład.
[#170] SamFlex Core

@RadoslawF, post #169

W 2001 AmigaInc nazwała nową Amigę, AmigąOne. Czego jeszcze potrzebujesz ?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 12:27:10 przez KingJulian
[#171] SamFlex Core

@wawrzon, post #166

ciekawe jak bardzo zalezy niektorym na wykazaniu ze "amiga" jest i zawsze byla ekskluzywnym i dystyngowanym klubem dla snobistycznych bogaczy uganiajacych sie za markowym towarem

Dzieje się tak dlatego, że promowanie takiego podejścia pozwala zyskać uznanie w środowisku nie poprzez umiejętności czy dokonania, ale przez sumę wydaną na sprzęt. Wystarczy, że kupisz X1000 i już jesteś lokalną amigową sławą. Poza tym możesz sobą reprezentować dokładnie nic. Popatrz, kto takie spojrzenie na "amigowanie" promuje i będziesz wiedział wszystko.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 12:35:25 przez krashan_
[#172] SamFlex Core
Ten argument poległ w momencie wypuszczenia Amig przez Commodore USA. Jakoś "miłośnicy naklejek" się nie przesiedli,

Właśnie dlatego uczepiłem się tej Amigi Mini. Dla zabawy. Bo o ile kiedyś co drugi user OS4 kłuł innych naklejką, to teraz wody w usta ponabierali i naklejka się nie liczy i w ogóle farsą jest to co z nią sie teraz robi.
[#173] SamFlex Core

@krashan_, post #171

Tyle ze takie cos w ogole ni ma miejsca. Co najwyzej w twojej glowie i kilku innych gluptakowatych forumowych ujadaczy.
Nikt nie nakazuje kupna x1000 a paplanie od rzeczy ze stary i kiepski strucel do ktorego od dawna nie przyznaje sie nawet producent i ktory wiekszosc odda za przyslowiowy browar zeby nie zawadzal w domu jest niby lepszy niz nowy markowy produkt jest oglednie mowiac idiotyzmem.
Reszta to zwyczajna zawisc zyciowych nieudacznikow ktorych nie stac ani teraz ani wczesniej (w czasach gdy byla produkowana) na Amige. Zazdrosc i zawisc to taka polska cecha - ktos ma wiecej lub lepiej np. prawdziwa Amige to go probowac zakrzyczec. Tacy bojowkarze to dopiero nic soba nie reprezentuja i czuja sile tylko ujadajac w kupie.
[#174] SamFlex Core
Panowie więcej luzu, bo się virtualna krew zaraz poleje :)
[#175] SamFlex Core

@lekarz_med, post #173

Naprawdę sądzisz że wypowiadają się tutaj ludzie którzy nie maja i nie mieli Amigi ? Ja rozumiem że brak ci argumentów ale pisać takie bzdury to jednak przesada.
[#176] SamFlex Core

@eastone, post #174

Reakcja typowego mosisty na pojawienie się informacji na temat nowej Amigi i dlaczego my jesteśmy zawsze w tyle ;)


Legenda:
mosisty=mosista - użytkownik każdej płci używający MOSa ;)
[#177] SamFlex Core

@lekarz_med, post #173

Reszta to zwyczajna zawisc zyciowych nieudacznikow ktorych nie stac ani teraz ani wczesniej

ooo.. o wlasnie. pozwol ze przyznam sie tu ze nawet zakupilem ktoregos dnia sprzet i os4 za odpowiednia kase, bo moglem sobie pozwolic, i moje zdanie o tym systemie jest fundowane doswiadczeniami. zadowolony teraz?
[#178] SamFlex Core

@lekarz_med, post #173

i kilku innych gluptakowatych forumowych ujadaczy.


Zazdrosc i zawisc to taka polska cecha - ktos ma wiecej lub lepiej np. prawdziwa Amige to go probowac zakrzyczec. Tacy bojowkarze to dopiero nic soba nie reprezentuja i czuja sile tylko ujadajac w kupie.


a tak jeszcze przy okazji, bo nasuwa sie refleksja tak rzeklbym socjalna, dlaczego srodowisko os4 stalo sie dla mnie tak nieznosne, nie wszyscy ale duza czesc wlasnie takich krzykaczy. przytocze pare cech, ktore jako wychowany w pewnym systemie i dosc dobrze go jeszcze pamietajacy wydaja sie szczegolnie nieprzyjemne:
1. serwilizm (w stosunku do tegoz systemu)
2. kult personalny
3. propaganda sukcesu
okraszona spora dawka
4. szowinizmu, rezultujacego w wypowiedziach takich jakie mozna przeczytac na innych portalach, jakoby mos i aros byli "zlodziejami ktorzy wdarli sie do pustego domu pod nieobecnosc wlascicieli i okradli go". tamczasem "prwaowici wlasciciele", to osoby obce, ktore niewiadomo czym sie wlaciwie legitymuja, poza posiadaniem zestawu kluczy, w ktorego posiadanie weszli nie wiadomo dokladnie jak. ot co.
[#179] SamFlex Core

@parallax, post #176

Smiech
[#180] SamFlex Core

@lekarz_med, post #173

"Reszta to zwyczajna zawisc zyciowych nieudacznikow ktorych nie stac ani teraz ani wczesniej (w czasach gdy byla produkowana) na Amige."

Nie dziwota..
Dopoki w tym kraju chamy, prostaki i zlodzieje beda okradac spoleczenstwo z uczciwie zarobionych pieniedzy doputy przecietnego polaka nie bedzie stac nawet na kupno nowego samochodu najnizszej klasy.

Wiec, azeby wiekszosc mogla sobie kupic takie X1000, wpierw musimy wyslac w kosmos wszystkich chamow, prostakow i zlodziei z tego kraju lub przesiedlic np. do Rosji aby tamu boku Putina, mogli sie spokojnie bogadzic kosztem calego spoleczenstwa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem