[#121] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@selur, post #1

Retro drożeje bo już dawno zostało to przewidziane przez znanego jasnowidza
[#122] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@Vato, post #121

Wysokie koszty klasycznych Amig to nie tylko domena Polski. Wlazłem na Ebay z ciekawości. A tam... SX32 w cenie ponad 4tys Euro!
[#123] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@Romlen, post #122

Wysokie koszty klasycznych Amig to nie tylko domena Polski. Wlazłem na Ebay z ciekawości. A tam... SX32 w cenie ponad 4tys Euro!




To jest właśnie spisek handlarzy, ponieważ wystawią coś w niebotycznych cenach. I gdy zwykły User Classica który, nie śledzi systematycznie rynku. Zajrzy na portale aukcyjne, aby zakupić rozszerzenia do swojego ulubionego Classica. Stwierdzi że Retro drożeje.

Wystarczy spojrzeć na ogłoszenia, Blizzard 1260 @ 80Mhz, którego autorem jest NovaCoder. I jak widzimy karta jest w cenie 600 € + Postage + PayPal Fees.


Czyli możemy stwierdzić że jeszcze nie jest wszystko stracone i handlarze nie wykupili jeszcze wszystkich rozszerzeń.
[#124] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@TechNineWonder, post #123

Albo odswiezasz wszystkie strony gdzie mozna cos kupic amigowego co 3 minuty non stop calymi dniami (w taki sposob spedzaja czas codziennie handlarze, ktorzy nie za bardzo maja swoje zycie prywatne) i kupujesz ta karte za 600 euro, albo pozniej na spokojnie kupujesz to samo od handlarza za 800-1000 euro, bo taka zawyzona aukcja pozniej kwitnie dniami/tygodniami az sie natnie jakis desperat, albo ktos kto zwyczajnie nie ma czasu sledzic tygodniami i tropic swojego przedmiotu. I tak jest ze wszystkim, nie da sie w inny sposob tych gratow kupic. Sa tylko te dwa sposoby nabycia takich rzadkich przedmiotow w tym srodowisku. Zobacz sobie w tym watku ile osob juz wyrazilo chec kupna. Doslownie co 20 minut wpisuje sie na liste kolejny chetny. Jesli kupi ktos dla siebie to luz, jesli kupi handlarz to pozniej wystawi to za min. 800 euro i tez zejdzie, tylko nie w 20 minut, a w 20 dni. Cala filozofia. Czesto ludzie sie zastanawiaja skad handlarz ciagle ma cos fajnego do sprzedania, czy moze pracuje na zlomowisku, albo ma jakies specjalnie dojscia. Nie, nic nie ma. Handlarz zwyczajnie siedzi przed kompem 20 godzin na dobe i klika kilka tysiecy razy na dzien w przycisk `odswiez` na allegro, ebay, olx itp. Jak tylko sie cos pojawi od razu bierze, tak ze prawie nikt nie zauwazy nawet aukcji, a pozniej wystawia. W taki wlasnie dokladnie sposob zalatwil mnie forumowy kolega atarens. Wystawilem pare lat temu PPC/060 za chyba 1500 zl. Aukcja trwala 20 sekund. Po czym wystawil ta karte za pare dni za 3000 zl.

Kiedys, przed druga produkcja Indivision AGA chcialem nabyc ten scandoubler. Polowalem przez kilka miesiecy. Co pojawil sie na Amibay to znikal w 1-3 minuty i nigdy nie zdarzylem. Po 3 miesiacach dalem spobie spokoj bo juz wymiotywalem tym ciaglym odswiezaniem Amibay. I potem taki desperat jak ja bardzo chcac przykladowe Indivision AGA bylby w stanie zaplacic za to 50 czy 80 euro wiecej i w koncu zwyczajnie go miec. I takim wlasnie sposobem wszystko ladnie schodzi po jakims czasie po zawyrzonych cenach na allegro, olx, ebay, itp.

Wiec selur, jesli chcesz zrobic porzadek z handlarzami to masz tylko jedno wyjscie. Marnuj sobie kazdy dzien klikajac po kilka tysiecy razy w przycisk `odswiez`, kupuj wszystkie okazje, a pozniej je sprzedawaj za ta sama cene, odcinajac od zakupu wszystkich handlarzy blokujac ich konta :)


Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 23:40:09 przez sordan
[#125] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #124

Chodziło oto że NovaCoder na pewno nie jest handlarzem, dlatego taka cena.

Po za tym handlarz może sobie zrobić powiadomienie do Google, nie wiem jak to szybko działa, ale wystarczy mieć urządzenie mobilne z dostępem do internetu i nie trzeba w tedy cały czas siedzieć przed kompem.

I Amibay ma jasne zasady, z cenami. Czyli nie da się tam sprzedać drożej niż się kupiło. Tak jest chyba?


W ogóle to wszystko było napisane dość ironicznie bo Retro już podrożało.

Dlatego też rosną ceny, przeciętny użytkownik widząc co się dzieje sam wystawi drożej aby nie dać zarobić handlarzom, przez co wpada w to samo bagno. W którym siedzą handlarze z tymi swoimi rozszerzeniami za prę tysięcy euro, których nikt nie chce kupić.


Poza tym to wydaje mi się że u nas są tylko handlarze hobbyści, małe Amigi na specjalne okazje święta etc. wystawią coś z dużych. Po za tym znikoma ilość Rarów, trochę softu jakaś literatura.

Dla tego też jest jak jest. i ceny na licytacjach zaczynają się dość normalnie ale czasami osiągają niebotyczne ceny. Przez spisek handlarzy, bo ludzie myślą że retro drożeje i przepłacają.
[#126] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@TechNineWonder, post #125

Przez spisek handlarzy

Boze, jaki spisek? Najwiekszym wrogiem dla handlarza jest drugi handlarz, ktory bedzie szybszy o minute i sprzatnie mu okazje spod nosa. Handlarze nie maja zadnych tajemnych grup, nie spotykaja sie razem, nie spiskuja. Kazdy handlarz dziala absolutnie sam. Napisalem ci post wyzej dlaczego sa takie ceny. Do tego dochodzi rzecz jasna to ze tego sprzetu jest coraz mniej i jest coraz wiecej chetnych. Nasze srodowisko nie jest wyjatkowe. Wszedzie na kazdym kroku w kazdej jednej dziedzinie sa handlarze. Takich ludzi jest cale multum na takim przykladowym allegro w kazdej jednej kategorii. Takie zycie, nic na to sie nie poradzi. Nie jestesmy w raju, w niebie czy w bajce, na kazdym kroku ludzie kombinuja gdzie tylko sie da. Zadne biadolenie o spiskach handlarzyn itp. nic tu nie pomoze. Trzeba brac co jest, albo i nie brac, a nie plakac i polemizowac czemu tak jest.

Oczywiscie sa programy na przyklad do powiadomien slow kluczowych do nowych aukcji na allegro. Jednak jesli jeden handlarz chce przechytrzyc drugiego i byc szybszy to musi niestety jak stukniety odswiezac allegro co kilka minut, bo to jest najszybszy sposob by nie przepuscic zadnej okazji.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 00:51:27 przez sordan
[#127] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #124

"Wiec selur, jesli chcesz zrobic porzadek z handlarzami to masz tylko jedno wyjscie."

Wyjsc brak.
Od 3 lat probuje dokupic karte z procesorem 68040 lub 68060 w NORMALNEJ cenie. Non stop sledzilem gielde PPA i alledrogo, za kazdym razem kiedy cos sie pojawialo na gieldzie, po moim zgloszeniu do sprzedajacego, okazywalo sie, ze jestem chyba 5 w kolejce. To jest az niewiarygodne, ze poswiecajac kilka godzin dziennie na forum PPA przez ostatnie kilka lat, nie bylem w stanie pierwszy zglosic sie do sprzedajacego.
Z rachunku prawdopodobienstwa wrecz taki stan rzeczy jest niemozliwy a jednak to mialo i nadal ma miejsce. Bo niestety ale "lobby szczurowskie" jest wielkie a na dodatek inni amigowcy wpadli w panike i wykupuja co sie da "na zapas" przed szczurami. No i bledne kolo sie zamyka. Dlatego nie ma sie co dziwic, ze ceny rosna. Kazdy widzi, ze jak nie kupi on, to za chwile wszystko bedzie lezec na strychach szczurow z etykietka "jak sie nie sprzeda, to trafi do szafy na nastepne kilka lat".

Sek w tym, ze nawet jak ktos probuje uswiadamiac innych, ze te ceny sa ustalane przez "szczury" i krytykuje cwaniactwo, to zaraz zjawia sie ARMIA WYBAWIENIA SPRZEDAJACYCH, ktora wiadomo co...
to samo zjawisko, mozna zaobserwowac probujac zabrac zarcie psu, ktory wlasnie probuje chwycic je w zeby (skutek chyba kazdy zna).
Chcac, niechcac ta "plaga" sie rozprzestrzenia juz na caly rynek retro i albo wszyscy w pogoni za sprzetem, powoli zamienimy sie rowniez w pedzace szczury albo zostaniemy wiernymi amiowcami tyle, ze bez sprzetu.
Ciekawostka jest fakt, ze w najlepszej sytuacji sa teraz zwolennicy sprzetu NG, bowiem ich sprzet jest tak nieatrakcyjny dla ogolu, ze w zasadzie na ich rynku ceny maleja.


Ogolnie moja bezowocna, beznadziejna krucjata przeciwko "wsciekliznie" wlasnie sie zakonczyla, poniewaz doszedlem do wniosku, ze szkoda mojego marnotrawionego czasu na taka walke. Jest jeszcze tyle do zrobienia a amigowanie nie bedzie trwac wiecznie, Nasz czas jest policzony. ok, racja


p.s.
Bardzo wspolczuje osobom, ktore trafiaja tu jako swieżaki i przy odrobinie pecha na Dzien Dobry zostaja delikatnie mowiac wykorzystani przez "zyczliwych" forumowiczow pokroju lek_med. Kwestia przypadku czy trafi na naszego czy szczurowego ale niesmak pozniej pozostaje. Pocieszeniem moze byc jedynie fakt, ze na forach "entuzjastow" aut jest po tysiackroc razy gorzej i tam kazde zbratanie sie i handel z "forumowiczem", konczy sie bulem odbytu. Ale jak to sie teraz mowi jaki kraj taki RED BUL
[#128] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #126

No, to generalnie wiadomo już dlaczego doktorkowi szajba odbija i wulgaryzuje :P
[#129] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@selur, post #127

Ogolnie moja bezowocna, beznadziejna krucjata przeciwko "wsciekliznie" wlasnie sie zakonczyla, poniewaz doszedlem do wniosku, ze szkoda mojego marnotrawionego czasu na taka walke. Jest jeszcze tyle do zrobienia a amigowanie nie bedzie trwac wiecznie, Nasz czas jest policzony. ok, racja


Huraaaaa, w koncu! To teraz bedziesz mial wiecej czasu by spokojnie skonczyc twojego Quake`a :) No i jeszcze czas, ktory schodzil na tropienie handlarzyn lepiej spozytkowac na przyklad na amigowe imprezy. Mozesz byc spokojny tam forumowe chamy nigdy nie zagladaja. Do Amiparty juz niedaleko wiec widzimy sie w Chelmie OK


Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 01:29:11 przez sordan
[#130] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #129

"Huraaaaa, w koncu!"

Jest czas by wyciagnac wnioski i zmadrzec a amiQuake (bleee) bedzie ostatnia rzecza, jaka zrobie tuz przed smiercia.. wiec jeszcze dluuugo poczekamy OK
[#131] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@selur, post #127

Od 3 lat probuje dokupic karte z procesorem 68040 lub 68060 w NORMALNEJ cenie.


No to mnie zaskoczyłeś...
NIGDY (podkreślam, NIGDY) nie widziałem Twojego ogłoszenia "Kupię" w Dziale Giełda. A kart trochę sprzedałem w tym czasie.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 08:33:04 przez stachu100
[#132] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #124

Albo odswiezasz wszystkie strony gdzie mozna cos kupic amigowego co 3 minuty non stop calymi dniami (w taki sposob spedzaja czas codziennie handlarze, ktorzy nie za bardzo maja swoje zycie prywatne)

Taa. Istnieje zorganizowana grupa nikczemnych spekulantów, którzy poświęcają życie na odświeżanie wszystkich 300 aukcji w bocznej gałęzi kategorii "Pozostałe" po to, żeby następnie podle złupić wszystkich 50 potencjalnie zainteresowanych. 24/7 przedzierają się przez gąszcz ami-kubków i taśm HDD w poszukiwaniu żył złota. Całe dzielnice, ba!, całe miasta z tego żyją.

Prymitywny tekst popełnię, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy: weźcie się puknijcie w łeb...
[#133] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@stachu100, post #131

NIGDY (podkreślam, NIGDY) nie widziałem Twojego ogłoszenia "Kupię" w Dziale Giełda. A kart trochę sprzedałem w tym czasie.


Bo wszyscy wiedzą, że na ogłoszenia "KUPIĘ" odpowiadają tylko handlarze, a jelenia można spotkać tylko w dziale "SPRZEDAM".

@selur: Przykro mi, moją kartę Apollo 1240/40 sprzedałem lata temu (a właściwie to wymieniłem na Blizza IV za dopłatą 100 zł - i nie, nie mam o to bólu... hmm... wnętrzności).
[#134] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@Daclaw, post #132

Jeżeli mało zarabiają jako lekarze, to jadą na zmywak do Europy, albo stają się biznesmenami-handlarzynami. Tylko gx miał szansę nie stać się handlarzyną, tylko przedsiębiorcą, bo jego tata jest Duńczykiem.
Rekacje doktorka są naprawdę ostre i sugerują jakby rzeczywiście żył z "handlarzynowania".
On ma jednak inny problem i tylko z tego powodu ludzie go nie lubią na portalu - jest wywyższającym się chwalipiętą, chamem i często używa słownictwa z najgorszych slamsów.
Może tam zaznał biedy i dlatego teraz się niechlujnie wywyższa?
[#135] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@Daclaw, post #132

Taa. Istnieje zorganizowana grupa nikczemnych spekulantów, którzy poświęcają życie na odświeżanie wszystkich 300 aukcji w bocznej gałęzi kategorii "Pozostałe" po to, żeby następnie podle złupić wszystkich 50 potencjalnie zainteresowanych.

Wlasnie tak. Z tym ze jak pisalem wyzej to nie zadna zorganizowana grupa tylko pojedyncze osoby. Ciezko to zrozumiec normalnemu czlowiekowi, ale tacy ludzie istnieja. Pracuje w handlu detalicznym od 8 lat, mam za soba ponad 50 tys. transakcji internetowych i akurat na 100% wiem, ze tak jest. A ty na jakiej podstawie twierdzisz inaczej, każąc mi sie puknac w łeb?

Dlaczego moje PPC/060 zostalo kupione przez atarensa w 20 sekund za 1500 zl i wystawione za kilka dni za 3000 zl? Taka karta pojawia sie raz na rok albo i jeszcze rzadziej. Hiper zbieg okolicznosci, albo odswiezanie tej strony: Allegro-Amiga co minute? Zastanow sie dwa razy zanim wyslesz kogos ponownie na pukanie sie w łeb.
[#136] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@recedent, post #133

Ja kiedyś miałem mnóstwo sprzętu, który nie raz wystawiałem za 30% mniej niż na AmiBay lub dawałem w opisie -30% z ceny Allegro, zainteresowanie na PPA było znikome, od czasu do czasu dostałem tylko bluzga, więc się wkurzałem i szło za granicę, a tam sprzedawało się od ręki. Jak sam dawałem ogłoszenie że coś kupię na PPA, nikt się nie odzywał. Jak do kogoś pisałem na ogłoszenie kupię, to 1 na 5 w ogóle dostałem odpowiedz, że np, wydaje się za drogo, albo poszukam jeszcze gdzieś indziej (odpowiedź jak najbardziej ok), bardzo rzadko ktoś w ogóle był zainteresowany i brał, ale najczęściej po prostu ludzie mnie olewali i nic nie odpisywali, przez co przeważnie choć coś miałem, to i tak nie pisałem.

Za 15 lat, będzie taka sama sytuacja z PC pokroju 486, z PSP itd., nadal lądują w śmietnikach, bo nie przedstawiają wartości, ale jak będzie ich tak mało jak Amig 4000, a komuś się zamarzy taka staroć, to też ceny pójdą w górę (napędzane popytem; pewnie też w skali ułamkowej, kimś kto będzie chciał kupić taniej, sprzedać drożej) i pojawią się z drugiej strony teorie spiskowe. "Ale dlaczego to tyle kosztuje, przecież to nic nie jest warte, sam cztery takie 10lat temu do kosza wyrzuciłem...". No właśnie dlatego. Z Amigami też tak było, lądowały masowo w śmietniku, a prawdziwy fan Amigi, nurkował do niego i je kitrał :-p
[#137] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #135

Dlaczego moje PPC/060 zostalo kupione przez atarensa w 20 sekund za 1500 zl

Jak wystawiłeś za zbyt niską cenę na "kup teraz", to trudno się dziwić - okazja czyni handlarza w takich sytuacjach. ;) Wystawiaj z licytacją od 1 PLN, będziesz miał komfort w postaci obiektywnej wyceny rynkowej.

P.S. Sprzedała się potem za te 3000?
[#138] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@Daclaw, post #137

Ja wszystko rozumiem teraz i doskonale wiem gdzie popelnilem blad i wiem na przyszlosc co robic by nie zostac juz wiecej wydymany. Napisalem ci to tylko dlatego zeby ci pokazac, ze jestes w bledzie myslac, ze takie osoby nie istnieja ktore obsesyjnie odswiezaja strony aukcyjne co kilka minut w poszukiwaniu okazji. Skoro aukcja zakonczyla sie po 20 sekundach i kupil ja handlarz to chyba wszystko jasne, czyz nie?

P.S. Sprzedała się potem za te 3000?
Tak, sprzedala sie.
[#139] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #138

Co to znaczy "zostałem wydymany"? Przecież sprzedałeś kartę za tyle za ile chciałeś, nikt nie targował się z Tobą, nie namawiał ani nie groził żeby tą cenę zbić.
[#140] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@recedent, post #139

To znaczy, ze zostalem wydymany przez swoja niewiedze (tak żerują handlarze), nie znajac sie wtedy zbytnio na sprzedawaniu na Allegro (to bylo dobre 8 lat temu). Teraz wglebiajac sie w temat wiem, ze aukcja + opcja kup teraz na takiego typu przedmioty jest pozbawiona sensu. Teraz to wiem, wtedy nie.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 13:28:32 przez sordan
[#141] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #135

Dlaczego moje PPC/060 zostalo kupione przez atarensa w 20 sekund za 1500 zl i wystawione za kilka dni za 3000 zl

ale właściwie o co chodzi, żal za utraconym czy jak?
to chyba oczywiste, że są ludzie którzy zarabiają na handlu amigowymi czy w ogóle retro gratami, jeśli chciałeś żeby karta trafiła w ręce jak to ktoś pięknie napisał w tym wątku "kogoś kto zrobi z niej użytek" kimkolwiek miał by być i jakiego rodzaju użytek miałby uczynić... to trzeba było wystawić na giełdzie PPA, sam bym ją od Ciebie kupił za tą kasę i jeszcze postawił butelkę tylko pytanie brzmi czy zdążył bym przed innym... wątpię, bo nie siedzę na giełdzie PPA 24h, zatem sprzedał byś najszybszemu, albo wybrał byś sobie komu chcesz sprzedać i co jest wysoce prawdopodobne sprzedał byś dużo drożej ponieważ dostał byś masę lepszych ofert cenowych, a tak poszła w ręce atarensa który bez należytego sentymentu puścił ją dalej
Widziałem wiele takich akcji w wykonaniu szacownych userów tego forum, sam licytowałem A1000 która ostatecznie poszła za 500 zł, a po tygodniu na giełdzie PPA wisiała za okrągłe 1k no i co z tego... ktoś kto nie rozumie, że tak było jest i będzie jest oderwany od rzeczywistości, nie chodzi tylko o retro sprzęt, ale o wszystkie dziedziny życia, moi okoliczni sklepikarze chodzą na zakupu do biedry 100 metrów dalej, jeśli nie chce mi się iść 100 dodatkowych metrów po jedno mleko to idę do nich i przepłacam, ale nie nazywam ich ch**ami z tego powodu
Ktoś nie może kupić karty w "rozsądnej cenie" od 3 lat, a jaka to jest rozsądna cena? cena z przed roku, dwóch czy trzech lat czy może z końca lat 90-tych kiedy na giełdzie komputerowej amigi i karty leżały na glebie pod gołym niebem w stosach, można było dorzucić swoją za równowartość browara, albo wziąć sobie jedną za równowartość trzech browarów.
Sam nie sprzedaję sprzętu, bo od razu przywiązuje się emocjonalnie do każdego złomu, ale kiedyś wyprzedam się na pewno, bo do grobu tego nie zabiorę, pewnie będę wtedy chciał za niego jak najwięcej i szczerze mówiąc zwisa mi zdechłym szczurem czy ktoś wtedy nazwie mnie handlarzem.
[#142] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@Kilos, post #141

ale właściwie o co chodzi, żal za utraconym czy jak?


Pisalem juz w poscie 138 o co chodzi (i tylko i wylacznie o to, a nie o jakis żal sprzed 8 lat):

"Napisalem ci to tylko dlatego zeby ci pokazac, ze jestes w bledzie myslac, ze takie osoby nie istnieja ktore obsesyjnie odswiezaja strony aukcyjne co kilka minut w poszukiwaniu okazji."

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 13:44:25 przez sordan
[#143] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #142

no spoko, długo pisałem, bo w międzyczasie musiałem nakarmić dziecko
co kilka minut to za długo, kiedyś ktoś zwrócił się do mnie o napisanie skryptu który by zasysał konkretne dane z kategorii amigowych z interwałem kilku sekundowym, także owszem, takie osoby istnieją i bynajmniej nie dotyczy to tylko retro sprzętu, ludzie chcą zarobić i o ile nie robią przy tym przykrych wałów to ja nie mam nic przeciwko.
[#144] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@Kilos, post #143

No i wszystko sie wyjasnilo :) Tez nie mam nic przeciwko, ze sa tacy ludzie i to robia. Jedynie lekko sie zbulwersowalem czytajac wysmiewny post Daclawa, dlatego musialem poruszyc temat sprzedazy mojej karty sprzed 8 lat by udowodnic ze jest w bledzie.
[#145] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #140

Na marginesie teraz to pewnie bym pomyślał, że ta karta jest warta 3000 zł, ale 8 lat temu z pewnością nie dał bym za nią 1500 zł.
[#146] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@misiek2, post #145

Z tego co pamiętam w roku 2007 za kwotę 1200 zł można było nabyć 603e/160MHz z 060/50MHz. A 3 lata wcześniej pozbyłem się swojej BPPC/BV za mniejsze pieniądze.
[#147] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@misiek2, post #145

Nie ma obecnie chyba nigdzie takiej na sprzedaz wystawionej (jedynie co znalazlem to PPC/040 za 5400 zl tutaj: PPC/040), wiec ciezko oszacowac wartosc tej karty na dzien dzisiejszy, ale podejrzewam ze jakby sie taka pojawila to aukcja skonczyla by sie na okolo 4000-6000 zl.
[#148] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #142


"Napisalem ci to tylko dlatego zeby ci pokazac, ze jestes w bledzie myslac, ze takie osoby nie istnieja ktore obsesyjnie odswiezaja strony aukcyjne co kilka minut w poszukiwaniu okazji."

Potwierdzam.
Osobiście znam jedną taką osobę. I nie jestem to ja.
Dziwne zajęcie według mnie, no ale jak ktoś ma mnóstwo wolnego czasu...
[#149] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@sordan, post #147

Jak ktoś chce kupić moją kartę PPC za 25 tyś, to niechętnie, ale sprzedam...OK
[#150] Re: Poza graniem odc.3 - Dlaczego Retro drożeje?

@Andrzej Drozd, post #149

Jeśli masz konto w greckich drachmach to chętnie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem