kategoria: AMOS
[#181] Re: Gra w Amosie

@sordan, post #167

Bardzo fajne to jest! OK
Uważam że przy odrobinie większej wprawy uda Ci się jeszcze sporo wycisnąć z Amosa!
Trzymam kciuki za skończony projekt i za kolejne! OK Brawo!
[#182] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #172

Sordan, pamiętam dzień, w którym założyłeś ten temat i napisałeś w poście #1:

Z gory chcialbym zaznaczyc ze nie jestem zadnym programista (...)

Jak na 'żadnego' programistę, to wyszło ci to naprawdę świetnie OK
Można powiedzieć, że parę dni temu minęła rocznica twojego "dziecka" szeroki uśmiech.
[#183] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@Umpal, post #182

Dzieki. Jednak w tej kwestii sie nic nie zmienilo. To, ze gra lepiej wyglada teraz niz rok temu to zasluga Aszu i jego grafiki, a moje umjejetnosci `programistyczne` od roku sa praktycznie na tym samym poziomie, czyli na mocno miernym.

W ogole obejrzalem sobie wlasnie filmik z pierwszego postu w tym watku jak rok temu wtedy wygladala gra i musze przyznac, ze niezle gra dostala metamorfozy, wtedy to wygladalo calkiem komicznie wszystko :)
[#184] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #183

No właśnie rozbawiła mnie ta zielona "mrówka" z pierwszego filmiku - chwilę mi zajęło zanim się zorientowałem, który to bohater

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 18:18:38 przez Umpal
[#185] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #183

Grafika, muzyka, idea + kod = hit
Przykładowo popatrz na taką logiczną zręcznościówkę Dimo’s Quest.
To właściwie to samo co twoja gra... różni się lewelami i grafiką.
OK
[#186] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@Vato, post #185

Najpierw pomyślałem, że zrobiłeś literówkę i chodziło ci o Limbo's Quest, ale po odszukaniu tytułu jestem zaskoczony, że tego nie znałem. A wygląda naprawdę super!
[#187] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #183

Trzeba liczyć siły na zamiary. Jak już pisałem wcześniej z tym co masz i umiesz spokojnie mógłbyś coś zrobić w stylu np Battle Kid: Fortress of Peril
[#188] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@Umpal, post #186

Robię literówki dopiero po 8 drinku a dziś machnąłem tylko 3 ... więc ... trudno

Dimos Quest to fajna logiczna arcadówka.
Dzieciaki ją lubią (współcześnie) i mieści się na jednej dyskietce.
Przejdź ją! To prawdziwe wyzwanie!

Quad grał ze swoją 4letnią córką OK Młoda była zafascynowana!
Oczywiście wyższe levele są cholernie trudne (i o to chodzi).

Warto podchwycić kilka pomysłów z tej giercy.
Każdy level ma swój kod (więc problem savewowania odpada).
[#189] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@Vato, post #188

Ok, a tutaj gra z trzeciego miejsca na Retrokompie w tym roku.

Crazy Priest Extra
sordan - programowanie
aszu - grafika
jmd - muzyka



Mocno spielismy poslady i skonczylismy juz gre w calosci.
Sa dwa pliki exe. Tryb single player z 16 planszami oraz tryb multiplayer na dwa joye z dodatkowymi 8 planszami arenowymi na szybkie partyjki :)

Wymagania 68020 i 2MB RAM.

Gra oczywiscie ma status freeware, jednak planujemy tez za jakis czas (jak przestane juz wymiotywac na sam widok Amosa :)) wydac gre w wersji box.

Gre mozna pobrac stad: Crazy Priest Extra
[#190] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #189

W zeszły weekend na Amiga Ireland Meetup odbył się pierwszy turniej Crazy Priest Multi, który przyjął się bardzo dobrze, i gra pomimo swojej prostoty okazala sie bardzo grywalna w trybie Multiplayer, co mnie bardzo cieszy i az nabralismy z Aszu ochote zeby zrobic druga czesc (takie tam luzne plany poki co). Z lepsza grafika, z trzecim playerem na klawiaturze, z jakims artefaktami do zbierania podczas trybu multiplayer - teleport, przyspieszenie, zwolnienie, moze stawianie wiecej bomb niz 1 itp.

Na około 50 imprezowiczów 19 osób zgłosiło się do turnieju i odziwo nie zająłem pierwszego miejsca. Poległem w finale z redaktorem gazety Komoda & Amiga plus :)

Nastepny turniej Crazy Priest na Amiparty w lutym :)

Na pierwszej fotce wlasciciel od Cloanto, ktory kompletnie nie nadaje sie do zadnych gier











[#191] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #190

Panie, jaki trzeci gracz na klawie? Przecież na port drukarkowy idzie dwa dżoje podłączyć i można grać każdy z każdym lub 2v2.

Trzymam kciuki za sequel!
[#192] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #190

Spory sukces tej gry! Gratulacje!!!
[#193] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #190

Jedna rzecz przydaloby sie zmienic. Po zabiciu przeciwnika powinna byc jakas animacja "smierci" ludzika i nastepnie wylosowanie go gdzies dalej od miejsca smierci.
[#194] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@selur, post #193

No wlasnie nie. Ten turniej pokazal, ze wlasnie przez to, ze jest jak jest bylo kupa smiechu. Najsmieszniejsze wlasnie byly te momenty z "agresywnym combo" i wymiana pociskow w odleglosci 1 mm :)
[#195] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@teh_KaiN, post #191

Brzmi fantastycznie i takie partyjki 2 vs 2 gdzie czesto przez przypadek zabijasz swojego moglyby byc zabawne, ale pewnie Amos sobie z tym nie poradzi, a jesli by sobie poradzil to wtedy ja nie mialbym zielonego pojecia jak to ogarnac
[#196] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #194

No to inaczej. Zmniejszyc liczbe dostepnych zyc np. do 3 a w zamian dodac pasek "energii zyciowej" , czyli po kazdym trafieniu w goscia schodzi troche jego energii. Smierc nastepuje dopiero po ilus tam trafieniach.

no 4 joye to full wypas ale... w Amosie to raczej proste nie bedzie.
Nie wiem czy sie da odpowiednio czesto nasluchiwac port rownolegly zwyklymi instrukcjami Amosa. Chyba, ze ktos napisze jakas procedurke czytania wartosci joyow w asemblerze, ktora pozniej uruchomi sie w Amosie, bo w Amalu to raczej odpada.
[#197] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@selur, post #196

Chyba AMCAF, oferuje coś w tym zakresie. Ale nie jestem pewien.
[#198] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@selur, post #196

Poszukaj ercole extension na Aminecie do obsługi 4 dżojów.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 16:41:29 przez pong777
[#199] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@pong777, post #198

Dokładnie tak. Jest to AMCAF, w guide jest też schemat adaptera.
[#200] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #195

Nie peniaj, jak wyświetlisz 4 graczy i ich pociski to już masz dalej z górki. Jak pisali koledzy, są gotowce.

@Selur: Idea żyć byłaby spoko, ale z drugiej strony adrenalina, która skacze jak jedna strona się wypstryka i druga ją goni jest super. A jak życia, to wypadałoby żeby po respawnie wracały strzały, co chyba by zepsuło tego typu akcje - ludzie bardziej byliby skłonni do celowego nieuciekania.
[#201] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@groovebox, post #199

To swietnie, zatem jest szansa na jakies gierki na 4 graczy.
[#202] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@selur, post #201

Na pewno sie do Ciebie w tej sprawie niebawem usmiechne
[#203] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #202

Tyle, ze ja nie znam AMCAFa, bo nie mam zainstalowanego tego rozszerzenia. ok, racja
[#204] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@selur, post #203

Dzisiaj Crazy Priest Extra (Singleplayer + Multiplayer) zostal dodany do listy gier na Amigalive, wiec mozna juz grac online na emulatorze PC na dwoch graczy.
Wystarczy zrzucic Amigalive

[#205] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #204

No ciekawie OK
[#206] Re: Crazy Priest - Nowa gra w Amosie

@sordan, post #204

No i cool OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem