[#61] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@michalmarek77, post #60

Mowa oczywiście o grach na poziomie co najmniej tych z lat 90.
[#62] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Umpal, post #59

Wkleję dla porównania (to nie tylko dla Ciebie, nie jest to atak, ale tak ogólnie)

Tanks Furry "produkszon" team:
Juen - programista/tester/designer plansz
koyot1222- grafika/tester/designer plansz
JMD - muzyka

Gra składa się tylko z kilkudziesięciu obrazków, ok 200 animowanych tilesów i 3 utworów muzycznych.
Czas pracy - ok 12 miesięcy, głównie wolny czas.
Inwestycje:
Trailer - "for fun!" - Gdyby go wycenić wg specyfikacji technicznej, kosztował by sporo
Wyprodukowanie zestawów box - produkcja własna, czas i skład. Fizyczna produkcja boxów nie jest niestety darmowa
Muzyka - "for fun!"
Tłumaczenia - "for fun!"
Pomoc przy pozycjonowaniu projektu i rozsyłanie informacji - "for fun!"


Heroes III

Credits
Artist George Almond
Artist Jeff Bigman
Artist Fernando Castillo
Artist Rebecca Christel
Artist Brian DeMetz
Artist John E. Gibson IV
Artist Louis Henderson
Artist Edward Hudson
Artist Tracy Iwata
Artist Steve Jasper
Artist Brian Kemper
Artist April Lee
Artist Adam McCarthy
Artist Kurt McKeever
Artist Nowa Morisaku
Artist Eric Newman
Artist John Slowsky
Artist Bill Stoneham
Artist Kenneth Thompson
Artist Julia Ulano
Artist Steve Wasaff
Artist Scott White
Artist Charles Zilm
Asset Coordinator Jack Russell
Creator Jon Van Caneghem
Designer Jennifer Bullard
Designer Jon Van Canegham
Director David Mullich
Executive Producer Mark Caldwell
Installer Programmer Riki Corredera
Lead Artist Joseph McGuffin
Lead Programmer David Richey
Level Designer Benjamin Bent
Level Designer Dave Botan
Level Designer Ryan Den
Level Designer Marcus Pregent
Level Designer Terry Ray
Level Designer Christian Vanouver
Level Designer Lisa Whitman
Level Designer Michael Wolf
Music Steve Baca
Music Rob King
Music Paul Romero
Music Producer Rob King
Producer Jeff Blattner
Programmer Mark Caldwell
Programmer John Krause
Programmer Jeff Leggett
Sound Design Steve Baca
Sound Design Rob King
Sound Design Chuck Russum
Town Theme Paul Romero
Voice Production Rob King
Voice Talent Mark Arnott
Voice Talent Mari Devon
Voice Talent Aric Devone
Voice Talent Danny Fehsenfield
Voice Talent Lex Lang
Voice Talent Wendee Lee
Voice Talent Mona Marshall
Voice Talent Laird McCintosh

2:45 min skrolowany team Heroes III HD

Amiga Superfrog:
Credits
Additional Animation Eric Schwartz
Art and Animation Rico Holmes
BMG Allister Brimble
Programming Andreas Tadic
Project Manager Martyn Brown
Sound FX Allister Brimble

Superfrig HD
Credits
Animation Andrew Morriss
Artist Davide Fabrizzi
Audio Ben Worlidge
Head of Production Kelvin Aston
Lead Artist Victoria Hall
Lead Audio Technician Oliver Wood
Lead Design John Eggett
Lead Programmer Arden Aspinall
Producer Jessica Kelham
Producer Jonathan Seymour
Programmer Martin Caine
Programmer Paul Kelly
Programmer Charles Waddington
Programmer Jonathan Wright
Scripting Elise Aspinall
Scripting Bridie Wright

Doom:
Credits
Design Shawn C. Green, Sandy Petersen, John Romero
Programming / Software Engineers Michael Abrash, John Carmack, John Romero, Dave Taylor
Graphics / Artwork Adrian Carmack, Kevin Cloud
Tech Support Shawn C. Green, Maurice Hale
Level Design John Romero, Sandy Petersen, Shawn C. Green
Music Robert Prince
Sound Effects Robert Prince
Sound Paul Radek
Tools Programming John Romero
Audio Drivers Paul Radek
Model Development Gregor Punchatz
Cover Illustration Don Punchatz
Creative Director Tom A. Hall
Biz / Chief Executive Officer Jay Wilbur

Stosując siły na zamiary, jasno widać jaki na starcie mamy potencjał
[#63] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Koyot1222, post #62

Hmn...

"Axiom Verge"
Developed solely by Tom Happ

Nawet dziś można zrobić wybitną grę samemu. Inna sprawa, że to lata roboty no i by wydać taką grę i móc na niej zarobić Tom musiał wiele poświęcić i mieć grant od Sony.


Team "Tanks Furry" ma potencjał i liczę, że mnie pozytywnie, niejednokrotnie, zaskoczy w przyszłości.
[#64] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@michalmarek77, post #63

Jesli spojrzec na liczbe rozmaitych silnikow i dostepnych narzedzi, jak najbardziej mozna zrobic indie gre na na pc bez wiekszych problemow. A co mamy na amidze? Amosa i backbone. i tyle.
[#65] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@aszu, post #64

Dokładnie, różnica w tworzeniu gry na Amigę vs na nowoczesne platformy to ogromna przepaść (przynajmniej od strony programistycznej, choć też ograniczenia platformy grafiką i muzyką nie ułatwiają zadania). Na PC są silniki, biblioteki i ogromna wiedza, dokumentacja, przykłady, które działają od strzała. Na Amidze jest krew i pot
[#66] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@flops, post #65

Oczywiście. Na PC (czy innych currentowych) platformach gry robią się same a na Amidze zrobienie Ponga zakrawa na wybitne osiągnięcie, dozgonny szacunek twórcy i wieczny poklask.
Engine to max. 10% gry. Unity, Unreale czy inne silniki same gier nie robią. Gry robią artyści, twórcy. Grafika się sama nie narysuje, muzyka nie napisze, gameplay, design, mechaniki także.

A propos, Maciej Miąsik & Co. wypuścili właśnie teaser swej nowej gry. Serio, coś takiego nei mogłoby powstać dziś na Amidze?
Beat Cop


Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 11:42:58 przez michalmarek77
[#67] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@michalmarek77, post #66

jedyne co widac w trailerze to animacja. nie wiem jak wyglada sama gra i na czym ma polega wiec trudno sie wypowiadac, zwlaszcza czy by moglo powstac.

dlaczego uwazasz ze silnik to 10% gry? poza tym nad grami w np. unity to pracuja dziesiatki osob , w pelnym wymiarze godzinowym miesiacami, jesli nie latami. najlepszy przyklad to wasteland2. ile ludzi i ile czasu nad tym siedzialo. byc moze faktycznie w takim przypadku tych kilkunastu programistow to 10%...

nikt nie robi gier na wspolczesne platformy dla zabawy ani ze ma takie hobby. tu w gre wchodza ogromne pieniadze. jak zatrudnisz ludzi za porzadne pieniadze to narysuja ci taka grafike, zrobia taka muzyke i skoduja taka gre na amige, ze z cala pewnoscia moglaby konkurowac z wileoma tytulami indie i nie tylko. ale kto zaiwestuje dziesiatki tysiecy dolarow po to zeby wyszla gra na zapomniana przez wiekszosc swiata platforme? nikt.

wszyscy ktorzy cos robia, robia to w wolnym czasie, po godzinach, czesto majac rodziny i dzieci. to juz nie te czasu, kiedy mialo sie po nascie lat i mnostwo czasu. wytlumacz kobiecie, ze nie zabierzesz jej na kolacje albo odmow dzieciakowi wycieczki na mecz bo robisz grafike do gry na stary komputer. serio. zreszta kazdy normalny czlowiek nawet by nie probowal bo pewne rzeczy sa wazniejsze/ najwazniejsze i maja priorytety.

moim zdaniem dopoki os4 albo morphos nie przeniesie sie na popularne prcesory i nie bedzie dostepu do narzedzi nie bedzie tez i gier.

edit:
osobny watek to przesuwacze ikonek, handlarze sprzetem i cala gawiedz, ktora tylko potrafi gadac w kolko o tym samym i amigowe piekielko, ktorego chyba nie uswiadczysz na innych retro platformach. ale to zupelnie inny temat


Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 12:46:49 przez aszu
[#68] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@aszu, post #67

Aszu, ja to oczywiście rozumiem. Mógłbym jednakże podać Ci też przykłady, iż na takim Atari, C64, starych konsolach nadal robi się gry i to są w 100%fanowskie produkcje. Generalnie lepsze, niż to co powstaje dziś na Amigach.

MOS i AOS4.x, w przypadku gier, to systemy które w tym wątku spokojnie możemy pominąć. Amigi klasyczne? Cóż, to maszynki, które kiedyś miały fenomenalne gry i wszystko co dziś na nie się tworzy będzie do "złotej ery" porównywane.
Swoją drogą, teoretycznie, wydaje mi się, że można by zrobić grę quasikomercyjną dziś na te sprzęty (co zresztą w przypadku innych platform jest także spotykane). Gdyby twórcy, za swój czas i chęci, mieli szansę odpowiedniej gratyfikacji pewnie więcej ciekawych rzeczy by się na Amigach pojawiało.

A co teasera - na youtube jest link do strony z opisem i szotami z gry.
[#69] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@michalmarek77, post #68

Swoją drogą, teoretycznie, wydaje mi się, że można by zrobić grę quasikomercyjną dziś na te sprzęty (co zresztą w przypadku innych platform jest także spotykane).

Teoretycznie tak, bo technologia Amigi na to pozwala, ale... Aszu już napisał, że nikt się tego nie podejmie tylko dlatego, bo takie ma hobby.

Gdyby twórcy, za swój czas i chęci, mieli szansę odpowiedniej gratyfikacji pewnie więcej ciekawych rzeczy by się na Amigach pojawiało.

Dlatego potrzeba kogoś odważnego. Musi zainwestować swój czas, kuuupę czasu, żyć z oszczędności przez jakiś czas i... zobaczyć, jakie wsparcie finansowe otrzyma za finalny produkt. Pytanie, kto będzie na tyle odważny (lub szalony, lub głupi według opinii różnych - do wyboru), żeby poświęcić comiesięczną pensję, pewną i stałą jaka by nie była, czas spędzony z dziećmi wspomniany przez Asza i kto wie co jeszcze dla wielkiej niewiadomej. Bo zapewnienie, że gra się sprzeda, to za mało dla takiego poświęcenia. Jeszcze w przypadku kawalera może by to jakoś zadziałało, ale dla mężów i ojców to nawet nie jest skomplikowane - to jest po prostu czysty obłęd.
[#70] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Umpal, post #69

Jest jeszcze jeden, fundamentalny aspekt tworzenia nowych gier na Amigę...
Mianowicie - po co to komu, tak naprawdę ?
Coś, co powodowało opad szczeny na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, nie zrobi na nikim wrażenia w roku 2016...
I nawet gdyby ktoś jakimś cudem stworzył teraz hit na miarę "SuperFroga", to świata tym nie zawojuje, nawet tego amigowego...
Bo to już było, to już widzieliśmy...wszystko co się dało wycisnąć z Amigi, zostało wyciśnięte najpóźniej do pierwszej połowy lat 90-tych.
Można zrobić co najwyżej mniej lub bardziej udanego , ale ZAWSZE TYLKO odgrzewanego kotleta - i to z mięsa, które ma ponad 20-lat...
[#71] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Motyl, post #70

Mianowicie - po co to komu, tak naprawdę ?

Motyl, ty tak na poważnie?
[#72] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Motyl, post #70

Mianowicie - po co to komu, tak naprawdę ?


Mam nieodparte wrażenie że to na poważnie. Zatem i odpowiedź będzie mega poważna

Mnie tam współczesne gry się przejadły. Ostatni raz rozwierałem japę w późnych latach 90-tych - na początku 2000? A po zobaczeniu takiej w stylu oldschoolowym już niejeden raz zbierałem szczękę z podłogi (w latach 201x). I chętnie widziałbym więcej tych, po zobaczeniu których to robię. To samo tyczy się dem, muzyki, filmów, sprzętu. Przyjemniej mi popatrzeć na oldschool demo niż PC demo. Nie jestem jeden. No ale "po co", wywieźmy oldschool na złom, zapomnijmy te wszystkie archaiczne języki programowania, i łykajmy tylko komercyjną papkę, "przecież nikogo to już nie rajcuje", nie?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 05:15:47 przez Creonix
[#73] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Umpal, post #71

Myślę że mają chłopaki rację, co do sensowności i prawdopodobieństwa powstania dobrej gry na Amę. Ta platforma jest za słaba by mogło na niej powstać coś olśniewającego na miarę naszych czasów, (a nawet jeśli teoretycznie to możliwe, to nikt nie poświęci na to dostatecznie wiele czasu), ani nie jest wystarczająco prosta by dało się na niej zrobić coś znośnego równie szybko i łatwo jak na 8bitowcu.

I wkurza mnie takie jęczenie - Że chciałbym żeby powstała na maszynkę ABC gra taka jak XYZ. - O jeżżżu! To se ją zrób. Skoro tacy z nich wielcy fani tej maszynki.
Nie wierzę by taki "chętny" gracz jeden z drugim już się nagrali w te naście czy choćby kilka tysięcy gier jakie powstały na ich ulubionej platformie.

A jeśli jakiś pierwowzór ich wymarzonej gry już istnieje (prawdopodobnie na jakimś mocniejszym sprzęcie), to niech w nią grają na tym lepszym sprzęcie, zamiast czekać na brzydszą wersję.

Oprócz dwóch ostatnich generacji konsol, istnieją już emulatory na wszystko i dostępne są za darmo, gier na każdej do wyboru do koloru. A skoro taki z kogoś wielki fan tej gry to na co czeka? Jeśli nie chce ci się ściągnąć paru plików z neta mimo że to nic nie kosztuje a trwa tylko parę minut, i to pomimo że podobno ci zależy, to się nie dziw że komuś się nie chce poświęcać tygodni czy nawet miesięcy na pisanie gry która i tak ładniejsza nie będzie.

Za tanio? - To kup oryginał.
Za ładna? - To wybierz brzydszą.
Nie podoba się? - Napisz lepszą.
Nie chce ci się? - To siedź cicho!
A jeśli ktoś przedawkował jakieś treści i już nimi rzyga, to niech nie włącza komputera przez parę lat aż mu przejdzie.

A jeśli kogoś bardziej o grania interesuje pisanie to super. Ale prócz satysfakcji z udowodnienia sobie i światu że się potrafi, to nie liczyłbym na nic bardziej wymiernego niż ochy i achy. Nooo chyba że się wybierze popularniejszą platformę.
[#74] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Motyl, post #70

Sensowne pytanie. Postaram się odpowiedzieć. A po co komu gry nie zależne, gry indie, skoro są duże gry AAA robione z super grafiką i wielkim nakładem?
Może po to by mieć jakiś wybór w co chcę grać, może dla zabawy. Gram w stare gry bo lubię, uwielbiam gry zręcznościowe, platformówki, to jak szybko się włączają, odpalasz i grasz - możesz grać długo, albo krótko, nie musisz przechodzić długiego samouczka, nie tracisz czasu na przerywniki, ściąganie gigabajtów ze steama, sprawdzanie konfiguracji grafiki czy gra się uruchomi. Jest w tym taka urzekająca prostota, której brakuje wysoko budżetowym grą (nie wszystkim).
Na PC cały czas powstają gry indie, patrząc na to co dzieje się na kicksarterze ludzie mają niedosyt gier 2d z pięknym pixelartem. Czasem powstają gry ambitne takie jak Undertale, a czasem naprawdę dobre gry akcji jak Broforce. Nie potrzeba silnika Unreala żeby gra mogła mieć jakiś głęboki przekaz, albo potrafiła zabrać kilka godzin z życia.
Enter the Gunngeon, Slain, Spelunky, Cave Story, Frogatto, Hydorah, Momoroda, Owlboy, Tiny Barbarian, Teleglich - ja wieżę że takie gry mogły by powstać też na amidze. Może tylko dla sztuki żeby pokazać że się da wyciągnąć coś jeszcze z tego sprzętu, a może dla fanu, żeby się dobrze bawić. Nie bawiłbym się winuae gdyby nie dawało mi to radochy.
...i najważniejsze, wieżę że jeśli mają powstawać nowe amigowe gry to powinniśmy płacić za te dobre, należy się to ich autorom, za poświęcony czas i pasję. Może rynek się nie odrodzi, ale będzie to jakaś drobna rekompensata za włożony wysiłek i dobry znak dla przyszłych twórców że się da i warto spróbować.
Osobiście czekam na:
PowerGlove
nową wersję Vampire
Scorage of the Underkind
nową grę od Koyota :)
reshoot
[#75] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Motyl, post #70

...opad szczeny na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, nie zrobi na nikim wrażenia w roku 2016... gdyby ktoś stworzył teraz hit na miarę "SuperFroga", to świata tym nie zawojuje, nawet tego amigowego...


Człowieku małej wiary Czy durny Flappy Bird nie zrobił na nikim wrażenia? Zarobił miliony!
Takich banalnych hitów, jest więcej.
Najważniejszy jest pomysł a tych w latach 90tych nie wyczerpano.

Jak nie chcesz nowych gier na retro komputery to nie musisz w takie grać.
"Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma."

Ja gram w totalne nowości (mam gamingowy PC), gram też w zabytki na 8bit i na Amigach i każda nowość też mnie interesuje.
Bardzo dobre Tanks Furry tylko upewnia nas w tym, że ma to sens OK
[#76] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Motyl, post #70

Mianowicie - po co to komu, tak naprawdę ?

Niezły "kij w mrowisko"
Gdyby każdy tak myślał to nie powstawały by np kolejne filmowe części Batmana, Spidermana, Supermana, Mission Impossible, Jurasic Park, kolejne klony Igrzysk śmierci, Terminatory itd itd. Technologia może poszła do przodu, ale ludzie nadal chodzą do kina, siadają w podobnych fotelach jak prawie np 30 lat temu i oglądają podobnie filmy wyświetlane na dużym ekranie.
Temat tak samo podobny jak zjawiska muzyczne że np często bardzo podoba nam się coś co już wcześniej słyszeliśmy, tu furtka dla rożnych zespołów które w rożnych odstępach czasu wydają "nowe" albumy w starym dobrym stylu.
Owszem w pewnym momencie następuje przesyt i szukamy czegoś nowego i to jest bardzo zdrowe, ale co zrobisz np ze sympatykami np zlotów starych VV garbusów?
Przecież to niewygodne samochody, stare, głośne i nieprzystające do dzisiejszych standardów? Czy Ci ludzie nie są normalni? Też są normalni OK
stary garbus kopci, jest niedoskonały, ale znam ludzi którzy nawet kilkaset tysięcy wsadzili w to niemodne auto. Stare, ale czyż nie piękne?
[#77] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Koyot1222, post #76

Tak, ale kwestia jest taka, ze jezeli dzisiaj ktos chce zrobic gre w starym stylu to zrobi ja na pc (w 99.9% przypadkow). Nie wiem czy musze pisac dlaczego. Wieksza publicznosc (odzew i potencjalny zysk), swoboda tworzenia dla grafika i programisty (nie trzeba naginac=upraszczac pomyslu do sprzetu). Dostepnosc gotowych narzedzi (nie jest potrzebny bardzo zaawansowany programista). Poskladasz wszystko do kupy i nagle z mozolnej roboty w optymalizacje i walke ze sprzetem w wyniku czego powstanie kolejna prosta "platformowka" robi sie cos co mozna nazwac hobby i tworzeniem dla przyjemnosci a dodatkowo mozesz pracowac nad czyms co jest rozwijajace dla grafika i programisty.

PS. Tak, wiem ze to samo mozna powiedziec o scenie ale przy produkcjach scenowych czesc procesu tworzenia ktora jest bardzo malo zabawna zajmuje relatywnie duzo mniej czasu wiec wydaje mi sie, ze nie mozna tutaj mieszac tych 2 kategorii.

Pozdro.
[#78] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Umpal, post #69

Hmm... kto byłby na tyle szalony żeby latami robić dzisiaj 68k w FPGA, a to jest kupa pracy, krew pot i łzy. Na szczęście szaleńcy są wśród nas
[#79] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@pisklak, post #78

Jestem szalony, wiem..
Fallouta 1.
[#80] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@kiero, post #77

Na PC wychodzi masa prostych gier a przeglądarkowych to już chyba nie ma co liczyć bo to są tysiące.
Na Steamie są nawet gry z Atari (oczywiście za odpowiednią kasę)

Grałbyś na PC w nowego River Raida? Ja nie.
Ale na Amidze chętnie pogram OK

I tu jest cała idea.
[#81] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Vato, post #80

Na PC bym nie zagrał ale na konsoli, jakby był dobry, oczywiście.
Gram w oruginalne Scramble i River Raid w GameRoom na X360 notorycznie :P
Dobra gra jest warta zagrania - nie ważne w jakim stylu jest zrobiona.
Jak ktoś twierdzi - "nie gram w indie bo to gówna - tylko AAA się liczy" to jest albo idiotą albo po prostu gry video nie są jego hobby.
Super Adventure Wagon - gra stylizowana na A2600, frantyczna, zabawna, świetna - uwielbiam i gram.
Dlaczego coś takiego nie miałoby powstać na Amidze?
W obecnym stanie "gier amigowych" nie tyle możliwości HW są problemem ile brak pewnej kreatywności. Ci, którzy gry chcieli/potrafili robić robią to na innych platformach.

I, swoją drogą, ZbyniuR napisał definitywnego posta w tym wątku. Po jaką cholerę, komukolwiek, dziś są potrzebne porty z PC na Amidze? No serio, po co? Po cholerę się z nimi męczyć, skoro i tak każdy ma PC i może, jak chce taką czy inną grę, zagrać.
Amidze brakuje natywnych gier. Porty, w dzisiejszych czasach, to głupota.
[#82] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@kiero, post #77

Jak idę czasem korytarzem jakiejś biblioteczki nowomodnych czasopism spoglądam często na kobiety które porównują się do fotoszopowych okładek. Często dopracowane mozolnie zdjęcia, napięte mięśnie, wydęte piersi kształtne pośladki wprowadzają je w depresję. Te okładki krzyczą, "musisz tak wyglądać", reklamy wmawiają "bez naszego produktu jesteś niczym!". To jest smutne
Tak samo z nowomodnymi grami, "to jest przestarzałe", "jesteś nikim jak nie grasz w nowoczesne gry", "wielki budżet = świetna gra", "słaby komputer jest jak krótki penis" itd itd.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 11:04:16 przez Koyot1222
[#83] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Koyot1222, post #82

Ale chyba sie nie zrozumielismy. Ja nie mowie o nowoczesnych grach tworzonych przez duze firmy. Ja mowie o masie gier tworzonych po godziach w domach przez hobbystow. Jak zlikwidujesz ograniczenia i ulatwisz proces to nagle tworcow pojawia sie bardzo duzo.
[#84] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Vato, post #80

I riverraida dostaniesz. Ale ten watek nie jest o riverraidach. Tak samo musisz zadac sobie pytanie jak dlugo ludzie beda chcieli robic kolejnego riverraida.
[#85] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@kiero, post #83

nie moglbym sie bardziej zgodzic z kierem. im szybciej morphos uwzgledni inna linie procesorow, tym szybciej pojawia sie narzedzia i co za tym idzie - produkcje
[#86] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@michalmarek77, post #81

Super Adventure Wagon - gra stylizowana na A2600, frantyczna, zabawna, świetna - uwielbiam i gram. Dlaczego coś takiego nie miałoby powstać na Amidze?


Bo co innego taki krap na współczesnego peceta 4fun a co innego na Amigę. Toż to gorsze niż produkcja z backbone. Byłby może procent zadowolonych amigowców.

Po jaką cholerę, komukolwiek, dziś są potrzebne porty z PC na Amidze


Zgadzam się. Tyle że jak już ktoś wymyśli coś naprawdę oryginalnego, to mu chyba żal "marnować" na niszową platformę.
Może jakiś zdolny pasjonat...
.
[#87] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@rePeter, post #86

Hahaha. Nie.

Ta gra to nie krap. To bardzo dobry, zabawny, CHOLERNIE GRYWALNY, szuter, który pokazuje, że warstwa wizualna to tylko forma przekazu nie jej sedno. W grach video liczy się ich mechanika, gameplay. To jak wszystkie elementy składowe, tej czy innej, gry złożone są w symbiotyczną całość. Kiedy elementy składowe tworzą spójną całość - wtedy jest dobrze.

Toż to gorsze niż produkcja z backbone


Bo jest umyslnie stylizowane na Atari VCS czy dlatego, że jest słabą grą?
Ten śmieszny "krap" jest ciewkawszy niż większość rzeczy zrobionych na Amigach przez ostatnią dekadę. To przykład, że najwazniejszy jest zamysł gry a nie HW na jakim hula.

Tutaj dwie, randomowo wybrane, gry z Atari 8-bit. Łatwiej się na nim gry robi czy po prostu twórcy wiedzieli czego chcą, jak zrobić grę? Gry były tworzone dzieki narzędziom dostępnym na pecetach.

His Dark Majesty

Ridiculous Reality
[#88] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@michalmarek77, post #87

Ta gra to nie krap

Bo jest umyslnie stylizowane na Atari VCS


Ale coś takiego na Amidze byłoby tylko zwykłym krapem. Nie po to, nie po to (Amiga oczywiście).
.
[#89] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@rePeter, post #88

Rozumiem. (jakby nie patrzeć) Komercyjna gra na PC/konsole jest na nich dobrą grą a na Amidze to byłby szajs. Okej.
[#90] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@michalmarek77, post #87

Im bardziej czytam ten wątek, tym bardziej widzę że teraz poszła "przepychanka o gustach". A już starożytni rzymianie wiedzieli, że "de gustibus non disputandum est".
Jeden woli proste czy też minimalistyczne gry i nie "rajcuje" ich dzisiejszy mainstream. Inny woli realizm aż do bólu d..y i "stare gry" są dla niego śmieszne. Ja mam prościej, bo lubię i takie i takie, a cała ta dyskusja mnie po prostu... bawi.

Kojarzą mi się "piaskownicowe kłótnie" o wyższości X nad Y, a wystarczy trochę na to spojrzeć z dystansu i bez zacięcia się w jednym punkcie.

A wypowiadając się na temat tej "przepychanki gustów", Amiga jest doskonałym targetem dla "retro indies". Tylko jak już niektórzy wspomnieli przydałyby się jakieś narzędzia developerskie ułatwiające tworzenie gier. Swego czasu był choćby 3D construction kit, co zaowocowało sporą ilością gier pod niego (bazował na tym engine np Castle Master). Teraz jest np backbone, ale ma on sporo ograniczeń. Więc może bardziej niż sama pojedyncza gra, przydałoby się właśnie "coś lepszego niż Backbone"?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 17:27:21 przez Solo Kazuki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem