[#151] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@FeRu, post #150

Gier takich do których można podejść wielokrotnie, typu Heroes redallert civilization.
Moim skromnym zdaniem powinno wykorzystać się większe moce przerobowe sprzętu a nie A500 1mb.
Wiele osób ma podkręcone pięćsetki
[#152] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mwb113, post #151

Symulatorów, strategii, RPG. Zdaję sobie sprawę, że zrobienie takiej gry jest o wiele bardziej kosztowne, czasochłonne i wymaga dobrego zespołu, ale naprawdę niedobrze mi się robi, gdy widzę kolejne klony Mario na Amigę. Nic na to nie poradzę, w takie gry pogrywałem na C-64 (i to tylko dlatego, że miałem magnetofon, a nie stację dysków i nie mogłem odpalać co bardziej zaawansowanych symulatorów czy strategii).

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:09:41 przez OSH
[#153] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mwb113, post #151

i tu akurat się nie zgadzam ponieważ jeśli zrobisz coś na wyższe minimum sprzętowe to automatycznie skreślisz wszystkich poniżej.
Jeśli natomiast zrobisz coś co zadziała na A500 z 1MB to skorzystają na tym i Ci na dole i Ci na górze.
Ale co te podkręcone pięćsetki dają? szybsze taktowanie procka, podpięty twardziel, więcej fastu... Ale to jakby nadal nie zmienia tego że gry na AGA na tym nie odpalisz więc musisz zrobić coś na OCS/ECS.
A na A500 z 1MB działa zdecydowana większość tytułów które stały się klasykami swojego gatunku i do którego to poziomu mało komu o ile w ogóle obecnie udaje się zbliżyć chociażby.
Teraz byle krap wymaga 020 bo albo jest w edytorze albo sie komuś nie wiem nie chce posiedzieć i pomyśleć jak wycisnąć więcej z mniejszego.
No dobra, może ostatnio coś tam się delikatnie przebija spod śniegu...
[#154] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mwb113, post #151

Moim skromnym zdaniem powinno wykorzystać się większe moce przerobowe sprzętu a nie A500 1mb.
Wiele osób ma podkręcone pięćsetki

A ja się zgadzam. Nie mam nic przeciwko produkcji na 1MB, byle była naprawdę dobra i wykorzystywała Amigę sprzętowo do granic możliwości. Należę jednak do grupy, która chętnie zobaczyłaby coś, co wykorzysta powszechne dzisiaj rozszerzenia zarówno Chipu do 2MB jak i przynajmniej trochę Fastu (chyba najbiedniejsze TF530 mają 2MB, a to już coś dla kodera). Ale jak najbardziej kompatybilne z OCS, bo tych jest jednak najwięcej wśród obecnych Amigowców, zwłaszcza graczy.
Niech więc powstają i takie i takie - każdy wybierze to, co mu pasuje. Choć na ten moment ciężko z wyborem, bo taka sonda gry nie stworzy
A mówiąc o sondzie, to obecny stan mnie kompletnie zaskakuje - obstawione są wszystkie pozycje, bardziej lub mniej, ale to bez znaczenia. To pokazuje, że wśród graczy są miłośnicy dosłownie wszystkiego.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 20:47:21 przez Umpal
[#155] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@softiron, post #153

Ogólnie to brakuje gier dobrych ;)
[#156] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mwb113, post #151

Dokładnie. Na AGA, minimum 4MB fast i turbo 020/030 można już całkiem sporo zrobić. Przydała by się jakaś rozbudowana cywilizacja 2. Tylko kto to zrobi?

Byle nie kolejna odsłona dooma albo quake...
[#157] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mccnex, post #156

Osobiście to widziałbym na AMI Heroesów. Nie jestem programistą i nie wiem tak naprawdę ile w to trzeba by włożyć pracy, ale wydaje mi się że by się dało.
[#158] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mccnex, post #156

Brakuje nowych dobrych gier wyciskających ostatnie soki nawet z A500. Na przestrzeni lat jest ich mało. Worthy ostatnio bardzo fajne, a wcześniej nie pamiętam...

Przydałby się nowy Turrican lub jego klon jakiś, albo konwersja Raidena na cd32. Chyba, że wyszła, a nie wiem?

Jest pare fajnych zapowiedzi, może coś się urodzi.
[#159] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@nostrum666, post #157

nom... King's Bounty to chyba prekursor serii. Dało się wtedy to i teraz się pewnie da.
[#160] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@nostrum666, post #157

Apropos heroes'ów, to port HOMM2 na Ami jest, potrzebne są oryginalne pliki z gry na makówkę i wio. Osobiście tego nie testowałem, miałem za to swego czasu zająć się aranżacją muzyki do wersji na Amigę ale z braku czasu nie dałem rady
[#161] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Borsuczysko, post #158

Jak dla mnie granie na Amidze, to lata 90-te. North & South, Turricany, Magalomania, RR Tycoon i inne MPS'y, Civ, potem Superfrogi i wszystko inne z T17... chyba "najnowsza" gra, jaką uznaję za godną uwagi to Slamtilt.

Sprzętu mamy na tony, myślę, że konfig z 030 na pokładzie jest na niemal każdą kieszeń. Przydałoby się trochę softu ale kto to zrobi? Może jedyna nadzieja to portować co się da z innych maszynek z 68k na pokładzie.

W tym roku gamedev compo w Gdańsku, może coś fajnego na Amigę się ukaże, kto wie...
[#162] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mccnex, post #160

Apropos heroes'ów, to port HOMM2 na Ami jest

Dzięki.... Dobrze wiedzieć :D
[#163] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@FeRu, post #150

... podobnie jak zrobili to z X68000 w Japonii,gdzie sam sprzet nie był zbyt imponujący...


No akurat jestem zdania ze co jak co ale X68000 to jest imponujący sprzęt szeroki uśmiech
[#164] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mccnex, post #160

Za chwilę sprawdzę jak to u mnie chodzi.
No i fajnie, chodzi. Co prawda demon prędkości to nie jest ale chodzi OK

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 11:01:59 przez nostrum666
[#165] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mccnex, post #161

Apropo Heroes of Might and Magic 2 : The Succession Wars na maca. Chcialem wlasnie sprawdzic jak sie ten port spisuje na 060/80, ale spedzilem godzine w sieci i nie znalazlem.
Czy ktos moze poratowac? Jedynie co znalazlem to to ale jakies lipne te archiwum i brakuje plikow.
[#166] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mccnex, post #160

Apropos heroes'ów, to port HOMM2 na Ami jest, potrzebne są oryginalne pliki z gry na makówkę i wio. Osobiście tego nie testowałem, miałem za to swego czasu zająć się aranżacją muzyki do wersji na Amigę ale z braku czasu nie dałem rady


Ooo spoko- do sprawdzenia OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem