[#121] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Chciałbym żeby wyszło coś w stylu Double Dragon 3, Final Fight, czy nasze pl Franko.
[#122] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Blady, post #121

Fallout, Dungeon Keeper -takich najbardziej mi brakuje teraz.
Scrollowanych też takich jak chociażby legendarny SVIW to była zawsze mocna strona Amigi.
[#123] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Blady, post #121

No dokładnie, coś w tym stylu https://www.youtube.com/watch?v=XbPRfgCQ69M
[#124] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Schizo_, post #122

Czy u Was na A500 w gra SWIV przy większej liczbie obiektów zwalnia + mrugnięcia na sprite'ach się pojawiają? Czy w A1200 też się tak dzieje czy jest wszystko płynnie.
[#125] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Multiplayerowych coopów.
[#126] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Vato, post #125

Vato, w poście #6 napisał:
Brakuje mi też gier z typowym coopem (przez kabel null modem lub na split screenie).

Skoro po roku wciąż za tobą chodzi "koop", to musi ci go bardzo brakować
Ale ja też się pod tym podpisuję. Jakiś inteligentny tryb kooperacyjny w nowej oprawie na Ami byłby cudny OK
[#127] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Umpal, post #126

Takie gry przynoszą największy fun na zlotach OK
Przydałby się też jakiś coop sandbox z rozwiniętym craftingiem, no ale to tylko Amiga
[#128] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Vato, post #127

no ale to tylko Amiga

Hej! To AŻ Amiga! szeroki uśmiech
Coop sandbox? To jak najbardziej możliwe OK
[#129] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Umpal, post #128

Taaa wiem... Hexmage to machnie w miesiąc
[#130] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Adinfo, post #124

Przy kazdej grze na A500, kiedy drastycznie zwieksza sie ilosc obiektow na ekranie wszystko zaczyna zwalniac.
To normalny objaw ok, racja

Na Amige nie ma wielu gatunkow gier, wiec tak naprawde brakuje wszystkiego.
[#131] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Mi brakuje trochu wydań CD. Choćby Dune. No i przygodówki LucasArts też mogłyby być w 256kolorach. Ogólnie z grami mam taki dylemat czy grać w wersje PCtowe czy Amigowe. Niektóre gry na Amigę później były robione tak, żeby tylko były.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 19:02:38 przez Jield
[#132] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Jield, post #131

Gier w ogóle. Osobnych wersji na OCS, ECS, AGA a najlepiej na kartę graficzną i coś lepszego niż 020 i 2MB Ram.
[#133] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Adinfo, post #124

@Adinfo wczoraj chwilę pograłem w Swiv'a i nie zauważyłem czegoś takiego. Mogę Ci podesłać adf którego nagrałem na tej dyskietce.
[#134] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Schizo_, post #133

Nagram filmik i sprawdzę, akurat nie wiem czy w A500 czy w A600 miałem takie objawy. Mój ADF wygląda na sprawny, błędów nie ma, ale kto wie.
[#135] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Podpisuje sie pod postami kolegow domagajacych sie porzadnego dungeon crawlera jednak obawiam sie ze Evil's Doom nic nie jest w stanie juz na Amidze przebic, tak wiec, ten tego...

Na Amidze najbardziej brakuje mi dobrych strzelanek w stylu Contra, Turrican i Midnight Resistance... ale z opcja kooperacji.

Chetnie zagralbym tez w nigdy nie wydane Xpedition, czyli takiego Cannon Fodder na powaznie, czyli np. z klimatem Aliena.

Uwazam ze retro game dev ostatnio troche sie rozkreca i to kwestia czasu jak zaczna wychodzic produkcje ktore niczego nie beda musialy sie wstydzic podczas porownywania ich z najwiekszymi hitami lat 90tych. Na chwile obecna w moim przekonaniu wyraznie zauwazalne jest to ze autorom brakuje kogos od designu. Gry nawet jak sa dobrze wykonane to zazwyczaj maja problem z utrzymalniem grywalnosci na przyzwoitym poziomie dluzej niz 5-10 minut.
[#136] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

filmówko/zdjęciówek takich jak Zdrajca ale bardziej dopracowanych .
np takiego Snatcher/a spokojnie można by zrobić gdyby nie prawa autorskie ...albo poprosić o zgodę bądź cichy port dla wąskiego grona ;) .
Resident Evil -nawet na Game Boya Color był niedokończony port a na A1200 sam posiadałem demko i nie był to sen aczkolwiek spitulona próba przeniesienia - za zrobienie z Residenta gry point and klick powinna być kara ...

Jakiś szybkich wektorowych wyścigów jak Virtua Racing w klimacie ala wipe-out -(Psygnosis)z dobrą dynamiczną muzyką (Wendetta) he,he



Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 21:08:28 przez IRATA4
[#137] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@IRATA4, post #136

albo Tomb Rider na WarpOS lub OS4
[#138] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Adinfo, post #124

Na A500 zwalnia. Pierwsze zwolnienie jest jak pokonamy pierwszego bossa - czyli to działo laserowe. Po zniszczeniu tej maszyny jest wysyp obiektów - wówczas są zwolnienia.
[#139] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Risc, post #137

A ja chciałbym zobaczyć na Amige jakąś dobrą grę erotyczną :) coś jak Tersa albo Vida tyle że bardziej rozbudowane z większą ilością wątków i tego co można robić, coś jak symulator znajomości z możliwością poznawania postaci, charakteru, poglądów, historii, a erotyka była by jedynie jedną z wielu możliwości.
Albo gra gdzie erotyka była by właśnie celem, gra o rozbitku na bezludnej wyspie, surival, crafting, uczenie sie nowych skilli, zbieranie surowców, a następnie rozbudowa swojej osady i romansowanie z rozbitkami płci przeciwnej. Cel gry zbudować sobie wyspę z własnym haremem pięknych kobiet, coś jak harvest moon .
[#140] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Vato, post #127

Coś w stylu Crack Down-a z Segi/C64 a Crackdownem z XBox-a 360 :)
[#141] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Gżegżółka, post #139

Ja bym zagrał w Carmageddon 1, Carmageddon 2, Interstate 76 szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 19:25:47 przez SuperBuster
[#142] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

ogólnie chciałbym zobaczyć grę w pełni wykorzystującą Amigę w amigowskim klimacie tzn jak za dawnych czasów ale nie oszczędzającą na pamięci ,jak i miejsca na Hdd ,tak zwaną DUŻĄ grę ... problem w tym że w dzisiejszych czasach i zapewne darmo to raczej nikomu się nie będzie chciało podjąć takiego przedsięwzięcia ,choć ja i kilku kolegów podnieśliśmy rękawice i szzykujemy coś dużego na małe Atari ,jak dobrze wszystko pójdzie to do wakacji będzie skończone .
[#143] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@IRATA4, post #142

W dziale prywatnym pojawiła się ciekawa rozmowa odnośnie pomysłów na współczesną grę (na Ami), a z kolei na EAB-ie tematycznie jest z tym powiązana sonda. Pomyślałem, że będzie pasować do tego tematu.
Jako że dostęp do tamtego działu ma niewiele osób, to krótko powiem, że padło stwierdzenie, że twórcy powinni posłuchać graczy, jaką by chcieli grę, a nie tworzyć coś, co szybko zostanie zapomniane.

Sonda już na ten moment ukazuje ciekawą sytuację wśród upodobań, ale wciąż trzeba zaczekać na więcej głosów. Jak ktoś ma ochotę, to niech klika - im więcej, tym lepszy obraz.
[#144] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Umpal, post #143

twórcy powinni posłuchać graczy, jaką by chcieli grę, a nie tworzyć coś, co szybko zostanie zapomniane

Ja bym chciał coś jak Fallout 1 / Fallout 2. Ale stworzenie jedynki kosztowało 3 duże bańki zielonych w 1994 do 1997. Po inflacji 5 baniek na dzień dzisiejszy. Za tyle już dzisiaj biorę się za taką grę na Amigę szeroki uśmiech

Sonda fajny pomysł, niech chłopaki klepią, ja z chęcią w coś nowego fajnego pogram (nawet poczekam parę lat OK).
[#145] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@flops, post #144

Wzorem małego Atari i C64, poproszę Yoomp. Wersja na Ami moze się zwać AmiYoomp
[#146] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mikecios, post #145

A ja poproszę o porządny i podrasowany do możliwości Amigi port Eye Of The Beholder III. Wprawdzie EOB3 został wydany w fatalnych okolicznościach i Westwoods nie miało na jego powstanie żadnego wpływu, przez co utraciło klimat i grywalność i spotkało się z falą ogromnej krytyki. Jednak przydałoby się do zamknięcia tej wspaniałej trylogii. Ja bym mimo wszystko chętnie przeszedł tę gierkę na Amidze jako zatwardziały fan poprzednich części.
[#147] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Michciu, post #146

Hmm.... ja naprzykład chętnie bym zagrał w coś w stylu DungeonCrawl Stone Soup czy DoomRL (wiem że jest Angband i ADom).
Wiem ze roguelike się albo kocha albo nienewidzi ale ja należę do tej pierwszej grupy - pomimo tego że jestem beznadziejnym graczem

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 10:15:31 przez pisklak
[#148] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Umpal, post #143

Coś między Dune 2, a Napalm OK Biorę w ciemno nawet za 300 zł!
[#149] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@sordan, post #148

Jak najbardziej tak, RTS w stylu C&C.
[#150] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@sordan, post #148

Najbardziej na amidze brakuje mi Shmups'ów oraz gier akcji czy platformerów z konsol 16bit (SNES,Mega Drive,PC Engine) takie tytuły jak Blazing Lazers, Musha,seria Thunder Force,Wings of Wor,Gley Lancer, Contra Hardcops,Gaiare,Undeadline,Gradius,gunstar heroes,dobra konwersja Golden Axe,Alien Soldier,Eartworm Jim, Super Metroid,SPacE Megaforce,Castlevania,Legendary Axe i wiele, wiele innych świetnych gier które swieciły triumfy na konsolach a na amidze ich brakowało lub pojawiały się marne konwersje jak porty R-Type.
Amiga przecież miała możliwości by dorównać konsolom i szkoda,że wiele jak to się mówi "system seller'ów" nie pojawiło się na Amigach.Mogłoby to znacząco podnieść sprzedaż oraz prestiż Amigi jako sprzętu do grania,podobnie jak zrobili to z X68000 w Japonii,gdzie sam sprzet nie był zbyt imponujący,jednak masa świetnych konwersji Arcade oraz pokaźna baza własnych,bardzo dobrych gier uczyniły z X68k bardzo mocną platformą do gier.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem