[#601] Re: Remake'i Amigowych gier

@Aniol, post #600

Aniele kochany, ale tu nie chodzi przecież o to aby komuś wmawiać, że wszystko musi się każdemu podobać.

Powiem Ci, że są dziewczyny, które wedle kanonów uważane są przez większość za piękne, a mi się nie podobają. Jest też tak, że jedni wolą blondynki a ja wolę brunetki i ciemno-rude ;)
[#602] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #601

Co racja to racja .OK
[#603] Re: Remake'i Amigowych gier

@Aniol, post #602

Tymczasem Refaelle Cecco i Alistair Brimble pracują nad Super Samurai - remakiem jednej z najlepszych amigowcy gier...Pixel Age Studios. Legendy Amigi wracają ;)

Kickstarter startuje 5 Listopada.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 11:48:31 przez michalmarek77
[#604] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #603

no i są nic nie warte

to było tylko dobre z Remake

Alien Breed: Impact


Alien Breed


reszta to lipa
nawet Shadow of The Beast




Shadow of the Beast", czyli komu to potrzebne?


Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 12:15:14 przez Dorian3d
[#605] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #603

Jak powiedzieli tak zrobili.

First Samurai to kult więc sporo sobie obiecuję. Jeśli będzie na poziomie remake SotB to szał, radocha i w ogóle Boże Narodzenie w lecie! Niech robią!
[#606] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #605

Tylko dlaczego ten Samurai strzela takimi kulami co np. Ryu ze Street Fightera? Tego samego mistrza mieli? ;)
[#607] Re: Remake'i Amigowych gier

@grxmrx, post #606

nie wiem czy było ale dopiero co zobaczyłem wieć ewentualnie sorry ;)
Agony
na silniku Unreala
https://www.youtube.com/watch?v=E2WcgH0Omxg
[#608] Re: Remake'i Amigowych gier

@retronav, post #607

Powstaje Agony na MSX2 TurboR...
http://www.indieretronews.com/2017/03/agony-amiga-classic-as-early-prototype.html



Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 02:34:34 przez ZbyniuR
[#609] Re: Remake'i Amigowych gier

@ZbyniuR, post #608

Wygląda genialnie OK
[#610] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #605

Świetna muzyka ale grafika to jakieś nieporozumienie Z wypiekami na twarzy spodziewałem się grafiki w stylu "Hyper light drifter"... A tu jakieś, tanie 3d, do tego na poziomie gier "Rare" z lat 90tych. Postać jakby żywcem z "Killer instinct gold" wyjęta.
[#611] Re: Remake'i Amigowych gier

@Koyot1222, post #610

[#612] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

Przedświąteczna, wyjątkowa oferta na Shadow Of The Beast na PS4.
Na PSN bo obniżce dzisiaj za 21zł

Właśnie zainstalowałem :)
[#613] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #612

Ciekawe czy sie Tobie spodoba? Ja odbilem sie jak od sciany
[#614] Re: Remake'i Amigowych gier

@Aniol, post #613

To co mnie zaskoczyło, to że nie jest łatwy. Przeszedłem wszystkie GOW, Dante Inferno i przyznam szczerze na początku SOTB mnie poirytował.

Ale z racji tego, że zacząłem dostrzegać smaczki z Amigi (kształt drzew, trawa, detale w nowej ścieżce dźwiękowej, oddanie detali z grafiki z przerywników fabularnych) to przysiadłem po dwóch godzinach ponownie i zaczynam z większym optymizmem opanowywać styl walki Bestii.

Ma coś w sobie, a na pewno warta jest 21 złotych ;)))
[#615] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #614

Gra jest naprawdę niezła i ma mnóstwo amigowych odniesień. Warta znacznie więcej niż te 21zł.

P.s. otrzymałem Twoje wyzwania - wkrotce się za nie wezmę :)
[#616] Re: Zapowiedzi nowych gier
[#617] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #616

Kompleksowe odświeżenie obu tytułów w jednej paczce. Zmiana interfejsów, sterowania, muzyki, grafiki (HD). Oczywiście jest opcja przywrócenia wszystkiego do takiego stanu, jaki był w oryginalnej zawartości.
[#618] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #617

Ło matko ależ to paskudnie wygląda...
albo ja się już po prostu za bardzo przyzwyczaiłem do pikseli które wyglądają jak piksele...
ale to.. są w winUAE filtry jakieś które tak właśnie wyglądają... ludzie czasem wrzucają na jutubie gamepaye z takimi właśnie filtrami... bo nie wiem czemu. Że rozpaćkany kształt wygląda lepiej niż ten sam w pikselkach? i szczerze powiedziawszy zupełnie do mnie to wykonanie nie trafia. Jest nieczytelne.
[#619] Re: Zapowiedzi nowych gier

@softiron, post #618

Nintendo Switch doczekał się Flashbacka.

[#620] Re: Zapowiedzi nowych gier

@ZbyniuR, post #619

Patrzcie jakie gry dostaje C64 - tutaj. Podobne perełki wpadają na ZX Spectrum. A na Amigę - głównie Backbone...
[#621] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #620

Jejku tylko się nie popłacz. Masz na Amie pełno fajnych gierek, a na Komodzie trzeba je dopiero zrobić.

A jeśli już wszystkie przeszedłeś to czas na inną platformę.

No chyba że jesteś z tych co zamiast czasem kupić nowe buty, wolisz po naście lat chodzić w tych samych.
[#622] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #620

Kupiłeś i ograłeś już Worthy? Jak nie to polecam
Zabawy na kilka dobrych godzin a świeżutkie że ho ho
[#623] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #620

Chaos Engine na C64 ? Wow !!!!
[#624] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mikecios, post #623

Ano robią. Tu są nieco większe obrazki. Moim zdaniem ludek jeszcze do poprawki.
http://www.indieretronews.com/2018/06/chaos-engine-on-c64-well-its-possible.html

A na ZX Spectrum już ją zrobili 2 lata temu, tylko że nazywa się Survivisection. :)


Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 11:33:05 przez ZbyniuR
[#625] Re: Zapowiedzi nowych gier

@ZbyniuR, post #621

Chyba niczego nie rozumiesz, a klepiesz tylko w klawiaturę, aby nabić licznik postów...
[#626] Re: Zapowiedzi nowych gier

@WojT_GL, post #622

Wyjątki są, ale ogólnie 95% to przecież crapy. Obserwuję scenę C64 od dłuższego czasu i tam naprawdę powstają mocne tytuły.
[#627] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #625

Po prostu nie lubię jak ktoś jęczy że jest źle, a między wierszami "niech ktoś coś z tym zrobi", zamiast korzystać z tego co jest. Ale dzięki za troskę. :)

PS.: A dają coś za ilość postów? Bo może faktycznie powinienem się bardziej starać i np. pisać więcej jedno-linijkowców. ;)
[#628] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #626

Być może przez to, że jednak łatwiej na 8- bit coś zrobić niż na 16 - bit? Mimo ubogiej palety bardzo podobają mi się gry z ZX Spectrum, szkoda, że na Amstrada chyba tak dużo tytułów jak na ZX nie powstaje, a czy te nowe są portowane nie wiem.
[#629] Re: Zapowiedzi nowych gier

@KM, post #628

Na CPC w ostatnich paru latach to chyba najwięcej Hiszpanie robią, głównie dwie grupy "ESP soft" oraz "4MHz.es".
Na 30 lecie kompa sporo ludzi się obudziło i zaczęło sypać po kilkadziesiąt tytułów na rok, podczas gdy przed rocznicą było tylko po 2 czy 3 na rok.

Moim zdaniem raczej nic szałowego, jedynie Imperial Mahjong zaskoczył mnie że da się tyle kolorów w średniej rozdziałce pokazać, a i muzyczki ma fajne. Ludzie najbardziej czekają (to już chyba ze 3 lata), na dokończone wersje gier PinBall Dreams i Mario od Batman Group, bo płynność scrolingu w obu demkach przeczy stereotypom o tym co Amstrady potrafią.

A tu z ostatnich 3ech lat zestawienie Top 11 z minionego roku wg Novabug. Choć chyba nie lubi Hiszpanów, bo mam wrażenie że pomija ich działa w tych swoich zestawieniach.







Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 13:10:18 przez ZbyniuR
[#630] Re: Zapowiedzi nowych gier

@ZbyniuR, post #627

Ja wcale nie jęczę tylko stwierdzam fakt. A że jest prawdziwy i okrutny... No cóż, to nie moja wina.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem