[#781] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #779

tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos szeroki uśmiech
[#782] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #779

Gratulejszon OK
[#783] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

Gunman Tales to nie jest remake, ale jakby nawiązuje do amigowych klimatów przez skrzyżowanie Moonstone i Cabala. Po 20 minutach gry widzę więcej Cabala niż Moonstone, a co potem to nie wiem, ale przy tej cenie (akurat w promocji) wydaje się całkiem ok i wygląda przyjemnie.


link do Steama
[#784] Re: Remake'i Amigowych gier

@nogorg, post #783

Przy okazji Steamowej wyprzedaży natknąłem się jeszcze na kilka gier znanych z Amig, np. "Prophecy I - Viking The Child", "Soccer Kid" czy "Jim Power".

https://store.steampowered.com/publisher/Piko

A tu jeszcze jakaś wersja Giana Sisters. Może kogoś zainteresuje, bo mnie się nawet nie chce sprawdzać.

https://store.steampowered.com/app/352900/Giana_Sisters_Dream_Runners/
[#785] Re: Remake'i Amigowych gier

@nogorg, post #784

Nie wiem czy bylo Turrican Flasback (PS4).

link
[#786] Re: Remake'i Amigowych gier

@Don_Adan, post #785

Było tutaj.
[#787] Re: Remake'i Amigowych gier

@mailman, post #786

Pewnie było ale co tam:
Osiris (Alien Breed 3D TC)
https://www.youtube.com/watch?v=N-F7MBMtca0
w podpisie pod filmem jest nawet download : )

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 00:52:17 przez KoFi
[#788] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

Mając mniej czasu na Amigę i bawiąc się dostępnością do PS3 znalazłem parę gier które w wersji HD wyglądają mega kwasowo:



link



link



link



link



link



link



link



link



link



link



link



link



Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 20:24:37 przez mkdevil666
1
[#789] Re: Zapowiedzi nowych gier
[#790] Re: Nowe gry
Oto port Jim Power na 8 bit. Rewelacja.
Amigowy orginał oczywiście lepszy,
ale jak na nesa, to robi wrażenie.
[#791] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowe gry
[#792] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

[#793] Re: Remake'i Amigowych gier

@mkdevil666, post #788

Kwasowo w sensie na nie czy tak?! Bo nie rozumiem
[#794] Re: Shadow of the Beast 4 ;-)
Przecież od 2013 jest nawet intro https://youtu.be/xS-8Al9s5Ls
2
[#795] Re: Shadow of the Beast 4 ;-)

@7Vaan, post #794

Fajne to intro (niezły klimat).

Gratulacje, wygrałeś złotą łopatę 2022 za odkopanie wątku

Co nie zmienia faktu, że przez te parę lat może coś się w temacie gry zmieniło.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 08:26:34 przez Adinfo
1
[#796] Re: Shadow of the Beast 4 ;-)

@Adinfo, post #795

zmienilo - gra wyszla i odeszla w zapomnienie :)

https://www.youtube.com/watch?v=esXLpwBNWeo
1
[#797] Re: Shadow of the Beast 4 ;-)

@fibi, post #796

Ogląda się ją nienajgorzej- fajne są te analogie do poprzednich części.
Na Amidze NG ta gra była by pewnie powodem do dumy i zazdrości..

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 13:44:12 przez BULI
[#798] Re: Shadow of the Beast 4 ;-)

@BULI, post #797

Na Amidze NG ta gra była by pewnie powodem do dumy i zazdrości..

Nie wszystko by się tam dało zrobić ale finalnie produkcja niewiele by się różniła od wersji z PlayStation. A sama gra rzeczywiście ma klimat poprzednich części, wygląda bardzo fajnie i jednocześnie jest bardziej od nich grywalna (zdanie nie moje tylko rasowego, prawdziwego, wielletniego gracza znającego wszystkie części).
[#799] Re: Shadow of the Beast 4 ;-)

@MDW, post #798

Ja lubię SotB głównie za klimat, potem grafika i muzyka. Gameplay, to w okolicach zera oceniam. Traktowałem te gry bardziej jako dema amigowe.
W tym nowym Shadow of the Beast, nie odnalazłem niczego za co lubiłem stare części.
[#800] Re: Shadow of the Beast 4 ;-)

@Aniol, post #799

Ja tę sagę zacząłem od trzeciej części. W zasadzie to grałem tylko w "Trójkę". "Kupiłem" ją dzięki temu ,że wkrótce po zakupie Amigi 500 w 1992 roku rodzice zakupili czasopismo "C&A" gdzie była lakoniczna recenzja. Łupałem w tę grę jednocześnie nie znając oficjalnego intra i przyczyn rozgrywki... Dopiero w 2007 odpalając WhdLoad zobaczyłem intro. Myślałem wówczas, że to całkiem inna gra. Wtedy też dowiedziałem się o celu gry...

Nie grałem w część 1 i 2. Grałem w SotB III które jest genialne i świetnie wykonane. Z tego co wiem 4 część nie odniosła sukcesu.
[#801] Re: Shadow of the Beast NIE 4, TYLKO REMAKE 1 ;-)

@Hubez, post #800

po pierwsze primo TO NIE JEST CZĘŚĆ 4, tylko REMAKE 1. Proszę nie wypisywać takich farmazonów! I do tego na forum amigowym! WSTYD! Zresztą widać jak byk, że gracz steruje bestią, a nie jakimś czesławem w kapeluszu, więc jak miałaby to być 4?
po drugie primo - III jest cienka jak barszcz, choć przyznam uczciwie, że są w niej i pewne prześwity typu ptaszek czy remix z drugiego Immortala, z ładną panią na wokalu.


po trzecie primo - nie wiem kto to odkopał, ale ja bym mu zasadził profilaktycznego bana. A na miejscu łebmajstra zrobiłbym jakieś oznaczenie dla takich prehistorycznych wątków, np. szarym tłem posta, żeby przypadkowi przechodnie niezwracający uwagi na daty nie sugerowali się zbytnio i żeby ukrócić harce trolli odkopujących wątki.

poświęciłem gadacza, żeby to napisać - proszę uszanować ten fakt.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 05:01:51 przez snajper
1
[#802] Re: Shadow of the Beast NIE 4, TYLKO REMAKE 1 ;-)

@snajper, post #801

Malo kiedy sie zgadzam z panem od szopi ale ma racje w 100%
1
[#803] Re: Shadow of the Beast NIE 4, TYLKO REMAKE 1 ;-)

@snajper, post #801

W kwestii sotb 3 moim zdaniem.sie mylisz bo z całej trylogi jest najlepsza ;) ja po przejściu z atari tą grę zobaczyłem jako jedną z pierwszych i szczęka mi opadła jak zobaczyłem jak ta gra wygląda...Przepiękna oprawa graficzna, klimat ..oraz zapadająca w ucho muzyka ..Ta gra na długo utkneła mi w pamięci i uznaję ją jako jedną z najlepszych w jakie kiedykolwiek grałem zaraz obok castlevani symphony of the night 😎..Sprawiła równiez ze siegłem po poprzednie częsci bo byłem ciekawy jak wyglądały ...stwierdzenie ze trójka jest cienka jest strasznie słabe..
Mam oryginał na półce razem z remejkiem na ps4 😎😎
[#804] Turrican Ultra Collector's Edition
po latach przedłużającego się w nieskończoność czekania na skutek przekładanych do granic wytrzymałości terminów - oto w miniony czwartek, 11 maja A.D. 2023, paczuch od Strictly Limited Games dotarł do celu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W międzyczasie figurka zdążyła zostać przeprojektowana. Jak wygląda teraz - tego nie wiem do końca nawet ja sam, bo szkoda wyjmować. :c Niemniej Samus Aran, Lilith i Maria Renard czekają z utęsknieniem na swego towarzysza broni, zatem w końcu będzie trzeba wydobyć go z pudła na światło dzienne, choćby dla uwiecznienia brygady w komplecie na pamiątkowym zdjęciu!

oczywiście foty przesłałem też do galerii, jednak że maksymalna rozdzielczość tam to kpina, a maksymalny rozmiar to kpina do potęgi - tutaj wrzucam niewykastrowane wersje XXL. siedzi, pije i chrupki

P.S. kategoria to niby amigowe gry - ale widzę, że np. definicja terminu "oprogramowanie i sprzęt amigowy" obejmuje Atari 1040, więc kto wie!















P.S. na alergio jeden kolo sprzedaje plakaty m.in. z amigowych gier - wśród nich jest i Turrican, rozmiarów całkiem sporych i na materiale całkiem niczego sobie, w cenie też niestroszącej włosów na głowie. Miałem go kupić do kompletu, ale to później. Może ktoś skorzysta.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 01:38:16 przez snajper
1
[#805] Re: Turrican Ultra Collector's Edition

@snajper, post #804

Po 2 latach

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 05:05:30 przez Dorian3d
[#806] Re: Turrican Ultra Collector's Edition

@Dorian3d, post #805

https://pyrdacor.itch.io/ambermoon

Remake Ambermoon na PC, Maca i Linuxa w polskiej wersji językowej do zassania.

„The ingame experience and game mechanics are indentical to the original game by Thalion Software but the remake allows higher resolutions, fullscreen mode, music volume, an optional cheat console, an optional graphic filter, an optional auto derune function and much more. Of course the usability was improved a bit as well but without destroying the retro flair.”

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2023 20:12:21 przez rbej1977
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem