[wyróżniony] [#961] Re: Pixele, piksele

@BULI, post #960


nowy – stary obrazek fool'a
smakowite fragmenty
[#962] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #961

szczęka opada!
[#963] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #961

Ech gdyby tak jeszcze się ruszało choć w kilku klatkach, albo było ciut mniej szaro-bure. Ale co tam i tak śliczne. :)
[#964] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #961

WOW!
Ostatnio pościągałem sobie trochę jego prac(starych i nowszych), wielki "szacun", facet wymiata.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 07:45:58 przez Koyot1222
[#965] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #964

Właśnie obejrzałem jego pozostałe prace. Ten gość, to jakaś fabryka, z której wychodzi takiej jakości i pomysłowości pixel art, że wgniata mnie w fotel i skłania do refleksji... papierowa torba
[#966] Re: Pixele, piksele

@Umpal, post #965

True... true...
[#967] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #961

WITAM !

Patrze na ten pixelart i dostrzegłem wiele postaci - fauna i postacie i inne gatunki .

Ktoś ma dobre oko - ile tego jest ?

ja naliczyłem ze 20
pozdro
[#968] Re: Pixele, piksele

@Umpal, post #965

Witam, a gdzie można pooglądać pozostałe prace? Pytam bo nie wiem gdzie szukać.
[#969] Re: Pixele, piksele

@gilban, post #968

Obrazki Fool'a na PJ
http://pixeljoint.com/p/6741.htm

dodam od siebie że od kilku lat go śledzę. mój najlepszy pixel artist ever. nie ma dwóch zdań.
polecam jego e-booka na ipada. tzn to jest jakaś tam baśń z jego pixel artem - po prostu wow!
[#970] Re: Pixele, piksele

@retronav, post #969

to jeszcze jeden
1
[#971] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #970

Świetne!
[#972] Re: Pixele, piksele

@BULI, post #960

ciekawe czy ktoś zrobi contrę w wersji na amigą ??
[#973] Re: Pixele, piksele

@Umpal, post #965

Tu mój osobisty anim pixel art z ostatniego zlotu SACP
Yessssss
[#974] Re: Pixele, piksele

@Vato, post #973

No jest art
[#975] Re: Pixele, piksele

@Vato, post #973

jeden z moich ulubionych teledysków (moja córka uwielbiała to mając 1,5 - 2 lata)
link
[#976] Re: Pixele, piksele

@QUAD, post #975

Kto wie jaka to gierka?
[#977] Re: Pixele, piksele

@Leon, post #976

Nowy projekt R3D
[#978] Re: Pixele, piksele

@Leon, post #976

[#979] Re: Pixele, piksele

@Leon, post #976

Zajebiste!

MegaSphere gamedev: Working on weapon/item shops
https://www.youtube.com/watch?v=trz1Qv5KInY

Pokazują jak pixeluą w gamedevieOK

A tu chyba najlepsze testy w 4 części https://youtu.be/sCWh_0GeZ5I?t=441

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 16:07:11 przez Vato
[wyróżniony] [#980] Re: Pixele, piksele

@Vato, post #979

Trzeba pamiętać, że pixel artowa edukacja najmłodszych jest również bardzo ważna



Chyba wyrasta mi w domu godna pixel - następczyni
[#981] Re: Pixele, piksele

@slay, post #980

ładnie ładnie! OK

Mój rzadko grzebie w pixelach, ale za to ładne modele skleja.
[#982] Re: Pixele, piksele

@slay, post #980

Chyba wyrasta mi w domu godna pixel - następczyni


Świetne OK
i w razie czego może robić za ksero
.
[#983] Re: Pixele, piksele

@slay, post #980

Ha, ha świetne- jednak zeszyty w kartkę mają przyszłość
[#984] Re: Pixele, piksele

@slay, post #980

OK
propsy - wygląda pro

moja córka też mi "pomaga" w grafx'ie często
najchętniej myszą gdy rysuję piórkiem ;)
..lub odwrotnie
[#985] Re: Pixele, piksele

@slay, post #980

No, ja tu widzę parę usprawnień - ze dwie linijki pikseli też dodane w pionie.
[#986] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #981

Tak mnie zebrało na wspominki, znalazłem jedną z moich prac z 2011 roku i "timelapse".
Wydaje mi się, że postęp jest jakoś ... nie jest równomierny. Może technika poszła do przodu... Wydaje mi się, że kompozycja i tematyka nie ruszyła się w ogóle z miejsca. Prace dzieli ok 4 lat czasu.

Skala prac w 1:1
[#987] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #986

wow, fajne
ta podwodna łodź/bomba ma klimat :) lubię takie motywy
troszkę czubek wklęśnięty
ale do takich rzeczy twój styl bardzo pasuje


--edit
a co do samego tematu - każda "dużo-formatowa" praca to masa doświadczenia
... które nie musi się ujawnić już w niej samej, dlatego warto kontynuować zmagania;)

mi się dużo bardziej podoba praca z LE
(co by potwierdzało)

brakuje czystszej, może prostszej kompozycji - w każdym razie wyraźniejszych decyzji
imo nie musisz się podpierać masą drobiazgów czy technicznych "ciekawostek" w tle
te kompozycje centralne i spłaszczenie planów wychodzi in plus, troszkę więcej porządku i bardziej wyeksponowany/dopieszczony główny motyw i masz arcydzieło ;)
(to głownie do ostatniej pracy)

ciekaw jestem co na decrunch wymyślisz


Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 15:23:47 przez jokov
[#988] Re: Pixele, piksele

@jokov, post #987

Dzięki! OK To podbudowujące co piszesz.

Kiszę jeszcze "hiresa" na Decruncha. Mam kolejną cichą nadzieję, że się spodoba tak jak poprzednie prace.
Pierwszy piksel, który powstał ze szkicu. Czyli od początku, mniej lub więcej, wiedziałem do czego zmierzam. To dużo mniej stresujący tryb tworzenia.
Może to jakiś przełom będzie w mej "twórczości" bo pojawił się w mojej głowie następny temat.
[#989] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #988


To dużo mniej stresujący tryb tworzenia


wow
jak bardzo różne są sposoby na tworzenie grafiki pixelartowej.
to co ja lubię najbardziej to to, że nie wiem (w większości przypadków) co powstanie z mojej grafiki.
mam jakiś tam ogólny koncept (np goryl, albo głowa obcego) ale pozwalam podczas pracy aby pomysł się rodził i rozwijał. tak powstały conajmniej 3-5 ostatnich moich prac. włączająć teapot genie, goryla, aliena, i kilka innych (na c+4 i c64).
ja własnie najbardziej nie lubię planowania. wolę zacząć od czegokolwiek i zobaczyć jak to się potoczy.
czasami do takiej sobie grafiki mam po prostu fajny tytuł i jakieś story,
np tak było w przypadku grafiki "vampires, I bake them in the owen" na c64. zacząłem od twarzy panienki.
albo "afro boxer mets peter pan" gdzie namalowałem faceta i nie miałem pomysłu co dalej i w trakcie zabawy powstał cień pan'a.
pixlowanie to fajna zabawa :D i mnie odstresowuje.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 18:57:06 przez retronav
[#990] Re: Pixele, piksele

@retronav, post #989

to co ja lubię najbardziej to to, że nie wiem (w większości przypadków) co powstanie z mojej grafiki.

Może to zwykłe przyzwyczajenie z codziennej pracy grafika komputerowego. Stresuje mnie bardzo praca, która nie ma jasno określonych celów, albo tzw "kamieni milowych" podczas produkcji. Prawdziwą depresję przynosi każda kolejna chwila kiedy okazuje się, że tak naprawdę nie wiadomo kiedy i na czym projekt dokładnie się zakończy.
Może to także pozostałość "frilansu" kiedy klient zamawiał projekt, następowała wycena, potem nawet zapłata. Po przystąpieniu do projektu okazywało się, że pracy było sporo więcej, klient marudził, ostatecznie nie płacił itd.

Zdecydowanie wolę projekt w głowie, ogólną wizję i jakiś luźny termin szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem