[#1] WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC
Siemano, dostępna jest beta wersja do pobrania z obsługą PPC pod tym linkiem:

Pobierz

Pewnie nie działa na tym wszystko, a co działa może działać niestabilnie, ale można sobie potestować i wspomóc dotacją twórcę aby zwiększyć jego zapał OK


Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 02:11:12 przez zmiennik
[#2] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #1

nie mam peceta. ale OK
[#3] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #1

Dzieki za linka. Przetestuje pozniej.
[#4] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #1

.

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 07:00:33 przez glichtanski
[#5] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #1

Fajnie. Autor emulatora właściwie zrobi to przed czym bonią się twórcy MOSa i AOSa - "przeportuje" oba systemy na x86. Bardzo mu kibicuję.
[#6] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@DeeL, post #5

Ochłodzę twój zapał - nie przeportuje! OK
[#7] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@DeeL, post #5

Czekam na wieści o poprawnym działaniu obu systemów pod pecetem.A póki co używam dalej arosa.
[#8] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #1

Odpaliłem, normalnie odpalił się system 68k. Jednak nie znalazłem opcji dotyczących PPC. SysSpeed też nie zauważył "koprocesora" PPC.

Nie testowałem jeszcze systemów których używam na BlizzardziePPC, czyli AOS3.1 z PowerUp/WarpUp oraz AmigaOS4.0 Classic (oczywiście mam legalny system).
[#9] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #8

Zakładka RAM i karta CyberstormPPC.
[#10] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@cholok, post #9

Za pierwszym razem u mnie też nie pojawiła się opcja wyboru karty turbo. Uruchomienie wcześniejszą betę i też ta opcja zniknęła. Odpaliłem jeszcze raz najnowszą betę i wybór się pojawił. Może beta gryzie się z zainstalowanym WinUAE 2.8? Albo to są te problemy, o których program nas informuje przy uruchamianiu?
[#11] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@cholok, post #9

No, niestety, pewnie ściągnąłem nieodpowiednie archiwum które znalazłem w pierwszym poście. Podaj dokładny link prosto do WinUAE z PPC . :)
[#12] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #8

Żeby SysSpeed mierzył prędkość PPC, potrzebne są w systemie biblioteki dla PPC (chyba powerpc.library albo ppc.library, nie pamiętam). Z drugiej strony jak mamy te biblioteki, a nie mamy PPC, SysSpeed przy chyba otwarciu się zawiesi.
[#13] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@flops, post #12

SysSpeed wymaga WarpOSa, czyli powerpc.library. :)
[#14] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #8

AmigaOS4.0 Classic (oczywiście mam legalny system)


Licencja może zabraniać instalacji systemu na innych platformach sprzętowych niż wymienionych
[#15] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #3

Udało się komuś odpalić jakiś soft pod PowerPC na tej becie? Mi albo wywala brak "math co-processor" lub powerpc/ppc. library
[#16] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #15

Mi to w ogóle się WinUAE zawiesza. Raz uda się odpalić, zainstalować OS 3.1 i zanim zainstaluję 3.9, to program nie chce się już uruchomić. Zapętla się przy bootowaniu.
Chyba poczekam na kolejną betę
[#17] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #16

Jest już kolejna beta, datowana na dziś (tj 08.08.14) - link
jutro pewnie będzie kolejna. niektórym to nawet działa:

[#18] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #17

wersji aos4.x na sam nie zainstaluje na ppc i odwrotnie?
Musi byc ten classic?
[#19] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #18

A jak chcesz odpalić system, dla sprzętu który z klasykiem nie ma nic wspólnego? Zresztą OS4 Classic też nie odpalisz.

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 11:04:46 przez Lokaty
[#20] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #18

sam inne sterowniki bootloader. najprościej będzie odpalić MOSa 0.4 na AGA.
[#21] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@DeeL, post #5

..."przeportuje" to za mocno powiedziane, raczej zaemuluje. Jest pearpc (chyba już nierozwijany) - emulator architektury popwerpc na x86. Bawiłem się kiedyś jakimś linuxem ppc pod tym, ale prędkość emulacji i stabilność to rozczarowanie. Jeszcze kiedyś testowałem RISC OS emulator (też ppc) na x86 - taki tam wynalazek. Do Amigi mu jak stąd do Księzyca. Myślę, że twórcy MOSa i AOSa nie bronią się przed x86, gdyż ta architektura wberw pozorom ma sporo wad i pisanie pełnego portu na nią byłoby bardzo pracochłonne (jak też nie poprawne politycznie ) i może się pojawić sporo problemów do rozwiązania, a nawet śmiem powiedzieć, że wcale nie byłoby tak róźowo, jak się niektórym wydaje. Przecież jest AROS. Moim zdaniem całkiem fajnie to śmiga pod x86, a ludzie z tym projektem związani działają od połowy lat 90-tych i jeszcze nie jest to "to" (moim zdaniem). Ponadto jest dla "amigi" (mos, aos) kilka alternatyw dla x86, z których potencjalnie można skorzystać i komputer nie będzie musiał kosztować nie wiadomo ile.
Nie wiem, co chce osiągnąć Toni, ale myślę, że bardziej chodzi mu o to, żeby WINUAE bazujące do tej pory na m68k, doposażyć po prostu o obsługę jakiegoś turbiacza z ppc(160-240 mhz) na pokładzie. A jaki jest tego cel? Szczerze mówiąc, trzeba by autora zapytać, czy jest to szerokozakrojony projekt na dłuższą metę, czy ot taka ciekawostka...

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 18:02:06 przez thomek
[#22] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@thomek, post #21

bajarz z ciebie i takich jest wielu na tym portalu , oczywiście że to jest projekt na dłuższą metę !
[#23] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@djpiotrs, post #22

:) bajarz, a to dobre...
[#24] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@djpiotrs, post #22

Jeśli ktoś liczy na nie wiadomo co, to sam jest bajarz, tylko w drugą stronę. Pozdrawiam i bez odbioru.
[#25] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@thomek, post #21

Ja jednak liczę na postępy w tym zakresie. Jeżeli tylko autor emulatora będzie wprowadzał zmiany tak szybko jak do tej pory to może się okazać że za kilka lat emulowane PPC będzie szybsze niż "oryginalne".
[#26] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@DeeL, post #25

Zobaczymy jak to będzie działać. Emulacja to tylko emulacja. Jak nic innego nie ma pod ręką, dobre i winuae...

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 00:11:41 przez thomek
[#27] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #17

niektórym to nawet działa:

Szkoda, że nie należę do tych, niektórych ;) . Mi WinUAE zawiesza się przy próbie skorzystania z PPC - no nic, trzeba czekać na kolejną wersję :)
[#28] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@trOLLO, post #27

no nic, trzeba czekać na kolejną wersję :)

Sprawdź nową wersję - 2.9.0 beta 9
[#29] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@trOLLO, post #27

Ja też nie należę do tych niektórych. U mnie raz emulator działa, a potem nie mogę go uruchomić, nawet po resecie komputera.
[#30] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #28

Kurde. Nawet działa...

Ale obsługa BlizzardaPPC to mordęga w instalacji, gdy chce się, żeby zarówno WarpUP/WarpOS jak i PowerUP działały jednocześnie. Normalnie jak na prawdziwej A1200 ok, racja Aż mi się łezka w oku zakręciła...



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem