[#31] Re: Pimiga

@zeter, post #30

Domyślam się o co Ci chodzi
Jak będzie chwila to sprawdzę, na 99% obsługa 2 joysticków nie działa - ale zobaczymy, ciekawe czy chociaż poprawiona kompilacja z fire dla joy 1. Bo to akurat nie kwestia nowszej wersji Raspbiana tylko samego emulatora.

Wygląda to, że PiMiga to "przerobione" Amiberry (parę drobiazgów zmienione w samym systemie linux) i do tego utworzony obraz pod Amigę + konfig. Każdy z nas może sobie taki gotowiec zrobić. Sam zrobiłem, że od razu Amiga mi odpalała i nie było niczego wcześniej - startowała szybciej niż PiMiga - ale to może kwestia nowszej kompilacji systemu.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:56:51 przez Adinfo
[#32] Re: Pimiga

@Adinfo, post #31

:)
Bo to chyba od Ciebie miałem te kompilacje z obsługą fajera w dzoju??
Ja w linuxie nic sam nie zrobie, podejrzewam że takich jest więcej, fajnie jak by to było w końcu rozwiązane. Ja teraz nic sam nie sprawdze bo ściągnięcie 20GB graniczy z cudem dla mnie :):)
[#33] Re: Pimiga

@zeter, post #32

Tak, podesłałem Ci kiedyś przekompilowany emulator z obsługą joy.

Próbuję w tym wydaniu (PiMIGA) uruchomić sieć aby przerzucić pliki w celu usunięcia wirusa. Ale widzę, że trochę namącone jest w konfigu - WiFi spróbuję później uruchomić, bo domyślnie jest wyłączone z tego co widzę.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 14:00:09 przez Adinfo
[#34] Re: Pimiga

@QUAD, post #26

Virus Z (niby usunął wirusa z pamięci na czas skanowania), wtedy zapodałem killhappy, wynik skanowania partycji systemowej:

System: (killhappy remove system:)
Scanned 35618 files, in 5485 directories.
Found 248 infected files!
Fixed 246 infected file!

Demos: (killhappy remove demos:)
Scanned 34026 files, in 3542 directories.
Found 4 infected files!
Fixed 4 infected file!


Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 15:12:08 przez Adinfo
[#35] Re: Pimiga

@Adinfo, post #34

Na ten moment podsumowuję sprawę z wirusem. Większość plików udało się "wyleczyć" za wyjątkiem dwóch:

WBStartup/AutoUpdateWB
- w tym przypadku skopiowałem plik do RAM i tam go wyleczyłem - następnie wgrałem go ponownie do WBStartup

System/Scalos/scalos
- w tym przypadku Scalos siedzi w pamięci i trzeba by kombinować bo po restarcie "próbuje zkolejne pliki systemowe", więc zrobiłem tak, że pobrałem z Internetu plik scalos i podmieniłem ten zainfekowany na nowy

Profilaktycznie jeszcze raz uruchomiłem killhappy remove system: (za pierwszym razem znalazł jeszcze 2-3 pliki, które zarażony scalos załadowany w pamięci (przed jego podmianą) zaczął ponownie zarażać. Sprawdzę jeszcze ponownie wszystkie dyski i przeskanuję dodatkowo programem Virus Z.

Po resecie emulowanej amigi na partycji System mam taki status po uruchomieniu killhappy:
Scanned 356188 files, in 5485 directories.
Found no infected file!
Fixed no infected files!

Być może Happy New Year 96! już się zakończył

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 16:08:51 przez Adinfo
[#36] Re: Pimiga

@Adinfo, post #35

Zapowiada się niezła zabawa z tą Amigą? Jak przenosisz pliki z zewnątrz( USB, ftp)?
[#37] Re: Pimiga

@Adinfo, post #35

Program antywirusowy najlepiej uruchamiac z zabezpieczonej dyskietki.
Wtedy wystarczy jednorazowy skan partycji pod kątem infekcji plików.
[#38] Re: Pimiga

@Adinfo, post #35

Zapomniałem napisać że te 2 pliki co zostały trzeba dbać na disable
Czyli killhappy disable system:
Po czym.ja usunąłem ten plik autowb czy jak się to nazywało
[#39] Re: Pimiga

@chicago, post #36

Dane przenosiłem uruchamiając SMB mount dostępnego w PiMIGA z udostępnionego folderu na PC. Z FTP dało by się ale nie miałem czasu bawić się w instalację serwera FTP lokalnie, z Aminet nie uzyskałem połączenia. Jakoś nie przyglądałem się czy w emulowanej Amidze jest zainstalowana przeglądarka Internetowa, co by znacząco ułatwiło sprawę.

1. Błędnie założyłem, że autor PiMIGA przygotował i skonfigurował udostępniony zasób do przenoszenia danych przez SMB itp. (po za partycją Kick na karcie SD widoczną po włożeniu czytnika w PC).
2. Nie skonfigurowano dostępu aby np. przez FTP lub SCP (używając WinSCP) przenosić pliki na RPi.
3. Nie udało mi się po SSH połączyć z powłoką systemu aby wykonać pewne operacje pod linuxem.
4. Coś jest źle skonfigurowane przez co po wyłączeniu emulowanej Amigi nie mogę się zalogować do powłoki systemowej i dokonać niezbędnych poprawek (obraz pojawia się i znika na przemian co 1-2 sekundy) - to ogarnę ale nie wiem czy warto.
5. Na ten moment nie zauważyłem aby pendrive montowały się automatycznie i było możliwe przerzucenie danych do emulowanej Amigi (związane z problemem z pkt.4).
6. Dla osób chcących przenosić dane (oprócz koniecznych zmian, które trzeba będzie zrobić w celu udostępnienia zasobów) należy również w konfiguracji dietpi włączyć WiFi i przeprowadzić konfigurację bezprzewodową, inaczej korzystanie z sieci będzie możliwe tylko przez kabel.

Nie wiem czy szybciej nie będzie (zamiast poprawiać konfigurację linuxa) zgrać przygotowanych partycji/plików pod Amiberry/Amibian i tam zrobić taki sam konfig jak tu. Mam wrażenie, że po modyfikacjach moja emulowana Amiga co mam ją na karcie odpala dużo szybciej niż PiMIGA, może nie miałem tapety włączonej ani tylu wodotrysków - zobaczę jak mi się uda podobny "twór" przygotować samodzielnie.

Norbert
Tu masz całkowitą rację aby upraszczając wszystko odpalić ze stacji i przeskanować zawartość dysków usuwając wirusy.

QUAD
Jakoś nie zwróciłem uwagi na te przełączniki programu killhappy

Moje RPi3 niestety z tego co widzę ma uszkodzony moduł WiFI bo mi go kilka różnych instalacji linuxa nie wykryło od jakiegoś czasu (strata żadna bo zasięg tego WiFi to porażka), używam jak trzeba karty TPLink na USB.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 19:50:25 przez Adinfo
[#40] Re: Pimiga

@Adinfo, post #39

System wgrany, uruchamia się. Jest drobny problem z rozmiarem ekranu, część okien aplikacji "chowa się". Trochę kombinowałem ale nic to nie dało. I gry, przy niektórych krzyczy o plik rom.key.
[#41] Re: Pimiga

@chicago, post #40

Korzystaj z romów nie od cloanto wtedy nie będzie krzyku o klucz.
Włącz WORKBENCH w rozdzielczości większej niż standardowy PAL.
Co to za "chowające się" aplikacje?
[#42] Re: Pimiga

@Adinfo, post #25

Tu pisałeś o tym? (link) - też mam obraz już nagrany na SD tylko widzę, że lepiej zacząć od tego wirusa na początek.

Tak szeroki uśmiech Dobrze wiedzieć że jeszcze ktoś to czyta.
Który z programów AV będzie najlepszy do przeskanowania większej ilości plików i naprawy aby ich nie uszkodzić - podobno niektóre AV uszkadzają pliki wykonywalne.

Zdarzało się coś takiego ale to zależało od wirusa. Nie pamiętam już który AV to robił. Wirusa usunął, ale programu już nie uruchomiłem.
[#43] Re: Pimiga

@Norbert, post #41

a nie latwiej odpalic np WinUAE z jakims tam zabezpieczonym rom`em
i potem grab kick?
i juz jest nie zabezpieczony rom :)
:D

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 23:18:00 przez Cezarykl
[#44] Re: Pimiga

@Cezarykl, post #43

A to Winuae z zabezpieczonym romem nie potrzebuje klucza do niego ?
[#45] Re: Pimiga

@QkiZ, post #42

Zdziwiłbyś się jaki jesteś popularny
Google bez problemu wyszukuje informacje również z Twojej strony.

Wczoraj wieczorem robiłem eksperymenty, jak by to kogoś interesowało a miałby problem z wyświetleniem odpowiedniego obrazu na swoim monitorze to zapodam opis co trzeba zmienić. Chodzi o przypadek kiedy z HDMI za pomocą adaptera łączymy się z monitorem po VGA - mój monitor ma 1280x1024. U mnie uruchomienie PiMIGA skończyło się komunikatem Out of Range. W takim przypadku zmieniłem ustawienia dla HDMI w plikach startowych dietpi:

/DietPi/config.txt
hdmi_group=1 (są dwie grupy ustawień - jak dana rozdzielczość hdmi_mode występuje w tej grupie wtedy wpisujecie 1 lub w innej to 2)
hdmi_mode=1 (wpisujecie liczbę odpowiadającą odpowiedniej rozdzielczości z listy do wyboru)
Lista rozdzielczości: link
[#46] Re: Pimiga

@Norbert, post #41

"chowające się" to znaczy, że ikonki systemowe są schowane poniżej ekranu, ale mogę je podciągnąć do góry i problemu nie ma. Ale komunikaty systemowe "okienka" chowają się powyżej krawędzi monitora. Ogólnie to na filmie z linku podanego powyżej człowiek prezentujący PiMigę też ma ten problem. Dzięki za radę z romami, muszę je dzisiaj wymienić. Te które wrzuciłem mam z Amiga Forever.
[#47] Re: Pimiga

@marskow, post #1

No i po projekcie....
[#48] Re: Pimiga

@cytrynek, post #47

Pliki ponownie do pobrania Klik Klik
[#49] Re: Pimiga

@Mariodj, post #48

Dobrze wiedzieć, ciekawe czy wywalił wirusa, skoro jedna z wersji została nazwana Corona Edition, czy tylko ponownie udostępnił to co ostatnio.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 08:54:17 przez Adinfo
[#50] Re: Pimiga

@Adinfo, post #49

Rozmiar pliku jest identyczny więc pewnie to samo.
[#51] Re: Pimiga

@cytrynek, post #50

Też czekam co w temacie ! szeroki uśmiech
[#52] Re: Pimiga

@Bathory, post #51

Po wydaniu tej wersji osoba odpowiedzialna wyraźnie napisała, że ze względów osobistych nie będzie rozwijała projektu. Może kiedyś zmieni zdanie, ale na chwilę obecną wersja beta, która wyszła jest jedyną i ostateczną.
[#53] Re: Pimiga

@Jarkman, post #52

Kwestia, czy cały czas jest to wersja ta z wirusem ?
[#54] Re: Pimiga

@Bathory, post #53

Czy ktoś zechciałby udostępnić obraz karty sd?
[#55] Re: Pimiga

@Bathory, post #53

W [48] poście masz aktywny link
[#56] Re: Pimiga

@marskow, post #15

Jakie jest hasło? Bo w podanym linku za cholerę znaleźć nie umiem.
[#57] Re: Pimiga

@Dziubek, post #56

Czytajcie a znajdziecie ;) jest .
[#58] Re: Pimiga

@Mariodj, post #57

Pod tym link, mam tylko takie cuś:
This patron isn’t supporting any creators at the moment.

Jakaś podpowiedź?
[#59] Re: Pimiga

@Dziubek, post #58

ViWsC7oU3
1
[#60] Re: Pimiga

@viger, post #59

Bardzo dziękuję.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem