[#61] Re: Pimiga

@Dziubek, post #58

„archive password: ViWsC7oU3”
[#62] Re: Pimiga

@marskow, post #1

Witam. Rzeczywiście świetna sprawa z pimiga, tylko jest jeden problem, po uruchmieniu nie mam dzwieku w systemie piamiga jak makiem zasiał. Wiesz może co to może być?
Na innej karcie mam system retropie z amiberry i wszytsko chodzi super. Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie włączenia Wifi w pimiga, gdzie taką opcje mogę znaleść? dziekuje wielkie i pozdrawiam szeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech
[#63] Re: Pimiga

@RipHeaD77, post #62

Piszę z innego miejsca i nie będę szybko mogł sprawdzić, ale jest możliwość, że wkładając kartę SD z pimiga do PC znajdziesz plik konfiguracyjny w którym wpiszesz nazwę sieci i hasło. Z dźwiękiem chyba nie było problemu, ale prawidłowo wszystko działało dopiero po w graniu kickstartu. Bez kickstartu był pulpit z ikonami, ale nic nie chciało się uruchomić. Pozdrawiam

P. S. Na Rpi3B+ mam wrażenie, że pimiga jest za wolna... Powróciłem do Amiberry z "wypasionym" workbenchem 3.1

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 13:13:53 przez Prałat
[#64] Re: Pimiga

@Prałat, post #63

Hejka. Tnz z uruchamianiem aplikacji czy gier whdload w systemie nie miałem problemu, kickstarty wrzuciłem do partycji KICK. Szukałem informacji na ten temat ale jak narazie chyba nikt nie mial z tym problemu prócz mnie ;). A z tym wifi sprawdze bo moze tez byc opcja konfiguracji dzwieku ale wątpie.
Pozdrawiam
szeroki uśmiech
[#65] Re: Pimiga

@RipHeaD77, post #64

Przełącz się na drugi port micro hdmi i daj znać :)
[#66] Re: Pimiga

@cytrynek, post #65

Hejka. No o tym nie pomyślałem, sprawdze odrazu jak wrócę z pracy. Dzieki wielkie i pozdrawiam, dam znać pózniej co i jak :)
[#67] Re: Pimiga

@cytrynek, post #65

Hejka. Rzeczywiście przełączenie hdmi do drugiego portu pomogło i dzwięk działa, lecz pojawił się kolejny problem z rozdzielczoscią, ekran jest poza, nie widać listwy menu u góry, zmieniałem rozdzielczość itp ... nic nie pomaga. W pierwszym porcie hdmi wszystko było dobrze. Pozdrawiam
szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 09:09:54 przez RipHeaD77
[#68] Re: Pimiga

@marskow, post #1

Ciekawostka.
Kolejna wersja pimiga 1.3:
https://youtu.be/8NifGC2bLxs
Koleś pisze, ze virus free. Istnieją dwa źródła do pobrania. Ponad 17GB do zassania.
[#69] Re: Pimiga

@Zetar, post #68

Miejmy nadzieję, że virus free, bo po tamtej naprawie niektóre rzeczy jak by się sypały co nieco, niby wszystko ok a jednak nie ok. Będzie czas to sprawdzę. Niestety miałem deficyt w kartach SD ostatnio, ale został uzupełniony.
[#70] Re: Pimiga

@Zetar, post #68

O jak fajnie! Byłem przekonany, że ten projekt już umarł. Super wygląda to na tym filmiku w działaniu na RPi 400. Nawet numerek tej malinki bardzo amigowy, były 500-tki, 600-tki, a to taka Amiga 400. Logiczne, bo ta klawiaturka jest mniejsza od Amigi 600 :) Teraz żałuję, że nie poczekałem z zakupem, tylko kupiłem Pi 4...
No ciekawe, jak ma się sprawa z wirusami.
[#71] Re: Pimiga

@Zetar, post #68

pobrane :)

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 23:02:02 przez Mariodj
[#72] Re: Pimiga

@Mariodj, post #71

Udało Ci się rozpakować?

Ja pobrałem obie części i mi pokazuje błąd archiwum....

Edit: Ok, po rozwinięciu opisu na yt się okazało, że jest jeszcze część trzecia ;) Już działa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 13:40:45 przez Splavinho
[#73] Re: Pimiga

@Splavinho, post #72

Tak rozpakowało bez problemu.
[#74] Re: Pimiga

@Mariodj, post #73

Mam ver.1.3 , ktora smiga swietnie na Pi4 8Gb ram, ale mam maly problem - nie moge aktywowac wyjscia audio mini-jack/sluchawki. Kupilem specjalnie starszy monitor 4/3, wyjscie wideo z Pi4 mam przez "kanapke" adapter micro hdmi-HDM -> adapter HDMi-DVi -> kabel DVi ->monitor DVi Probowalem zmieniac z poziomu linuxa konfiguracje raspi-config, ale ciagle nie mam audio na mini-jacku. Ktos mial podobny problem ?
[#75] Re: Pimiga

@cactoos, post #74

A przez taką "kanapkę" masz na mini jacku audio na innym emulatorze/systemie?
[#76] Re: Pimiga

@cactoos, post #74

Nie wiem jak to wygląda na Pimiga ale generalnie w innych systemach na Pi trzeba uruchomić raspi-config i ustawić żeby audio było analog. Domyślnie idzie tylko po HDMI.
Alternatywnie można edytować ręcznie config.txt. Tutaj jest dokumentacja.
[#77] Re: Pimiga

@Mariodj, post #73

A jakie jest Hasło ?
[#78] Re: Pimiga

@vangis, post #77

Pimiga
[#79] Re: Pimiga

@Dorian3d, post #78

Dzięki :)
[#80] Re: Pimiga i wi-fi

@vangis, post #79

Witam szanownych forumowiczów. Mam pytanie, jak uzyskać dostęp do Internetu po Wi-Fi z Pimiga1.3. Taka drobna informacja: od wielu lat mam dość okrojony kontakt a Amigą oraz z systemem AmigaOS. Pozdrawiam serdecznie.
[#81] Re: Pimiga i wi-fi

@mawor, post #80



Pi400 mod

link

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 21:31:55 przez ch0mik
[#82] Re: Pimiga i wi-fi

@ch0mik, post #81

Dziękuje za odpowiedź na moją wiadomość. Czy mogę prosić o odpowiedź na moje pytanie bez facebooka pomysł
[#83] Re: Pimiga i wi-fi

@ch0mik, post #81

ale lipa ! kalkulator
[#84] Re: Pimiga i wi-fi

@mawor, post #82

pewnie jest gdzieś opcja bsdsocket.library w emulatorze.
[#85] Re: Pimiga i wi-fi

@mawor, post #80

Sprawdź jaką wersję bsdsocket.library wykrywa emulator Amigi.
Version bsdsocket.library
[#86] Re: Pimiga i wi-fi

@ch0mik, post #81

Idąc tym trendem ktoś może sobie kupić karton imitujący dużą Amigę - będzie jako uzupełnienie do klawiatury
[#87] Re: Pimiga i wi-fi

@Dorian3d, post #83

Lepsza wersja Amigi 600
Czemu się czepiasz?
Płaska jak Amiga 500, czyli coś pomiędzy...
[#88] Re: Pimiga i wi-fi

@WojtekX, post #87

bo to tragedia widac
[#89] Re: Pimiga i wi-fi

@Dorian3d, post #88

Dorian może to nie szczyt marzeń ale nie tragedia, chyba widzieliśmy gorsze paszkwile przez okres amigowania
[#90] Re: Pimiga i wi-fi

@czasludzicienia1, post #89

No jasne mi sie nie podoba .
A dla kogoś może być super .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem