[#121] Re: Pimiga i wi-fi

@wolly, post #120

Mi w ogóle nie udało się wypalić tego obrazu RPI Imagerem, dwa razy próbowałem i zawieszał się przy 99% weryfikacji, więc na razie wróciłem do 1.3 i później będę próbował dalej ;)

A mam jeszcze jedno pytanie - sorry, jeśli początkujące ale z linuxem nie miałem zbyt wiele do czynienia: jak przegrać swoje pliki na kartę z Pimigą? Próbowałem przez USB ale nie widzi mi żadnego pendrive'a, niezależnie od tego, z jakiego korzystam i w który port wkładam. Próbowałem też zamontować linuxową partycję pod Win10, udało się, skopiowałem te pliki, ale po wyjęciu karty ich nie ma...
[#122] Re: Pimiga i wi-fi

@Splavinho, post #121

Windows nie zobaczy partycji z ext4. Mam wtyczke do total commandera ktora umozliwia jedynie odczyt. Moze cygwin by dal rade. https://www.cygwin.com/
[#123] Re: Pimiga i wi-fi

@Splavinho, post #121

W wersji 1.4 wystarczy przed uruchomienie RPI podpiąć pendrive sformatowany pod windowsem - ja mam format FAT i automatycznie zostanie zamontowany przy starcie. Pod Amigą jest widoczny jako DH5:
[#124] Re: Pimiga i wi-fi

@Kam, post #122

Dzięki za podpowiedź ;) Tzn. partycję widzę dzięki Ext2Volume Manager ale chyba jest tylko do odczytu...

A czy zainstalowanie pod VirtualBoxem na Win10, którejś z dystrybucji Linuxa (np. Mint) pozwoli na podmontowanie karty z Pimigą i kopiowanie plików?
[#125] Re: Pimiga i wi-fi

@wolly, post #123

O, to może to jest jakiś pomysł :) Pod 1.3 nie działa, ale jak już zainstaluje 1.4 to wypróbuję
[#126] Re: Pimiga i wi-fi

@Splavinho, post #125

Mysle ze sciagnij sobie cygwina z total commanderem i podmontuj partycje bedzie najprosciej.
[#127] Re: Pimiga i wi-fi

@Kam, post #126

Czy AHX wyświetla się u Was prawidłowo (pod 1.4) ?
U mnie "śmieci" na ekranie i audio zarywa niemiłosiernie, poprzednia wersja 1.3 nie miałem takich problemów.
[#128] Re: Pimiga i wi-fi

@gilban, post #106

Dzięki, wybrałem Argon. Wyglada ok i ma wentylator a cena nie przewyższa zakupu rp :)
[#129] Re: Pimiga i wi-fi

@Kam, post #126

Mysle ze sciagnij sobie cygwina z total commanderem i podmontuj partycje bedzie najprosciej


Dzięki! Spróbuję i potestuję wieczorem ;)
[#130] Re: Pimiga i wi-fi

@cactoos, post #127

Możesz wystawić wersje 1.3 do pobrania? Nie mogę znaleźć żadnego działającego linka.
Sprawdziłbym różnice.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 16:40:45 przez wolly
[#131] Re: Pimiga i wi-fi

@wolly, post #130

Zrobie upload 1.3 na jakis ftp , podesle linka, kompresuje jako jeden plik (7z), wiec to bedzie jakies ~15GB . Raczje nie ma sensu dzielic na pliki.
[#132] Re: Pimiga i wi-fi

@cactoos, post #131

Super, dzięki !
[#133] Re: Pimiga i wi-fi

@wolly, post #132

Nie mam pojecia jak to poleci, mam upload 20mbps, ale moj "cloud" potrafi ograniczyc transfer konkretnie :

Pimiga1.3_Pi400

To jest wersja 1.3 od Chris'a, ktora byla dostepna w formie chyba 4 plikow przez untergrund, przetestowana, bez hasla, 15GB. Testowana osobiscie na Pi4 B ( 8gb ram).
[#134] Re: Pimiga i wi-fi

@cactoos, post #133

Leci, prędkość nie za duża, ale się pobiera.
Dam znać jak ściągnę.
[#135] Re: Pimiga i wi-fi

@cactoos, post #133

Faktycznie w 1.3 dźwięk jest płynny a w 1.4 "tnie".

Tutaj jest informacja jak poprawić kwestie dźwięku w wersji 1.4 - klik

Jeszcze nie testowałem.
[#136] Re: Pimiga i wi-fi

@cactoos, post #133

Zadziala to na RPi 3 ?
[#137] Re: Pimiga i wi-fi

@wolly, post #135

A gdzie jest wersja 1.4 ? do pobrania
[#138] Re: Pimiga i wi-fi

@Dorian3d, post #137

torrent...

https://drive.google.com/file/d/10MNDwjeKVew65ONCuWZpMT4HcFwjyayY/view
[#139] Re: Pimiga i wi-fi

@cactoos, post #138

... ten torrent 1.4 to ze zrodla - strony youtube autora dystrybucji..
haslo : pimiga

[#140] Re: Pimiga

@PrzemasIII, post #93

Witam co dostępności to PI400 wczoraj pojawiły się na botland w dość dużej ilości
https://botland.com.pl/platforma-raspberry-pi/17919-zestaw-z-raspberry-pi-400-us-wifi-4gb-ram-18ghz-oficjalne-akcesoria-728886755127.html
[#141] Re: Pimiga

@Marcin157, post #140

Ja zamówiłem chyba z 2 miechy temu.

i dziś kurier mi dostarczy.
[#142] Re: Pimiga

@Dorian3d, post #141

i jest dostałem OK
[#143] Re: Pimiga i wi-fi

@wolly, post #134

czy działa ta wersja 1.3 na Rpi 3b+? Bo trochę zamieszanie z tą PIMIGĄ... Jest wreszcie działająca wersja na rpi3b+ i bez wirusa? Testował to ktoś z Keyrah v2 może?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 23:12:34 przez MaciejW

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 23:12:47 przez MaciejW
[#144] Re: Pimiga i wi-fi

@Splavinho, post #121

[#145] Re: Pimiga i wi-fi

@MaciejW, post #143

Czy urichomił ktoś wreszcie ten obraz z keyrah? Działa to komuś? U mnie tylko część klawiszy na klawoaturse działa, a porty wcale.
[#146] Re: Pimiga i wi-fi

@MaciejW, post #145

W razie by kogoś interesowało jak w prosty sposób uruchomić PiMIGA na WinUAE:



Sprawdziłem i działa jak należy.
[#147] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #146

Odpaliłem w/g filmiku na Huawei MateBook X Pro działa super szeroki uśmiech
[#148] Re: Pimiga i wi-fi

@kismat75, post #147

Jestem szczęśliwy dostałem Pi400 i zainstalowałem Pimigę 1.4. super. Ale mam jeden problem, nie jestem znawca w tym temacie. Nie mogę podłączyć pada pod ten system. Pad typowy jaki już używałem przy innych systemach na Pi (retropie itp). Próbowałem szukać ustawień w systemie ale nie do końca wiedziałem gdzie szukać. Bez pada czy joya raczej ciężko pograć w tą dużą bibliotekę gier.

Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi
[#149] Re: Pimiga i wi-fi

@Ryhawa, post #148

Ja do swojego Pi400 podłączyłem pada USB od PlayStation Classic i działa bez problemu. Jedyne co trzeba było zrobić to wybrać go w zakładce input po wciśnięciu f12.

Przy okazji ja mam inny problem - jak można zresetować Pimigę?
[#150] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #146

Niestety,
u mnie nie daje rady.
Pobrałem winuae v.4.4.0 (wybrałem zip - czyli nie instalke)
Software Failure Error 8000 0004 task 40356BD0,
a czasem mam taki pulpet, w którym cokolwiek robie wpadam w Software Failure:


Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem