[#151] Re: Pimiga i wi-fi

@Zetar, post #150

Wersja 1.5 już jest:

[#152] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #151

O, jaka niespodzianka, GoADF na blacie :) Szkoda tylko że w starej wersji...
[#153] Re: Pimiga i wi-fi

@vojo, post #152

O, jaka niespodzianka, GoADF na blacie :) Szkoda tylko że w starej wersji...


Jeżeli jest nowa wersja - to kto potrzebuje, przecież może sobie zmienić.
[#154] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #153

Rozumujac w ten sposób to równie dobrze mogłoby tam niczego nie być, na zasadzie że każdy może sobie doinstalować to co potrzebuje.
[#155] Re: Pimiga i wi-fi

@vojo, post #154

PiMiga doczekała się kolejnej wersji. To po pierwsze. Komuś się chciało i chce nad tym pracować, nie robiąc tego komercyjnie.
Czy pakiet ten jest doskonały? Oczywiście, że nie jest i tego nikt nie ukrywa.
Jednak nie można zanegować faktu, iż jest w tym pakiecie mnóstwo wartościowych rzeczy, a sprawa dopieszczenia systemu do swoich potrzeb powinna pozostawać w gestii użytkownika końcowego.
[#156] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #155

No trochę trzeba na grzebać, ale działa to wystarczająco.
Dziś potestuję nową edycję MF :)
[#157] Re: Pimiga i wi-fi

@ARTtysta, post #156

No trochę trzeba na grzebać, ale działa to wystarczająco.
Dziś potestuję nową edycję MF :)


Jeżeli wziąć pod uwagę cenę Pi 400 (nieco niższą niż obudowy do Amigi 1200/500) i zupełnie darmowy gotowiec - to chyba naprawdę nie ma co narzekać na taką alternatywę.
[#158] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #155

No raczej że nie komercyjnie. Gdyby autor jeszcze próbował na tym zarabiać, z całym szacunkiem do jego ciężkiej pracy, no to sami wiecie.

Osobiście wolałem Amibiana i stawianie systemu od podstaw (najlepsza dla mnie frajda)

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 20:13:40 przez don_rafito
[#159] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #151

I z tego filmiku wynika że wersja 1.5 działa również na Raspberry Pi 3b/b+. Więc ściągnę i przetestuję.
[#160] Re: Pimiga i wi-fi

@gilban, post #159

na pi400 wydajność skoczyła, więc lepiej nie może być :)
[#161] Re: Pimiga i wi-fi

@gilban, post #159

Działa na pi3b+ Odpaliłem jakąś muzyczkę ale zaczęło desynchronizować :/ Zacząłem uruchamiać gry. Rozpocząłem od Speedball2 oraz AlienBread2 ale coś nie działało z joypadem, który podpiąłem do rpi. Nie widział mojego joypada :/ Dodam, że na wcześniejszych pimiga joypad był poprawnie wykrywany. Dalej: obraz wyeksportowałem za pomocą LinuxReader64 i w windowsie, za pomocą winuae przetestowałem. Wszystko pięknie działa. Reasumując: czekam na 1.6 albo jeszcze jutro potestuję kontrolery usb.
PS. Zasysam "grubszą" wersję. Może lepszejsza?
[#162] Re: Pimiga i wi-fi

@Zetar, post #161

No raczej że nie komercyjnie. Gdyby autor jeszcze próbował na tym zarabiać, z całym szacunkiem do jego ciężkiej pracy, no to sami wiecie.

Osobiście wolałem Amibiana i stawianie systemu od podstaw (najlepsza dla mnie frajda)


Jedno nie wyklucza drugiego - w przeszłości zdarzało mi się zarówno korzystać z gotowych obrazów systemu pod emulowaną Amigę, jak też stawiać od podstaw, każde z tych rozwiązań miało swoisty urok.
W przypadku emulacji, można mieć wiele systemów - gdzie na komputerze to po prostu inny plik konfiguracyjny, a w przypadku Jeżyny - po prostu kolejna karta, co nie jest też jakimś znaczącym wydatkiem.
[#163] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #162

Działa Wam poprawnie wersja 1.5 MF?

Ściągnąłem, rozpakowałem, wypaliłem, dołożyłem swojego kicka - odpala się na PI4 bez problemu, na PI400 mam komunikat, że nie może zainicjować karty SD (czy coś podobnego). Wcześniej miałem 1.3 i na obu działała bez problemu.

Większym problemem dla mnie są glitche i spowalnianie dźwięku, czasami trzaski pomiędzy fragmentami muzyki w demach. Widziałem w komentarzach pod filmikiem na youtube, że ktoś rozwiązał ten problem tak, że w ustawieniach emulatora zmienił w audio z "pull" na "push". U mnie nie pomogło.

Demo Love - zamula tak, że nie da się oglądać, wyraźnie pomaga wyłączenie JIT, ale nadal tnie. Demo Big Time Sensuality - muzyka trzeszczy, zwłaszcza w przejściach pomiędzy efektami w demach.

Próbowałem zmieniać rzeczy w ustawieniach emulatora (między innymi procesora, bo w 1.3 był domyślnie 68020, a tu jest 68030) - ale bez efektu.

Może ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 16:01:07 przez Splavinho
[#164] Re: Pimiga i wi-fi

@Splavinho, post #163

Udało się odpalić na Pi400, ale nadal jest zauważalnie wolniej niż w wersji 1.3.

Pierwsza rzecz, którą widzę to to, że jest inna wersja uae, bez wersji turbo, która była domyślnie zaznaczona w 1.3.

I mam wrażenie, że główny problem jest z dźwiękiem, nawet przy niewymagających demach tnie, zawsze przy zmianie plansz czy efektów. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, no ale w takim stanie to jest dla mnie średnio używalne...

Podkręciłem jeszcze Pi400, ale istotnej zmiany też nie ma.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 18:36:43 przez Splavinho
[#165] Re: Pimiga i wi-fi

@Splavinho, post #164

A jak wypada na tle tego wersja 1.4 - testowałeś może?
[#166] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #165

Nie, 1.4 nie testowałem.
[#167] Re: Pimiga i wi-fi

@Splavinho, post #166

Cześć,
poradźcie jak ustawić wifi na pi400 z pimigą 1.5, dzięki!
[#168] Re: Pimiga i wi-fi

@cj grass, post #167


once booted to Pimiga, say wow, then PressF12 and choose "QUIT"

image auto logs in as as pi/pimiga . but you can use this if you need a sudo command in linux.


run sudo raspi-config

in advanced - expand the file system- this will expand the image to use your entire space on your microSD card to give you more space avail if larger than 82g. (image size) Amiga OS will show the free space of the card.

configure all locale settings: Default timeZone/Keymap/Language is English US/US UTF8 Keyboard, choose your own (space bar select your keyboard/country , space bar unselect the not needed country. tab to ok enter to select

setup wifi country and wifi ssid/username/password for your needs.
[#169] Re: Pimiga i wi-fi

@Nasedo, post #168

Bardzo dziękuję!!
[#170] Re: Pimiga i wi-fi

@Splavinho, post #164

Tak z ciekawości, ile pi400 wyciska mipsiorow bez krecenia ?
[#171] Re: Pimiga i wi-fi

@mikecios, post #170

Na standardowych (średnich) ustawieniach overclockingu mam koło 500. Na moim filmiku jest.
[#172] Re: Pimiga i wi-fi

@don_rafito, post #171

A nie zerknalem na film, po przenosinach wszystkiego co mam ma dysku real Ami, też wyszło ok 500 ;))) bez OC.




Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 10:21:20 przez mikecios
[#173] Re: Pimiga

@marskow, post #1

nie dostajemy tutaj prawdziwego Workbencha (z powodów oczywistych...)

Z jakich powodów? Że pirat? A to ma jakieś znaczenie czy ten zestaw będzie łamał 20000 czy 20001 praw autorskich? Przecież ta paczka aż świeci od ciężaru piractwa. szeroki uśmiech

Ale dla leniwych jest to całkiem zgrabne rozwiązanie. Chociaż z tego co widziałem dzisiaj na YouTube (na streamie RetroBorsuka) to konfiguracja kolorów MUI jest jakimś żartem. Nieczytelne, jaskrawe gradienty, małe fonty. Było zabawnie. Borsuk niezbyt jest obyty z MUI i trochę się z tym męczył. Ostatecznie zaakceptował to co jest, bo próba zmiany fonta kończyła się restartem emu-Amigi. Chyba gdy trafiał na font wektorowy.

Ale może bym sobie spróbował tego rozwiązania. RaspberryPi 3+ od ponad roku leży i się kurzy (RetroPie bawiło przez 2-3 dni i już nikt go nie włącza). Nigdy nie miałem cierpliwości do walki z UAE i dostosowywaniem konfiguracji do każdej gry, którą i tak zwykle po 3 minutach wyłączam. A w latach 90 nie używałem Amigi do grania więc większość gier znam tylko z pierwszych 10 minut, muzyki, intra, opowiadań, gazet, YouTube'a. Może trochę nadrobię.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 22:30:21 przez MDW
[#174] Re: Pimiga

@MDW, post #173

Na pi3 nerwicy dostaniesz tylko.
1
[#175] Re: Pimiga

@MDW, post #173

Z jakich powodów? Że pirat? A to ma jakieś znaczenie czy ten zestaw będzie łamał 20000 czy 20001 praw autorskich? Przecież ta paczka aż świeci od ciężaru piractwa.

No cóż, celna uwaga, przyznaję, no i w sumie ktoś mnie już wczesniej oświecił, że ten Scalos to tylko nakładka na OS 3.1, więc jak rozumiem pimigowy system to też czyste piractwo. Więc zakaz używania!!!
[#176] Re: Pimiga i wi-fi

@ARTtysta, post #156

Masz może link do wersji MF. Bo ja szukałem i te które znalazłem nie działały.
[#177] Re: Pimiga

@mikecios, post #174

Rpi 3 do natywnego systemu jest wolne, to prawda. Ale do emulacji od biedy się nadaje.
[#178] Re: Pimiga15

@Zetar, post #150

Witam .
Robię wszystko jak karze autor tzn robię obraz na kartę SD później do partycji KICK kopiuje plik z rom31 zmieniam na nazwę na kick31a1200.rom . i za każdym razem czy to przy wersji 32gb lub 128gb po starcie mam czarny ekran . czyli tak jak by wogóle nie widział pliku rom .Macie na to jakoś radę ?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 12:34:39 przez Kali80
[#179] Re: Pimiga15

@Kali80, post #178

Spróbuj podłączyć do drugiego portu hdmi
[#180] Re: Pimiga15

@Splavinho, post #179

Nic nie daje . Podobno taki efekt jest jak nie widzi pliku rom. Ma ktoś może sprawdzony plik?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem