kategoria: A500 Mini
[#211] Re: A500 Mini

@PWS, post #208

Powiem wam, że spodziewałem się gorszej obsługi klawiatury ekranowej. Ponownie rozwiązali to prosto i funkcjonalnie. A najlepsze jest mapowanie pada. Czyli np. w grze Arcade fruit machine przypisałem do pada koło 10 klawiszy z klawiatury i wszystko działa super. Zastanawiałem się czy te ustawienia będą na stałe po wyłączeniu konsoli, czy od nowa trzeba by je było ustawiać. I dzisiaj włączyłem mini, okazało się że ustawienia pada i wyświetlania obrazu są zapisaneszeroki uśmiech
2
[#212] Re: A500 Mini

@klank, post #211

Sa zapisywane "per gra" więc całkiem rozsądnie.
1
[#213] Re: A500 Mini

@klank, post #211

O, nie wiedziałem. Wczoraj się męczyłem z Shadow Of The Beast 3.

Możesz napisać coś więcej, jak się mapuje klawisze?
Faktycznie kojarzę, że przy włączaniu SOTB3 pojawił mi się schemat pada na ekranie bez przypisanych funkcji.
[#214] Re: A500 Mini

@perinoid, post #212

Cześć

Jako, że nie mogę edytowac posta- Ciebie też proszę o informację dot. mapowania padów.
[#215] Re: A500 Mini

@łysy0800, post #214

Bardzo prosto. Kiedy wybierasz grę z usb naciskasz menu(pojawia się zawansowane ustawienie gry czyli ustawienie wyświetlania i modyfikacja pamięci itp. I tam masz po prawej stronie Mapuj Gamepada. Wtedy po kolei konsolka Cię poprowadzi. Możesz praktycznie wprowadzić każdą kombinację. L1 R1 wybierasz z czego chcesz mapować(klawiatura, myszka, Joy na dwa fire itp)
1
[#216] Re: A500 Mini

@klank, post #215

Super, wielkie dzięki.
[#217] Re: A500 Mini

@łysy0800, post #216

Spoko. Mi też ludzie tutaj często pomagaliOK

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 16:51:41 przez klank
1
[#218] Re: A500 Mini

@twardy, post #1

Miałem zakupić A500mini, ale po zastanowieniu się poczekam jednak
na A2000 mini. Oby wyszła.
[#219] Re: A500 Mini

@mmarcin2741, post #218

Ciekawe czy można liczyć na jakiegoś Maca Mini
[#220] Re: A500 Mini

@recedent, post #219

Z pi400 zrobili nawet już pi0.
1
[#221] Re: A500 Mini

@recedent, post #219

No przecież jest :) i to nie jeden :) miniaczy od wyboru do koloru :)
[#222] Re: A500 Mini

@Kwiatki, post #221

Przeczytaj jeszcze raz biorąc pod uwagę delikatną ironię ;)
[#223] Re: A500 Mini

@mikecios, post #222

I prawidłowo że są. Nic w tym złegoszeroki uśmiech A mini najlepiej niech się sprzeda w milionach sztukszeroki uśmiech Dla mnie upamiętnienie tak kultowego komputera jak Amiga. Zresztą już teraz sprzedaż przerosła wszelkie oczekiwania twórcówszeroki uśmiech
1
[#224] Re: A500 Mini

@klank, post #223

Gdzieś o tym napisali ile się sprzedało ?
[#225] Re: A500 Mini

@twardy, post #224

Na twitterze przeczytałem. Zresztą wystarczy spojrzeć na allegro i niektóre sklepy już sprzedały po 50-70 sztuk. I to w niecały miesiąc od premiery. Tylko się cieszyć
[#226] Re: A500 Mini

@klank, post #225

Czyli do miliona sprzedanych sztuk jeszcze daleko
[#227] Re: A500 Mini

@selur, post #226

W skali Świata lub też samej Europy dobić do miliona - to dobre i realne założenie jak na taki sentymentalny projekt. Ja tam trzymam kciuki by się udało osiągnąć cel; a znając środowisko amigowców na pewno będzie spora grupa marud którym projekt się nie podoba
1
[#228] Re: A500 Mini

@PWS, post #227

I taka sama grupa "mini-rulezowców" Na szczęście większość POWINNA(?) być dość rozsądna i obiektywna...
1
[#229] Re: A500 Mini

@mikecios, post #222

U mnie również była ironia :) może za mało ikonek dałem
[#230] Re: A500 Mini

@PWS, post #227

Podzielam zdanie. Mini w gruncie rzeczy już osiągnęła sukces, bo się o niej pisze, robi testy i jest ogólnie spore zainteresowanie
[#231] Re: A500 Mini

@klank, post #230

Bo to generalnie jest bardzo dobre urządzenie - do tego, do czego zostało zaprojektowane czyli do łatwego podpięcia pod nowoczesny TV i popykania w te 20-kilka gierek, które są w nie wgrane. I tyle. Dodatkowe ficzery podnoszą jego atrakcyjność. I chociaż to nigdy "Amigą" nie będzie - to nie o to w TheA500 chodzi.
Kropka.
3
[#232] Re: A500 Mini

@perinoid, post #231

Oczywiścieszeroki uśmiech
[#233] Re: A500 Mini

@klank, post #232

Jakby ktos chcial moge oddac kod rabatowy na zakup the a500 mini w sieci mediaexpert
[#234] Re: A500 Mini

@klank, post #217

Cześć

Czy ktoś z Was wie może- gdy odpalam jakąś grę z WHDload, to często pojawia się menu "workbenchowe" whdload z możliwością skorzystania z trainera lub wyboru planszy startowej.
To menu dość szybko znika.
Próbuje wybrać jakaś opcję myszą, ale nic nie reaguje. Na klawiaturę i pada też.

Czy ktoś z Was ma może patent, jak skorzystać z tych opcji?
[#235] Re: A500 Mini

@łysy0800, post #234

Czy ktoś z Was ma może patent, jak skorzystać z tych opcji?

Nie jest to żaden "patent". Po prostu przed odpaleniem skonfiguruj sobie mysz i joystick w menu do danej gry. Podczas uruchomienia sprawdź czy zadziała ci klawiatura ekranowa (wyświetl ją na moment na ekranie), wówczas masz pewność że mysz też zadziała; ale faktem jest że czasem trzeba mieć refleks by zdążyć wybrać opcje z WHDload...
1
[#236] Re: A500 Mini

@PWS, post #235

Dzięki.
[#237] Re: A500 Mini

@łysy0800, post #236

Jeśli to kogoś interesuje- podłączyłem pod USB kontroler bluetooth od PS Classic i sparowałem z Dualshockiem 4.

W menu karuzela z wyborem gier wariowała, nie dając możliwości precyzyjnego wyboru gry.

Na "chybił- trafił" uruchomiło się Alien Breed 3d.
O dziwo- Dualshock z tą grą spisywał się bardzo dobrze, no ale brak możliwości precyzyjnego wskazania tytułu z karuzeli niweczy sens używania DS4.
[#238] Re: A500 Mini

@łysy0800, post #237

Tak patrzę sobie na stronę projektu AMiNIMiga i widzę na przykładowym blacie Workbench'a ikonkę w Miami. Czy to znaczy, że A500Mini można w jakiś sposób podłączyć do sieci (np. poprzez kartę sieciową na USB) ? Kojarzy ktoś, coś ?
[#239] Re: A500 Mini

@klank, post #225

No tak największe sklepy po 50 - 70 sztuk, znaczy że uwzględniając mniejsze w skali kraju pewnie nie sprzedało się tego więcej niż 1000. Kiedyś ktoś z zarządu Hyperionu powiedział że Polska jest 6 rynkiem amigowym na świecie. Minęło parę lat wyszedł AmigaOS 3.1.4, po jego premierze udostępnili wykres sprzedaży, gdzie się to potwierdziło bo polscy klienci z liczbą bodaj 4% globalnego rynku byli na 6 miejscu w świecie. Jeśli by to prosto przełożyć na Amigę Mini, i te tysiąc sztuk z Polski miałoby stanowić 4% globalnego rynku no to wychodzi że w świat poszło 25 tysięcy sztuk. No ale OK. nie bądżmy tacy pesymistyczni, może rynek retro zabawek kształtuje się nico inaczej niż popyt na systemy operacyjne. Przemnóżmy więc tę liczbę razy 2, niech będzie 50 tysięcy sztuk... No i może tyle trzeźwego komentarza w temacie miliona
2
[#240] Re: A500 Mini

@MUFA-amigaone-pl, post #239

Pewnie w temacie miliona masz oczywiście rację, ale jednak prognozowanie sprzedaży na bazie kilku sklepów na allegro jest ryzykowne ;) Allegro to tylko jeden z kanałów sprzedaży, te sklepy mają też własne sklepy on-line, a niektóre również stacjonarne (gdzie często jest taniej i to może mieć znaczenie). Jakaś część (ale ciężko spekulować bez danych) zeszła też w pre-orderach. Pamiętam jak próbowałem w pre-orderze kupić THE64 mini, to nie udało mi się przez kilka dni nigdzie tego dostać wliczając amazon.de czy amazon.co.uk, potem odpuściłem, bo stwierdziłem że to zabawka jednak nie dla mnie ;)

Niemniej, nawet gdyby na świecie zeszło 150-200 tysięcy sztuk, to choć wynik nie byłby oszałamiający to jednak zrobi coś pozytywnego dla promocji marki, odświeży części pozytywne wspomnienia związane z Amigą, co samo w sobie jest dobre :)

Choć sam na ten sprzęt się skusić nie zamierzam bo jednak wolę sprzęt w oryginale a do emulacji mam bardziej wydajne sprzęty, to już np. A500 maxi z działającą klawiaturą pewnie bym kupił ;) Oczywiście bardziej jako ciekawostkę niż do regularnego korzystania
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem