Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
Zamieścił: grxmrx, nadesłał: MarX
25 maja 2017 (czwartek) o godzinie 19:00 w auli Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się bezpłatna projekcja filmu "Viva Amiga". Aula mieści się na II piętrze Instytut Informatyki UMCS, pod numerem 217. Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.
Film dokumentalny "Viva Amiga", to próba uchwycenia fenomenu, jakim stał się komputer Amiga. Stworzony przez grupę genialnych inżynierów, których celem było wywrócenie do góry nogami świata zdominowanego przez IBM i Apple. W 1985 roku stworzyli komputer, który wyprzedzał swoje czasy. Idealny nie tylko do gier, ale także do profesjonalnej pracy i jako wyjątkowe narzędzie w rękach artystów (pracował na niej sam Andy Warhol). Komputer w którym zakochały się miliony i który wciąż żyje dzięki swoim wiernym fanom. Film Zacha Weddingtona pozwoli nam poczuć emocje jakie towarzyszyły twórcom Amigi. Zobaczymy błyskotliwy sukces stworzonej przez nich maszyny oraz jej nieoczekiwany upadek. Historia Amigi nie kończy się jednak wraz bankructwem firmy Commodore. Wbrew pozorom, Amiga wciąż żyje. Na całym świecie organizowane są zloty miłośników tego wyjątkowego komputera. Amigi wciąż używają DJ'e oraz programiści prześcigający się w wyciskaniu z niej zapierających dech w piersiach efektów wizualnych. Wciąż powstają nowe urządzenia peryferyjne do Amigi, jednak co najważniejsze, Amiga wciąż fascynuje, tak jak każdy przedmiot stworzony przez entuzjastów dla entuzjastów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem