kategoria: A2000/A3000
[#1] Delfina Plus i MP3
Próbuje odpalić sprzętowe odtwarzanie MP3 na tej karcie ale powoli kończą mi się pomysły.
Mam:
- AHI 6 (próbowałem również na AHI 4.x);
- delfina.audio v. 4.7;
- delfinampeg.device v. 1.6;
- delfina.library 4.16 B3 + Patch2 (próbowałem chyba wszystkich);

Karta inicjowana jest w user-startup poprzez DelfMem. Muzyka gra bez zarzutów przez AHI, MP2 również, MP3 zaś dekodowane jest płynnie ale są masakryczne trzaski i całość gra tak, jakby było 11Khz + Low.
Próbowałem odtwarzać pod Amplifierem, AmigaAMPem i programikiem DelfMPEG, dołączonym do karty.
Na sam koniec przełożyłem kartę do innego slotu. Bez sukcesu :(
Help!!1!11oneone
[#2] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #1

Sprzętowe odtwarzanie MP3 ma się nijak do AHI, więc nie zawracaj sobie tym głowy wcale. Nawet na czas testów przełącz AHI na Paule, żeby było jasne, że nic tu nie miesza.

Ja najlepsze efekty osiągnąłem z AmigaAMPem:
AmigaAMP -> MHI -> delfinampeg.device -> delfina.library

Zainstaluj mhimdev, dzięki któremu będziesz mógł odwołać się do delfinampeg.device, poprzez API MHI. Konfiguracja jest opisana w jego README. W preferencjach AmigaAmp'a wybierz decoding engine MHI. Powinno(tm) działać.


Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 20:05:18 przez strim
[#3] Re: Delfina Plus i MP3

@strim, post #2

Wlasnie to zrobilem pod AmigaAMPem, zeby wogole odpalic sprzetowe dekodowanie. Efekt, jak powyzej.
[#4] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #3

A próbowałeś przy wyłączonym AHI?
[#5] Re: Delfina Plus i MP3

@strim, post #4

A da sie coś odtworzyć AmigaAMPem bez AHI?
[#6] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #5

Nie wiem czy czytałeś mój post powyżej... MHI jest niezależne od AHI.
[#7] Re: Delfina Plus i MP3

@strim, post #6

A fakt. Przełączyłem AHI na Pule. AmigaAMP odtwarza sprzętowo MP3 ale zła jakość pozostała, więc to pewnie albo deflina.library albo delfinampeg.device. Spróbuje znaleźć jakąś inną wersje tegoż.
[#8] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #7

Poszukam jak chcesz, mam jakąś nową betę od Jensa delfina.library. Stara mi nie działała a na tej bez problemu DelfMPEG zadziałał. Tyle, że ja mam Flippera. Ale myślę, że to nie ma znaczenia.
[#9] Re: Delfina Plus i MP3

@sand, post #8

Sure. Poproszę.
[#10] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #1

Jutro sprawdzę jak to u mnie mam zrobione. Jakie wersje itp.
[#11] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #10

Bump!
[#12] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #9

Ok przesłałem na maila.
[#13] Re: Delfina Plus i MP3

@sand, post #12

Dzieki! Sprawdze we wtorek dopiero. Dam znac.
BTW: chlopaki z Amigaworld.net napisali mi, ze moze to byc tez problem karty procesorowej, ktora jest... za wolna dla Delfiny (A3640) lub ogolnie slabo z nia wspolpracuje. Co o tym myslicie?
[#14] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #13

Myślimy że musisz kupić szybsza kartę :P
[#15] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #13

Będziesz na AmiWawie ? Jak tak to możemy sprawdzić u mnie. :)
[#16] Re: Delfina Plus i MP3

@sand, post #15

Ja też bym poprosił o przesłanie nowej bety delfina.library, z kartą (flipper) biorę się niedługo znów za zabawę z tą kartą.
[#17] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #1

Dzisiaj wreszcie siadłem do Amigi i posprawdzałem wersje:

- delfina.audio v4.8 (11.05.99)
- delfinampeg.device v1.6
- delfina.library 4.16.22 (13.03.03)

Również karta inicjowana jest w user-startup poprzez DelfMem.

Mam DelfineLite ale one wszystkie pracują na tych samych sterownikach.

Czy to wina karty procesorowej? Nie pamiętam jak to było u mnie a nie chce mi się znowu rozkładać Amigi. Tylko , że przy odtwarzaniu MP3 zużycie zasobów procesora to jakieś paręnaście procent (u mnie DOpus pokazuje 25% średnio zajętości przy mp3 192kps)




Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 14:16:46 przez Deftronic/...
[#18] Re: Delfina Plus i MP3

@sand, post #15

Będe. Pewnie z całą Amigą.
[#19] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #18

MP3 już działa???
[#20] Re: Delfina Plus i MP3

@tom256, post #19

Nie wiem. Nie ma mnie w domu. Ba! Nawet w kraju mnie nie ma. Wracam we wtorek i dopiero wtedy się zajme kartą.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 18:58:48 przez _arti
[#21] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #20

Niestety, najnowsza biblioteka delfina.library, tj. 4.17 beta392 z 25/05/2011 kompletnie zawiesza komputer przy probie odpalenia mp3-ojki z dowolnego odtwarzacza. Zaraz sprobuje przetestowac wszystko od nowa bez karty procesorowej.
[#22] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #21

Zauważyłem teraz jedną rzecz - malutki układ "Lattice" na karcie, podczas odtwarzania MP3 cholernie się nagrzewa, wręcz parzy. To normalne?

PS: na 030 bez sukcesu. Ten sam efekt - nowe bilbioteki sie wieszają, na jednej ze starych dźwięk przy dekodowaniu MP3 jest skopany.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 00:42:20 przez _arti
[#23] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #22

Zauważyłem teraz jedną rzecz - malutki układ "Lattice" na karcie, podczas odtwarzania MP3 cholernie się nagrzewa, wręcz parzy. To normalne?


Na Delfinie Flipper Machy też bardzo się nagrzewają (nie tylko podczas odtwarzania MP3, ale nawet normalnego używania karty).

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 00:46:19 przez strim
[#24] Re: Delfina Plus i MP3

@strim, post #23

@Strim
Dzięki za odp.

Próbuje teraz czegoś innego. Mianowicie, ściągnąłem sobie AHI-Note Player'a, wrzuciłem w odpowiednie miejsce i próbuje, używając DeliTrackera2 odpalić XM'a (32 kanały) tak by karta je miksowała... i chyba nie umiem tego zrobić, bo albo idzie przez CPU albo karta jest naprawdę uwalona. Działa to tylko w maks. 16Khz, wszystko powyżej zabija multitasking
[#25] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #24

Dobra, znalazłem wersje delfina.lib, która u mnie wydaje się działać najbardziej poprawnie, tj. w programiku DelfMon wyświetla zajętość DSP, jego obciążenie etc. etc. i tego się będe trzymał. Teraz, jedyne, co potrzebuje to delfinampeg.device w wersji 1.5. Być może ta wersja, która mam (1.6 z Aminetu) działa dobrze ale tylko na Flipperze. Może ta starsza będzie hulać u mnie. Ktoś ma?
[#26] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #25

Zaraz wyślę Ci na email soft w róznych wersjach jaki mam do Delfiny.
[#27] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #26

Stety-niestety, ja to wszystko właściwie już wczoraj w nocy przejrzałem ale dzięki ;)
Dobra wiadomość jest taka, że znalazłem delfinampeg.device w wersji 1.4. Wróce do domu z pracy i zaraz spróbuje.
[#28] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #27

A próbowałeś przetaktować Delfinę? Są takie programiki. U mnie ona działa zawsze na 56Mhz, wtedy nawet mp3 192kbps działają spoko. :)
[#29] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #28

Próba przetaktowania kończy się szumem zamiast odgrywania mp2/mp3. Niezależnie od taktowania. Delfinampeg.device w wersji 1.4 - również bez sukcesu. Jeszcze test w innej Amidze i jeśli tam zadziała, to raczej chyba na pewno karta wyląduje na Allegro :( ...a ja spróbuje z Flipper Edition.
[#30] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #29

No to nie wiem, wygląda jakby uszkodzona była. Faktycznie zostaje Ci test w innej Ami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem