kategoria: A2000/A3000
[#31] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #30

Spróbowałem jeszcze na czystym 3.1. No good news, więc... ktoś chce, zanim wystawię na Allegro?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 20:32:08 przez _arti
[#32] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #31

ja jestem zainteresowany a3640 :)
[#33] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #31

Poszukaj kogoś w okolicy z A4000, porządną kartą procesorową i sprawdź na niej.


Pozdrawiam
[#34] Re: Delfina Plus i MP3

@RadoslawF, post #33

Jak sie uda, to jutro zajrze do eFunzine.
[#35] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #34

Poczekaj do Amiwawy to sprobujemy ja odpalic u mnie. Ja mam wersje flipper. Może odwrotnie zadziała. Zależało by mi na współpracy z octamedem a ta Twoja powinna działać.
[#36] Re: Delfina Plus i MP3

@sand, post #35

Hm, jestem troche miedzy mlotem a kowadlem. Chcialbym poczekac i moze nawet sie wymienic ale profilaktycznie napisalem do sprzedajacego prosbe o zwrot pieniedzy. Za 2 tygodnie moze mi powiedziec - "wypchaj sie" a to bedzie tysiak w plecy
[#37] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #36

Ok. :) ja ze swoja delfina walczyłem z 3 miesiące. A to wieszala system, a to nic nie grało. Doszedłem, do tego ze działa mp3. I tyle.
[wyróżniony] [#38] Re: Delfina Plus i MP3

@sand, post #37

U mnie tak to wygląda w działaniu - takie preview. Jutro nagram to lepiej i pokaże jak jest podłączone z tyłu:

A4000D 060 + DelfinaLite + Concierto playing mp3 & multichanel mod
[wyróżniony] [#39] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #38

ze tak sie spytam z samej ciekaowoci poco wam karta dzwiekowa w amidze do zastosowan domowych zeby posluchac sobie mp3?:) za 600 zl ?
[#40] Re: Delfina Plus i MP3

@Blendor, post #39

A po co Ci karta graficzna w amidze do zastosowań domowych? Żeby pooglądać sobie obrazki? za 500zł? cool
[#41] Re: Delfina Plus i MP3

@strim, post #40

zeby nie oslepnac od 1084S
[#42] Re: Delfina Plus i MP3

@Blendor, post #41

Problem oślepnięcia załatwia ci SD, GFX masz z tego samego powodu co Arti SFX, bo macie taki kaprys. I tu punkt dla takich jak ja co to swoich kaprysów w stopce nie opisali.


Pozdrawiam
[#43] Re: Delfina Plus i MP3

@Blendor, post #39

Po co... Bo chciałem mieć kompletnie wyposażoną Amigę 4000. Po to. Poza tym są tam dwie karty muzyczne. Jedna to Concierto która jest dołączona do PicassoIV (kupiłem je obie w komplecie kiedyś od kogoś na Ebayu) i przejmuje ona rolę wbudowanych przetworników Amigi czyli dźwięki systemowe, z gier, dem lecą przez Concierto ale nie bezpośrednio na wzmacniacz tylko do DelfinyLite i dopiero z niej do wzmacniacza. Delfina służy do odtwarzania MP3ek i wielokanałowych modułów. Picasso IV jest najlepszą kartą pod zorro 3 i wyświetla świetny obraz (wiadomo ma wbudowany SC+FF). Mając kompletnie wyposażoną Amigę można docenić jak fajny i elastyczny był AOS 3.x, jak to fajnie ze sobą współpracuje.
Kiedyś była tam jeszcze Ariadne II ale wyjąłem ją narazie. To sprzet hobbystyczny do zabawy, dem itp.
[#44] Re: Delfina Plus i MP3

@RadoslawF, post #42

Rozdziałkę mam w 1024x768x24 bity a monitor to ponad 100Hz PeCetowa 17', która jest ze mną od 10 lat. Workbench działa na takim ustawieniu, jpgi mogęwyświetlać w 24 bit itp. :D Kaprys, nie kaprys - fajnie się dzaiła na takiej Ami, ot co. Każdmu fanemu klasyka zycze karty PicassoIV bo jest super i bardziej uniwersalna niż sam SD.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 19:16:46 przez Deftronic/...
[#45] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #43

Mając kompletnie wyposażoną Amigę można docenić jak fajny i elastyczny był AOS 3.x, jak to fajnie ze sobą współpracuje.


No właśnie widac u _artiego jak to wszystko ze sobą fajnie współpracuje. Brrr... Dobrze że zdegradowałem moją A1200 do Blizzarda IV i porzuciłem kanapkowanie na zaawsze.
[#46] Re: Delfina Plus i MP3

@recedent, post #45

Tu nie ma kanapkowania - wszystko jest w slotach Zorro jak Bóg przykazał, a _Arti ma prawdopodobnie walniętą (uszkodzoną) Delfinę. Innego wytłumaczenia nie znajduję.

Mam A1200 w wieży z PPC, Mediatorem kartą gfx i faktycznie to jedna wielka kanapka, ale działa póki co jak złoto.



Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 19:32:39 przez Deftronic/...
[#47] Re: Delfina Plus i MP3

@Blendor, post #39

No... właściwie tak :) Z muzyką się prawie nie rozstaje i denerowało mnie, że amigując sobie musiałem stawiać laptopa i odpalać mp3-ójki. I dalej mi sie to nie podoba bo Delfina nie działa jak powinna

Jutro idę do eFunzine i zobaczymy w jakiejś 4000-ączce. Jestem ciekaw, co z tego będzie. Może superbuster za stary?... Tak mi to przyszło do głowy teraz.




Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 19:23:35 przez _arti
[#48] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #47

A jaki masz SuperBuster?
[#49] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #48

7.... ale jutro będe miał 11.
[#50] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #49

Eeee... No to pewnie to jest problemem! :) Przecież 7ka ma błedy i jest niedopracowana.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 19:31:43 przez Deftronic/...
[#51] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #50

Przecież 7ka ma błedy i jest niedopracowana.


Niby jakie ma błędy?

SB7 nie ma obsługi DMA, ale to jest decyzja konstrukcyjna a nie błąd. Delfina i tak nie wymaga DMA. Poza tym nie słyszałem o żadnych błędach w SB7.
[#52] Re: Delfina Plus i MP3

@strim, post #51

No OK nie ma błędów ale za http://www.amiga-hardware.com/ - z info o A3000:

If you intend to use Zorro III cards which make use of Zorro III DMA then you need to upgrade Buster to Rev 11.

Więc może jeśli ma _Arti w swojej Ami (systemie) inne karty które wymagają DMA, może jakiś konflikt występuje, zakłócenia itp.?

The Buster - according to Dave Haynie

Though you think it's the same chip, there are actually two Busters: Level I and Level II. The Level I Buster, up to Rev 7, is used in all A3000 family machines, and it does NOT support Zorro III bus masters. Doesn't even try. There came a time in the A3000 development where I had to chose between adding more Zorro III features (I designed the whole bus specification before I did the chip work) and getting Zorro II compatibility up to par. Zorro II was tricky -- in essence, it's a 68000 bus emulator in there, and some of the interactions between 68K procotol and real Zorro II hardware were not things you could have easily predicted at the start of the project. And given that C= management hadn't even asked for expansion bus improvements on the A3000 (all my idea), you can see where Level I came from. The Level II part (about twice as many gates) was out in two revisions; Rev 9, which initially shipped with the A4000, and Rev 11, which is the best you'll ever get. The Rev 9 part has two bugs that can cause problems with Zorro III cards. One can affect some kinds of bus slave cards, it depends on the card design. This is due to a small flaw in a synchronizer stage in the Level II chip (Level II runs a slightly faster bus protocol than Level I, and also supports burst). The other is a flaw in the Zorro III bus arbiter -- there's a small window in which a Zorro III slave cycle just starting can confuse a bus registration command, locking the bus. Rev 11 solves both problems, so you need it for DMA devices. The Rev 9 problems were fairly well qualified, so you have some devices that offered work-arounds. I didn't for the A4091 -- at the time, C= probably wouldn't have let me do the Rev 11 chip if the A4091 could have worked at all in existing A4000s. A3000s use the Level I Buster, never intended to work with something like the A4091. The Rev 11 part works fine in the A3000, and in fact fixed a race condition between Gary and the chip bus that can cause memory failured during Zorro II DMA to Chip RAM. The big problem with Buster testing was the lack of any Zorro III cards to test it with. Very early on, I did a memory card, which tested normal slave access and even supported burst, though I didn't have a Buster that did for a year after this. The next test board was done for the multiprocessor project. This "Gemini" board tested the remaining Level II features: bus arbitration, bus mastering, Quick Interrupts, etc. Unfortunately, I based it on the Buster chip (there's a secret mode in Buster Level II that lets it run as a card controller rather than a motherboard controller). But that year (1991), CSG was changing over from channelled gate arrays to sea-of-gates technology, and their first chips were running at 1/4 speed or so. Six months later, I had fast chips, but also the new Engineering Administration, which considered Gemini either an illegal research project, or "something from the last administration". So no big pounding on the Zorro III bus was possible before the A4000 shipped. In all fairness, the Zorro III project was a large thing to bite off. When The PC Industry made EISA, there were hundreds of people involved: some to hammer out the specs, some to make chips, test, etc. At Commodore, it was basically just me for most of the life of Zorro III. The A4091 doesn't work with Level I Buster. Also, if you have an older A4091, OS2.04 or SuperKickStart could prevent it from booting, it would require 3.0 or 3.1 ROMs. And, just as a technical detail, Zorro III doesn't use a clock. The Z3 timing is based on your motherboard clock, but the bus protocol itself is asynchronous.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 20:00:30 przez Deftronic/...
[#53] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #52

If you intend to use Zorro III cards which make use of Zorro III DMA then you need to upgrade Buster to Rev 11.


Nic to do sprawy nie wnosi i cały ten cytat poniżej ma się nijak do tematu, bo jak wiadomo, Delfina nie korzysta z trybu bus master DMA. Powiem nawet więcej: Delfina powinna działać nawet ze starymi Busterami 01 i 02 (nie-Super) bo jest kartą Zorro II. No ale te Bustery pasują tylko do A2000 ;).

Więc może jeśli ma _Arti w swojej Ami (systemie) inne karty które wymagają DMA, może jakiś konflikt występuje, zakłócenia itp.?


Jeśli ma jakieś karty, które powodują zakłócenia, to wymiana Bustera im nie pomoże. Poza tym, gdybyś włożył kartę wymagającą DMA do maszyny z Busterem 7 to ona zwyczajnie by nie działała (ale wątpie, by powodowała jakieś "zakłócenia").

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 20:20:27 przez strim
[#54] Re: Delfina Plus i MP3

@strim, post #53

Pozostaje zatem zaczekać do jutra, albo okaże się że karta jest uszkodzona albo wina Bustera albo... jeszcze coś innego. :) Ja mam w swoich A4000 Bustera 11kę i Delfina działa bardzo dobrze na tych samych programach i sterownikach co to je _Arti testował i wciąż były problemy.


Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 20:33:04 przez Deftronic/...
[#55] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #54

Po naradzie w eFunzine. Karta przetestowana na A4000/060 + Superbuster 11 + czysty 3.0. Efekt - dokładnie to samo, co u mnie - dekodowanie MP3 się kaszani... tak więc karta jest raczej zwalona. Jedyne, co mi jeszcze przychodzi do głowy, to wymienić kwarc i samo DSP (już wiem, gdzie je dostać) ale czy to gra warta świeczki?

Cały czas próbuje też odzyskać pieniądze. Powiadomiłem Staff Moderators na Amibay ale gość raczej sprzedał, co miał sprzedać i wsiąkł jak kamfora
[#56] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #55

No to przykra sprawa. :( Sama DelfinaPlus jest warta zachodu, bo jakby nie patrzeć jest to lepsza wersja tej DelfinyLite którą mam ja i która świetnie się sprawuje jako dekoder MP3 i w ogóle karta muzyczna. Jak nie uda Ci się zwrócić to można się bawić w podmianę kwarca czy DSP. Jak nie to pozostaje Flipper podłączony do X-Surf.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 20:00:48 przez Deftronic/...
[#57] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #55

Ja przyznam, że z Delfiną walczyłem długo. A nawet bardzo długo i w końcu zadziałała. :) Ale działała albo z ahi albo przez delfina library :) innaczej wieszała system. Ale za to mp3 odtwarza bardzo dobrze. Niestety wymieniam ze względu na to, że z octamedem się gryzie.
[#58] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #55

Jak się nie uda odzyskać pieniążków (trzymam kciuki, żeby się udało!) to może odezwij się do Stach100 w sprawie naprawy.
[#59] Re: Delfina Plus i MP3

@gorzyga, post #58

Na swojej Delfina Lite mam bardzo podobne objawy i z tego co wiem nie jest to problem sprzętowy, ale problem ze zbyt małą pamięcią RAM na karcie dźwiękowej + niedopracowany delfinampeg.device....
Krótko mówiąc: nie ma co naprawiać. Niestety.
[#60] Re: Delfina Plus i MP3

@stachu100, post #59

No ale jak to możliwe? MP3ki, Delfina Lite odtwarza u mnie bez problemu (filmik zapodałem wyżej). Z wielokanałowymi modułami jest problem np. z dema DOPE - 28 kanałów.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 13:33:51 przez Deftronic/...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem