kategoria: A2000/A3000
[#61] Re: Delfina Plus i MP3

@stachu100, post #59

No ale zaraz, to na której wersji można sprzętowo odtwarzać MP3 i miksowac kanały w modułkach? Opisy każdej z kart mówią, że można (a przynajmniej jeśli chodzi o wersje Plus i Flipper). I dlaczego audio w MP1 (np. z filmu MPG) i MP2 się poprawnie dekodują a MP3 już nie?


Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 13:36:52 przez _arti
[#62] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #61

Taka karta. Żeby zmusić ja do działania potrzeba paru dni :) z mojego doświadczenia lepiej działała na a1200 niż a4000 z xsurfem. Na mp3 z większym niż 192 bitrate tnie się straszliwie.
[#63] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #60

A mp3 jest dekodowane przez delfinampeg.device czy programowo przez PPC?
[#64] Re: Delfina Plus i MP3

@stachu100, post #63

U siebie odtwarzam tym programikiem:

DelfMPEG-opis
[#65] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #64

Ha, gość od Delfiny się odezwał. Wyjechał na wakacje, stąd brak odzewu a w ramach zadośćuczynienia zaoferował mi zwrot pięniedzy albo Picasso IV lub też CyberStorm 040 do wyboru... to mam teraz dylemat :D
A właśnie kupiłem Blizzka 4030...



Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 15:34:56 przez _arti
[#66] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #65

Ciekawe czy cyberstorma 040 można przerobić na 060.
[#67] Re: Delfina Plus i MP3

@sand, post #66

No raczej tak. Tak myśle. @Stachu100?
[#68] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #65

Picasso IV - super karta do klasyka, absolutnie najlepsiejsza. :) I bardzo ciężko ją dostać. Sam bym kupił kolejną jakbym na jakąś trafił. :)
[#69] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #67

CS MK I - ciężko.
Pozostałe - tak.
[#70] Re: Delfina Plus i MP3

@Deftronic/..., post #64

Spróbuj proszę Amigaamp z urządzeniem wyjściowym ustawionym na delfinampeg.device i dekodowanie sprzętowe.
Przekonasz się o czym mówimy.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 08:45:34 przez stachu100
[#71] Re: Delfina Plus i MP3

@stachu100, post #70

To raczej będzie to samo. DelfMpeg też korzysta przecież z delfinampeg.device.

Wracajac do tematu - jeśli ktoś trafi na ten wątek w przyszłości, będzie zawiedziony, bo nie udało się problemu rozwiązać ale nie ma tego złego..., bo zamieniłem tę karte na CS 040 MK2. Zawsze to jakiś ekwiwalent dla Delfiny, jeśli chodzi o grajkowanie MP3

BTW: ktoś chce Blizzarda 4030/50MHz?


Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 09:36:46 przez _arti
[#72] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #71

To raczej będzie to samo. DelfMpeg też korzysta przecież z delfinampeg.device.

No raczej nie będzie to samo.
Z opisu wynika że DelfMpeg sam "wali po rejestrach" DSP.
Natomiast Amigaamp odwołuje się do DSP właśnie przez delfinampeg.device.
I tu może być pies pogrzebany.

P.S.
Jak masz CS MK II 040 to możesz pokusić się o zamianę na 060 i dekodowanie programowe. Trochę wstyd że mając DSP musisz dekodować mp3 przez 060, ale co zrobić...

Edit:
Sorka, zamieniłeś Delfinę na CS MK II. Czyli ten wariant masz z głowy.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 10:36:13 przez stachu100
[#73] Re: Delfina Plus i MP3

@stachu100, post #72

Dużo roboty z tą zamianą jeśli mam już 060?
[#74] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #73

Niedużo. Na tej karcie procesor jest już w podstawce. Kwestia dołożenia regulatora 3,3V + zamiana oscylatora (ew podstawki pod oscylator) + przestawienie kilku zworek.

P.S.
Offtop robisz we własnym wątku.
[#75] Re: Delfina Plus i MP3

@stachu100, post #74

_arti ile sobie zyczysz za blizzarda ? podejdzie to do a4000? jak wrroce z IRL to sie odezwe w sobote bede w pl

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 12:46:19 przez Blendor
[#76] Re: Delfina Plus i MP3

@_arti, post #71

Sprawa chyba jednak bedzie miala niezle zakonczenie. Co prawda, karte juz odeslalem ale kilka dni temu napisalem do autora DelfMPEG, wyjasniajac w czym lezy problem, z zapytaniem, czy jest mi w stanie pomoc. Odpisal mi wlasnie przed chwila, ze... sprawa byla z gory przegrana. Delfina Plus ma blad konstrukcyjny zwiazany z pamiecia, ktory uniemozliwia poprawne zdekodowanie MP3. MP2 uzywa tej pamieci w mniejszym zakresie, dlatego to dziala. Inne wersje karty (Lite, Flipper) sa podobno pozbawione tego bledu - zostal on naprawiony, badz nie wystepowal, tak wiec najlepiej trzymac sie od wersji Plus z daleka i zainwestowac w Flippera badz Melody. Tyle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem