kategoria: A500
[#121] Re: A500 i dysk twardy

@QUAD, post #106

Panowie czy nie tego do szczęścia wam potrzeba ? Nie bawiłem się jeszcze w wypalanie kickstartów(brak odpowiedniej pamięci). Mógłby ktoś to wybadać ? Gość na forum zapodał to na aminet twierdząc, że działa.
Dzięki Zyga za płytki, dodarły dziś, lutuje części, programuje i odpalam jak tylko znajdę czas.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 20:39:52 przez Esio
[#122] Re: A500 i dysk twardy

@Esio, post #121

O kick13scsipatch.lha już pisałem wcześniej w tym wątku.
[#123] Re: A500 i dysk twardy

@zyga64, post #97

Panowie, czy ten kontroler potrafi obsłużyć 2 urządzenia MASTER/SLAVE ? Jak mam sam dysk jako MASTER to działa wszystko idealnie jak podłącze CD-ROM to dzieją się dziwne rzeczy i czasem dysk jest nie widoczny.
[#124] Re: A500 i dysk twardy

@Dark_luke, post #122

Udało mi się. WinUAE ze spreparowanym kickstartem wstaje i rozpoznaje HDD. Pora na flashowanie do kości 29F800, ale to wieczorem :) Użyłem drugiej metody podanej w dokumencie: Instead of applying the scsi.device-to-rom-file patch you can also just patch your scsi.device and build your ROM yourself
[#125] Re: A500 i dysk twardy

@zyga64, post #124

Jednak za wcześnie się pochwaliłem :(

Rom owszem udało się zbudować zarówno pierwszą jak i drugą metodą. Wygenerowane dolne połówki kickstartu są identyczne. Po doklejeniu ich do górnej połówki (spatchowanej):
- Amiga owszem odpala się (czyli procedura z romheader pod $fc80000 prawidłowo skacze do górnej połówki, dysku jednak nie próbuje szukać :(

Po odpaleniu HDToolBoxa z dyskietki instalacyjnej A590 owszem znajduje dysk i pozwala go podzielić na partycje (czyli ładuje sobie spatchowane scsi.device z ROMu), ale po restarcie dalej dysku nie widać. FastFileSystem jest w RDB czyli Kickstart powinien go sobie załadować nie ?

A może ktoś dysponujący programatorem i pamięcią flash mógłby przetestować taki spatchowany ROM na A600 ?

Nie wiem czy to wina kontrolera, dysku (dzisiaj spróbuję z innym) czy mimo wszystko błędu przy patchowaniu (próbowałem wszystkich wymienionych wersji scsi.device - ten sam objaw).

Próbowałem też wyczyścic dysk (założyć pod pecetem schemat partycji MBR i sformatować), później sformatowałem pod WinUAE pod OS2.1 i zapisałem RDB (dla każdej partycji typ FFS), OFS też chyba próbowałem ale głowy nie dam - późno było.

Oczywiście pod Kick 3.1 amiga bootuje z HDD.
[#126] Re: A500 i dysk twardy

@zyga64, post #32

dało by radę jescze jedną taką zorganizowana akcję urządzić??
[#127] Re: A500 i dysk twardy

@AdamZeku, post #126

Dołączam się do pytania poprzednika - czy jest szansa na kolejną akcję z takimi kontrolerami?
[#128] Re: A500 i dysk twardy

@devlin, post #127

Na razie mam "kolorowy zawrót głowy" z rozszerzeniami pamięci 8MB - układy CPLD z Singapuru już od dwóch tygodni do mnie jadą - wczoraj przesyłka pojawiła się w Warszawie. Kipper2k w poniedziałek wysłał resztę płytek (z Kanady). Nie wszystkie pamięci ram, które mam chcą współpracować. Zwykłe zmagania - ale absorbują 100% mojego "wolnego czasu".

W sprawie ide68k najlepiej byłoby uderzyć bezpośrednio do autora - Mika Leinonen. Najprościej przez dedykowany wątek na amibay.org
[#129] Re: A500 i dysk twardy

@zyga64, post #10

Czesc,
Poszukuje wsparcia w zakresie HDD do A500. Czy jest szansa na jakis mail, aby obgadac temat.
Potrzebuje nieco indywidualnego podejscia do tematu, bo slabo sie w tym orientuje. Mam nadzieje ze dobrze trafilem. Prosba o kontakt na mial sagal@wp.pl. Dzieki
M.
[#130] Re: A500 i dysk twardy

@sagal, post #129

Poszedł mail.
[#131] Re: A500 i dysk twardy

@_arti, post #130

zyga64 - będziesz robił jeszcze jedną taką akcje ?
Autor mi się wczoraj odezwał że można kupić. Cena niestety sporo większe od tej waszej :)
ide68k V402 - 40 euro
przesylka 1-2 sztuk do PL rejestrowanym listem - 8 euro

Przy 2 sztukach to będzie jakieś ~380 PLN z kosztami Paypala... 190 PLN za sztukę ;/
[#132] Re: A500 i dysk twardy

@zyga64, post #128

Jak widać temat chyba umarł a szkoda.
[#133] Re: A500 i dysk twardy

@stryker, post #131

zyga64 sprzedał swoje amigowe rzeczy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem