kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#31] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@RadoslawF, post #28

Pod Morphosem bezproblemowo używałem LaserJeta 1020. Jeżeli tylko drukarka rozumie komendy PCL (chyba wszystkie lasery HP obsługują PCL), to pod amigowym (również klasykowym) sterownikiem LaserJeta powinna chodzić. To czy komendy idą przez parallel, czy USB to już tylko kwestia ustawień w programie konfiguracyjnym.
[#32] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #5

USB 1.1 w klasyku jest nie do pogardzenia- gdyby było jeszcze na port zegara a nie tylko Zorro2 to ja z miejsca biorę 3 sztuki!
[#33] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@BULI, post #32

USB 1.1 w klasyku jest nie do pogardzenia


100% racji, mi 2.0 w a1200 nie jest potrzebne - bo USB dla mnie to praktycznie tylko pendrive + myszka + karta LAN. Więc 1.1 myślę, że klasykowców urządza w 100%.
[#34] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@posylus, post #33

Super sprawa jeżeli wszystko się uda - chętnie pomogę przy projekcie PCB.OK
[#35] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #1

ciekawe czy z tego projektu cos bedzie ?
USB na porcie rownoleglym lub szeregowym
http://eab.abime.net/showthread.php?t=55844
http://capri351.free.fr/Amiga/
[#36] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #1

Tutaj jest wszystko podane na tacy wystarczy skompletować, zaprogramować 2 układy PAL zrobić mniejszą płytkę ala DENEB/ALGOR i po sprawie.

http://members.iinet.com.au/~loofy/index.html
[#37] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@superbonio, post #36

Tak, autor właśnie zdecydował się udostępnić wszystko, co znalazł OK
[#38] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #37

Bardzo ładnie, tylko czy ktoś będzie w stanie zbudować kilka sztuk w przyzwoitej cenie? Nie ukrywam, że chętnie bym się zaopatrzył w taką kartę gdyby była osiągalna.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 02:44:48 przez strim
[#39] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@strim, post #38

Wszystkich chętnych proszę o info na maila - ja@piotrpotera.com. Jestem w stanie sfinansować prototyp.
[#40] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #39

Na Twoim miejscu pogadałbym z Lotharkiem. Ma doświadczenie w produkcji małoseryjnej.
[#41] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #39

Zacna inicjatywa. Trzymam kciuki i sam zakupiłbym ze 3 sztuki w rozsądnej cenie.
[#42] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #39

Jedną taką kartę na zorro II bym brał na pewno, a jak cena będzie normalna to i dwie wezmę :D

Info na maila poszło :)
[#43] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #39

Też bym kupił taką kartę, jeśli będzie w przyzwoitej cenie OK
[#44] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #39

Też bym kupił 2 sztuki . Piszecie przyzwoita cena, to ile to by było?
[#45] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@Dorian3d, post #44

Ja też bym kupił,

więc im więcej nas tym cena niższa.....
[#46] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@Dorian3d, post #44

Ja też bym kupił pod port zegara. Wygodniejszy jest port USB od karty CF
[#47] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@gilban, post #46

W tej chwili chyba wchodzi w grę odtworzenie karty pod ZorroII (ja też wolałbym port zegara).
[#48] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@BULI, post #47

Ok, prośba o mejla to był zły pomysł ;) Napisało tyle osób że hoho, z czego część trochę nie zrozumiała moich intencji, tak więc, żeby nie wszystkim z osobna, napiszę tutaj. W każdym bądź razie wiem jedno - na pewno mamy tu chętnych na conajmniej 20 sztuk OK

No więc tak - szukam osoby, lub osób posiadających wiedzę, umiejętności i czas by zająć się schematami i spróbować zbudować działający prototyp a w przyszłości zająć się przygotowaniem nowych wersji urządzenia (small Zorro, clock-port). To, co ja mogę zaoferować na teraz, to sfinasować całość pod kątem potrzebnych podzespołów, by owy prototyp zbudować. Jak to się rozwinie później - zobaczymy ;)

PS: zalożyłem też wątek na Amibay - zainteresowanie podobne. Też już coś knują.


Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 16:10:09 przez _arti
[#49] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@superbonio, post #36

No właśnie na tej stronie nie wszystko jest podane... tzn. nie wszystkie linki działają /?

_arti jak byś mógł poinformować o tym autora, to może by je poprawił.
[#50] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@jarob, post #49

Jest błąd w linkach. Wszędzie, gdzie plik kończy się na *.PCD, powinno być *.PCB, i wtedy działa.
[#51] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #50

Dziś dostanę liste podzespołów, które zostały Robertowi po produkcji, wraz z cenami OK
[#52] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #48

Extra pomysł i inicjatywa! Popieram, chylę czoła i zgłaszam chęć na co najmniej 2 sztuki. Co do wsparcia to mogę zaoferować chęci i wolny czas, bo z umięjętnościami praktycznymi to trochę słabo.
[#53] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #51

Ja się biorę za składanie prototypa. Zobaczymy co miz tego wyjdzie. Układ wygląda na prosty tak więc powinienem dać radę.



Benedykt Dziubałtowski
[#54] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@Benedykt Dziubałtowski, post #53

Ktoś jeszcze chce się tym zająć? Chłopaki na Amibay już kombinują prototyp. Wg. jednego użytkownika, koszt jednego urządzenia powinien się zamknąć w 35.00 Euro (bez robocizny).
[#55] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #54

WOKrazie powodzenia , jestem chętny na zakup , na elektronice sie nie znam także nie pomogę
[#56] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #54

Zacząłem już majstrować co nieco z PCB. Na razie powoli, bo jeszcze mam swoja robotę do dokończenia. "Pełną parą" ruszę dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Jeżeli będą pierwsi, to trudno. Nie trzeba od razu zalewać całego świata tym produktem. Chyba, że masz inne plany z tym związane ;)
[#57] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #54

W tej chwili na amerykańskim ebayu są dostępne główne układy z wylutu po 5$. Jest ich 44 szt.

tu jest link

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 23:31:05 przez jarob
[#58] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #54

Sorry, ale czy ktoś to będzie składał "po kosztach"? Gdzie jest informacja o możliwości sprzedaży rekonstrukcji karty bez zgody autora?
[#59] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@*y, post #58

"Po kosztach" to raczej nie. Cena w okolicach 100.00 Euro, jest myślę osiągalna. Autorowi, z tego, co z nim rozmawiałem, to kolokwalnie mówiąc, to "wisi" ;)


Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 06:34:09 przez _arti
[#60] Re: "Nowe" USB do Amigi klasycznej

@_arti, post #59

Robert właśnie udostępnił plik BOM z listą części, które mu zostały i może odsprzedać po kosztach. Wszystko jest w pliku ale jako że teraz nie mam dostępu do Turbo Calca, może ktoś to przejrzeć i dać znać, co może się z tego przydać?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem