kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV
[#31] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@QkiZ, post #29

Zapewne programem, o którym mówisz był "Joystick" emitowany w TVP :)
W jednym z odcinków gracze rywalizowali grając na A500 i PC w Wing Commander...
[#32] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@redstonecraftpl, post #1

Pierwsza nowa amiga od 20 lat! 17 letni niemacany stock magazynowy od Petro, to może być ciekawe doznanie. Właśnie dostałem maila i przelałem kasę ;)

[#33] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@APC74, post #28

Qrde od wujka słyszałem na temat tego radia i byłem zafascynowany. Pamiętasz może co to za radio było? Chcę poszukać jakiegoś artykułu w net'ie na ten temat . Kto owe radio prowadził itp..
[#34] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@deejayremix, post #33

Mowa o Radiokomputerze, programie emitowanym w programie IV Polskiego Radia w ramach Rozgłośni Harcerskiej późną porą, żeby nie narazić ludzi niezwiązanych z "branżą" na słuchanie pisków przekazywanego softu siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 10:42:04 przez dominiqr
[#35] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@dominiqr, post #34

Dziękować ! ;)
[#36] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@deejayremix, post #33

http://www.youtube.com/watch?v=sGVinfy9Ut8
Przed włączeniem magnetofonu latało się po mieszkaniu i wyłączało lodówki i zamrażarki bo start ich agregatu w trakcie nagrywania programu komputerowego uniemożliwiał wczytanie.


Pozdrawiam
[#37] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@dominiqr, post #34

Opisywany na wiki 'odcinek' z grą feud pamiętam jak dziś, nawet nagrywałem wtedy tę grę z radia ale niestety nie udało mi się jej wgrać. Ale pamiętam, że bez problemu wczytałem nadawane demko Robbo chyba z 4 planszami. Ehh, stare czasy.

A Amige 500 to jeszcze jako Atarowiec widziałem na giełdzie w Katowicach, w pewnym momencie praktycznie 99% stoisk to były Amigi. Przesiadłem się z 800XL na A500 chyba w 91/92 roku, mam jeszcze starą gwarancję i rachunek zakupu.
[#38] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@BaXik, post #37

O Amidze 500 usłyszałem pewnie zaraz od razu jak wyszła (1987), bo czytałem wszystkie dostępne wówczas czasopisma...Choć muszę przyznać ,że marzyłem wówczas raczej o Atari 520 ST (lata 1987-88), bo o Amidze mało się wtedy jeszcze pisało...

W działaniu "na żywo" A500 zobaczyłem gdzieś pod koniec lat 80-tych, w sklepie komputerowym...Stałem tam chyba godzinami jak zaczarowany i szczena mi opadała, zwłaszcza z powodu dźwięku, jaki mnie dochodził z gier (Battle Squadron !).
Potem przez kilka lat strasznie "napalałem się" na Amigę, ale oczywiście nie było mnie stać na taki cud...musiałem zadowolić się C-64, aż w końcu w 1993r kupiłem A600...pierwsza gra to był Nicky Boum i do dziś uważam ją za jedną z najlepszych gier wszechczasów - wspaniała platformówka z niezapomnianą muzyką i klimatem !

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 11:27:53 przez Motyl
[#39] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@dominiqr, post #31

Zapewne programem, o którym mówisz był "Joystick" emitowany w TVP
W jednym z odcinków gracze rywalizowali grając na A500 i PC w Wing Commander...

Joystick pamiętam, ale oni tam tylko grali, to był bardziej taki telewizyjny odpowiednik Bajtka.
[#40] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@QkiZ, post #39

TeleKomputer... emitowany w bloku edukacyjnym TVP w okolicach godziny 14.00 - 15.00
Na koniec każdego odcinka Kazimierz Kaczor (tak, tak, ten Kazimierz Kaczor - aktor) recenzował jeden ciekawy tytuł gry.
[#41] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@dominiqr, post #40

Oo Właśnie, to było to. Dzięki :D
[#42] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@QkiZ, post #39

Telekomputer?

Żeby nie było, że offtop - gorące lato 1997, dokładna data nieznana. Z bratem z nudów oglądamy infokanał na osiedlowej kablówce i nagle ogłoszenie, że ktoś chce sprzedać A500+. Wierciliśmy z bratem dziurę w brzuchu rodzicom aż kupili - i się zaczęło. :)

EDYT: ajjj, dominiqr mnie wyprzedził :)

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 11:38:11 przez teh_KaiN
[#43] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@teh_KaiN, post #42

Dzięki panowie. Właśnie szukam Telekomputerów na YT :)
[#44] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@QkiZ, post #39

Witam
Pierwsza Amiga to u kolegi jego stary wcześniej miał ZX Spectrum ale się posypał, i wtedy na salony weszła a500 1mb Rok 1991.
Ja męczyłem starych (nie wiedzieli co to jest moc ) i dostałem C64+stacja i tak bylem góra OK bo SWIV był przepisany i kilka innych gier.
Potem A600 i wreszcie upragniona 1200PPC, potem sprzedana - a teraz od nowa. Człowiek wraca do korzeni.
Jedna z pierwszych gier - MegaLomania OK
[#45] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@mwb113, post #44

Kolejny sentymentalny temat?
Z pierwszą Amigą styczność miałem chyba w 1992 roku u wujka. Nie pamiętam, co to była za Amiga, chyba A600. Oczywiście, wtedy na własne oczy po raz pierwszy zobaczyłem Lemingi. Potem w sklepie z artykułami AGD, który ów wujek swego czasu prowadził też były Amigi, tam odpaliłem po raz pierwszy "Reach for the Skies" - muzyka tak mi zapadła w pamięć, że gdy wreszcie w 1997 r. dostałem swoją pierwszą Amigę (CD-32 z SX-1, pamiątką 8 MB, dwiema stacjami dysków i 1084S), to jedną z pierwszych gier, jakie na niej uruchomiłem była właśnie RFTS.
[#46] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@QkiZ, post #43

Byla tez taka telewizja lokalna na slasku chyba Rondo to sie nazywalo, tam byl program o gierkach i sprzecie. Kumpel kupil sobie wlasnie a1200 za jakies masakryczne pieniadze, a tu podaja, ze na rynek weszla amiga 1400 z prockiem 68030 w podobnej cenie. Kumpel zaliczyl pelna zalamke. Po dwoch godzinach uzmyslowil sobie, ze jest 1 kwiecien :-]
[#47] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@OSH, post #45

Pierwszą Amigą z jaką miałem styczność była A500 z rozszerzeniem do 1mb i zewnętrzną stacją dysków, którą miałem okazję bawić się u kuzyna w okolicach 1992/1993. Pamiętam, graliśmy wtedy w Mortal Kombat i Lemmings i Jaguar XJ220. Sam marzyłem o takim sprzęcie, a że w chacie się nie przelewało więc musiałem zadowolić się klonem Atari2600 i naparzaniem w RiverRaid czy froga przeskakującego przez ruchliwą ulicę w kierunku rzeki (nie pamiętam tytułu). II kwartał 1994 przyniósł (chyba na Wielkanoc) C64 z magnetofonem do którego dołączyła po jakimś czasie stacja 1541-II. W marcu 1996 stałem się szczęśliwym posiadaczem A1200 z monitorem 1084S do której w 1998 dołączył Elbox 1230/40MHz z 16mb ramu sprzedane w zestawie jakoś w 2002/2003 roku. Po 10-letniej przerwie wróciłem do korzeni czyli to co w opisie profilu + kilka innych Retro sprzętów.

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 12:22:10 przez dominiqr
[#48] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@redstonecraftpl, post #1

Ktoś kto w 1987r miał A1000 był zamożną osobą O ile nie pomieszałem roku, to pierwszy komputer miałem w 1990r., w grudniu i był to C64 (marzyłem o komputerze od 1988/1989 jak zobaczyłem u znajomych Meritum). Ograniczenia C64 i przewagę A500 dostrzegłem niewiele później, pewnie już 1991r. Nie wiem czy pierwszą Amigę widziałem u znajomego (A500), czy w sklepie komputerowym w Częstochowie gdzie stała CDTV cały zestaw z zapuszczonym demkiem strzelającego robota z minigun (do dzisiaj dokładnie to pamiętam), czy w początkach Telekomputera albo Joystick. TV edukacyjną odkąd pamiętam oglądałem, teraz chyba nie ma takich programów, za to pewnie jest jak oni tańczą strzelając na lodzie, albo MTV, ja i moich 20 kochanków.... To były czasy szeroki uśmiech
Na Amigę długo razem z braćmi czekaliśmy, dopiero na początku 1995 moi bracia dostali A1200 (ja się nie załapałem, dla mnie zostało C64). Że czytaliśmy gazety o Ami od 1991r, to scena, programy graficzne nie były obce, bracia pojechali na Intel Outside II, ja za mały śpik w tedy byłem, żeby pojechać, choć bardzo chciałem (12lat miałem ;-p Już w pełni swoją Ami miałem w około 1996/97 roku, tata z mamą wysiedli psychicznie i kupili mi Amigę (chyba nawet za pożyczone), żebym tylko im nie mendził i dał spokój. Pamiętam jakby było to wczoraj, sklep w drugiej alei, letnie popołudnie, sprzedawał starszy Pan, Amiga byłą używana, ale w ładnym stanie, z kartonem Ale na długo nie dałem, bo jak się okazało na golasie w tamtych czasach już wiele nie można było zdziałać.
Braci Amigę mam do dzisiaj, odpimpowaną na max'a, wygląda jak nowa
[#49] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@dominiqr, post #47

... czy froga przeskakującego przez ruchliwą ulicę w kierunku rzeki (nie pamiętam tytułu).


To był Superfrog:Prolog. Po atarowsku - Frogger.
[#50] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@redstonecraftpl, post #1

Ja pierwszą amigę, oczywiście 500, zobaczyłem ok. 1991 roku kiedy przyjechałem do kumpla. Było to ok. miesiąca po tym jak u znajomych bawiłem się ich "super profesjonalnym" PC XT+Hercules+2xfdd 5.25" - bez hdd. Nie muszę mówić, że kopara opadła to mało powiedziane. Nie rozumiałem jak można było uznać tamtego grata za profesjonalny komp, a to cudo, które było i mniejsze i grało przez wieżę stereo, błyskało kolorami na TV za gorszy komp. Niestety rodzice uważali inaczej i kilka lat później mimo chęci posiadania a1200 dostałem 386sx 25MHz + 2MB + VGA Mono monitor + hdd 170MB - skłamałbym gdybym powiedział że się nie cieszyłem - wtedy każdy komputer był szczytem marzeń. Mimo wszystko, Magazyn Amiga kupowałem od drugiego numeru do samego końca - do dzisiaj uważam, że to było najlepsze jakościowo pismo komputerowe na rynku polskim - fakt pod koniec pojawiła się polityka, ale szczególnie początki to profesjonalizmem, szatą, wszystkim - biło całą dostępną literaturę na rynku.
Na szczęście dzisiaj sam wybieram i rok temu kupiłem swoją pierszą a500, później a1200, później a600 a teraz jakby czas się nawrócił - czekam na swoją pierszą, "nową" a1200 od Petra...
I tak sobie myślę, że to jest nie do uwieżenia, że komp który w latach 90 był w każdym elemencie lepszy od PC dzisiaj można spotkać tylko u takich dziwaków jak my... (albo jakby nie patrzeć jestem przykładem, że marketing, czyni cuda, i PC=profesjonalizm został wszczepiony wszystkim, szczególnie takim osobom jak moi rodzice - tylko komu to się udało - powinien dostać nobla z ekonomii).

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 14:18:06 przez posylus
[#51] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?
[#52] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@deejayremix, post #33

Qrde od wujka słyszałem na temat tego radia i byłem zafascynowany. Pamiętasz może co to za radio było? Chcę poszukać jakiegoś artykułu w net'ie na ten temat . Kto owe radio prowadził itp..


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=478278425562956&set=a.142937385763730.26760.142920085765460&type=1&theater




Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 14:30:01 przez jubi
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?
[#58] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@selur, post #57

A ja zaczynałem od C64 w 1989 r. Rodziców nie było wtedy stać na A500. A i tak za C64 staliśmy 4 dni w Pewexie i kosztował 294$ :) Magnetofon 300 tys zł, Final III 200 tys zł a potem stacja dysków ok. 2 mln zł, kontakt z demosceną, itp. :)

Pierwsza styczność z A500 miałem dokładnie w tym samym czasie. Wtedy chodziliśmy do kumpla i graliśmy we 3 lub 4 w Genghis Khana (nie było wersji na C64) :)

Własnej Amigi doczekałem się w 1995r. gdzie zamieniłem komplet C64 na Amige CD32 z jakąś dopłatą. A potem to już lawinowo poleciało A500, A500+, A600 i A1200 i tą mam do dziś z 040stką na pokładzie.

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 17:52:12 przez oldskull

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 17:55:53 przez oldskull
[#59] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@dominiqr, post #34

W Radiokomputerze zaczynał karierę znany głównie z innych przedsięwzięć Piotr Tymochowicz. Sam się zdziwiłem jak to znalazłem przeglądając jakiś czas temu stare Bajtki.
[#60] Re: 28. Urodziny Amisi - kiedy wy mieliscie pierwszą stycznosc?

@redstonecraftpl, post #1

Swoją pierwszą Amigę dostałem w 1989 :D , potem A1200 i CD32 . CD32 dostała ProModule z 8 MB Fast i HD, natomiast A1200 szybko została rozbudowana o CPU 030-40 MHz. Do 2004 r. Amiga 1200 ( z 060-66, Picasso II+ ) była moim jedynym komputerem :D . Dzisiaj "Amiguje" na MorpOS 3.2 i od czasu do czasu na wypasionej A1200 :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem