kategoria: CDTV
[#1] CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt
Witam , udało mi sie dopaść amige cdtv w bardzo śmiesznych pieniądzach, była trochę zniszczona wiec postanowiłem ją odnowić , rozebrałem ją w drobny mak , wyczysciłem , naprawiłem mechanizm który jest odpowiedzialny ze wypluwanie caddy . Podczas naprawy na płycie głownej znalazłem jakis dziwny przełącznik ( jakas amatorska przeróbka) widać go na zdjęciu . Jeśli go włączyć zamiast standardowego ekrany CDTV wyswietla sie kickstart i łapa z dyskietką . Działa on na zasadzie zworki z tego co widze. Kolejna sprawa to mam problem z uruchamianiem płyt . Płyty audio działają bez problemów zarówno tłoczone jak i nagrywane ( dała rade przeczytac nawet dosyc solidnie porysowane) natomiast jesli chce odlalić jakąs botowalną płytę dla CDTV to tylko raz zakręci i koniec , nic sie nie dzieje . Próbowałem już nagrywac z różnymi prędkosciami i róznymi programami oraz obrazy ISO z różnych źródeł i efekt dokładnie taki sam . Jeśli natomiast włoże taką płytę do napędu i nacisne reset to zakręci raz i nawet nie wyświetli loga CDTV tylko zostaje cały czarny ekran . Moze ktoś podpowiedzieć?


oto ten dziwny kabelek


[#2] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #1

moze te pliki iso sa do bani ?
to jest zwykla "przerobka" cdtv<->a500
[#3] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@stryker, post #2

no włąsnie też tak myslałem ze do bani , ale nagrałem juz z 10 płyt i cały czas to samo . Moze jednak juz laser na wykończeniu ? Nagrywałem na TDK bo z tego co wyczytałem takie polecali wszyscy
[wyróżniony] [#4] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #3

Obecne TDK, a te z czasów świetności Amigi to zupełnie inna bajka.

Ja bym polecił płytki: Verbatim CD-R Extra Protection.

Problem w tym, że pierwsze płyty do nagrywania miały pojemność 650 mega, a zatem odległości między ścieżkami były inne, dodatkowo powierzchnia tych płyt była wykonana z innych materiałów niż obecne płyty, przez co inaczej jest odbijane światło lasera.

Podobny problem jest z czytnikami w konsolach SONY PS1, nawet przy nowych laserach.

Mi osobiście udało się na takiej konsoli uruchomić płyty SONY, jako, że te Verbatimy Extra Protection są jednak dużo droższe, ale i lepsze rzecz jasna.
[#5] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@gilban, post #4

ale w takim razie czemu jako audio CD działają bez problemu ? a jak wygląda sprawa a AUDIO cd-r? podobno polecane dla czytników starszej daty
[#6] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #5

A może Amiga ma coś uszkodzone, albo coś wyłączone. A może ma coś doinstalowane, jakieś urządzenie. Ja pamiętam, że dawno temu jak miałem Amigę 500 o mega ram HD elsatu i A570 - Amiga z tym urządzeniem zachowywała się jak CDTV, to przy włączonej pamięci FAST działało tylko odtwarzanie płyt Audio. Gdy chciałem w coś pograć czy cokolwiek na dysk zrzucić to musiałem wyłączać Fast w mega ram HD.
[#7] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@gilban, post #6

Moim zdaniem to kwestia doboru płyty CDR. Ja też próbowałem na różnych (dostępnych pod ręką) wypalać i żadna nie działała. Ale oryginalne z oprogramowaniem śmigają.
[#8] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Tom Rain, post #7

Ja ostatnio nagrywalem na najtanszych plytach z carrefoura i dziala. Podeslij mi linka na PM tego co wypalales to sprawdze u siebie.

Ps. Ma ktos z was cd caddy do odsprzedania?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 12:54:18 przez stryker
[#9] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #1

Zacznij od oczywistej rzeczy czyli sprawdzenia obrazu ISO na emulatorze. Jeśli tam się włączy to także powinno na CDTV.

Jeśli tak nagraną płytę widać w systemie a nie chce bootować to troszkę grubsza sprawa.
[#10] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@11111olo, post #9

mam amige 1200 ostatnio zainstalowałem WB i podłączyłem cd-rom . Tam też powinna zabootować ? czy tylko wyswietli mi zawartość płyty ?

co do uszkodzenia CDTV to całkiem możliwe , niestety nie znam sie na tyle zeby to stwierdzic , a czy jest cos rozbudowane ? hmm nie mam pojęcia , nigdy wczesniej nie miałem do czynienia z CDTV , ale nie wydaje mi sie , mogę rozebrać i porobić zdjęcia , może cos się wyjasni ?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 19:12:32 przez Pitero
[#11] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #10

A1200 nie bootuje CD (niestety).
Porób fotki.
[#12] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@11111olo, post #11

okej więc zabieram sie za pśtrykanie i za 5 minut wrzucę :)

nie znalazłem nic ciekawego
jedynie jakiś pśtryczek na karcie wyciagnietej z Video slotu który jest ustawiony w pozycji ''G''












Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 19:33:42 przez Pitero
[#13] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #12

Wypalilem jedna gre z tych linków co mi podeslales jakiś Power Pinball
Użyłem takiej płyty kupionej w Carrefour.
Odpaliłem program BurnAware Free wybrałem nagraj obraz wskazałem na iso i zaznaczyłem x4.
Odpaliłem CDTV na ekranie z płytką wsadziłem caddy i gra po chwili się ukazała.
U ciebie płytka się kręci ? U mnie czasami trzeba lekko ponaciskać dynks od wkładania coby się "ruszyła" i zatrybiło wczytywanie :)P
[#14] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@stryker, post #13

Luknij moją fotkę
Masz chyba ;> ..... pozamienianie CN21 i CN22
[#15] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #12

pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to to, że w podstawce pod fat agnusem masz pełno jakiegoś białego syfu, może to tak pieprzy sprawe?
[#16] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@stryker, post #14

faktycznie , ale przepięcie tak jak na fotce nie zmieniło zupełnie nic

płytka się kręci ale nic sie nie dzieje , jak wrzuce audio to działa bez problemu :) mozliwe przeczyszczę to tylko pytanie czy to jest w jakiś sposob rozbieralne ?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 20:06:33 przez Pitero
[#17] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #16

układy PLCC "wydłubuje się" z podstawek, ale należy to robić bardzo ostrożnie i najlepiej z dwóch stron jednocześnie za pomocą jakichś ostrych lub cienkich śróbokrętów
[#18] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@socha6, post #17

wyczyszczone jednak i to nie pomogło
[#19] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #18

kurde, ciężka sprawa.. możesz jeszcze powydłubywać pozostałe układy które są w podstawkach (najlepiej wszystkie) i przeczyścić im piny, a jak sie da to i wtyki w podstawkach, bo na zdjęciach wyglądało że płyta główna była mocno zasyfiona upływem czasu
kiedyś miałem problem z a500, niby działała ale nie chciała wgrywać dyskietek albo wgrywała z błędami, poczyściłem wszytkie piny wyjmowalnych ukłądów, psiknołem sprayem a'la kontaktron (w podstawki) i pięknie zaczeła chulać
[#20] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@socha6, post #19

najlepiej miec druga cdtv i przepiąć sam napęd....skad jestes ?
[#21] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #1

A ja mam pytanie kontrolne odnosnie odtwarzania plyt audio: czy po wlozeniu takiej plyty pokazuje sie systemowy player czy tez grany track wyswietlany jest obok zegrka?
[#22] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Phibrizzo, post #21

i jedno i drugie :)
a tak konkretnie to przy przełączniku na cdtv włącza się systemowy player na ekranie monitora (ale nie wyświetla się nr tack przy zegarze),
przy przełączniku na a500 odtwarzanie steruje się przyciskami na panelu przednim lub za pomoca pada, i w tym wypadku wyświetlany jest tylko nr track obok zegara, na ekranie monitora nic sie nie dzieje (tzn zachowuje sie jak zwykła a500)
[#23] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@socha6, post #22

A czy z plyta Welcome CDTV tez jest taki sam objaw? Tz. CDTV nie chce wystartowac?
[#24] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@stryker, post #20

W takim razie jutro sie biore za czyszczenie wszelkich stuków bo faktycznie jak sie przyjrzeć to są zaniedbane . Kontakt nie będzie zbyt agresywnym środkiem ? Jestem ze śląska :) W ogołe to dziękuje wszystkim za zainteresowanie i chęć pomocy :)
[#25] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #24

A czy masz do niej stację dyskietek, aby spróbować odpalić coś z dyskietki ?
[#26] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@gilban, post #25

no właśnie problem w tym , ze nie posiadam , mam gołą CDTV z pilotem i okablowaniem :(
[#27] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #1

a to nie jest ta cdtvałka to była niedawno na alle z prawdopodobnie zabrudzonym cd-romem?
[#28] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@avionik, post #27

nie nie , na pewno nie tą kupiłem za 50 zł na tablicy od bardzo sympatycznego człowieka z częstochowy :)
[#29] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #28

Ja w ramach ćwiczeń przed czyszczeniem swojej cdtv zabrałem się za czyszczenie odtwarzacza cd z mojego auta. W efekcie nie udało mi się poskładać do kupy odtwarzacza aby mechanizmy działały jak należy. Zatem moja czarnulka dalej czeka i prawdopodobnie doczeka się rąk fachowca. Powodzenia w dalszych bojach!
[#30] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #28

I ja bym tu również proponował rozejrzeć się za stacją dyskietek do tej Amigi i jej przetestowanie. Bo może tak być, że jest coś uszkodzone na płycie głównej, co nie przeszkadza w odtwarzaniu płyt audio. Nie musi być to oryginalna stacja od CDTV. To może być każda inna pasująca do dowolnej Amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem