kategoria: CDTV
[#31] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@avionik, post #29

Laser w CDTV tak bardzo się nie brudzi, bo przy wysuniętym caddy jest zasłonięty przez taką jakby szczoteczkę, która go "omiata" jak wkładamy płytę.

Co do problemu w temacie to wydaje mi się, że to kwestia źle nagranych płyt, może nie zamknięta sesja itp. Stacja dysków by się przydała lub ktoś z dobrymi płytami.
[#32] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Maniu, post #31

przeczysciłem wszystkie wymontowywane układy , rozebrałem w drobny mak cd rom , przeczysciłem i nasmarowałem wszystkie ruchome elementy i prowadnice i dalej kicha :( Obstawiam ze to jednak wina uszkodzonej płyty głównej , płyty póbowałem nagrywac róznymi programami , różnymi prędkosciami i nawet na różnych nagrywarkach . będę tropił stacje dyskietek i jesli uda mi sie cos trafic w dobrych pieniądzach to kupie :)
[#33] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #32

Czym myłeś soczewkę, po czyszczeniu rozumie że się błyszczy nie jest matowa, tutaj w dziale zrób to sam jest opisane jak zamontować stacje dyskietek w cdtv, może mógłbyś to zrobić nawet na tak zwanego spaiderkaOK albo użyć płytek uniwersalnych no chyba żeby ktoś ci wytrawił płytki albo po prostu kupić stację ale taka stacja będzie droższa niż twoja cdtv.
[#34] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@amizet, post #33

soczewka była czysta , doczysciłem jedynie wacikiem do uszu nie używając żadnych środków , temat ciekawy jednak mysle ze znacznie przekracza moje zdolnosci , chyba lepiej będzie zapolowac na stace dyskietek i pozostawić amigę w oryginale , spróbuję jeszcze zdobyć dedykowaną płytę do CDTV i sprawdzić czy zadziała :)
[#35] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #34

Nie no jeśli twierdzisz że była czysta, i przetarłeś ją na sucho, to mi się wydaje że jest brudna ale to tylko moje skromne zdanie, tzn. soczewka ma się błyszczeć nie może być matowa.

Bo gdy jeśli usunąłeś z niej sam kórz to brud który przylepił się tam przez te wszystkie lata pozostał tam, na przykład gdy o dmuchamy mobo powietrzem z kompresora np. to zdmuchniemy tylko kórz.

Pewnie już to wszystko poskracałeś mogłeś dać foto lasera, może wtedy ktoś by ci napisał czy jest wypalony czy nie nigdy nie widziałem zużytego lasera i nie wiem czy kolor soczewki się zmienia, np. gdy żarówka się spali jest czarna, nie wiem jak jest z laserem i czy widać te objawy na soczewce.

Tak czy tak to mogłeś użyć jakiegoś alkoholu do czyszczenia np izopropanol.
[#36] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@amizet, post #35

Słuchaj amizet. kurz pisze się przez "u" zwykłe a nie kreskowane.

Co do lasera, to jeżeli Amiga odczytuje płyty AUDIO, to jednak moim zdaniem jest on sprawny, bo dla lasera nie ma znaczenia co odczytuje, dane następnie analizuje inne urządzenie. Gdyby laser był uszkodzony lub brudna soczewka to i płyty AUDIO by nie działały.

Tak się składa, że odtwarzacze CD korzystają z lasera tylko z jednego lasera, emitującego tylko jedną długość fali. Dopiero napędy DVD zaczęły korzystać z dwóch laserów i się tak wtedy zdarzało, że napęd czytał płyty CD a DVD nie. Lub na odwrót.

Więc ja tu nie posądzam lasera, tylko jednak coś jest albo z elektroniką, albo z płytami.
[#37] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@gilban, post #36

Słuchaj amizet. kurz pisze się przez "u" zwykłe a nie kreskowane.


Jeśli jest bardzo gruba warstwa to pisze się przez "ó"
[#38] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@glichtanski, post #37

i przez "sz" na końcu ;)
[#39] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@gilban, post #36

Tylko jest jedno małe ale pewnie płyta audio jest oryginalna czyli jakościowo różni się od tej nagranej, no ale to może być nie znaczące/ chodziło mi o Futro z kóż górskich
[#40] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@amizet, post #39

sęk w tym ze płyty audio które sprawdzałem także były nagrywane , udało jej się nawet odczytac jakies stare porysowane nagrywane audio cd
[#41] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #40

To może źle nagrywasz płyty, metoda zapisu chyba jest istotna, możesz zawsze użyć winuae postawić sobie system zamontować tam napęd i wypalić sobie płytę jakimś amigowym programem zawsze można spróbować, pewnie użytkownicy winuae wiedzą czy to jest możliwe.

Bo nie pisałeś nic o tym jak nagrywasz płyty.
[#42] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@amizet, post #41

akiko "Akiko is a cool CD32 + CDTV emulator"/"CD audio emulation * boots CD32 & CDTV games from CD-ROM, harddisk folder and
ISO images"
[#43] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@amizet, post #42

Najnowsze wersje WinUAE też działają w trybie CDTV i potrafią bootować z płyt/obrazów płyt
[#44] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Maniu, post #43

Panowie poddaje sie ten komputer jest martwy , kupiłem najlepsze jakosciowo płyty Verbatim i Verbatim Audio. Co do nagrywania to tu chyba nie da sie nic zrobic zle , wskazanie pliku iso (lub cue) prędkosc 4x (1x, 8x też sprawdzałem)sprawdzałęm nero, power iso , cloneCD burn adware i deep burner, nawet zmieniłem nagrywarke i nic nie pomogło . schowam do szafki i będzie lezała az moze kiedys cos doczytam lub znajdę płyte główną :) Dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam wszystkich :)
[#45] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #44

Niech kolega się nie poddaje, tylko poszuka kogoś w okolicy kto ma oryginalne płyty lub dobrze nagrane. Nic nie pisałeś czy sprawdzałeś te obrazy/płytki pod emulatorem amigi, więc nawet nie wiesz czy są dobre ;)
[#46] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Maniu, post #45

Forumowy kolega sprawdził jeden z obrazów i wszystko u niego działało , nagrałem go na różne sposoby (zgodnie z opisem kolegi też) i cały czas to samo , nagram jeszcze filmik jak to wyglada dokładnie i wrzuce ;)
[#47] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Maniu, post #45

Po tym co właściciel CDTV napisał to jednak coś jest nie tak z sprzętem, ale może to nie jest tak poważna sprawa.
Ja w CD32 miałem swego czasu podobnie szły płyty CD a płyty z softem nie, lub bardzo słabo- pomogły manipulacje potencjometrami od CD (maiłem stosowny opis potencjometrów z netu).
[#48] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@BULI, post #47

Ja bym poszedł w jeszcze inny test. Nie pamiętam jaka jest różnica między bootROM 1.0, a 2.3, ale może 1.0 po prostu nie czyta smażonych? Ja mam u siebie 2.3 i bez problemu czyta wypalane, tylko ważne, aby najpierw kompilacje odpowiednio przygotować pod WinUAE i pod nim też zrobić ISO dla CDTV. Jedyne czego CDTV nie chce mi kręcić to CD-RW... i DVD :D
[#49] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@ExciterELB, post #48

Dzisiaj zamontowałem sobie bootRom 2.3, wypaliłem na PC pierwszy lepszy obraz ISO z prędkością 8x na zwykłej płycie CDR - i poszło :D

Dodam, że wcześniej na bootRom'ie 1.0 NIC NIE SZŁO z wypalanek, więc może w tym jest przyczyna pomysł
[#50] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Tom Rain, post #49

oszkurka , a moze ktos ma odsprzedac w dobrej cenie ?
[#51] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Tom Rain, post #49

Jak jeszcze miałem boot rom 1.0 to używałem wiele nagrywanych CD-R i działały, więc to nie to.
[#52] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Maniu, post #51

Kontaktujcie się z Phibrizzo, on jest Mistrzem w sprawach związanych z CDTV o czym sam osobiście się przekonałem.
[#53] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #50

Ja miałem to szczęście, że u mnie siedziały kości kasowalne UV, więc skasowałem i zaprogramowałem 2.3. W większości widuje jednak z układami OTP i zaczyna się poszukiwanie kości do zaprogramowania.
[#54] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Pitero, post #50

Jak coś to mam ....
[#55] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Maniu, post #51

Ja jednak stawiam właśnie na wersję bootromu. Wcześniej praktycznie wszystkie możliwe sytuacje przechodziłem i bez rezultatu :/ Dzisiaj wypaliłem kolejne 2 obrazy na PC x8 (All Dogs Go To Heaven i Heroic Age od Spaceflight) - i ponownie, zero problemów :D

Młodafoka, gdyby nie to że jutro na dzień do roboty to bym się upił z radochyu
[#56] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Tom Rain, post #55

Ja palę x10 i też sobie radzi bez problemu.

Ciekawe czy można coś w tym bootRomie pogrzebać, żeby czytała CD-RW.. bo szkoda trochę płyt, szczególnie na takie badziewie jak Power Pinball, jak wczoraj znalazłem :/
[#57] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@ExciterELB, post #56

Ja myślę że x8 czy x10 dla czytnika CDTV x1 (:D) to wielkiej różnicy nie robi. No fajnie byłoby, gdyby ktoś wymyślił coś z tymi CDRW (chociaż jeszcze u siebie nie próbowałem teraz z 2.3).
Co do płyt to nie ma zbytnio rewelacji na CDTV ;) ja najpierw patrzę w gogole.pl i jutjubie co to może być, potem wypalam by uniknąć "rozczarowania" ;)

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 13:36:30 przez Tom Rain
[#58] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Tom Rain, post #57

Pod 2.3 CD-RW też nie czyta, już sprawdziłem.
[#59] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@Tom Rain, post #57

CD-RW czytać nie będzie. Dlaczego? Bo Sam napęd nie jest do tego przystosowany brak np. bloku RF odpowiedzialnego za odczyt płyt CD-RW. Różny kolor w CD-R i CD-RW nie jest bez znaczenia...

Wymiana BootRomu nic tu nie zmieni.
[#60] Re: CDTV dziwny przełącznik problem z czytaniem płyt

@ExciterELB, post #58

... i nigdy nie bedzie czytać |-] trzeba by wymienić napęd CDROM na taki który czyta CDRW.. a do cdtv nigdy taki nie powstał.. co do sprawdzania "co to za gra" ja robie tak że najpierw ściągam w ślepo obraz płyty, montuje w alcohol'u 120% i odpalam winuae w trybie cdtv, jeżeli obraz płyty jest sprawny to zawsze mi sie gra/program uruchomi.. i po sprawdzeniu "co to jest" dopiero mysle czy warto nagrać :]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem