kategoria: A600
[#1] A604n + IndivisionECS
hej

W dyskusji pod newsem o palących się RapidRoad @_Skiba napisał:

A604n w połączeniu z indi też powoduje spore zakłócenia w pracy A600. Winne jest zbyt niskie napięcie na linii 5V.


Ponieważ chcę sprezentować sobie IndivisionECS, i wpakować je właśnie do A604n niepokoi mnie trochę powyższy komentarz. Co dokładnie oznaczają "spore zakłócenia"? Jak się to objawia, czy jest uciążliwe, i czy w tej sytuacji w ogóle ma to sens? Indy do tanich nie należy. Czy A604 (bez n, ale za to z wbudowanym zegarem) też ma ten problem?

p.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 16:15:31 przez vojo
[#2] Re: A604n + IndivisionECS

@vojo, post #1

Kupiłem Indivision ECS wraz z rozszerzeniem pamięci A604n.Pracowało dosyć stabilnie przez rok.Czasami zła praca tego duetu objawiała się zanikaniem obrazu na ułamek sekundy w demach, ale co ciekawe tylko w demach. W sumie to tylko tyle z moich spostrzeżeń.
[#3] Re: A604n + IndivisionECS

@Stoopi, post #2



W A600 z A604nx/IndivisionECS objawia sie zanikanie jak i w InivisionAGA MK2cr w mej A1200.
Tylko na Demach i na ulamek sekundy.

IndiECS OK



Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 12:17:53 przez micromars
[#4] Re: A604n + IndivisionECS

@vojo, post #1

Pewnie chodzi o delikatne odbicia (ghosting) w wyniku niedopasowania impedancji. Widać to głównie na jednolitych tłach z jakimiś kontrastowymi krawędziami (np. na blacie WB, na ekranie z checkmarkiem też).
[#5] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #4

A ja dostałem rozszerzenie A604 z nowej serii z układem xilnix i z usuniętymi kilkoma nóżkami w podstawce pod Indi ECS. Czyżby poprawa jakichś błędów z poprzedniej wersji ? A może obniżanie kosztów produkcji ?
[#6] Re: A604n + IndivisionECS

@KrisbA, post #5

Na A604 nie ma xylinxa, bo do niczego nie jest potrzebny, na A602 był, bo tam były inne pamięci. Masz zdjęcie tego twojego A604, bo aż mnie to zainteresowało?
[#7] Re: A604n + IndivisionECS

@KrisbA, post #5

Nie, inny RAM jak i Design A604n V2,
Jako Dodatek Polecam Adapter VGA

[#8] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #6

Ciekawe jak Jens przeskoczył ten DRAM na a604 i ROHS. Może w nowszej wersji po prostu go chciał uniknąć ?
[#9] Re: A604n + IndivisionECS

@Architect1200, post #8

PS;

Es ist die "Neue" mit dem Ram-Chip, der unter dem Indivision-Sockel liegt. Das ist schon ein klein wenig "Amiga-Reloaded-Technologie", denn es handelt sich um SD-Ram.

Da sich für den Anwender nichts ändert (gleiche Maße, gleiche Leistung, gleicher Preis) habe ich dem Ding auch keinen neuen Namen gegeben.

Jens

OK w mej A600 wersja nowa OK
[#10] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #6

jak tylko zrobię fotkę to umieszczę, w każdym razie rozszerzenie jest inne niż te, których fotki są w sieci.
[#11] Re: A604n + IndivisionECS

@micromars, post #7

A gdzie ten adapter VGA można dostać ?
[#12] Re: A604n + IndivisionECS

@KrisbA, post #11

[#13] Re: A604n + IndivisionECS

@micromars, post #7

Witam i zapytam, w jakim celu stosuje się ten adapter skoro indivision esc ma w komplecie wyjście na monitor?
[#14] Re: A604n + IndivisionECS

@drake84, post #13

Ja w komplecie dostałem kabelek który niema możliwości przykręcenia do obudowy czy też innego zamontowania. A w tym adapterze jest możliwość przykręcenia chociażby w miejsce modulatora.
[#15] Re: A604n + IndivisionECS

@Stoopi, post #14

Ok. Dzięki za odpowiedź, muszę na swój zerknąć bo przymierzam się do montażu i być może taki adapter się przyda.
[#16] Re: A604n + IndivisionECS

@vojo, post #1

U mnie problem był w niektórych grach, nie działał kierunek Góra prawo. I pojawiały się śmieci ma ekranie. Po wymianie zasilacza na mocniejszy, problemy już nie występują.
[#17] Re: A604n + IndivisionECS

@Dorian3d, post #12

A ktoś brał ostatnio coś od Kippera, poza V600? Chodzi mi o to, czy przez górę zamówień na Vampira ma czas na inne tematy, może mniej dochodowe...
[#18] Re: A604n + IndivisionECS

@vojo, post #17

Nie sądzę, nie chce szerzyć jakiegoś negatywizmu, ale na forach na ogół ludzie tylko dopytują o kippera i jak się z nim kontaktować bo próbują coś kupić a nie mogą.

Ja ponad miesiąc temu pytałem mailem o risera CPU do A1000 (który chciałem kupić od ręki) oraz czy wiadomo kiedy znów będzie A508IDE (na stronie jest informacja "waiting for parts") - odpowiedzi nie mam do dziś.

Nie jestem na niego zły, czy coś, widać, że chłopak zarobiony, zgaduję, klepaniem Vampirów . Tak to teraz w Amiświatku mamy, są rozszerzenia, ale lutowane nie taśmowo tylko przez hobbystów i entuzjastów, więc trzeba czekać - albo samemu nauczyć się lutować .
[#19] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #6

Tak wygląda te nowe A604n, jak widać w podstawce pod indi usunięto kilka pinów.link
[#20] Re: A604n + IndivisionECS

@KrisbA, post #19

OK mam ten sam

a oto ten Adapter A1K





Link na A1K Adapter

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 13:21:26 przez micromars
[#21] Re: A604n + IndivisionECS

@Stoopi, post #2

Zapomniałem że moja IndiECS ma Mod na R3 1kOhm.
Po montażu R3 na wszystkich moich IndiECs zniknęły zakłócenia Obrazu, we wszystkich Systemach.
Naj bardziej cierpiała A500 po dwóch godzinach pracy.

[#22] Re: A604n + IndivisionECS

@micromars, post #21

wątek już trochę podstarzały, ale się dopiszę.

U mnie problem z A604n + IndivisionECS objawia się w ten sposób, że czasem po odpaleniu A600 system ładuje się, natomiast zanika sygnał VGA, objawia się to przejściem monitora w tryb uśpienia i wyświetlenie komunikatu monitora, że sygnał video jest nieobecny. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu zasilacza wszystko rusza normalnie. Póki co nie miałem zaniku obrazu po jakimś czasie pracy, lecz raczej po resecie, i nigdy od razu, dopiero po krótkim czasie, ale zanim system się załaduje (ekran startowy IndiECS zdąży się wyświetlić, o ile ma ochotę się pojawić).

Ekran startowy "Indivision ECS" nie wyświetla się za każdym razem, ale akurat tego mi nie brakuje.

Wersja IndiECS to 1.01 z 2010 roku (z aukcji, używka), A604n nowa z ostatniego rzutu produkcyjnego. Nie wiem, czy to kwestia zasilacza, nadmienię, że na nim "wisi" jeszcze Furia i HD na SD. Może ktoś ma/miał podobne doświadczenia z Indi? Ja ogólnie jestem zadowolony, ale spodziewałem się większych wodotrysków. Jednak możliwość podłączenia do monitora LCD bezcenna.
[#23] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #22

W zasadzie mam identyczny konfig, i nigdy się z takim objawem nie spotkałem. Ale ja pierwsze co zrobiłem po zakupie to upgrade firmware inidvision do wersji 1.15.

Aktualizacja jest bardzo prosta, z poziomu Amigi.
Flash tool i sam update jest na stronie http://wiki.icomp.de/wiki/Indivision_ECS, zacznij od tego i poobserwuj.
[#24] Re: A604n + IndivisionECS

@vojo, post #23

dzięki vojo za podpowiedź OK, zrobię to niezwłocznie, poobserwuję i dam znać.
[#25] Re: A604n + IndivisionECS

@vojo, post #23

Sorry za offtop, vojo jedziesz na amiparty?
[#26] Re: A604n + IndivisionECS

@QUAD, post #25

No nie jadę, może na XXX edycję się skuszę ;)
[#27] Re: A604n + IndivisionECS

@vojo, post #26

Sorry za drugi offtop, ale gdzie jeszcze można Indy dostać?
[#28] Re: A604n + IndivisionECS

@ryshard, post #27

Pod koniec lata w IC mają być dostępne.
[#29] Re: A604n + IndivisionECS

@vojo, post #23

Ale ja pierwsze co zrobiłem po zakupie to upgrade firmware inidvision do wersji 1.15


Faktycznie od tego trzeba było zacząć. Sama aktualizacja w rzeczy samej banalna. No i póki co, nie mam takich objawów jak wcześniej. Zobaczymy!

(IndiECS) Pod koniec lata w IC mają być dostępne


Sam sobie zęby ostrze na jeszcze jeden egzemplarz do innej mojej 600tki . Ciekawy jestem, czy będzie to w 100% ten sam sprzęt, co wcześniejsze wydania. No i znając IComp to sprzęt faktycznie będzie dostępny, to cieszy. Zmatwiłem się, że nie mają już ACA630 w ofercie, ani też nic nie wspominają o wznowieniu jej produkcji. A szkoda, chętnie bym to potestował. Powinni mieć opcję "produce on demand" OK
[#30] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #29

Ma być nowa wersja:

"We are working on a new version of this flicker fixer, which will be available in late summer 2018."

Info ze strony IC. Też poluję
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem