kategoria: A600
[#91] Re: A604n + IndivisionECS

@iZi, post #89

Zadziała ale bez dedykowanych rozdzielczości dla tego
Scadublera
Jak masz OCS nie wybierzesz rozdzielczosci
[#92] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #79

Zrobiłem na szybko eksperyment. Rozkręciłem moją A600 "vintage", czyli gołą Amisię bez wodotrysków: rewizja płyty rev.1 (A300 z dodatkowym chipem pod układem Gayle), bez systemu (bez HD), z mechanicznie przełączalnym Kickiem 1.3/2.04, do grania z "dyskietek". Oczywiście bez żadnych akceleratorów, płyta schowana w oryginalnych ekranach.

Ku mojej radości Indivision ECS V2 zadziałało na rozszerzeniu A604n bez żadnych problemów szeroki uśmiech. A więc turbinka jest niepotrzebna. Oczywiście że względu na brak systemu nie mogę w tym wypadku pobawić się ustawieniami, ale myślę, że to i tak dużoOK.

Parę zdjęć:
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
zdjęcie 4
zdjęcie 5
[#93] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #92

Czy są jakieś ślady ghostingu? jak patrzysz się na tą animację dyskietki, to po jej prawej stronie jest czysto? U mnie na starym indi jest widać takie delikatne odbicie tej animacji, a nowego nie mam kiedy sprawdzić na razie.
[#94] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #93

Wiesz co, idealnie chyba nie jest (musiałbym wymontować IndiECS orig z innej ami i porównywać). Lekkie smugi są, ale to chyba zbyt subiektywna ocena. Spróbowałem zrobić zdjęcie, chociaż to chyba nie najlepsza metoda. Przy ścięciu dyskietki widać, co mam na myśli. Poza tym mam dość dziadowski monitor...

link
[#95] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #94

Przy animacji dyskietki na ks2.0 powinieneś widzieć smugi podążające za dyskietką. U niektórych na starym indi pomagało skracanie taśmy z wtyczką, u mnie nie pomagało ani skracanie, ani zmiana kabla VGA (mam taki naprawdę gruby), ani monitora. Dziwię się, że nie ma tam teraz DVI w INDI, może Jens chciał zachować możliwość podłączania starych monitorów CRT, ale mógł zrobić przecież 2 wyjścia (jedna z typów wtyku DVI ma piny do sygnału analogowego).
[#96] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #95

Widać te delikatne smugi podążające za dyskietką po prawej stronie (kick 2.04).
[#97] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #96

Heh, czyli Indi V2 ma ten sam szkopuł co stara Indi, zastanawiam się, czy Jens ma sprzęt na którym akurat tego nie widać, czy przymyka na to zwyczajnie oko. Na słabej jakości kablu VGA to miałem na PC "ghosting", ale przy rozdzielczości 1920x1080.
[#98] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #97

Jens ma sprzęt na którym akurat tego nie widać, czy przymyka na to zwyczajnie oko.

Bo nie ma konkurencji
[#99] Re: A604n + IndivisionECS

@Dorian3d, post #98

A teraz numer kończącego się roku. Na A300 rev.1 założenie Indivision ECS V2 na A604n spowodowało dezaktywację (zamrożenie) myszy. Mogę klikać lewym czy prawym klawiszem, ale kursor ani nie drgnie w początkowej pozycji (lewy górny róg ekranu). Zdjęcie Indi z A604n likwiduje problem, testowałem równolegle na RGB CRT na Workbenchu z "dyskietki". Podejrzewam, że ta rewizja płyty może mieć problem (swoją drogą ACA630 też nie działa na A300, o czym Jens kiedyś pisał, w przypadku Indi niczego takiego nie wyczytałem). Nie martwi mnie to, bo ta Amisia jest "vintage" i Indi nie planowałem do niej, bo mam do niej CRT oraz - jeśli potrzebuję - zewnętrzny Scandoubler DCE Scan Magic). Nie mniej jednak problem jest, dla kogoś, kto bawi się tylko A300. Mam nadzieję, że na rewizjach >= 1.3 (A600) wszystko jest w porządku, co prędzej czy później sprawdzę. Reasumując hula na A600 bez akceleratora i to sprawdziłemOK.
[#100] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #99

A300 ?
[#101] Re: A604n + IndivisionECS

@Dorian3d, post #100

No, sorry za nieścisłość. Oczywiście cały czas chodzi mi o A600, ale na płycie pierwsze rewizje (rev.1 i rev.1.1) miały oznaczenie A300. Od 1.3 jest już to "pełnowartościowa" A600. Muszę dać cynk Jensowi po Świętach.
[#102] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #101

No tak
[#103] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #99

Na płytach od A600 z Indi też występowały problemy z działaniem portów z powodu spadków napięć, jeśli to jest przyczyną problemu w A300, to pociągniecie dodatkowej linii 5V do A604 lub gdzieś w okolicach SLOTu powinno rozwiązać problem.
[#104] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #103

U mnie jest tak, że z Indi myszka ma jedynie aktywne klawisze (łatwo to zauważyć w WB, czy grze, gdzie ekran np. ustawiania zcrack'owanych opcji, np. nieśmiertelność przechodzi się dalej kliknięciem myszy), natomiast zamrożona jest pozycja i kursor ani drgnie. Wydawałoby się, że przy zaniku zasilania klawisze też by nie funkcjonowały. Ale dzięki za podpowiedź, będę miał więcej czasu, to zrobię pomiary napięcia na porcie myszy.
[#105] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #104

Widziałem też wątek, w którym ktoś miał problem z myszą w A2000, ale tam okazało się, że nie było dobrze wciśnięte INDI w podstawkę.
[#106] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #105

ma ktos programy, pliki, a najlepiej adf do zmiany rozdzielczosci workbencha? uruchomilem dzis , ale poza standardowymi ustawieniami nie umiem nic zmienic. jakosc lepsza niz przez rgb w eurozlaczu, ale chce wiecej.
[#107] Re: A604n + IndivisionECS

@micromax, post #106

Podłączam się do kolegi :)
[#108] Re: A604n + IndivisionECS

@iZi, post #107

zajrzyjcie na @
[#109] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #92

A ja w międzyczasie zaprojektowałem sobie uchwyt, bo ten co znalazłem w sieci nie był "rock solid" (wkręt w rurkę termo?) jak twierdził autor

[#110] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #92

Dubel posta

W 2019 się to w końcu odpali

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 12:21:21 przez tbone
[#111] Re: A604n + IndivisionECS

@tbone, post #109

Takie ładne wykonanie uchwytu tylko te wkręty z łbem stożkowym jakoś nie pasują.
[#112] Re: A604n + IndivisionECS

@Norbert, post #111

udalo sie komus uruchomic soft do zmiany pozycji ekranu ? mi z ecs v1 nie uruchamia sie. a obraz mam przesuniety prawie 3cm w lewo i nie widze ikon.
[#113] Re: A604n + IndivisionECS

@tbone, post #109

ten co znalazłem w sieci nie był "rock solid" (wkręt w rurkę termo?) jak twierdził autor


Ja właśnie używam tego sieciowego rozwiązania z Thingiverse i to "oryginalne" mocowanie do płyty głównej to faktycznie jakaś pomyłka. Ja po prostu przymocowałem ten element na szeroką taśmę dwustronną, ale mimo to "czyma" jak szczerbaty łysego zębami za grzywkę . Nawet nie dygnie OK.
[#114] Re: A604n + IndivisionECS

@tbone, post #109

Ja mam tak






Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 13:52:48 przez Dorian3d
[#115] Re: A604n + IndivisionECS

@Dorian3d, post #114

Sprytne to! To w pierwszych Indi AGA MK1 były d-sub'y montowane na takich małych PCB? Teraz jak znalazł do A500! Ciekawe, czy weszłoby w miejsce modulatora w A600.
[#116] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #115

Na PCB masz nadrukowane Kipper, to jest produkt zewnętrzny.
[#117] Re: A604n + IndivisionECS

@sanjyuubi, post #116

Na PCB masz nadrukowane Kipper, to jest produkt zewnętrzny.


Tak
A w czym to przeszkadza ?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 10:11:44 przez Dorian3d
[#118] Re: A604n + IndivisionECS

@Michciu, post #115

pasuje
OK



Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 10:11:33 przez Dorian3d
[#119] Re: A604n + IndivisionECS

@Dorian3d, post #118

Kipper zdaje się już nie ma tych płytek w ofercie, a szkoda.
A może któryś z naszych magików lutownicy i projektantów PCB zrobiłby coś takiego, co dałoby się wstawić w miejsce modulatora A600? Z tego co widać sporo się tych indivision ecs w Polsce ( i na świecie) sprzedało, klientów pewnie by nie brakowalo :) do tego jakiś lepszy kabelek ekranowany w miejsce tej beznadziejnej tasiemki.

Swoją drogą IComp mogło się lepiej postarać w kwestii wyprowadzenia gniazda monitora :/
[#120] Re: A604n + IndivisionECS

@vojo, post #119

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem