kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Sprzęt
[#61] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #60

monitor trochę przycina obraz - i do każdej gry trzeba ustawiać sobie ekran
ale to i tak taniej niż Indivision ECS :)
[#62] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #60

Ustaw w WB w ScreenMode tryb Hires Laced. Mruga czy nie?

Musiałbyś przetestować mój kabel VGA

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 21:05:38 przez tbone
[#63] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@tbone, post #62

mruga niestety ale w low res jest ok
i w niektórych programach nie wyświetla całego okna
jednym słowem jak go wyrwiesz za darmo lub za kilka srebrników to ok
dupy nie urywa :)

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 21:38:18 przez mkdevil666
[#64] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #57

Pinball działa super! Beż żadnego migotania ekranu.







Nie testowałem nigdy żadnego scandoublera i biorąc pod uwagę to co osiągnęło to urządzonko na moim monitorze i dużo większym TV to raczej nie będzie mnie korcić aby jakiś kupić.



Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 23:12:38 przez Adam_Lca
[#65] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #64

To mówisz ze konwerter/upscaler Scart HDMI tak dobrze działa?
Jaki to dokładnie model?

Nie wszystkie tanie konwertery HDMi obsługują tryb RGB, tylko composite.

ARTYKUŁ O TANICH KONWERTERACH SCART na HDMI


Własnie sie zastanawiam na jednym najlepszym rozwiazaniem do amigi by nie kombinować ze scandoublerami a mieć jak najlepszą jakość obrazu we wszystkich okolicznościach. Co prawda na LG m1721a nie narzekam, ale buczenie z głosników i migajace trby laced mnie denerwują bo AmigaSYS 4 czy ClassicWB czy AMikit Real nie wygladaja najlepiej na standardowym trybie High Res czy Low Res.
Dlatego najpewniej kupię TV do 20 cali LCD z HDMI i podłącze tak amigi i reszte mojego retro sprzętu. Najlepsze jest to ze w tych TV jest ekran 4:3 i jakosc obrazu przez wejscie SCART jest lepsze niż tych wszystkich monitorów z funkcją TV, które nie grzeszą jakością obrazu przez Scart. Na moim LCD LED Samsunga 42 cale obraz jest przez SCART o wiele ładniejszy niż na tym moim LG czy nawet Composite wyglada lepiej.
Za kilka dni będe testował z kolei inny wynalazek czyli TV Sony Tinitron 14lt1b.
Dostaje go za darmo i chce sprawdzić jak będzie obraz wyglądał na CRT płaskim.
Nie jestem co prawda fanem CRT ale zobaczę jak bedzie się prezentować obraz, wtedy zostawie go sobie do reszty swoich konsol.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 23:41:00 przez FeRu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 23:41:18 przez FeRu
[#66] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@FeRu, post #65

Ten mój działa naprawdę dobrze.

Na samym urządzeniu niestety dokładnego opisu modelu nie ma. Jest za to jakiś na opakowaniu.





Wcześniej ami miałem podpiętą tylko pod TV 42" - niestety działał dobrze tylko na najniższej rozdzielczości. Na laced obraz bardzo migotał i pojawiały się paski. Przez ten konwerter takie coś już nie występuje.
[#67] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #66

No widzę na allegro są dostepne za 155PLN, na aliexpress są po ok 25 Dolców więc chyba zamówie na alliexpress.
Na ebay widzę że ludzie jeszcze więcej zdzierają na tych konwerterach, więc hieny już wyczuły intres.
Skoro mówisz że wszystko jest ok to i ja z chęcia wypróbuje to urządzenie.
Za cene 2-3 krotnie niższą niż jakikolwiek scandoubler dostajesz cos co działa we wszystkich trybach amigowych.

Można też przez przelotkę hdmi-DVi czy hdmi-vga podłączyć do dowolnego monitora PC i powinno wszystko działać bez problemu.Więc byłoby to rozwiązanie "globalne".
Teoretycznie więc można by odpalić wszystkie tryby amigowe na każdym monitorze LCD czy CRT. Przejściówki z HDMI na DVI/VGA czy Display Port są tanie jak barszcz więc na pewno przetestuje wszystkie opcje, mam trochę starych monitorów u siebie i na pewno sprawdzę każdy jeden.

Jak okaże się że wszystko ładnie działa, taki konwerter będzie w niedługim czasie bardzo poszukiwaną rzeczą wśród amigowców i ogólnie retro fanów pomysł
Najwazniejsze by nie było dużego input lag, bo wtedy nawet super jakość obrazu nie pomoże.


Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 00:20:48 przez FeRu
[#68] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@FeRu, post #67

Nigdy nie zamawiałem przez aliexpress. Muszę w końcu spróbować - tylko te terminy po ponad 30 dni ;)

Plus zamówienia z Allegro jest taki, że w większości wypadków możesz towar bez problemu zwrócić - więc ryzyko minimalne jeśli np. u Ciebie by coś nie zadziałało :)

Ten monitor LCD u mnie jest podłączony właśnie przez przelotkę (przewód HMDI --> DVI), a TV normalnie przez zwykły HDMI.
Na wejście w monitorze VGA nie próbowałem ale przypuszczam, że też będzie hulać ;)
[#69] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #66

Zdecydowanie polecam. Używam 2 sztuk. Działa dobrze w kabelkiem RGB. A w przypadku composite jak w CD32 to obraz jest duzo lepszy przez ten upscaler niż po podłączeniu bezpośrednio przez Scart do tv.
[#70] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #68

Jeśli produkt ma wady, nie działa, to masz prawo do zwrotu pełnej kwoty. Na alli jest ochrona kupujących. Wiem z własnego doświadczenia, nie trzeba nic odsyłać.
[#71] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@orila, post #69

działa ci z CD32 podłączyłeś go bezpośrednio czy poprzez rozdzielacz SCART

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 18:09:28 przez mkdevil666
[#72] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #71

Bezpośrednio. Miałem jakiś kabel chinch-euro av mono dwukierunkowy, poprzestawialem mu piny aby był stereo+video i działał. Z upskalerem hdmi działa jeszcze lepiej, bo tv nie musi sie "kalibrowac" i obraz jest od razu stabilny. Jak podlaczalem cdtv bezposrednio to musiałem poprawiać poziome przesuniecie.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 21:00:02 przez orila
[#73] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #66

Widzę ze ten sam upscaler sprzedają w różnych opakowaniach. Moze cena zalezy od pudełka.
[#74] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #66

A miałbyś możliwość sprawdzenia z Atari ST?
[#75] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Jacques, post #74

Ja też mam Atari STE. Co prawda nie sprawdzałem jeszcze sam upscalera bo dopiero go zamówiłem na Aliexpress ale można na yt trafić filmiki i fotki z testowania. Powinien działać każdy jeden sprzęt w którym masz kabel SCART.
Obraz Atari to dokładnie taki sam sygnał jak Amigi więc nie powinno być różnicy.
[#76] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@FeRu, post #75

No niestety podobny konwerter, ale brandowany nazwą Speaka nie działał mi z ST, a działał z Amigą, stąd pytanie...
[#77] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Jacques, post #74

Nie mam niestety Atari :( Poluję czasem na Falcon ale jak się coś pojawia na allegro to ceny zwalają kompletnie z nóg... :/

Jak przyjdziesz ze swoim to Ci sprawdzę :p
[#78] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #77

Szczerze lepiej sobie kup STE. Falcon owszem jest bardzo fajną maszyną,jednak jest na niego tylko garść softu i gier a i sam falcon nie jest w pełni kompatybilny z serią ST/STE.
Miałem STfm fajnie zmodowany blitterem i 4MB ram plus kontroler IDE z dyskiem wewnątrz ale sprzedałem i kupiłem 1040STE 4MB Ram.
Nie żałuje tej decyzji,bo prawie wszystkie gry z ST działają na STE a i samo STE ma nie małą bibliotekę włąsnych gier i programów które wykorzystują ulepszenia z STE.
Wracajac do tematu konwetera to wlaśnie dostałęm ten tv Sony Tirnitron i sprawdzę czy warto go zostawić sobie czy nie.
Jeśli chodzi o sam konwerte to idę sprawdzić dzisiaj wszystkie swoje monitory czy jeszcze żyją bo będę każdy jeden katował

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 13:45:31 przez FeRu
[#79] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@FeRu, post #78

Zacząłem się rozglądać za jakimś Atari aby wrzucić do kolekcji retro.

Czym się różni seria STE od STF?? Szczególnie STFM, o którym napisałeś?
[#80] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #79

[#81] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Drakon, post #80

Dzięki, jakoś nie wyczytałem tego wcześniej - a czytałem te dane ;) Może dlatego, że szukałem innych różnic pomiędzy końcówkami ST F i ST FM...

Generalnie to wynika z tego, że seria STE ma lepszy dźwięk, paletę kolorów i jakieś dodatkowe złącza.

Niestety STE występuje też dużo rzadziej niż STFM i jest sporo droższa...

Generalnie to nie wiem czy będzie sens dopłaty - ma iść tylko na wystawę lub w kartonik (jako MAM BO CHCIAŁEM, tak jak C64;) )

Do zabawy służy A1200 z kartą tubo i dyskiem ;)
[#82] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #81

Sam sobie odpowiedziałeś, że do takich zastosowań nie ma sensu przepłacać.
Literka F świadczy o wbudowanej stacji dysków, bo najstarsze modele miały tylko zewnętrzną.
M to wbudowany modulator do TV które mają tylko wejście antenowe.
E to dodatkowy układ dźwiękowy, dopalacz grafiki 2D oraz bogatsza paleta kolorów.
Mega to klawiatura osobno od reszty kompa.
TT to procesor 030 i ekstra tryby graficzne.
Falcon to tak jak TT z dodanym DSP.
[#83] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@ZbyniuR, post #82

Falcon nie stał by tylko na wystawie ;) Ale niestety
[#84] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@ZbyniuR, post #82

Falcon nie stał by tylko na wystawie ;) Ale niestety

Coś się zwiesiło i powieliło post...

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 16:20:34 przez Adam_Lca
[#85] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@ZbyniuR, post #82

No i jest ;)



Sorki za oftop.

Jak dokupię kabel SCART do niego to sprawdzę czy działa z tym konwerterem.
[#86] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #85

Gratulacje, no i trzeba przyznać, że pod względem designu jest to piękny sprzęt OK
[#87] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Jacques, post #86

Dzięki :)

Udało mi się wyrwać naprawdę super zachowany stan. Wszystko działa - nawet ta stara drukarka. Sam sprzęt nawet nie jest pożółknięty i o dziwo ma nawet plomby gwarancyjne nienaruszone. Nie wiem tylko czy za jakiś czas nie sprzedam monitora i drukarki bo trochę miejsca mi już w domu brakuje :( Ale całość prezentuje się super.

Próbowałem nagrywać już jakieś dyskietki z grami ale nie bardzo mi to wychodzi. PC z fdd już dawno nie mam więc musiałem nagrywać przez Amigę i pakiet crossdos - niestety obrazy dysków często są większe niż dyskietka i nie chcą się odpalać na atari.

Zostanie mi chyba tylko zakup napędu gotek aby potestować jakieś gierki. Tylko szkoda rozkręcać obudowę skoro ma plomby, a niestety gotek zewnętrzny to rzadkość :(

Chyba, że ma ktoś jakieś większe doświadczenie w nagrywaniu dyskietek na atari przez amigę i zechce się podzielić tą wiedzą albo jest jakimś magikiem elektronicznym i ma na zbyciu lub zrobił by przejściówkę dla gotek aby podpiąć go pod port zewnętrznej stacji dysków ;) pomysł

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 10:44:12 przez Adam_Lca

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 10:45:54 przez Adam_Lca
[#88] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #87

Gratuluję zakupu, sam niedawno kupiłem 1040STFM z plombą gwarancyjną, ale niestety musiałem ją zerwać bo stacja niestety wymagała czyszczenia.

Co do nagrywania, to zawsze możesz poszukać FDD na usb TEAC FD-05PUB, do wyrwania za ok 25/30zł i bez problemu da się na niej nagrać gry 720kb, więc na początek jak znalazł ;)
Na Amidze zapewne też musisz szukać obrazów *.st 720kb.
[#89] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@lopezpb, post #88

Faktycznie sprawa tyczy monitorów ;))))))
[#90] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #87

Pisąłem Ci priywatnąwiadomość gdzie dałem Ci filmiki dotyczące atari i masz tam informacje jak nagrywac gry na dyskietke. ale wróćmy już do monitorów bo się burdel robi w wątku
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem