kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Sprzęt
[#91] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@FeRu, post #90

Dzięki za info - poczytam i posprawdzam :)

A wracając do tematu to tak jak obiecałem - poniżej zdjęcia z działania Atari z adapterem scart --> hdmi z monitorem LCD (dziś przyszedł kabelek). Co prawda nie sprawdziłem żadnej gry bo jeszcze nie udało mi się nagrać, ale obraz samego pulpitu i przeciąganie okienek itd działa bardzo dobrze. TOS pozwala na ustawienie rozdzielczości LOW i MID.



[#92] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #91

ja dzisiaj też odpaliłem Acdtv na tym adapterze i jestem zadowolony, obraz jest ok - w końcu można wykorzystać starszy monitor

https://zapodaj.net/32f3e61e67dc2.jpg.html

a mam to tak podłączone

https://zapodaj.net/7a40f9cb42d47.jpg.html
[#93] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #92

no ale cd32 nadal mi nie uruchamia się na tym zestawie - przynajmniej na monitorze
[#94] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #93

Jaki przewód używasz w tej cd32?

P.S "Janusze biznesu" już zaczynają wyczuwać temat z tymi konwerterami. Na OLX już ktoś próbuje taki sprzedać za 250 zł. z opisem że nadaje się do Amigi... xD
Masakra...
[#95] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adam_Lca, post #94

CD32 powinno działać spokojnie jak posiada się Riser z wejsciem RGB, właśnie sobie zamówiłem na amibay TF328+Riser Kipper2K za 75Funciaków z przesyłka monitorowaną co jest bardzo dobrą ceną jak za taki zestaw link
Jak do mnie dotrze konwerter i ten zestawik to od razu przetestuje z CD32. A kolega podłączał do konwertera przez złącze S-video czy composite?
Tutaj na forum 2 osoby mi proponowało taki zestaw, jedna za 600PLN a druga mi azałą zaproponować i jak podałem cene z amibay to od razu dostałem odp zeby sobie kupić na amibay co też uczyniłem....
Ech śmiać mi się chce jak ludzie sobie wołają 1k PLN za amige 500 czy 2k PLN za a600 twierdząc że to mega rarytas i czarny kruk. JEst taki nieugięty typ co właśnie chce 2k za 600tke i 3k za a1200 i mimo że wiszą te aukcje grubo ponad rok i nikt normalny się tego nie dotyka to nie zejdzie facet ani złotówki...będzie to tak wisieć pewnie jak jego amigi zostaną ostatnimi w Polsce
Konwerter najlepiej kupić na ali lub ebay. Można dostać bezpośrednio od producenta z chin za 70PLN z darmową przesyłką na ebay. Co prawda paczka idzie ok 3 tygodni ale dochodzi bez problemu. Sam zamawiałem już kilka rzeczy z chin na ebay i nie było jeszcze problemu. Więc nie ma co przepłacać 2-3 razy u naszych domorosłych "bizmesmenuf"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 10:55:52 przez FeRu
[#96] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@FeRu, post #95

Mi coś cd32 nie chce się uruchomić na samym kablu Euro/scart podpiętym do hdmi-adaptera i kablem dvi pod monitor.
Za to 600, 500 i cdtv chodzi jak marzenie na starym samsungu LCD - muszę tylko głośniki podłączyć i rozpocząć zabawę w Franko na nowo.
O wiele lepsze rozwiązanie niż monitor 15MHz i złączem VGA z którym jest ciągła walka z ustawianiem ekranu.

A co do "Januszy biznesu" to się zgodzę: bo ceny 3tyś za A1200 to z choinki są.
Ja kupiłem a500 - 250zł, cdtv - 1000zł, cd32 - 600zł, a600 - 250zł, a1200 - 800zł. Wg mojej oceny to są ceny adekwatne

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 19:38:18 przez mkdevil666
[#97] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #96

Tak już kończąc ten wątek z TV/monitorem działającym po 15MHz chyba doszedłem do końca.
Dorwałem dzisiaj stary TV Sony 42" LCD - bez bajerów zwykłe HDRaedy podpiłem Amigi i obraz po RGB super. Znudziło mi się szukanie monitorów podpinanie adapterów Hdmi i ustawiania. Zero przycięć, ciągłego ustawiania obrazu w grach. No i tekst bardzo wyraźny.


link


link


link


link


link


link

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 19:22:40 przez mkdevil666
[#98] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #97

To ja jeszcze poproszę o zdjęcie płytki z modelem telewizora - dla potomnych
[#99] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #97

A możesz podać jaki to dokładnie model?
[#100] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@wayne, post #99

Jak będę miał okazję to wrzucę zdjęcie oznaczenia tv. Nie wszystko mam u siebie w mieszkaniu.
[#101] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #97

Mam dokladnie taki sam stary TV, Niestety jakosc obrazu bardzo odstaje od dzisiejszych LCD.
Ale, moze to tylko u mnie.Kupilem go do Xboxa 360 gdzies w 2005r.
[#102] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Aniol, post #101

A okazało się że to jednak 40" a nie 42" ale tak to jest jak coś za darmo w ręce wpada :)



link
[#103] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #102

Obraz niezły. Fajny "monitorek" do wożenia na zloty Amigowe, można nieco kalorii stracić (27.5kg). Znalazłem parę ofert sprzedaży - cenowo się trzyma bo dobry model.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 07:53:32 przez Adinfo
[#104] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adinfo, post #103

Dell U2412M
Działają tryby PAL, boot-menu. Na co dzień używam CGX ale spróbowałem przez prostą przelotkę Video DB23- VGA i działa. Można ustawić proporcje. Świeży zakup, jestem mega zadowolony. No i można przestawić do pionu - (MAME !)
[#105] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@gerul, post #104

Eee tam. Wole mojego neca za 40 zeta. Dziala po przejsciowce. Lapie pal i ntsc.
W palu obcina kawalek obrazu ale za te pieniadze to nie wada. No i 19 cali wiec git. Model 1970xp
[#106] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Jaro2k , post #105

Kupiłem go jako główny monitor do peceta. Okazało się, że świetnie wyświetla obraz z moich retrogratów, obraz jest żyleta. Więc chyba przyszedł kres na mój CRT...
[#107] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@gerul, post #104

wrzuć fotkę jak to masz podłączone
[#108] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #107

Obraz z CGX ze scandoublerem


Obraz z wyjścia video Amigi (przelotka). Są delikatne pionowe paski ale na następnym zdjęciu wyjaśnienie.


Tak wygląda moja "przelotka" :) Ma ze 20 lat, potrzebowałem ją do testów i tak przeleżała.


Tutaj odpalone MAME z RetroPie


Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 22:54:57 przez gerul
[#109] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@gerul, post #108

Czyli pracuje po zwykłym kablu vga z przejściówką. Nie musisz korzystać z Scandoubler-a?
[#110] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@gerul, post #108

Paski usuwasz w Menu Display Settings -> Phase.

Czy w tym monitorze da się ustawić poziom czerni? Na moim Dellu 2312 niestety nie, obraz 15KHz nie ma czerni tylko jest lekko szarawy. Proporcje obrazu można ustawić ale i tak monitor upiera się żeby skalować obraz co niestety trochę psuje ostrość.
[#111] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #109

Czyli pracuje po zwykłym kablu vga z przejściówką. Nie musisz korzystać z Scandoubler-a?
Tak ale mimo kręcenia "fazą" nie udało mi się całkowicie pozbyć tych pionowych pasków. Podejrzewam jednak chałupniczą jakość przelotki.

Czy w tym monitorze da się ustawić poziom czerni?
Nie znalazłem takiej opcji.
[#112] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@gerul, post #111

A600 chciałem sobie poprawić obraz podpinając przyjaciółkę do popularnego monitora. DO tego celu kupiłem adapter vga "AMiVGA - Amiga Video RGB DB23 do VGA" do mojego Dell U2410 z allegro, tylko dlatego, że nie chciało mi się robić samemu takiego adaptera przez brak scalaka do bufforowania, który to jest wymagany z tym monitorem :/

Efekt jest lekko niezadowalający, widoczne pionowe pasy niezależnie co ustawię w monitorze czy w workbench zniekształcenia pozostają.
Zmieniłem zasilacz z cisco na oryginalny. Kabel VGA jest org. i był na wyposażeniu tego monitora. Można coś z tym zrobić, coś zmodyfikować?
https://ibb.co/dQCHpFT

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 12:28:11 przez Sidroff
[#113] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Sidroff, post #112

U2410f tak już ma z Amigą, te pionowe pasy są widoczne w różnym stopniu w zależności od firmware monitora, wersji ( czy nawet sztuki ) Amigi, typu zasilacza, stanu kondensatorów i trybu graficznego, mam tych monitorów 4 sztuki i nie wszystkie zachowują się identycznie, na jednym np. nie chodzi NTSC HiRes, a chodzi w PAL-u !, na reszcie chodzą i PAL i NTSC.
na wcześniejszych modelach A1200 pionowe pasy są bardziej widoczne i dodatkowo są "wzbogacone" losowymi białymi kropkami z cieniami, najgorszy obraz miałem na A1200 rev.1B, a najlepszy na 2B i 1D4 ( od AT/Escom ), A500 i A600 rzadziej podpinam i nie pamiętam żeby były jakoś bardziej widoczne.

ten monitor nie wymaga przelotki buforowanej, chodzi tak samo na prostej, bez żadnej elektroniki, buforowana jest za to potrzebna żeby chodziły niektóre modele A2000 i A4000.
co do zasilacza, to najmniej zakłóceń miałem na zasilaczu liniowym/transformatorowym ( tym ciężkim, zalewanym 2,5A )

co do trybów, to pamiętam że robiłem sobie sam jakiś optymalny pod pulpit dla tego monitora, żeby nie było czarnych ramek i zmniejszyć widoczność tych pasów, nawet udało mi się prawie idealnie wstrzelić, ale to było dawno, nie wiem czy znajdę ten sterownik, od dawna pod WB używam Voodoo3

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 23:04:45 przez UJP
[#114] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@UJP, post #113

Dzięki za odpowiedź, osobiście posiadam od początku najnowszy model A08 tego monitora, nigdy nie było problemów ale wiadomo amiga to inna bajka niż pc czy tam konsole.
Ostatecznie wgrałem sterowniki do rożnych trybów wyświetlania do WB i je przetestowałem, żadnej rewelacji. Poczytałem na forach, że jedyna opcja to zmiana opcji w monitorze "Pixel Clock", ta jednak po wybraniu po kilku sekundach pokazuje artefakty i tak aż do całkowitego rozwalenia ekranu w krzaki. Pomaga przełączenie źródła na inne i powrót do vga po czym widzę, że wszystkie ustawienia są wyresetowane. No nic monitor fajny (dużo wyjść) ale z tą moją amigą obrazu żylety raczej nie będzie.
UJP dałeś mi myśl na temat buforowania tego monitora, na dniach zrobię własną przejściówkę bez scalaka i zobaczę co się będzie działo.
[#115] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Sidroff, post #114

Sorry za offtop, ale żeby nie zakładać nowego tematu, czy coś takie:
HDMI Converter for Nintendo 64/SNES/NGC Gamecube 1080P
mogło by pójść z Amigą. Skoro działa aż od SNES, tam RGB to byłoby max.
Chyba zamówię, bo mam N64 i GameCube. By się zagrało na oryginalnym Goldeneye64, gierka majstersztyk.


Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 09:31:26 przez ryshard
[#116] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

Witam

Czy ktoś wie czy EIZO L365 będzie działać z Amigą po VGA (bez Scandoublera) ?
[#117] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Hubez, post #116

Nie.

Pewnie oglądałeś filmik na YT jak podpinają go do A3000 z fabrycznym scandoublerem ?
[#118] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@t-bone, post #117

Nie, tylko zauważyłem, że jest za 30zł niedaleko mnie i tak pomyślałem, czy nie będzie przypadkiem działać :)

Dziękuję bardzo za odpowiedź - odpuszczam w takim razie.

Mam Samsung 710MP - ma rozmyty obraz dość mocno - jest mało ostry.


Mogę kupić 711MP - Czy jest lepiej na nim niż na 710MP ?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 08:28:12 przez Hubez
[#119] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Hubez, post #118

Wg mnie obraz na 711mp jest lepszy.
[#120] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Hubez, post #116

Mam Eizo L367, nie łapie PAL'u.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 20:29:49 przez swt
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem