kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Sprzęt
[#121] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@swt, post #120

Cześć wszystkim,

Czy są na rynku monitory powyżej 27 cali które współpracują z Amigą 1200/600/500 po przejściówce VGA?

[#122] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@skofrant, post #121

A są na rynku monitory powyżej 27 cali które mają wejście VGA?
[#123] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@hrw, post #122

np. PHILIPS 327E8QJAB.
A TV LCD nie może być. Tam i przy 40 calach jest VGA.

Czy działa z Amiga? Nie wiem .
[#124] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

Tak z innej strony:
Po odpaleniu ScanPlus AGA uznaję, że 15MHz to przeżytek. Dlatego mam do oddania za przysłowiowego 4-paka browarka monitor Fujitsu Siemens obsługującego zakres 15MHz.
Obraz w mojej ocenie średni - matryca ma plamki.

Kto chce niech opłaci transport i dorzuci na zgrzewkę trunku to mu go oddam.

ps. zainteresowanych na priv odsyłam
[#125] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #124

No to wysyłam Ci pw.
[#126] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Adinfo, post #125

Adinfo sobie zaklepał
[#127] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mkdevil666, post #124

15MHz

WOW, sporo



Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 13:55:00 przez Madman
[#128] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Madman, post #127

Dlatego naraz można podpiąć dwie Amigi 7 Mhz.
[#129] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@mikecios, post #128

Przewertowałem cały temat (i kilka innych) i mam kilka pytań, może akurat ktoś znajdzie chwilę.
Jestem w trakcie poszukiwania monitora i już przetestowałem 3 i z każdym jest coś.

- Czemu lepiej jest podłączyć Amigę po VGA niż po SCART (taki generalnie wniosek wyciągam po przeczytaniu iluś tam tematów)

- Ostatnio swoją Amigę podłączyłem po VGA używając konwertera - scart do konwertera a z konwertera przejściówka z HDMI na VGA i kablek VGA - VGA do monitora. Obraz migał - raz był, raz było czarno - tak na zmianę. Czy to jest objaw nieobsługiwania tego 15khz?

- Jak podłączałem Amigę przez konwerter po HDMI to obraz był bardzo ładny ale był przesunięty do lewej krawędzi i lekko do góry. Dlaczego tak się dzieje? Co pozwoli wyeliminować ten problem?
Ale jak podłączam po SCART bez konwertera to obraz wypełnia się cały ekran (ale miga niestety).

- Na dwóch monitorach (samsung) obraz SCART leciutko drżał co bardzo męczyło oczy. Na trzecim (acer) brak było migotania. Czym to migotanie jest spowodowane?

Z góry dzieki za pomoc
[#130] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@k0zz, post #129

Ostatnio swoją Amigę podłączyłem po VGA używając konwertera - scart do konwertera a z konwertera przejściówka z HDMI na VGA i kablek VGA - VGA do monitora. Obraz migał - raz był, raz było czarno - tak na zmianę. Czy to jest objaw nieobsługiwania tego 15khz?


Bo musisz szukac monitora ktory natywnie ciagnie 15khz bez zadnych konwenterów. Sam mam Benq 702A i obraz jest w miare ok. U mnie akurat sa widoczne pionowe linie wynikajace z przesterowania ale to mozna zalatwic podobno przejsciówka z VLR która notabene zamowiłem pare dni temu wiec sprawdze na ile ona działa.
[#131] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@k0zz, post #129

- Ostatnio swoją Amigę podłączyłem po VGA używając konwertera - scart do konwertera a z konwertera przejściówka z HDMI na VGA i kablek VGA - VGA do monitora. Obraz migał - raz był, raz było czarno - tak na zmianę. Czy to jest objaw nieobsługiwania tego 15khz?


Po pierwszym onwerterze masz HDMI (to już nie PAL), następny daje już sygnał VGA (30khz).
To że obraz miga to może być wina urządzenia HDMI2VGA.
Zasilacz go właściwym zasilaczem ? Ile amperowy?

Czy ten konwerter VGA działa poprawnie z innym urządzeniem HDMI (komputer, tuner satelitarny, konsola, dvd, )
[#132] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Norbert, post #131

Po pierwszym onwerterze masz HDMI (to już nie PAL), następny daje już sygnał VGA (30khz).
To że obraz miga to może być wina urządzenia HDMI2VGA.
Zasilacz go właściwym zasilaczem ? Ile amperowy?

Czy ten konwerter VGA działa poprawnie z innym urządzeniem HDMI (komputer, tuner satelitarny, konsola, dvd, )


Jeśli użyję kabla HDMI z konwertera do monitora (monitor z tunerem SyncMaster 941MP) to obraz jest w porządku. Nic nie drga, wszystko jest ładne i wyraźne. Tyle, że obraz jest przesunięty max w prawo i lekko do góry.
Zależałoby mi aby obraz wypełniał cały ekran.
Do tego samego monitora jeśli Amigę podłączę bezpośrednio po SCART to obraz wypełnia cały monitor ale delikatnie drży co sprawia, że po chwili chce mi się wymiotować :D

Taka sama sytuacja jest z SyncMaster 943UX po konwerterze po DVI.

Ale już na Acer M242HML bezpośrednio po SCART obraz jest w porządku, nic nie drga, obraz idealnie wypełnia proporcje 4:3 - tyle, że to monitor 16:9 więc są czarny pasy po bokach. Po konwerterze po HDMI obraz jest przesunięty w max w prawo i trochę do góry - oczywiście w obszarze 4:3.

Chciałbym monitor 4:3 na którym obraz byłby wypełniony w 100% i aby nie drgał. Nie bardzo wiem jakie dane techniczne powinny być spełnione aby tak właśnie wyświetlał poprawny obraz.
No i tak szukam i wydaje tam stówa, stówka. Aktualnie mam na celowniku TV Manty LCD 1908 - specyfikacja tutaj - https://www.purepc.pl/manta-lcd-1908-maly-telewizor-do-wysokich-rozdzielczosci

Konwerter które używam to
https://allegro.pl/oferta/konwerter-wideo-interfejs-multimedialny-scart-hd-12905302028?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_akcesoria_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335850&gclid=CjwKCAiA9NGfBhBvEiwAq5vSy8tL41P3A4D45hWHb9qZ7sCJzp26eLwpFUteIsNmeShm99h_cRDvQBoCMBgQAvD_BwE

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2023 20:34:27 przez k0zz
[#133] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@k0zz, post #132

A jaką rozdzielczość masz włączoną na Amidze ?
[#134] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Norbert, post #133

Pojęcia nie mam, a w ogóle jak się włącza rozdzielczości w Amidze?

Ja generalnie nie wiele pamiętam z jej obsługi sprzed 30 lat.
Moja Amiga to 500 + 512kb dodatkowej pamięci.
[#135] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@k0zz, post #132

Ja bym zmienił ten konwerter na GBS-Control. wtedy na kazdym ekranie 4:3 będzie idealnie.
[#136] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@k0zz, post #132

No i tak szukam i wydaje tam stówa, stówka.
Moim zdaniem zamiast tak szukać i kupować jakieś śmietnikowe monitory i kolejne konwertery do kolekcji, zamontować w Amidze RGB2HDMI (jeżeli 500/600) albo Indivision AGA. Żadnego drżenia, przesunięć i innych artefaktów.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem