kategoria: A500
[#121] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@QUAD, post #120

To ja też, ja też!

Rozszerzenie pamięci od Mq zabanglało praktycznie od strzału, nawet z moimi zerowymi umiejętnościami lutowniczymi udało się przylutować jeden kabelek z goldpinem we właściwe miejsce :)

Rezultat: A500 rev5 z 1mb chip i 1,5mb slow ramu :)
[#122] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@watman, post #121

Super, że wszystko śmiga.

A ja w takim razie wykorzystam sytuację i dopowiem, że jeśli ktoś jeszcze chciałby mnie pochwalić tutaj osobiście, to mam jeszcze dwa takie rozszerzenia na sprzedaż. Cena przez ppa 200zł z wysyłką.

Trochę zbieg okoliczności, bo kilka dni temu wziąłem się za zabawy Amigą i podmieniłem swoją płytę z 6A na 8A.1 i dołożyłem 2MB chip. Tak że płyta 6A jest teraz luzem (zostawiam sobie do różnych testów) i rozszerzenia na stałe w niej nie potrzebuję. Drugie rozszerzenie natomiast polutowałem, bo miałem jeszcze ostatnie płytki i elementy, więc stwierdziłem, że wyprzedaję do końca.

To ostatnie dwa rozszerzenia tego typu jakie mam. Kto pierwszy ten lepszy, jak nie będzie chętnych, to zejdzie na allegro.
[#123] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@Mq, post #122

Troche drogo zważywszy,że za 100zł więcej mamy od Lukzera karte turbo z 8mb fastu do A500.
[#124] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@skofrant, post #123

Jedna drugiej nie przeszkadza, można je razem wsadzić i mamy 10,5MB

A czy drogo, to mi tam jest wszystko jedno, zamówiłem 10 płytek, roboty jest z tym od cholery, ja chcę za to tyle i już. Chce ktoś kupić, fajnie, nie chce, to nie Osoby, które się zdecydowały są bardzo zadowolone. Więcej tego robić nie będę, bo za dużo zachodu i się nie opłaca. Projekt jest opensource, każdy kto ma chęć może sobie zrobić sam. Ja każdej takiej osobie chętnie pomogę i udzielę wszelkich niezbędnych informacji, podpowiem co i jak. Parę dni temu pomagałem tu na forum w innym wątku komuś, kto to kupił od kogoś innego i mu nie działało, a po moich wskazówkach odpalił sobie i mu śmiga

Tak że jak ktoś chce sobie sam robić, to również zapraszam (bezinteresownie i za free), bo mogę pomóc wskazówkami - zęby na tym zjadłem, wiem tam prawie wszystko, pomagałem też przy projektowaniu adaptera pod Garego na EAB do tego rozszerzenia.
[#125] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@Mq, post #124

Napiszę jeszcze w tym wątku jako dokończenie. Ostatnia szansa i promocja (bo po co ma mi to leżeć). Dwa ostatnie rozszerzenia nadal są do wzięcia. Cena 170zł plus wysyłka. Wrzuciłem na giełdę.
[#126] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@Mq, post #125

Ostatnio miałeś za 200zł z wysyłką
O to warto poczekać na lepszą promocje
[#127] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@skofrant, post #126

No bo za tyle kiedyś sprzedawałem kilka sztuk, które miałem i byli chętni. Był moment, że wszyscy się tym rozszerzeniem zachwycali, ale kurz opadł i dziś jakoś już chętnych nie ma, a mi te dwie sztuki zostały i leżą, więc stąd obniżka, bo po co ma leżeć

Czy warto czekać to nie wiem, rozszerzenia są tylko dwa ostatnie i nie będzie już kolejnych, bo w moim przekonaniu nie opłaca się tego robić. Sporo jest z tym roboty, koszt też nie jest wcale mały. Kości stare nie każde działają, trzeba dobierać...

Niemniej jednak raczej już bardziej ceny nie opuszczę, chyba, że ktoś mnie przekona Mogę się na coś zamienić również, jak coś, to zapraszam na PW (interesują mnie Amigi i Atari małe i duże, płyty główne, obudowy, klawiatury, sprawne i uszkodzone).

Tajemnicy nie robię, jak nie będzie chętnych, to rozszerzenia albo będą leżeć, albo wsadzę w jakieś Amigi i sprzedam, albo sprzedam może za granicę, albo w ostateczności wystawię aukcję od złotówki

Dodam jeszcze, że wg mnie jak ktoś chce uzyskać maksimum możliwości z A500 oraz używać jakiegoś dysku twardego czy karty CF i whdload, to raczej lepiej zaopatrzyć się w płytę w rewizji 8A.1 i rozszerzyć chip do 2MB oraz dołożyć fast.
To rozszerzenie w niniejszym wątku jest natomiast idealne i optymalne dla kogoś, kto chce tylko używać Amigi ze stacją dysków lub też Gotekiem, wtedy płyta 5 lub 6A jest idealna i po dołożeniu tego rozszerzenia gdy mamy 1MB chip i 1,5MB slow, to wszystko super nam będzie chodziło z dyskietek. Przetestowałem, że sporo gier wykorzystuje ten dodatkowy RAM. Gry na kilku dyskietkach ładują sobie często więcej danych i mniej trzeba żonglować dyskietkami w trakcie gry. Oprócz tego np. w Settlers mamy wszystkie dźwięki i muzykę oraz większe mapy maksymalne. Np. we Flashbacku na Amidze z 1MB RAM (0,5chip/0,5slow) nie pokazują się niektóre filmiki, a z tym rozszerzeniem jest wszystko. Rozszerzenie też bardzo się przydaje jak ktoś np. kopiuje sobie dyskietki xcopy itp.
[#128] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@Mq, post #127

Po kilku latach wreszcie wygrzebałem rozszerzenie i sprawdziłem. Oczywiście działa :D

Jako ciekawostkę dodam:
Bateria do potrzymania zegara(M6242B), która była cały czas w środku ma 3.21V (od września 2017)
Zegar spóźnia się o 15 minut
[#129] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@Mq, post #127

Proszę zarezerwować dla mnie jeden komplet.

PW za 30 minut.



A.
[#130] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@Artu2tu, post #129

A daty w postach widział? Od jakichś dwóch lat nie mam już nic co by mogło wiązać się z tym rozszerzeniem

Edit: żeby uściślić te daty, to rok temu jeszcze miałem dwa pozostałe rozszerzenia, ale wtedy je sprzedałem również.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 09:16:30 przez Mq
[#131] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@Mq, post #130

OOops
[#132] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@Artu2tu, post #131

Mam jeszcze 3 gołe płytki pod to rozszerzenie na kości SOJ40 z dołączonym PCB pod adapter dla Gary'ego i jedną na SOJ42 bez adapterka. Gdyby ktoś chciał sobie złożyć we własnym zakresie to mogę wysłać taką płytkę za darmo. Uprzedzając pytania - nie zlutuję dla nikogo, bo nie mam na to czasu. ;)
[#133] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@teh_KaiN, post #132

PW poszły.



A.
[#134] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@Artu2tu, post #133

No, to zostały dwie SOJ40 gdyby ktoś miał ochotę. Zapomniałem powiedzieć że są żółte, może to komuś robi różnicę. ;)
[#135] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@teh_KaiN, post #134

I poszły wszystkie. ;)
[#136] Re: Amiga 500 nowe rozszerzenie pod klapkę

@teh_KaiN, post #135

Jakby co, pojawiły się podstawki SOJ42 na allegro :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem