kategorie: Sklepy, Sprzęt
[#31] Re: Nec 71vm Opole

@skipp, post #13

Skorzystałem i zakupiłem. Obraz mnie satysfakcjonuje a przelotka, którą złożyłem w 2000 roku sprawuje się znakomicie pod moją A600. Na razie muszę odpuścić testy na A500 z Wichrem bo nie mam jeszcze przelotki IDE->CF coby postawić Workbencha pod UAE.
[#32] Re: Nec 71vm Opole

@Cadderlik, post #30

Uruchomiłem sobie przed chwilą Virtua Karting żeby sobie trochę pojeździć i ku mojemu zdziwieniu paski, o których rozmawialiśmy były w tej grze bardzo uciążliwe. Na tyle że obraz był przeorany pionowymi pasami o szerokości około 5-8 cm i w co drugim były inne kolory. Postanowiłem się trochę pobawić i doszedłem do idealnego obrazu bez żadnych pionowych pasów. Poszperałem w ustawieniach monitora a mianowicie H.SIZE i gdy ustawiłem na 72% to pasy zniknęły, wyszedłem do WB i w prefsach (overscan) ustawiłem rozmiar blatu żeby się mieścił na ekranie monitora. Następnie znowu uruchomiłem VK, ale okazało się że jeszcze nie jest idealnie, więc znowu ustawienia monitora, tym razem H.SIZE na 73%, wyszedłem do Wb, prefsy i znowu overscan żeby było ok i w ten sposób nie mam żadnych pasów na ekranie.
Zauważyłem że aby pasy się nie pojawiały to szerokość obrazu musi być ustawiona w overscanie na 640, nie więcej nie mniej.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 20:07:32 przez nostrum666
[#33] Re: Nec 71vm Opole

@nostrum666, post #32

Podepnę si pod ten wątek, aby nie zaśmiecać forum:

czy ktoś próbował podłączyć inny sprzęt, który generuje obraz w PALu pod Neca 51vm/71vm?
Skoro wyświetla obraz z Amigi, to teoretycznie powinien przyjąć także sygnał z np. SNESa, PS2 czy C64. Kwestia zlutowania/przerobienia przewodu video
[#34] Re: Nec 71vm Opole

@Pentanteles, post #33

C64 raczej nie zadziała bo nie ma RGB 😉
[#35] Re: Nec 71vm Opole

@Pentanteles, post #33

a czy owe sprzęty dają obraz rgb i sygnały synch pion./poz. jak Ami?
[#36] Re: Nec 71vm Opole

@tbone, post #35

Zmontowałem kiedyś przewód Component-VGA zgodna z tym.
Podłączyłem konsolę do Della 2007, który akurat obsługuje "Sync On Green" - obraz był znakomity.
Tego Neca co prawda nie ma na liście, ale nie oznacza, że nie ma też takiego udogodnienia
[#37] Re: Nec 71vm Opole

@mikecios, post #1

Dla zainteresowanych,pojawił sie do kupienia Nec 71vm
i to za dobry mały pieniądz ;)
[#38] Re: Nec 71vm Opole

@nostrum666, post #32

dzieki za sugestie, spróbuję później powalczyć z ustawieniami. Pionowe paski wyświetlają się również przy oryginalnej przejściówce Commodore. Ciekawi mnie czy testowaliście nowszy model NEC 52 VM?
[#39] Re: Nec 71vm Opole

@Pentanteles, post #33

NA pewno by się dało. Do wielu konsol czy starych komputerów są mody RGB więc teoretycznie wszystko dałoby się podłączyć.Pozostaje właśnie kwestia zmontowania kabla.
Miałem kupować tego Nec ale trafił mi się w końcu bardzo zadbany LG M1721A który oprócz tego że jest tv i ma wszystkie odpowiednie złącza jak scart,composite,s-video,audio in,vga to jeszcze natywnie łapie 15kHz dając przy tym bardzo dobry i wyraźny obraz,ale wątek nie o tym monitorze.....pomysł
[#40] Re: Nec 71vm Opole

@Pentanteles, post #33

Ze SNESem, PS2 nie będzie problemu - mają wyprowadzone odpowiednie sygnały. Z C64 nie będzie tak prosto, komoda ma tylko Composite i S-Video. Potrzebowałbyś konwertera S-Video-RGB, chyba łatwiej znaleźć od razu do VGA 31kHz albo HDMI.
[#41] Re: Nec 71vm Opole

@FeRu, post #39

Jak ten LG sprawuje się przy podłączeniu przez złącze VGA?
Czy nie ucina obrazu jak w przypadku NECów?
Co z trybami interlace?
[#42] Re: Nec 71vm Opole

@Pentanteles, post #41

Bardzo dobrze. Obraz nie ucięty. Jedynie standardowo przesunięty w poziomie o 50% w prawo. Wyrównałem to przesuwajac horyzontalnie w lewo do 0 i obraz jest wyśrodkowany. Kolory bardzo fajne,ostrość takze.
Trybów Laced jeszcze nie testowałem wszystkich. Jutro przetestuje i dam dokładnie znać co i jak. Na Scart przy laced jest lekkie migotanie ale znośne, nie męczy oczu zbytnio i da się spokojnie przeczytać małą czcionke. JEst dwie wersje M1721A, jak szukać to z oznaczeniem -BZ bo ona obsługuje 15kHz,druga niestety nie łapie tego trybu.
[#43] Re: Nec 71vm Opole

@nostrum666, post #32

Wpadł mi w ręce znowu ten model Nec'a (przy okazji pozdrowienia dla firmy przewozowej Geis, która pierdyknęła tak paką, że pękła ramka) i po zastosowaniu moda wtyczki, który opisałem w wątku o Infotronicu, autotune działa mi jak trzeba i nie muszę się bawić w jakieś regulacje w menu.
[#44] Re: Nec 71vm Opole

@tbone, post #43

(...) który opisałem w wątku o Infotronicu (...)

Zarzuć linkiem, proszę.
[#45] Re: Nec 71vm Opole

@Umpal, post #44

Proszszsz...

U Kolegi autotune nie wypełnia ekranu na pełną szerokość?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 06:51:05 przez tbone
[#46] Re: Nec 71vm Opole

@tbone, post #45

Nie pamiętam, jak to robi, bo monitor mam u mamy, ale wiem, że autotune źle ustawia współczynnik proporcji pikseli, przez co obraz jest nierównomiernie rozłożony. Niedługo tam będę, to posprawdzam jak to dokładnie u mnie się dzieje. Dzięks za linka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem