Odgrzebuję trochę przykurzony wątek. Bo w zasadzie jestem w identycznej sytuacji co założyciel niniejszego.
(Przy okazji, jak na forum nie odnosić się do konkretnego wpisu, tylko do całego tematu?)
Jak pisałem w hyde parku (ale tam ponoć mało kto zagląda) kilka tygodni temu wykopałem moją A1200 z szuflady. Komputer po podłączeniu do TV elegancko wystartował z dysku. Gdzieś w głębinach innej szuflady znalazłem stare backupy na CD-Rach z mojej ostatniej produktywnej A4000. Płyty mają prawie dwa dziesięciolecia i większość ich zawartości dała się przekopiować pod Mac Osem, na kartę CF. Kilka nie chce się w ogóle zameldować w systemie, ale może to być wina tego, że były palone na mojej A4000 pod MakeCD, być może w jakimś amigowym zupełnie nie strawnym dla maczanki formacie. Na ten moment to nieistotne. Ważne, że przywróciłem sobie działającą konfigurację Workbencha z nałożonym na niego DOpusem Magellanem, dzięki czemu łatwo i przyjemnie otwieram adf-y, dms-y i inne archiwa. I nawet Magellan ładnie działa na A1200, tylko z fastem. Jednak mimo wszystko bez Waszej pomocy się nie obejdzie. Mam kilka pytań, na które mam nadzieję otrzymać tu odpowiedź.
1.
teh_KaiN poradził mi bym wymienił w Ami kondensatory. Sam tego nie zrobię, czy ktoś z BB lub okolic potrafiłby mi podać namiary na jakiegoś speca co to zrobi i nie będę musiał w zamian sprzedać nerki? A może ktoś po prostu się tego podejmie? Sprzęt raczej działa, więc poza kondziołkami chyba nic z nim robić nie trzeba.
2. Czy w A1200 zegar jest podtrzymywany jakąś baterią na płycie? Bo czas mi ciągle wraca do ’92 roku.
3. Myślę o emulatorze stacji dysków Gotek HxC, ale mam z nim związane pytania.
4. Czy pliki muszą być luzem na penie, czy mogą być w folderach?
5. Czy zainstalowany w zewnętrznej obudowie i podpięty do gniazda na zewnątrz, będzie nadal bootujący? Chciałbym zachować oryginalny wygląd komputera.
6. Jeżeli na p. 4 odpowiedź jest negatywna, to czy wyświetlacz i przyciski można w łatwy sposób wyjąć na zewnątrz stacji, bo przyznam, że takie ich umiejscowienie jest jakąś pomyłką.
7. Rozumiem, że jeżeli będę chciał ruszyć Ami z HD, to muszę zostawić pusty slot w stacji, czyli plik adf, w którym nic nie ma tak? Lub nie bootującą „dyskietkę”, np. 2-gą z jakiejś gry?
8. Nie jest dla mnie do końca jasne działanie Goteka, jeżeli mogę przypisać tylko 15 slotów, to po co na wyświetlaczu są 3 miejsca, czy to na przyszłość?
9. Czy obsługa wirtualnej dyskietki jest identyczna jak normalnej z poziomu Workbencha, czy Opusa? Czyli copy to df0: skopiuje mi jakiegoś DMSa na pena w Goteku, do aktywnego slotu?
To tyle jeżeli chodzi o Goteka.
10. W komputerze mam dysk 2,5” 2 GB, chciałem zamiast niego wsadzić 4GB kartę CF, mam taką nieużywaną od lustrzanki cyfrowej. Ale HDT, nie widzi jej prawidłowej wielkości. Pokazuje jakieś bzdury. Chyba akurat tego Lexara nie obsłuży, bo w czytniku na PCMCiA, też nie działa prawidłowo. Za każdym razem gdy chcę jej użyć widzę czerwone guru. Czy są jakieś „pewne” modele kart CF?
11. Czy na taśmie można wpiąć dwie przelotki karta flash-IDE z ustawieniami slave i master, by włożyć do środka komputera dwie karty pamięci flash? W sumie to nie widzę przeszkód, ale lepiej dopytać.
12. A jeśli tak, to czy są jakieś ograniczenia w odległości gniazd na taśmie? W IDE jest ograniczenie ogólne długości taśmy bodaj do 40 cm, ale o odległości między dyskami nic nie słyszałem. Ma to dla mnie znaczenie, bo nie lubię partycji.
To jeszcze jedno już nie klasyczne.
13. Mam PowerMaca QS 733 (taki kastrat z małą kaszą) z Radeonem. Używam go z klasycznym MacOsem, bo tylko ten system obsługuje mój skaner bębnowy. Ale na tyle rzadko go używam, że aż się prosi by odpalić na nim coś innego. Czy warto sadzać na nim Morph Osa?
Uff, to tyle na dziś, mam nadzieję, że nie za wiele.
Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 22:20:04 przez JerzA