kategoria: A500
[#1] zasilacz od PC do Ami500
witam
koledzy co myslicie w temacie przynajmniej tymczasowego zastosowania zasilacza np. dell do 500ki? czy napięcia na powiedzmy markowym zasilaczu od PC sa na tyle stabilne ze Ami nie dostanie po dupie ??? wiem ze w necie jest troche tego ale moze ktos moglby cos doradzic moze schemacik dzieki serdeczne

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 11:26:30 przez piotrskalmierski
[#2] Re: zasilacz od PC do Ami500

@piotrskalmierski, post #1

Będzie git, ale raczej interesują Cię stare zasilacze AT/ATX - nowe mają słabą linię 5V, a tej tu najbardziej potrzeba.

Inna sprawa to znalezienie wtyku zasilania. Ktoś się ostatnio ratował wykastrowanym wtykiem DIN8.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 11:26:51 przez teh_KaiN
[#3] Re: zasilacz od PC do Ami500

@teh_KaiN, post #2

czyli lepszy bedzie nowszy czy stary zasilacz do tej przerobki???
[#4] Re: zasilacz od PC do Ami500

@teh_KaiN, post #2

wtyk juz sobie dorobilem
[#5] Re: zasilacz od PC do Ami500

@piotrskalmierski, post #4

Zasilacze C= dawaly z tego co pamietam max niecale 5A na 5V, dowolny markowy w miare nowy zasilacz spokojnie da taki prad na 5V. Spojrzalbym, za to na prad na -12V. Ja osobiscie polecam Ci uzycie markowego zasilacza ATX z dobrymi zabezpieczeniami.
[#6] Re: zasilacz od PC do Ami500

@piotrskalmierski, post #3

Dowolny zasilacz AT/ATX.
[#7] Re: zasilacz od PC do Ami500

@piotrskalmierski, post #1

Do A500 polecam:
http://allegro.pl/zasilacz-sieciowy-cisco-5v-12v-30w-adp-30rb-i7006214551.html

Natomiast do A1200 polecam ITE PW300, jest mocniejszy. Oba zasilacze w ładnych obudowach.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 12:18:02 przez michal_zukowski
[#8] Re: zasilacz od PC do Ami500

@teh_KaiN, post #2

ok zmierzyłem napiecia na zasilaczu ATX i jest tak:
zamiast 12V jest 11.44V i (- 10.43)V
zamiast 5V jest 5.33V
więc co o tym myslicie czy smialo mozna podpinac???
[#9] Re: zasilacz od PC do Ami500

@michal_zukowski, post #7

Świetne info! O czymś takim myślałem. Skąd brałeś PW300?
[#10] Re: zasilacz od PC do Ami500

@piotrskalmierski, post #8

koledzy
dziekuje za porady temat zamykam przy obciązeniu zasilacza dwoma HDD uzyskałem idealne napięcia
[#11] Re: zasilacz od PC do Ami500

@teh_KaiN, post #9

Z allegro po 25zł, ale teraz nie ma.
[#12] Re: zasilacz od PC do Ami500

@thetdr11, post #5

mam taki problem a dokładnie wnika on z braku wiedzy na temat prądu. Znalazłem na YT dwa filmiki które w sposób dla mnie prosty pokazują krok po kroku jak i gdzie podłączyc piny w gniezdzie zasilania Amigi od zasilacza PC. Na jednym filmiku gostek podłącza z wtyczki MOLEX gdzie sa dwa napiecia zerowe a na drugim filmiku podłacza z wtyku ATX przewód niebieski gdzie jest ( - 12V) no i tu i tu działa Amiga. Wiec pytanie moje czy zamiast tego niebieskiego z napieciem ujemnym moge w to miejsce podłączyć czarny zerowy??? czy to zadziała i jakie to różnice??? dla Amigi. jezeli to mozliwe prosiłbym o nie definiowanie co to jest napiecie ujemne tylko dlaczego w tych dwóch przypadkach Amiga zadziałała i jak lepiej to podłączyć



Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 01:03:17 przez piotrskalmierski

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 01:03:50 przez piotrskalmierski
[#13] Re: zasilacz od PC do Ami500

@piotrskalmierski, post #12

Nie wiem czy to zwarcia nie zrobi. -12V jest tam do czegoś potrzebne Amidze, nie pamiętam, do czego. Może ktoś inny podpowie.
[#14] Re: zasilacz od PC do Ami500

@SuperBuster, post #13

Port szeregowy i dźwięk.
[#15] Re: zasilacz od PC do Ami500

@tbone, post #14

Dzięki temu wątkowi sam kupiłem tego cisco z aukcji wyżej. Bardzo fajny i kompaktowy zasilacz. Zasilacz jest rozbieralny skręcony na śrubki. Oryginalny kabel od amigi pasuje jak w oryginale. Na płytce ładnie oznaczone co i gdzie przylutować :). Taka mała wskazówka: Aby zasilacz wystartował trzeba na płytce krótkim kabelkiem połączyć ROF z GND. Na płytce zasilacza jest wszystko opisane. Testowałem go cały dzień i żadnych problemów.
[#16] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Miggy, post #15

Czy ktoś z Was próbował ten zasilacz Cisco zmieścić w obudowie A500? Nie sprawdzałem jeszcze jego wymiarów po rozkręceniu dlatego pytam.
[#17] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Miggy, post #15

Namówiłeś mnie szeroki uśmiech czaiłem się na niego i opcja z przekładką kabla przeważyła szalę na tak. Mój zasilacz od A600 zaczął dziwnie "pachnieć" ostatnio i póki co jadę na tym od 500ki.
[#18] Re: zasilacz od PC do Ami500

@jarokuczi, post #17

Mój stary zasilacz do A500 daje odczucie starego mikroklimatu - zapach piwnicy + stęchlizny (po za tym stabilnie). Przypominają się stare czasy.
[#19] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Adinfo, post #18

Mój zaczął "pachnieć" paloną elektroniką :( dla miłośnika elektroniki to nie dobre czasy
[#20] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Adinfo, post #16

Mam ten zasilacz Cisco, jego wymiar zewnętrzny na długość to ok.15cm, więc płytka wewnątrz pewnie jest z pół cm krótsza, nie chce mi się rozbierać, ale na pewno nie ma więcej niż 14,5cm. Mam tylko jeden zasilacz od Amigi 391029-02, on jest taki trochę bardziej podłużny, linijką zmierzyłem, że spokojnie zasilacz Cisco by się zmieścił do środka. Tylko po co? Zasilacz Cisco jest mniejszy i bardziej zgrabny, a Amigowy to cegła.
[#21] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Mq, post #20

Chyba chodzi o upchnięcie go razem z amigą w jednej obudowie żeby nie było w ogóle zasilacza.
[#22] Re: zasilacz od PC do Ami500

@jarokuczi, post #21

Fakt, chyba rzeczywiście o to chodziło Ale w takim razie tym bardziej odpowiedź jest twierdząca, przecież w A500 jest pełno miejsca - zasilacz gdzieś tam się upchnie, nawet z obudową razem może się udać. Osobiście kombinował bym w przestrzeni pod flopem i dalej w stronę klawiatury częściowo pod klapką. Ewentualnie może by się też udało ponad płytą w okolicach gniazda zasilania. Tak czy owak zmieścić się to na pewno gdzieś tam by zmieściło, ale cała operacja na pewno wymaga cięcia, gięcia, piłowania, wiercenia i obróbki ciężkim sprzętem budowlanym
[#23] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Mq, post #22

Miałem zamiar w jednej z A500, która będzie przenoszona pozbyć się ciężkiego zasilacza 4.5A. Powiem tak, wiem, że na rynku są zasilacze kompaktowe, które bez cięcia można spokojnie zmieścić w A500, nawet w A600. Ten zasilacz Cisco wymiarowo tak jak sugerujecie i tak jest na tyle poręczny, że nie ma sensu go upychać w środku obudowy tylko użyć zamiennie zamiast standardowego zasilacza.
[#24] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Adinfo, post #23

Ja u siebie kiedyś chciałem ten Cisco właśnie zamontować wewnątrz obudowy Amigi 500, żeby w ogóle nie mieć zasilacza luzem, i po to w sumie go kupiłem. Ostatecznie jednak temat odpuściłem, bo stwierdziłem, że pomysł nie jest wcale taki super. Akurat u mnie przewijają się trochę kompy i zrobienie jednej Amigi pod siebie nijak mi się nie udaje. Ciągle coś przekładam, zmieniam, z jednej do drugiej i zasilacz potrzebuję przełączać do różnych Amig, więc u mnie to nie miało jednak sensu. Niemniej pomysł mi się podoba, bo mniej klamotów stoi/leży/wala się, mniej kabli i co najważniejsze: delikatnie mówiąc dziwny pomysł włącznika na zasilaczu w Amigach i brak włącznika pod ręką w komputerze...
[#25] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Mq, post #24

Przeszukałem co sie da i nigdzie nie ma małego poręcznego zasilacza do amigi, który by miał ponad 4A na lini 5v.
Testował ktoś ten wynalazek, warto go kupić:
http://allegro.pl/zasilacz-astec-aa21430-5v-9-5a-12v-50w-i7056955885.html

A może macie jakies sprawdzone do dostania w tej chwili. Podajcie linka
[#26] Re: zasilacz od PC do Ami500

@ponior, post #25

Podaję linka:

https://www.tme.eu/pl/details/rt-50b/zasilacze-do-wbudowania/mean-well/

A jeżeli 4 A to mało, to są jeszcze RT65-B, RT-85B i RT-125B. Ten ostatni daje 12 A na szynę +5 V i 5 A na szynę +12 V, każdej Amidze powinno wystarczyć...
[#27] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Krashan, post #26

Swego czasu kupiłem takie cudo (już wyprzedane...):
link
[#28] Re: zasilacz od PC do Ami500

@Krashan, post #26

Jakas alternatywa to jest, ale myślałem bardziej o zasilaczach przypominających takie od laptopów.
[#29] Re: zasilacz od PC do Ami500

@ponior, post #28

No to stachu i ja podalismy przykladowe.
[#30] Re: zasilacz od PC do Ami500

@ponior, post #28

A tak z ciekawości zapytam, do czego taki mocny zasilacz ?
Ja do 1200 z Apollo 1240@40 i dysk 2,5" mam ten Cisco ADP-30 (3A na 5V) - spokojnie daje radę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem