kategoria: Sprzęt
[#61] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@jubi, post #60

E, po co licytować w górę? Lepiej w dół. Ja obstawiam tylko recedenta, rzookola i stefkosa. Kto da mniej?
[#62] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@stefkos, post #59

W działaniu widziałem na Rafeonie HD 4650 i już wizualnie było widać że grafika muli względem AmigaOS 4. Co więcej próbowałem nawet zrobić ten Wasz benchmark wbudowany w system lecz nie zdążyłem tego przeprowadzić gdyż w czasie trwania testu wyskoczył znajkmy komunikat że 30 minut minęło, co już samo w sobie może świadczyć o prędkości przeprowadzania operacji graficznych.

A Kas zamiast narzekać niech lepiej sam weźmie się do roboty bo już chyba z pół roku nie wrzucił nic na beta serwer no i niech nie sugeruje że Hyperionowi ktoś będzie musiał taką bibliotekę napisać bo dla X1000 napisał ją sobie Hyperion sam w osobie Stevena Solie (z małą pomocą Hansa).
[#63] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #62

Ja juz nie wiem czy serio piszesz czy zartujesz.
Czas wykorzystany do robienia testow jest bezsensu?? Naprawde nie rob wiecej testow na MorphOS'ie to "strata czasu".
Czemu komus karzesz cos robic? O ile mi wiadomo Kas1e nie jest na liscie plac Hyperionu. Zreszta nawet jakby byl to przeciez "bez kasy nie ma pracy".
[#64] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #62

Mogłeś testować na 3.10. W 3.11 poprawiliśmy obsługe przerwań i Radeony HD działają dosyć szybko (chociaż ja wróciłem do X1950XT, z uwagi na 3D). Koniec końców DMA przydaje się przy oglądaniu filmów dając te pare klatek więcej, co dla X5000 jest dość ważne bo ten sprzęt nie ma Altiveca.
[#65] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@stefkos, post #63

Oczywiście że nie będę robił więcej testów i oczywiście że robienie testów, które nie mają szans wykonać się w pół godziny na niezarejestrowanym Morphosie jest bez sensu (choć kiedyś ktoś poradził mi że ten Wasz test można robić też cząstkowo, ale nie mam determinacji do takich zabaw). Poza tym moje dotychczasowe doświadczenia z AmigaOS jak i różne publicznie dostępne wyniki, choćby te ze świeżych gier typu Tower 57 czy Spencer pokazują dobitnie że graphics.library ze wsparciem DMA nie jest remedium na wszystko. W zasadzie X1000 wygrywa z X5000 jedynie na polu odwarzania filmów a w każdym innym aspekcie dostaje ostro po cztetech literach.

Tak czy siak wsparcie dla HD Xxxx w mojej opinii macie słabe. Przypuszczam że lepsze macie dla Radeonów Xxxx, nawet jeden blogger chwali że film 720p prawie mu nie klatkuje pod MOSem na X5000 Przypadkiem ostatnio dostałem jakąś kartę typu Radeon X550, lecz nie będę dalej postarzał swego sprzętu by się przekonać czy jest lepiej niż na Radeonie HD 4650. Powiedzmy że wierzę na słowo że jest.
[#66] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@michal_zukowski, post #64

Mogłeś testować na 3.10. W 3.11 poprawiliśmy obsługe przerwań i Radeony HD działają dosyć szybko (chociaż ja wróciłem do X1950XT, z uwagi na 3D). Koniec końców DMA przydaje się przy oglądaniu filmów dając te pare klatek więcej, co dla X5000 jest dość ważne bo ten sprzęt nie ma Altiveca.


A to akurat fakt, testowałem na 3.10. Szczerze to wersji 3.11 nawet nie pobierałem, może kiedyś, gdy będę miał bardzo dużo wolnego czasu i brak innych zajęć...

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 21:33:37 przez MUFA-amigaone-pl
[#67] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #66

Spoko, w tym roku (jak dobrze pójdzie) powinien być jeszcze 3.12 z poprawionym Odyssey to można poczekać na 3.12.
[#68] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@michal_zukowski, post #67

podziwiam Was męczennicy pseudoamigowi
[#69] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@polutuje, post #68

Hahaha dobre :)
[#70] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@polutuje, post #68

[#71] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #65

Przypuszczam że lepsze macie dla Radeonów Xxxx, nawet jeden blogger chwali że film 720p prawie mu nie klatkuje pod MOSem na X5000


Zapamiętałeś cokolwiek wybiórczo. Napisał, że filmy pod MorphOSem działają dużo płynniej niż pod OS4 i że 720 prawie mu nie klatkuje. Z tego wynikałoby chyba, że X5000 jest nadzwyczaj słabą maszyną, prawda?

@polutuje: Podziwiam wszystkich przedstawicieli czystej rasy amigowej, którzy zadają sobie niewyobrażalne cierpienia czytając ten wątek. Który, swoją drogą, poszedł trochę w oftop. Może pora go już podzielić na kilka mniejszych?
[#72] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@recedent, post #71

Dziel @polutuje na kilka mniejszych !!!!!!
[#73] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@michal_zukowski, post #72

To ryzykowne. Nikt nie mówi, że małe nie byłyby równie zajadłe.
[#74] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@recedent, post #73

A ja dziekuje wszystkim za wyjasnienia w temacie.
Czas sie zabrac do pracy.
[#75] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@recedent, post #71

Zapamiętałeś cokolwiek wybiórczo. Napisał, że filmy pod MorphOSem działają dużo płynniej niż pod OS4 i że 720 prawie mu nie klatkuje. Z tego wynikałoby chyba, że X5000 jest nadzwyczaj słabą maszyną, prawda?


Ja zapamiętałem dobrze że pisał o Radeonie X1xxx, bo gdyby używał Radeona HD, na pewno nic takiego by nie napisał, choć może i rzeczywiście w Morphosie 3.11 wygląda to lepiej niż to co ja zaobserwowałem u siebie.

Z drugiej strony to przyznam się bez bicia że akurat Mplayera pod systemem motyla nie testowałem, więc swoją ocenę opieram o moje ogólne obserwacje w temacie odświeżenia grafiki, które naprawdę rzucały się w oczy. Z trzeciej strony nie ukrywałem przecież że X5000 jest słabszą maszyną w temacie odtwarzania filmów od X1000. Wynika to nie tylko z faktu DMA w graphics.library ale też z faktu że ta biblioteka korzysta z Altiveca jak i z faktu że sam MPlayer też korzysta z Altiveca. Obawiam się więc że do póki nie będzie wsparcia dla UVD to X5000 zawsze będzie tu mniej wydajna, nawet jeśli dorobi się porządnej graphics.library. Chociaż kto wie, wszak np. przy obróbce filmów pod FFMPEG X1000 pomimo że korzysta z wersji dla Altiveca, jest już od X5020 odrobinę wolniejsza.
[#76] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@KM, post #1

O co znowu awantura?

Ja to i tak się dziwię, że tym "sutenerom" co to rozgrabili wszystko co się dało i co zostało z Commodore i Amigi, udaje się jeszcze cokolwiek zarobić na tym żerowaniu na Amidze niczym na starej prostytutce.

Na nostalgii i emocjach można zawsze zarobić, ale nawet nostalgicy (do których należę) nie są aż tak głupi, aby wiecznie wierzyć w roztaczane bajki przyszłości, widząc to jak ta wyniszczająca walka starych, tłustych tetryków jest nieudolna, wręcz groteskowa.

Ktoś tam słusznie wyżej napisał... niech te dziady szarpiące się nad zwłokami, bez żadnej refleksji, wreszcie wyzdychają przed nami. Przynajmniej zanim my zdechniemy będzie trochę więcej spokoju, aby Amiga mogła godnie odejść, razem z nami.
[#77] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@Duracel, post #76

To ja powiem z przekąsem, że trzeba się cieszyć. Skoro są jeszcze chętni do dzielenia tortu, to znaczy że marka "Amiga" jeszcze coś znaczy/jest coś warta, choćby tylko dla destruentów.

A my (tzn. "wredne mosowce") - róbmy swoje. Żeby było na co wyjść.
[#78] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #75

Z drugiej strony jest to co juz wiesz. Brak w pelni dzialajacych shaderow, brak wsparcia do nowszych kart (glownie 3d). A reszta, reszta to temat na inny watek:)
Tak powinnismy zaczynac i konczyc "dyskusje".
[#79] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@stefkos, post #78

Tak powinnismy zaczynac i konczyc "dyskusje".


Te dyskusje są niestety i tak na poziomie piaskownicy, bez względu na wstęp i zakończenie,
takie wytykanie kto ma mniejszego


Natomiast ludzie, którzy będą szczęśliwsi kiedy inni "wreszcie wyzdychają", nie są warci jakiejkolwiek dyskusji.
.
[#80] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@rePeter, post #79

Tylko nie chodzi o wytykanie tylko napisanie:
Mamy to i to, jest fajnie, szkoda ze nie mamy tego i tamtego. Za to XYZ jest w trakcie, miejmy nadzieje ze zostanie wydane.
To chyba jest roznica?
Ja tam gratuluje ze sa shadery, ze sa nowsze karty. Szkoda tylko tej calej sytuacji (w sumie glownie dlatego wybralem MOS'a bo wiedzialem ze zawsze beda walki "o nazwe" + widzialem co robi AInc.).
W calej tej rozmowie staralem sie tylko prostowac nieprawde.
[#81] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@stefkos, post #80

Tylko wiesz... Jeden prostuje, a drugi myśli, że przegina. I zaczyna prostować ze swojej strony. I tak w kółko.
[#82] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@recedent, post #81

Niestety tak to chyba wygladalo. Za to moge jedynie przeprosic.
[#83] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@stefkos, post #80

Byłoby fajnie ale rzeczywistość niestety jest inna i "dyskusje" wyglądają w skrócie:
"nie macie tego i słabsze tamto a to my jesteśmy prawdziwi więc najlepiej żebyście zdechli"
.
[#84] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@rePeter, post #83

Szczerze mówiąc to pierwszy o "zdychaniu" w tym wątku napisał Duracel i to wcale nie w kontekście "obyś zdechł", tylko że my (a właściwie oni, bo pisał przecież o prawdziwych amigowcach) wyzdychamy. Ale rozumiem, że to taki skrót myślowy.
[#85] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@recedent, post #84

Ale rozumiem, że to taki skrót myślowy.


Zdecydowanie skrót. OK
.
[#86] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@rePeter, post #83

Nie odmawiaj ludziom cieszenia się z własnych lub grupowych osiągnięć. To mi pachnie lewactwem w stylu - nie bądź dumny z tego, nie bądź dumny z tamtego bo kogoś się obrazi. Cieszę się, też z tego, że konkurencja coś osiąga, wtedy jest wpółzawodnictwo - nawet jeszcze lepiej bo nie osiada się na laurach.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 12:17:50 przez michal_zukowski
[#87] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@michal_zukowski, post #86

Nie odmawiaj ludziom cieszenia się z własnych lub griupowych osiągnięć


Nie, nie, nie. Nie odmawiam w żadnym wypadku. Tak mnie zrozumiałeś? Sorry.
Cieszmy się jak najbardziej.
.
[#88] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@rePeter, post #87

Ja uważam że to zwykła dyskusja jakich wiele. Nikt nikogo nie obraził, nikomu nie puściły nerwy (no może raz minimalnie Stefkosowi, kiedy stwierdził że z tymi testami to żartuję, ale być może odniosłem tylko mylne wrażenie). Przecież jeszcze nie tak dawno była gadka o robactwie, braku kultury, nocy długich noży, zagrywkach poniżej pasa, ech ileż wtedy było emocji, przecież dzisiaj to mamy naprawdę wersal. No i jakie ciekawe przetasowania nastąpiły, przecież nikt wtedy nie mógł nawet przypuszczać, że bohaterowie tamtejszej dyskusji zmienią po latach barwy klubowe a co za tym idzie zaczną z zapałem grać do bramki, której niegdyś z fanatyzmem bronili.

Zatem zanim "wyzdychamy" mecz pewnie jeszcze będzie się toczył dalej i kto wie może jeszcze dojdzie do innych ciekawych transferów, lecz mimo wszystko nie sądzę że w przyszłości będzie powrót do totalnej rzeźni na czerwone kartki. Raczej spodziewam się spokojnego towarzyskiego sparingu
[#89] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #88

...z okazjonalnym kopaniem po kostkach?
[#90] Re: Z miłości do Amigi i Amigowców

@MUFA-amigaone-pl, post #88

Przepraszam wiec i dziekuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem