kategoria: Sprzęt
[#91] Re: jaka stacje PC przerobic

@Stoopi, post #90

Da się zrobić
Tylko przed feriami padł mi PC - zrobiłem kopię całej partycji C, muszę ten przycisk wydobyć z obrazu dysku (oraz inne pliki). Kojarzę. ze był na pulpicie więc jest nadzieja na szybkie odszukanie.
Jak znajdę to podeślę (mam to na dysku przenośnym). Chciałem go zresztą wrzucić na Thingiverse.com dla potomnych.
[#92] Re: jaka stacje PC przerobic

@Adinfo, post #91

witam, sluchajcie - jaki to rezystor ta zworka z DC zmieniana na RDY? bo odkleilem i mi ... sie zgubila :D

i czy moge po prostu to zlutowac bez takiej zworki?
[#93] Re: jaka stacje PC przerobic

@ami2019, post #92

Daj kawałek drucika i tyle
[#94] Re: jaka stacje PC przerobic

@Drakon, post #20

Robiłem przeróbkę ALPS DF 354H090F - stacja czyta ale tylko dyskietki sformatowane i nagrane na niej samej, innych nie odczytuje - np. w X-Copy inne dyskietki przy weryfikacji nie przechodzą np. 222255555555..... do samego końca piątki, mimo, że na innej przerobionej stacji (Samsung) odczytują się bez problemu. Odwrotnie - dyskietki nagrane na przerobionej stacji nie odczytują się na tych "dobrych" - tak samo w X-COPY same "piątki".

Przy przeróbce ALPS zrobiłem to:
- przecięta ścieżka między pinem 2 (przy gnieździe stacji) a pinem układu,
- połączony pin 2 gniazda stacji z podniesioną nóżką układu /DC (pod nogą izolacja taśmą kaptonową) w celu wyeliminowania zwarcia itp.,
- przestawiona zworka z DS1 na DS0,
- połączony pin 34 z gniazda stacji z pinem RD (profilaktycznie przeciąłem też ścieżkę idącą z pinu 34 do układu,
(to samo zrobili niektórzy w tym wątku).

dodatkowo na innej przeróbce widziałem też taki mostek - pomarańczowy drucik na górze zdjęcia (on niczego nie zmienił):


Sam nie wiem, ta stacja kiedyś spadła na panele, czyżby głowica mogła być przestawiona?
Mam drugiego ALPSa to porównam po przeróbce czy będzie taki sam objaw co w tej pierwszej.
[#95] Re: jaka stacje PC przerobic

@Adinfo, post #94

To co Ty zrobiłes to zrobiłeś praktycznie wszystko źle. Jak pzrerobić odpowiedź masz w tym poście w odpowiedzi numer #19

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 21:07:42 przez Stoopi
[#96] Re: jaka stacje PC przerobic

@Stoopi, post #95

Dzięki za info bo bym kombinował niepotrzebnie - zasiądę i sprawdzę co spaprałem (nie wiem czy jeszcze dzisiaj bo mam słabą ostrość w oczach (ale nie ma w tamtym wątku już dostępu do tego zdjęcia, które opisywał tbone).
[#97] Re: jaka stacje PC przerobic

@Adinfo, post #96

Daj mi na priv swoj email to ci wyślę zdjecie przerobki.
[#98] Re: jaka stacje PC przerobic

@Stoopi, post #97

Poszło pw.
[#99] Re: jaka stacje PC przerobic

@Stoopi, post #97

Wczoraj orientowałem się czytając ten wątek co podesłałeś. Wynika z tego, że spora część zdjęć i opisów dla ALPS jest niepoprawna (te przeróbki bez diody) dlatego bardzo często są z nimi problemy - nie działają jak należy (mimo, że niektórym się udało). Jak znowu dzisiaj pogoda będzie taka jak wczoraj to postaram się zrobić przeróbkę na drugiej stacji tego samego modelu ALPSa. Najwięcej mam tych - DF354H121F - ciekawe czy do tego modelu są skuteczne metody przerobienia.
[#100] Re: jaka stacje PC przerobic

@Adinfo, post #99

Skoro macie zdjęcia jak poprawnie go przerobić to dlaczego nie zamieścicie ?
[#101] Re: jaka stacje PC przerobic

@lopezpb, post #100

Rzecz w tym, że jeszcze ich nie mam (tylko domyślam się gdzie popełniłem błąd) - dotyczy ALPS DF 354H090F - mam tylko to zdjęcie co zamieściłem wyżej i parę znalezionych w sieci - ta sama przeróbka. Ale w moim przypadku nie działa jak powinno. Dowiem się dopiero po takim samym przerobieniu - tego samego modelu czy powodem są rozkalibrowane głowice czy sama przeróbka. Jak mi ruszy ten przerobiony ALPS to zapodam zdjęcie (tylko wstyd trochę jakość lutowania bo miałem "dziwne" przewody do łączenia z topiącą się izolacją - przez to wygląda to nieestetycznie, muszę poszukać dzisiaj jakichś lepszych).
[#102] Re: jaka stacje PC przerobic

@lopezpb, post #100

Z jakiegos powodu zostało usunięte przez moderacje/administracje i zamienione na to co widac. Ryzykowac nie będę i nie zamieszcze.
[#103] Re: jaka stacje PC przerobic

@Stoopi, post #102

Nie zostały usunięte przez moderacje, tylko były na prywatnym serwerze tbone-a. I włączony jest pewnie skrypt na hot-linkowanie
[#104] Re: jaka stacje PC przerobic

@MariuszK, post #103

Rozumiem. No to trzeba aby było zapytać autora zdjęcia o zgodę na zamieszczenie w takim razie.
[#105] Re: jaka stacje PC przerobic

@Stoopi, post #102

Zgadza się, nic nie wycinalismy. I nie mam zielonego pojęcia dlaczego ten inspektor Gadget posiada fizjonomię z mojego avatara.
[#106] Re: jaka stacje PC przerobic

@recedent, post #105


-dioda z 10 do 34
-przestawione na DS0
-sygnał dochodzący wcześniej do pinu 34 puszczony na pin 2 (dźwignięta noga układu)
-przecięta ścieżka do pinu 2
-wymontowany czujnik rodzaju dyskietki (na stałe ustawione DD)

Mnie takie coś działa.
[#107] Re: jaka stacje PC przerobic

@nostrum666, post #106

Spoko OK
No to widzę "strzał" u siebie - z pinu 34 sygnał mam puszczony do pada RD a nie do pinu 10 gniazda FDD. Być może w tym jest problem, zobaczę wieczorem. I do tego dojdzie dioda prostownicza.
[#108] Re: jaka stacje PC przerobic

@Adinfo, post #107

Może być, ponieważ potrzeba sygnału RDY (Ready) natomiast RD (Read Data) to inny sygnał. Też miałem z tym swojego czasu problem ale poczytałem, znalazłem, poprawiłem i jest OK.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem