kategoria: Programy
[#151] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@_arti, post #139

A u mnie ciekawa sprawa. Zainstalowałem elegancko na A1200 skopiowałem plik goadf.key do katalogu głównego programu i nadal mi się odpala jako unregistered :(
[#152] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@Vader_CH, post #151

A ja próbowałem odpalić u siebie na 060 i pod rozdzielczościami od voodo. Podpalenie zawsze kończy się guru.
[#153] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@mwb113, post #152

Odpaliłem w pal na fake native mode. Poszło i fajnie działa, dobrze się przerabia dms na adf.
Tylko szkoda że nie można hurtowo przerobić dms.
[#154] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@mwb113, post #152

To drugie zgłoszenie że pod voodoo nie działa, niestety nie mam pojecia dlaczego :/
Na ekranie WB (na voodoo) też nie dziala?
No i nie mam jak tego zreplikować, konfiguracji z Mediatorem nie planuję, zaemulowac też chyba się nie da.
Jest to o tyle ciekawe, że program używa TYLKO funkcji systemowych, żadnych hackow, nie wiem co tam może przeszkadzać.

A u kogoś z voodoo działa?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 21:25:52 przez vojo
[#155] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #127

Chciał bym zwrócić uwagę, że program ma błąd, albo to zaplanowane działanie dla wersji niezarejestrowanej. Po zamontowaniu 2 dyskietek wyskakuje nag screen, po jego zakończeniu gdy wybierze się np. 3 dyskietkę i da "Load image" to Load image robi się szare i w sumie trzeba zamknąć program aby ponownie dało się z niego skorzystać. To samo występuje gdy nagrywa się dyskietki. Chyba, że tak ma być przez to że program jest niezarejestrowany to nie ma tematu :)

wersja 2.2 build 3366 (latest)



Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 11:51:57 przez lopezpb
[#156] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@lopezpb, post #155

To jest bug, już usunięty w wersji rozwojowej.
Nie puszczałem na to fixa, bo 95% userow ładuje obraz poprzez dwuklik na liście, a nie poprzez przycisk 'Load image', a wtedy tego błędu nie ma.
[#157] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #156

Spoko, fajnie jeszcze jak byś w konfiguracji dodał możliwość wyłączenie tych okienek informacyjnych, że udało się zamontować, od montować obraz, bo w sumie niepotrzebne jest bo i tak zmienia się ikonka.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 12:26:28 przez lopezpb
[#158] Re: GoADF!

@vojo, post #1

Mała zapowiedź nowych ficzerów (prace w toku):


[#159] Re: GoADF!

@vojo, post #158

kiedy wersja PL?
[#160] Re: GoADF!

@vojo, post #158

No i spoko, fajnie że będzie to wbudowane ok, racja
[#161] Re: GoADF!

@Dorian3d, post #159


kiedy wersja PL?

W następnej wersji będą już locale pl
[#162] Re: GoADF!

@vojo, post #161

A możesz jeszcze dorobić przycisk wyjścia z programu np w prawym dolnym rogu aby nie wybierać z górnego menu.
[#163] Re: GoADF!

@Alex, post #162

Zrobię skrót klawiszowy Amiga+Q, przycisków jest już i tak dużo, dla ekranow PAL no lace jest już ciężko żeby to upchac.
[#164] Re: GoADF!

@vojo, post #161

OKOK yippee
[#165] Re: GoADF!

@ppill, post #8

fms.device śmiga na 68000. Nie wiem jak to działa w przypadku adf.device ale przy fms wystarczy przegrać adf do fms: jako plik unit0 i zrobić diskchange ff0:


Nie wiem czy ja robię coś źle, czy fmsdisk.device ma buga, ale adfa zamontowanego w FFx: przy pomocy tego device'a nie da się odmontować i zamotować w jego miejsce innego.
Pierwsze zamontowanie powoduje że fmsdevice lock'uje plik FMS:unit0 i go nie zwalnia az do resetu, więc nie ma możliwości "zmiany" dysku w wirtualnym napędzie. Dyskwalifikuje niestety to fmsdiska w kontekście wykorzystania w GoADF :/
[#166] Re: GoADF!

@vojo, post #158

Registered to: Funky Koval? Przeż chłop ledwo co się urodził, skoro w 2047 był w kwiecie wieku ok, racja
[#167] Re: GoADF!

@vojo, post #165

Musiałbyś za każdym razem kopiować adfa do pliku FMS:unit0 i robić diskchange FFx.
Dodatkowo zmieniać przypisania (ASSIGN) do FMS:

Nie chcesz się zainteresować pakietem xfs?
Z automatu dostaje się obsługę adf, adz, dms.?
[#168] Re: GoADF!

@Norbert, post #167

No właśnie FMS:unit0 jest zablokowany po pierwszym użyciu, i za cholerne nie mogę zmusić fmsdiska żeby go zwolnił.
XFS też się przyglądam.
[#169] Re: GoADF!

@recedent, post #166

Funky Koval? Przeż chłop ledwo co się urodził


Lepiej, jeszcze się nie urodził ;)

link
[#170] Re: GoADF!

@vojo, post #1

GoADF po polsku :



Trochę jeszcze zostało do przetłumaczenia (się tego nazbierało), ale release coraz bliżej. Polski katalog w standardzie AmigaPL, w archiwum będzie też plik cd, gdyby ktoś chciał sobie stworzyć własne katalog np w ISO albo po kaszubsku ;)

Co nowego oprócz lokali:
  • montowanie ADF na 68000 (zupełnie nowy goadf.device)
  • możliwość włączenia dodatkowych 4 wirtualnych napędów,
  • appwindow (można z poziomu WB wrzucić plik ADF do okna programu i GoADF to obsłuży),
  • ikonifikacja programu,
  • tworzenie nowych (pustych) ADF,
  • trochę pierdół w stylu "Nie pokazuj ekranu startowego" czy "Nie pytaj o zgodę na wyjście"
  • usunięcie blokerów dla AOS4 (przynajmniej tych które zostały zgłoszone)
  • usunięty bug związany z wyszarzaniem buttona "Load image" (i kilka innych mniej upierdliwych)
  • Przyspieszenie transferu ADF na dyskietkę
  • możliwość zapisu ADF do RAD: (Co umożliwia np wystartowanie Amigi z DOSowych ADFów)



PS. Jak przetłumaczyć 'Iconify / Uniconify'?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 21:07:34 przez vojo
[#171] Re: GoADF!

@vojo, post #170

Iconify/Uniconify może na Do ikonki/Przywróć albo Zminimalizuj/Przywróć. A jakiś czas temu pisałem o przycisku wyjścia z programu może dało by się go wcisnąć na końcu po skróceniu trochę paska z nazwą obrazu dyskietki. Fajnie program obsługuje się samą myszką i przycisk zamykania programu na wierzchu był by fajny ale to taka propozycja.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 21:30:07 przez Alex
[#172] Re: GoADF!

@vojo, post #170

Super !!! yippee pokłony
[#173] Re: GoADF!

@vojo, post #170

Brawo OK Już wiem, że kilka z tych opcji da mi jeszcze więcej radochy z używania twojego programu ok, racja
[#174] Re: GoADF!

@vojo, post #170

Poszła wpłata "licencja zakupiona"
Prace nad programem idą do przodu OK
[#175] Re: GoADF!

@vojo, post #170

Uściślając mojego posta o polskiej wersji GoADF (bo dostaje sporo pytań na maila z prośbą o wersję pl) - to zapowiedź, ta wersja jeszcze nie jest wydana, praca w toku. Po zakończeniu zostanie wydana w standardowym dla GoADF trybie, najpierw dla zarejestrowanych użytkowników, potem dla reszty świata.
[#176] Re: GoADF!

@vojo, post #175

Witam. Ja mam tylko mini maka z MorphOS. Więc myślę o tym systemie. Jednak mam pytanie czy program będzie obsługiwał również DMSy? Pytam się gdyż mam dosyć duże archiwum płyt CD z czasów giełdy warszawskiej na Grzybowskiej. I na nich archiwa są popakowane w formie DMS.
[#177] Re: GoADF!

@gilban, post #176

Nie jestem na bieżąco ale nawet ja wiem że DMS jest obsługiwany.
Zresztą przyjrzyj się dokładnie logowi z lokalizacji/tłumaczenia na obrazie kilka postów wyżej... ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 09:11:51 przez Solo Kazuki
[#178] Re: GoADF!

@gilban, post #176

Obsługa DMS pojawiła się w zeszłym roku:

GoADF! 2.0 build 2905 (15.11.2019)
Nowe funkcjonalności:
  • dodana obsługa plików DMS
  • dodana obsługa plików ADZ
  • dodana obsługa plików HFE
  • nowy moduł konwersji plików z formatu HFE/ADZ/ADF/DMS do formatu ADF/ADZ
  • dodanie sortowania dla list
  • nowe opcje konfiguracyjne


Co do MOSa, to nadchodząca wersja ma kilka usprawnień pod systemy NG, aktualna wersja może sprawiać jakieś problemy, aczkolwiek że strony MOS od roku nikt nic nie zgłaszał.
[#179] Re: GoADF!

@vojo, post #170

montowanie ADF na 68000 (zupełnie nowy goadf.device)

Miałem nadzieję na taką funkcjonalność - i się doczekałem szeroki uśmiech.
Wielkie dzięki!
[#180] Re: GoADF!

@vojo, post #1

Proszę o pomoc, wysłałem pieniądze na aktywacje programu oraz @ na adres ze strony, ale do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, ani informacji o aktywacji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem