kategoria: Programy
[#211] Re: GoADF!

@vojo, post #209

000 to swietna informacja. czemu asl zamiast reqtools? chodzi o procesor?
[#212] Re: GoADF!

@vojo, post #209

Ja już dawno zarejestrowałem program.
Maży mi się kupić wersje box !
[#213] Re: GoADF!

@juen, post #211


czemu asl zamiast reqtools

Problemy z kompatybilnością przy os 4.1, które trudno mi było namierzyć bez maszyny z systemem.
Nie wiem, może to kwestia wersji biblioteki, ale nie miałem za bardzo jak testować.
Przejście na systemowe ASL rozwiązało wszystkie problemy a zajęło w sumie 2-3 godziny tylko.
[#214] Re: GoADF!

@vojo, post #209

SUPER update ok, racjaOK
[#215] Re: GoADF!

@vojo, post #1

Licencja jest per sprzęt czy per osoba? Chodzi mi o to czy przy jednej licencji mogę korzystać z GoADF na dwóch amigach czy w drugą stronę - Amigę sprzedaję z GoADF?
[#216] Re: GoADF!

@kamilus, post #215

Klucze są imienne, więc na osobę.

BTW - od tej wersji klucz nie musi być w katalogu z programem.
Sekwencja szukania klucza jest nadtepujaca:

1 - lokalizacja wskazana przez zmienna systemową KEYPATH
2 - PROGDIR:
3 - L:
4 - S:
[#217] Re: GoADF!

@vojo, post #216

Na stronie programu jest nowa wersja GoADF - 3.1 build 4911.

To wersja publiczna (nie wymaga do uruchomienia klucza), zawiera poprawki i drobne usprawnienia, a dodatkowo doszło nowe okienko do menu pozwalające na wybór języka niezależnie od ustawień systemowych ( domyślnie język nadal jest brany z konfiguracji systemu).

A no i doszło kolejne tłumaczenie - tym razem turecki katalog stworzony przez Oguzhana Oguza :)
[#218] Re: GoADF!

@vojo, post #217

Super - już ściągnięte OK

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 09:58:19 przez BULI
[#219] Re: GoADF!

@vojo, post #217

Brawo.
[#220] Re: GoADF!

@vojo, post #217

Zrób jeszcze jakiś programik. Ten jest 10/10.
[#221] Re: GoADF!

@Ralpheeck, post #220


Zrób jeszcze jakiś programik. Ten jest 10/10.


Już zrobiłem - link ;)
[#222] Re: GoADF!

@vojo, post #221

Work in progress :)

[#223] Re: GoADF!

@vojo, post #222

OK
[#224] Re: GoADF!

@vojo, post #222

Świetna wiadomość! A jest jakiś sposób, żeby montować IPFy na klasyku?
[#225] Re: GoADF!

@Jield, post #224

Wstępnie rozpoznawałem możliwość dodania obsługi ipf do GoADF, i na chwilę obecną nie planuję tego robić. Nie wszystkie ipfy da się przerobić na poprawnie działające ADFy, jest zbyt niskopoziomowy (co z kolei pozwala na zgranie z dyskietki najbardziej wymyślnych zabezpieczeń).

Ale brak bezpośredniej obsługi IPF nie oznacza że nie będzie można wykorzystać z tymi plikami GoADF. Umożliwi to powstający w GoADF port ARexxa. Zaimplementowane są już m. in. rozkazy LOADFILE, MOUNT i UNMOUNT, więc teoretycznie będzie można zrobić prosty skrypt w stylu:

/* mount-ipf.rexx */
OPTIONS RESULTS

/* tutaj Konwersja ipf do adf
    Można próbować  użyć Power Copy Pro, 
    albo Trackwrap albo coś podobnego */

ADDRESS GOADF.1

/* załaduj obraz do GoADF */
LOADFILE adfFile

/* zamontuj załadowany plik do 
napędu ADO: */
MOUNT 0
[#226] Re: GoADF!

@vojo, post #225

Chciałbym zwrócić uwagę na wersje gry "Superfrog" udostępniona przez team17 na ich stronie. Konkretnie chodzi o plik "Superfrog_3.adf". Niemożna go nagrac na dyskietke bo wyskakuje "bad lenght of ADF file" czy program "GoADF!" ma problemy czy też z udostępnionym plikiem są problemy?
[#227] Re: GoADF!

@Stoopi, post #226

"Superfrog" udostępniona przez team17 na ich stronie. Konkretnie chodzi o plik "Superfrog_3.adf"


Prosba o link.
[#228] Re: GoADF!

@Stoopi, post #226

Plik ma tylko 869kb. Brakuje 11kb. Czyli jednego cylindra.
Wystarczy nagrac od 0 do 78 zamiast 79 i będzie grało
[#229] Re: GoADF!

@Stoopi, post #226

Dubel

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 20:52:15 przez Norbert
[#230] Re: GoADF!

@vojo, post #227

[#231] Re: GoADF!

@Stoopi, post #230

OK, wygląda że w tym pliku ADF brakuje jednego tracka (22 sektory * 512 bajtów).
Zastanowię się co zrobić z tym fantem, ale tak na szybko to wydaje mi się, że GoADF poprawnie traktuje go jako uszkodzony obraz i go nie wczytuje.
Obraz dysku powinien zawierać wszystkie tracki - skąd GoADF ma wiedzieć którego tracka brakuje, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z obrazem dysku NDOS?
Tu wygląda na to że brakuje ostatniego - ale to tylko założenie.
Z tego co widzę to podobnie do sprawy podchodzi adf2disk (nie wczytuje tego pliku do nagrania), a TSGUI wywala się na ostatnim tracku.

Teoretycznie GoADF mógłby przyjąć założenie że jeśli brakuje sektorów to zawsze ostatnich i dopełnić je np. zerami, ale jaka jest gwarancja że tak właśnie ma być, a nie jest to po po prostu uszkodzony obraz?

Tak, chyba tak to zostawię, chyba że jest to jakiś dialekt ADF o którym jeszcze nie wiem i jest to gdzieś wyspecyfikowane że tak może być :)
[#232] Re: GoADF!

@vojo, post #231

Można pomyśleć o komunikacie który pojawi się gdy brakuje sektorów i pionformuje on o sytuacji i zapyta czy uzupełnić zerami. W sumie to moim zdaniem fanaberia, ale moze komuś być potrzebna.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 06:45:42 przez slawera
[#233] Re: GoADF!

@slawera, post #232

Można rozwiązać to w sposób używany w programie TRACKDOS autorstwa Nica Wilsona (człowiek od SysInfo). Podaje się tam offset oraz długość. Zapewne z tą dyskietką od Superfroga sobie ten program poradzi.

I według mnie nie trzeba dopełniać zerami, bo ten cylinder i tak jest nie używany.
[#234] Re: GoADF!

@vojo, post #231

Rozważ walidację adf, jako kontrolę rozmiaru pliku będącą wielokrotnością rozmiaru ścieżki (22 sektory * 512 B). Pliki o rozmiarze nie będącym wielokrotnością rozmiaru ścieżki byłyby niepreawidłowe.
[#235] Re: GoADF!

@vojo, post #1

Mała aktualizacja poprawiająca zgłoszony błąd (silnik stacji pozostawał włączony po nagraniu dyskietki z weryfikacja zapisu).

Wersja 3.1.1 do pobrania ze strony programu
Download

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 15:50:02 przez vojo
[#236] Re: GoADF!

@vojo, post #235

Pobrane! Dzięki za info. W ogóle czy jest możliwość, że jak ktoś ma podłączoną Amigę do neta to sprawdzało wersję? Coś jak przy WHDLoad pokazuje czy slave jest najnowszy.
[#237] Re: GoADF!

@Jield, post #236

W ogóle czy jest możliwość, że jak ktoś ma podłączoną Amigę do neta to sprawdzało wersję?


OK, poszło na listę TODO.
[#238] Re: GoADF!

@Jield, post #236

W ogóle czy jest możliwość, że jak ktoś ma podłączoną Amigę do neta to sprawdzało wersję?


No to chyba będzie :)



[#239] Re: GoADF!

@vojo, post #238

Ele-gan-sio!
[#240] Re: GoADF!

@vojo, post #238

Ja mam dwa pytania (może coś przeoczyłem, więc pytam):

- czy GoADF skanuje pod kątem plików jedynie wskazany katalog bez podkatalogów? Zauważyłem, że mając na partycji x w głównym katalogu pliki ADF, po wybraniu ścieżki do partycji x, nie widzę na liście innych plików ADF, które są pochowane w podfolderach na tejże partycji.
- czy jest możliwość wyłączenia wyskakujących okienek (succesfully mounted, unmounted etc.) - lekko mnie to irytuje, gdy przy przełączaniu x obrazów dyskietek muszę co chwilę klikać na potwierdzenie, by się zamknęło okienko i móc kontynuować pracę?

Może gdzieś w tooltypach to się ustawia, ale nie znalazłem - jedynie w preferencjach widzę, że można wyłączyć potwierdzenie przy wychodzeniu z programu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem