kategoria: NatAmi
[#91] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@mikecios, post #90

No ja chcę kupić... ale nie ma w sklepach

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 09:38:05 przez Duracel
[#92] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@Duracel, post #91

A jak już będzie w sklepie to nie będziesz chciał już kupić OK

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 13:03:42 przez XoR
[#93] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@XoR, post #92

A jak już będzie w sklepie to nie będziesz chciał już kupić


Życie...
[#94] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@David, post #93

A ja kupiłbym sobie tą wersje stand-alone ale pod jednym warunkiem że byłaby też opcja do kupienia obudowy wraz z klawiaturą. Jak wymienili koledzy w innych odpowiedziach zakup samej płyty troszkę mija się z celem bo wystarczy kupić inny komputer typu pendrive zainstalować na nim jakiś skonfigurowany emulator żeby bootował się bezpośrednio do amigi i mamy generalnie to samo za dużo mniejszą kwotę. A czy emulacja odbywa się w trybie software czy hardware nie ma już większego znaczenia. nie wiem jak inni użytkownicy forum ale dla mnie po prostu największa frajda to jest obcowanie z samą bryłą tego komputera czy to w wersjach micro czy desktop/tower. Dlatego wedle mojej oceny dużo lepsza jest wersja jako zwyczajna Turbo niż stand-alone. Chociaż fajnie by było zobaczyć taki klon amigi 1200 nazwany na przykład vampire 1200 w tejże obudowie.
[#95] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@Aryman33, post #94

A ja kupiłbym sobie tą wersje stand-alone ale pod jednym warunkiem że byłaby też opcja do kupienia obudowy wraz z klawiaturą.


Gdzieś w linkach z apollo-forum jest wypowiedź, że (chyba?) będzie firmowa obudowa (przy takiej cenie, nie wyobrażam sobie, że będą bez obudów).

A co do klawiatury i myszy, na pewno sklepy typu Vesalia uruchomią sprzedaż tych obrandowanych akcesoriów, wiele osób chciałoby - ja również - zakupić komplet.
[#96] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@mccnex, post #82

Nie zostało określone, czy to lipiec kalendarzowy, czy rozliczeniowy.
[#97] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@sanjyuubi, post #96

Nie zostało określone, czy to lipiec kalendarzowy, czy rozliczeniowy.
Właśnie, albo lipiec październikowy.
[#98] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@Krashan, post #97

Będzie 32 lipca :) Tak jak Himilsbach był 31 listopada ;)
[#99] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@abcdef, post #98

Pod warunkiem, że świstak zobaczy swój cień
[#100] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@David, post #1

bardziej wierzę w to, że C= podniesie się z grobuOK
[#101] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@David, post #95

Z obudowami to szczerzę wierzę, że tanio to na pewno nie będzie. Bo mała ilość, bo mały rynek bo to, bo tamto siamto i owamto. 500 na dzień dobry + 100 na dobrywieczór + ??? na dobranoc. Już w lipcu
[#102] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@Aryman33, post #94

Mówiłem to samo że lepsza będzie karta Turbo jak jeszcze V4 było tworzone pod nazwą Natami zarówno tutaj jak i na forum projektu.

Oczywiście wydanie produktu standalone jest oczywistym następstwem posiadania praktycznie wszystkiego co jest potrzebne aby taki produkt wydać.

EDIT://
Prawdziwy sprzęt jest lepszy. Nie ma to jak podłączyć stary komputer do fajnego wyświetlacza CRT 15KHz i podziwiać efekt. Szczególnie dzisiaj w erze gdzie typowy monitor nie potrafi wyświetlić dobrze obrazu w ruchu i czerni zobaczyć taki efekt płynności robi wrażenie.

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 20:44:41 przez XoR
[#103] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@mccnex, post #101

Wpadłem na pomysł jak to zrobić sam dla siebie. Stickery są ogólnie dostępne wystarczy tylko obudowa z klawiaturą od amigi 500. potrzeba tylko żeby ktoś z majstrował jakąś przejściówkę dla tej oryginalnej klawiatury i heja banana 😁
[#104] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@XoR, post #102

Prawdziwy sprzęt jest lepszy. Nie ma to jak podłączyć stary komputer do fajnego wyświetlacza CRT 15KHz i podziwiać efekt. Szczególnie dzisiaj w erze gdzie typowy monitor nie potrafi wyświetlić dobrze obrazu w ruchu i czerni zobaczyć taki efekt płynności robi wrażenie.


Widziałeś może jak sprawuje się Amiga podpięta pod projektor multimedialny? Coś mi się po głowie kołacze, że gdzieś na YT natknąłem się na filmik, gdzie pokazywano właśnie takie rozwiązanie. Jest to o tyle ciekaw, że sporo nowych projektorów, wyposażonych w gniazdo VGA obsługuje częstotliwość poziomą 15 kHz, po za tym ten efekt zagrania w Super Froga na dużym ekranie szeroki uśmiech
[#105] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@XoR, post #102

Prawdziwy sprzęt jest lepszy. Nie ma to jak podłączyć stary komputer do fajnego wyświetlacza CRT 15KHz i podziwiać efekt. Szczególnie dzisiaj w erze gdzie typowy monitor nie potrafi wyświetlić dobrze obrazu w ruchu i czerni zobaczyć taki efekt płynności robi wrażenie.


Ja mam podpięte moje FPGA do telewizora LEDowego i nie narzekam. Kiedyś kolega przyniósł 1200-kę, podłączył i bardzo chwalił obraz.

Nawet jeśli zgodność/feeling jest lepszy na CRT, to CRT są małe. Dlatego upieram się przy alternatywach wielko-formatowych (TV LED lub wspomniany już projektor).
[#106] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@David, post #105

No wiesz niektórzy się zawiesili i wolą golfa 1 turbo 500 koni niż jakikolwiek postęp.
W tym środowisku zapanowało odretwienie koszernosci.
Ja wiem że Golf turbo będzie szybszy od Audi A5, ale wolę wygodę i nowoczesność.
Dlatego FPGA. jest dobrym pomysłem dla Amigi Classic aby wlać troch świeżości i dostosować Amige do dzisiejszych czasów.
CPU 060 niebawem zniknie z obiegu i nawet CS Lab stanie przed dylematem FPGA. Nie pozostanie nic tylko przeprojektować swoje karty, wywalić 060 i wstawić FPGA.
[#107] Re: V4 Standalone już w lipcu?
Przestałem używać Amigi pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Mimo że była powolna, dla mnie to był komputer który lubiłem. Powróciłem parę lat temu i nie używam jej jako starocia. Nie mam jej zarejestrowanej jako zabytek, żeby musieć kupować oryginalne części zamienne.
To, że coś jest wolne, to nie znaczy, że nie można tego rozwijać i dobrze się tym bawić.
To, że w głównym kompie mam 6 rdzeni i 32 gb ramu, nie oznacza że mam krytykować ludzi co kupują i używają Raspberry PI, o wręcz śmiesznej wydajności.
Oczywiście szanuje ludzi którzy kupują Amige klasyczną i traktują ją jak zabytek. Mam w bloku sąsiada co ma starego mercedesa, zarejestrowanego jako zabytek, to trudne wyzwanie.
Ja jednak wolę drogę rozbudowy :)
[#108] Re: V4 Standalone już w lipcu?
Trzeba być konsekwentnym, skoro retro to retro to kupujemy Amige, TV kineskop i się raczymy retro.


A ja wszystkich monitorów kineskopowych (miałem 2x 1084s i 1x 1438s) już dawno się pozbyłem i nie żałuję tego niekonserwatywnego aktu absolutnie, dwa 17" BenQ-i robią doskonałą robotę, nie rujnują mi wzroku. Nie ma sensu się upierać na siłę przy rozwiązaniach, które są zarówno lepsze jak i zdrowsze. Ale oczywiście każdy ma swoje zasady co do stylu amigowania

Rozumiem, że standalone we wtorek, góra środę zobaczymy?
[#109] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@XoR, post #92

A jak już będzie w sklepie to nie będziesz chciał już kupić OK


W ten sposób kreuje się / stymuluje rzeczywistość
[#110] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@dezIII, post #100

bardziej wierzę w to, że C= podniesie się z grobuOK


Ta, widzę to nawet moimi oczyma wyobraźni.
Podniesie się (usiądzie) rozejrzy w koło co się dzieje... i położy się z powrotem.
[#111] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@David, post #1

Panowie gotówka przygotowana? Bo już jutro koniec lipca, a więc można kupować
[#112] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@flops, post #111

Już zamówione w pre-orderze z dostawą do Paczkomatu szeroki uśmiech
[#113] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@Pentanteles, post #112

Ja gdzieś natomiast przeczytałem, że termin Q3 jeszcze (słowo-klucz) nie jest zagrożony ;) Poza tym Q3 to także wrzesień
[#114] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@cytrynek, post #113

To całkiem dobrze. Cieszyłbym się również, gdyby nasza dekada nie była zagrożona.
[#115] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@cytrynek, post #113

Z tego lipca się śmieję, ale ogólnie to kibicuję Vampirowi. Super by było gdyby dało się toto kupić na koniec roku. Jak dla mnie i tak by było miło.
[#116] Re: V4 Standalone już w lipcu?

@flops, post #115

Apollo będzie w sierpniu na targach Gamescom. Możemy dowiemy się czegoś więcej na temat premiery. Ja kibicuję i czekam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem