kategoria: Programy
[#151] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.65

@juen, post #150

Kolega Juen jest odpowiedzialny za istną IMPlozję amigowej radości.
[#152] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.65

@pisklak, post #151

:)

dzisiejsza wersja 0.67 to poprawka z wczorajszego nocnego pomyslu.
store oprocz readme zaczal obslugiwac mod. i .mod :)
testowy modul w katalogu mods ;)
[#153] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@twardy, post #144

Offline to masz eagleplayera albo hippoplayera. To nie miałoby żadnego sensu. Ty lepiej zainspiruj się jak tym jak szybko powstają kolejne wersje programu i to bez blogowania na kilkaset znaków o każdej linijce kodu :)

Hej to nie fair. Nie zostawił kolega nawet komentarza przy dość zaawansowanej wersji Magazynu, a potem wypisuje takie rzeczy w innym wątku.

Cały czas nad sobą pracuję.

Co do muzyki, to chciałem w swoich grach zastosować własny replayer IFF SMUS, ale to raczej przy innej okazji.

P.S. Ma ktoś fajne sample?

IMP off-line jak najbardziej ma sens.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 11:16:25 przez Hexmage960
[#154] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Hexmage960, post #153

IMP off-line jak najbardziej ma sens.


Jasne. Przecież możesz sobie założyć wewnętrzny serwer, z którego będziesz odczytywał moduły, a na czacie będziesz pisał sam ze sobą.

[#155] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@recedent, post #154

Czemu, jeśli by dodać playlisty to jak najbardziej. Przecież Spotify działa offline.

Do tego np:

  • Gdyby IMP został wyposażony w tracker, do robienia modułów to za niedługo mógłby się z tego zrobić nie zły kombajn


Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 11:53:00 przez tWINpIX
[#156] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@tWINpIX, post #155

Nie chodzi mi o to, że nie da się takiej funkcjonalności dodać. Chodzi mi o to, że to nie ma sensu. Cały clue programu leży w tym, że działa po sieci (brak odpowiedników). Jeśli to ma być odtwarzacz modułów to przecież jest ich na Amigę dziesiątki. Za to w kategorii programów odtwarzających muzykę z sieci na amigę klasyczną jest tylko jeden jaki znam.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 12:00:56 przez recedent
[#157] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@recedent, post #156

Czemu? Wczytywałby moduły z dysku. Przecież gdzieś one muszą być pobrane, chyba że kolega je strumieniuje, w co wątpię, bo to moduły, a nie np. MP3.

A czat.. hmm.. to raczej nie ma związku z playerem i modułami. Chyba, że koledzy czatują o słuchanych wspólnie modułach, albo o samym programie.

Pomijając czat, taki nowy, na bieżąco rozwijany player mógłby być przydatny. I co najważniejsze - skorzystaliby wszyscy amigowcy.

Ciekawe co Juen planuje jeszcze tam dodać.
[#158] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@recedent, post #156

Muzyki też jest dziesiątki a ludzie nie wiedzą czego słuchać:)

Dlatego playlisty i dodanie sekcji /temp razem z możliwością wrzucania plików przez użytkowników była by jak najbardziej okej.

muzykę z sieci na amigę klasyczą jest tylko jeden jaki znam.


A co z programami do słuchania Radio, to już nie muzyka np. AmigAMP


Jeśli to ma być odtwarzacz modułów to przecież jest ich na Amigę dziesiątki


Nie ma odtwarzacza modułów na Amigę z właściwościami sieciowymi, takimi jak IMP

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 12:00:32 przez tWINpIX
[#159] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@recedent, post #156

Tak o to chodzi. I wszystkie dodatki są związane z internetem... Chciałem zrobić coś unikatowego, lekkiego i praktycznie bez wymagań. Wystarczy dyskietka, ze stosem i program. Duża ilość ram pozwoli odpalac chociażby intra z storagu bez konieczności posiadania ich
[#160] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@juen, post #159

Dobrze, rozumiem. Sieć na Amidze to jednak jest w mojej opinii duże wymaganie i najsensowniej działa to w dużych Amigach, ale rozumiem, że takie są założenia tego programu.
[#161] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Hexmage960, post #160

Program już był szeroko przetestowany nawet na cdtv i a500. Gola a1200 to już dla niego aż nadto. Wymagania są żadne praktycznie.
[#162] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@juen, post #161

Pełen szacun. Cieszę się, że program jest bardzo przydatny i chętnie używany, nawet na małych modelach Amig, które domyślnie sieci nie mają, ani łatwych możliwości podpięcia.

Sam jestem zdania, że akurat np. Amiga CDTV, moja pierwsza Amiga, lepiej nadaje się do interaktywnych prezentacji multimedialnych na CD.

Kolega _Arti ostatnio narzekał, że Workbench jest nieużywalny na niej i wydaje mi się, że nie jest świadom przeznaczenia CDTV. Pamiętam te wspaniałe prezentacje na CD-ROMach z głosem lektora i sterowaniem za pomocą pilota.

Ale skoro ktoś podłączył Amigę CDTV do Internetu i może skorzystać z jego dobrodziejstw, to dobrze. Tylko na pewno to nie jest rzecz trywialna.

Jedyne co chciałem to dowiedzieć się, czy wersja off-line rzeczywiście jest rozważana. Skoro nie, to trudno.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 12:34:00 przez Hexmage960
[#163] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Hexmage960, post #162

Jedyne co chciałem to dowiedzieć się, czy wersja off-line rzeczywiście jest rozważana. Skoro nie, to trudno.

Ale zalozenia Juena co do programu byly takie ze to ma byc program on-line.
Wiec powstanie prgramu typu off-line nie ma zadnego sensu.
Jakie funkcjonalnosci wg Ciebie posiada teraz IMP ktore bys chcial zeby dzialaly w trybie off-line?
[#164] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Phibrizzo, post #163

Jakie funkcjonalnosci wg Ciebie posiada teraz IMP ktore bys chcial zeby dzialaly w trybie off-line?

Z tego co widziałem, to program z wersji na wersję posiada coraz więcej funkcji.

Widziałbym oczywiście sam player, do tego może być wyświetlacz "nut" z Protrackera, wyświetlacz nazw sampli + informacje itp.

Z tego co pisze Juen, player ma być jak najlżejszy. Ale mimo to dodaje nowe funkcje do programu i pewnie za jakiś czas jedna dyskietka może nie starczyć.

Nie oczekuję obsługi innych formatów, może obsługiwać tylko i wyłącznie MODy.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 12:52:04 przez Hexmage960
[#165] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Hexmage960, post #164

Widziałbym oczywiśćie sam player, do tego może być wyświetlacz "nut" z Protrackera, wyświetlacz nazw sampli + informacje itp.

Czary-mary, chokus pokus - HippoPlayer
Twoje zyczenie zostalo spelnione. Program ma wszystko co napisales.

Z tego co pisze Juen, player ma być jak najlżejszy.

Obecnie z wszytkimi funkcjonalnosciami program zajmuje 17kB (choc mysle ze zostal spakowany)
[#166] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Phibrizzo, post #165

Czary-mary, chokus pokus - HippoPlayer
Twoje zyczenie zostalo spelnione. Program ma wszystko co napisales.

Jestem pewien, że IMP posiada lub będzie posiadał jakieś unikalne funkcje, których nie ma w innych playerach, jak HippoPlayer (i nie mam na myśli połączenia z siecią). I jest też na bieżąco rozwijany.

Kibicuję projektowi, i prosiłem tylko o mały ficzer ładowania modułów z innych źródeł. szeroki uśmiech
[#167] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Hexmage960, post #166

Kibicuję projektowi, i prosiłem tylko o mały ficzer ładowania modułów z innych źródeł.

Piszesz o wersji off-line?
W takim razie, prosze zdefiniuj "inne zrodla".
[#168] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Phibrizzo, post #167

W takim razie, prosze zdefiniuj "inne zrodla".

Mam na myśli oczywiście dysk twardy.
[#169] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Hexmage960, post #168

HP umozliwia granie modulow z DFx, HDD a nawet CD0:
Wybacz ale nie jestem Ci juz wstanie wiecej pomoc. Mysle ze to moj ostatni post w tej sprawie.
[#170] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1 :)

@Hexmage960, post #164

Starczy dyskietka. Wątpię by program nawet za rok przekroczy 20kb. Bo jest online! 99.9proc nowych funkcji może realizować jego serwer.

Już teraz mogę stracić kod źródłowy a wciąż dodawać funkcje bez zmiany execa

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 13:26:01 przez juen

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 13:26:45 przez juen
[#171] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Hexmage960, post #168

Wrzuć sobie na dysk bibliotekę modułów i odpal jakiegoś istniejącego od ćwierć wieku playera plis.
Jak wszystko odsłuchasz zdaj relację z braków w playerze i napisz do jego twórcy.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 13:26:31 przez Vato
[#172] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Phibrizzo, post #169

ja to bym chciał, żeby do IMP-a dodali przeglądarkę internetów w wersji offline. Nie każdy ma Amigę z internetami i dyskiem twardym, a kiedyś na płytach CD było dużo ciekawych stron WWW. Juen powinien rozważyć taką opcję: odpalasz z dyskietki, wczytujesz ulubioną playlistę i serfujesz po oflajnie, ewentualnie wcześniej idąc z paczką dyskietek do kolegi zapisać brakujący internet. W razie 404 przeglądarka powinna wyświetlać komunikat: "Włóż dyskietkę ze stroną http://...".
[#173] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@snajper, post #172

Spoko luz. Będzie HBOGO i NETFLIX offline. I będzie na gołej A500 latał.
Licencje już są negocjowane do wykorzystania w IMPie :D
Problemem jedynie jest to, że cały film wchodzi dopiero na dyskietkę 1,44 więc musicie się liczyć ze zmianą stacji :/

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 13:38:05 przez Vato
[#174] Twoja baza wirusów została zdezaktualizowana

@Vato, post #173

Proszę nie robić przecieków z wersji beta
[#175] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Vato, post #173

Amigi mają 1,76 MB, waciaku
[#176] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@recedent, post #175

Prowda ale film musiał wejść też na dyskietkę w formacie z PC bo IPM będzie multiplatformowy.... aaaa miałem nie zdradzać :D



Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 14:29:21 przez Vato
[#177] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Phibrizzo, post #169

@Phibrizzo

Mnie chodzi, by to IMP miał możliwość czytania plików.

@Vato

Ale ja korzystam z Delitrackera. Jedyne co chciałem to móc skorzystać również z IMPa do słuchania muzyki.

@Juen

OK, to wszystko jasne. Player rzeczywiście jest mocno zależny od neta. Troszkę szkoda.
[#178] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Hexmage960, post #177

Nawet bardzo szkoda, że nie chcesz sprawdzić :(
[#179] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@recedent, post #175

Amigi tak. A jak od kolegi z PC chcesz nagrac cos na taka dyskietke?
[#180] Re: R3D - Infinity Modules Player [IMP] v0.1

@Vato, post #176

Strasznie masz jasne tło na tym Netflixie na A500. Nie przeszkadza Ci to? Ja oglądam bajki Disneya na czarnym tle:

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem