kategorie: A1200, A4000, Sprzęt
[#271] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #270

Zapisz sobie swój obecny konfig do pliku jako backup i ściągnij konfig gościa (Francuza) do którego poradnika link zapodawałem w drugim wątku o indivision (ten z ustawieniami), tylko tam trzeba wg tego poradnika sobie wykryć tryby Twojego tv i zobaczyć czy Ci dodało EDID:1920x1080@50, jeśli masz @60 to trzeba to sobie wyedytować. Poza tym polecam gorąco ten filmik jeśli go nie znasz, ten facet pokazuje jak sobie ustawić odświeżanie. Indi jest właśnie po to aby skalować tak obraz aby mieć tak jak chcesz. Ja wykorzystałem ten konfig nieco dostrajając go do mojego tv i mam obraz 4:3 na tv 16:9, pięknie przeskalowany, bez jakichś zniekształceń czcionek, itp.
https://youtu.be/8QeD9JA1pUo


Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 20:37:35 przez Madman
1
[#272] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #271

Tę konfigurację od francuza to właśnie mam. Wyedytowałem na @50, obraz w trybie 16:9 jest wyświetlany jak w 4:3 ale centry i tak nie ma. Tak czy inaczej jestem zadowolony. Film później obejrzę bo widzę że ciekawy, dzięki.
[#273] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #265

mialem ten sam problem z Cytadela i indy mk3 w trybach pal high res laced i wlaczonej opcji grafiti emu.
ciekawe ze po przesiadce na drivery/tryby Super Plus ( do pobrania z Aminetu) wszytkie bolaczki minely razem z wlaczona opcj grafiti, ogolnie polecam te tryby przy tv/monitorach 1080p i 4k, obraz znakomity i nie problemu z bokami
1
[#274] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@fibi, post #273

nie kojarzę tych trybów Super Plus, jakiś link - to bym sobie sprawdził
chyba że chodzi o pakiet HighGFX...?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2023 15:33:31 przez RokiS
1
[#275] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #274

sa w pakiecie HighGFXnMore
[#276] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #271

A wiesz może co może być przyczyną że u mnie po kliknięciu na ikonę "IndivisionAGAmk3" wyświetla mi się komunikat i "IndivisionAGAmk3 hardware not found. continue?". Po kliknięciu "cancel" - wiadomo,po kliknięciu "continue" mogę pozmieniać różne ustawienia ale po ich zmianie i zapisaniu, po ponownym uruchomieniu Amigi to co zmieniłem nie zostaje zapisane. Amigę mam podłączoną do monitora Benq poprzez Indimk3 i DVI i z wyświetlaniem obrazu nie ma problemu,chociaż przy uruchamianiu Amigi obraz kilkakrotnie zanika i pojawia się na sekundę przesunięty by po chwili wyświetlić się prawidłowo. Chciałem popróbować ustawienia "gotowce" które zamieścił swego czasu forumowicz PPA ale Indi ich nie zapamiętuje.
[#277] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #276

Komunikat mówi że nie masz podłączonej płytki indivision do płyty amigi
[#278] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #276

Miałem podobnie po transporcie Amigi. U mnie pomogło wyjęcie Indivision i ponowne zamontowanie. Przy okazji przemyłem nogi układu na płycie Amigi alkoholem izopropylowym.
[#279] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #276

A wiesz może co może być przyczyną że u mnie po kliknięciu na ikonę "IndivisionAGAmk3" wyświetla mi się komunikat i "IndivisionAGAmk3 hardware not found. continue?".

Takie pytanie często pojawia się na forum producenta icomp.de i najczęściej Jens odpowiada "źle dociśnięta mk3 do Lisy" i od tego bym zaczął
A nogi, jak mówi Martin, warto czasem przemyć

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2023 18:56:02 przez Madman
[#280] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #279

źle dociśnięta mk3 do Lisy"


Musi być "klik". Wtedy prawidłowo siedzi.
[#281] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Yoshitaka, post #278

Nie kapuję sytuacji. Nogi przemyłem, kilka razy wyjmowałem i dociskałem Indi ale nadal mam ten sam komunikat. Dziwi mnie to tym bardziej że podczas uruchamiania Amigi trzykrotnie u góry ekranu wyświetla się logo "Individual computers", więc Amiga "widzi" Indi. Gdyby tak nie było to nie miałbym przecież obrazu na monitorze.
[#282] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #281

Ale w Twoim przypadku nie chodzi o niewykrywanie sprzętu tylko o tracenie kontaktu indi z płytą. Nie wiem jak masz tą płytę zamontowaną, czy masz ją przykręconą do oryginalnego ekranu czy może masz go wymienionego na płaską blachę (tzw. zamiennik ekranu), może płyta jest lekko wygięta i mimo usłyszanego kliku, coś tam gdzieś raz kontaktuje a raz nie. Zrobiłbym najpierw test na innym kablu tj. po VGA albo HDMI (na pewno masz jakiś tv z hdmi), nie musisz nic zmieniać by odpalić amigę, co najwyżej obraz będzie nieco przesunięty ale zobaczysz czy znów przy włączaniu obraz trzykrotnie zniknie i się pojawi.
Druga sprawa to wyciągnięcie płyty z obudowy i ekranu, położenie jej na czymś i zapięcie jeszcze raz indi do płyty i sprawdzenie.
Co do zapisu ustawień... nie wiem jak to robisz bo nie wspomniałeś ale samo save w opcjach konfiguratora nie powoduje zapisania konfigu do indi (tzn. system zapamięta je tylko do restartu), trzeba puścić flash z menu z górnej belki programu aby zapisało się w pamięci karty.
No i ostatnie pytanie - czy używasz tej malej płytki podpinanej do układu obok a która służy do zmiany skalowania obrazu w locie, za pomocą klawiatury i myszki? Jeśli tak to odepnij na próbę całkiem ten układ (jak się ma dobrze skonfigurowaną indi to praktycznie ta mała płytka nie jest już potrzebna) i zrób ponownie testy.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 14:55:33 przez Madman
[#283] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #281

a korzystasz z której wersji programu konfiguracyjnego dla Indi?
bo najnowsza to 1.11
[#284] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #283

Ściągnąłem i skorzystałem z najnowszej ale efekt ten sam.
[#285] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #282

Płytę mam zamontowaną jak na foto. Jest to wszystko bardzo stabilne więc trudno się spodziewać żebym kilka razy źle docisnął Indi. Przez przejściówkę VGA od strony Indi podłączyłem kabel do złącza VGA w monitorze. Zero obrazu, monitor przeszedł w tryb uśpienia. Przez HDMI nie sprawdzałem bo nie mam przejściówki DVI-D od Indi do HDMI. Jeśli chodzi o zmianę ustawień mimo wyświetlenia komunikatu o którym pisałem i kliknięcia na "continue" mogę zmieniać różne ustawienia które nie są zapamiętywane. Do zmiany ustawień skorzystałem z "gotowca" który zamieścił na forum mateusz_s w wątku [Indivision MK3] Moje ustawienie do gierek (UPDATE) -60,70,144Hz, gotowe pliki... Jak napisałem na wstępie dodaję foto.


[#286] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #282

No i nie wiem o jakiej małej płytce pisałeś bo czegoś takiego nie mam.
[#287] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #286

No a czasem nie masz wersji Indi MK2???
A ustawienia MK3 są nie kompatybilne z MK2??? Hmmm???
1
[#288] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #285

Przecież to jest indivision aga mk2
Mk3 jest w kolorze niebieskim- choć widziałem jakąś limitowaną edycje w kolorze fioletowym
1
[#289] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #287

Czerwony jest mkII, mkIII jest niebieski.
1
[#290] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #284

Ty masz chyba MK2, MK3 jest niebieskie i fioletowe

[#291] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #285

Płytę mam zamontowaną jak na foto. Jest to wszystko bardzo stabilne więc trudno się spodziewać żebym kilka razy źle docisnął Indi.

Jakbyś od razu napisał "mam amigę w towerze" to bym nawet nie poruszał wątku wygiętej płyty ;)

Do zmiany ustawień skorzystałem z "gotowca" który zamieścił na forum mateusz_s w wątku [Indivision MK3] Moje ustawienie do gierek (UPDATE) -60,70,144Hz, gotowe pliki... Jak napisałem na wstępie dodaję foto.

Ale gotowiec z mk3 wcale nie musi dobrze działać z mk2. No i tak jak już poprzednicy napisali, nie masz dodatkowej płytki bo masz mk2 a wątek jest o mk3...
Tak przy okazji... nie to żebym Cię odsyłał specjalnie ale warto się zarejestrować na forum producenta i poprzeglądać tamtejsze wątki, pamiętaj tylko, że będąc niezarejestrowanym, nie da się wyszukiwać wątków na innym forum niż anglojęzyczne lub niemieckojęzyczne (zależnie od tego jaki język sobie ustawisz na górze strony forum) natomiast po zarejestrowaniu da się wyszukiwać wszędzie. W przypadku nieznajomości niemieckiego, ja sobie kopiuję link do wątku i wklejam w google translatora i tłumaczę na angielski (na polski to nie ma co). Tam więcej wątków jest na podforum niemieckim niż angielskim ;)

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 09:19:51 przez Madman
[#292] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #291

Zgadza się MK2. Te gotowce w moim przypadku na nic. Jakimś cudem Indi działa, obraz jest ok. więc jak nabiorę doświadczenia, pozbieram więcej porad i będę mądrzejszy o tę wiedzę będę mógł pokombinować z ustawieniami. Mam nadzieję że przyjdzie czas że i ja komuś pomogę.Dzięki wszystkim.
[#293] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Maciek44, post #290

masakra fiolet
[#294] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@luzik, post #292

Ja właśnie ubiłem Mk.3. Założyłem ją kilka miesięcy temu i odstawiłem na półkę. Dzisiaj zachciało mi się nią pobawić. Miała jakiś problem z kontaktem - to ją konfigurator widział, to nie widział. Obraz na HDMI był, ale nie mogłem nic sensownie skonfigurować (konfiguracja tego... "G" to inna bajka). Próbowałem poprawić styk z Lisą aż... przestał dawać obraz. Teraz już ani nie daje obrazu, ani nie jest wykrywana przez system. Trup. No nic, już dawno po gwarancji więc mam śmiecia. Dobrze, że komputerowi nic nie jest.

A co do konfiguracji tego czegoś wypowiadać się nie będę. Tak bezsensownego programu to nawet moi studenci by nie wymyślili. Gratulacje dla autora interfejsu.
1
[#295] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@perinoid, post #294

Dawaj ją do mnie, pobawię się, może uda się coś zrobić :D
2
[#296] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@alt_, post #295

nie, nie rób tego bo jeszcze wyjdzie pewien forumowicz wyjdzie na ... :p
[#297] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #296

Tak, właśnie wyszedłeś na... OK
[#298] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@perinoid, post #297


Witam. Taki problem z obrazem z indy3. Sprawdzone 2 monitory i 2 kable. Po około minucie obraz się wyłącza, na pewno jest to problem z kartą. Czy po tym obrazku można już coś stwierdzić o rodzaju usterki? Narazie komputera nie rozbierałem.
Pozdrawiam
[#299] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Bociek78, post #298

na pewno jest to problem z kartą.

Po co się pytasz jeśli już znasz odpowiedź.
Co masz na myśli pisząc karta ?
[#300] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Norbert, post #299

Indi mk3. Może ktoś miał podobne problemy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem