kategorie: A1200, A4000, Sprzęt
[#301] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Bociek78, post #300

Czy po tym obrazku można już coś stwierdzić o rodzaju usterki?

Co na tym obrazku jest nietypowego/dziwnego , że można byłoby coś wywnioskować na temat rodzaju usterki ?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2024 09:28:41 przez Norbert
[#302] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Norbert, post #301

Kolory są jakby zaburzone, różowe plamy zamiast właściwych.
[#303] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Bociek78, post #298

jak dla mnie do przelutowania główny układ: cyclone
1
[#304] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #303

Po takich zabiegach, mam wrażenie że gfx ma coś nie tak, może uszkodzona jest.
[#305] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Bociek78, post #302

A w ilu kolorach Workbench?
Jak wyglądają gry ?
[#306] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Norbert, post #305

Jak wrócę z roboty to dam jakieś fotki . Kolory sie po prostu kaszanią a na drugim monitorku c1084 jest wszystko ok, no ale to już nie indi.
[#307] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Bociek78, post #306

Czy to się dzieje od początku odkąd masz indi3?
Jaką wersję fw masz w indi3?
Próbowałeś różnych kabli i podłączenia zarówno po hdmi co d-sub?
Co próbowałeś poza zmianą monitorów i jaki to przyniosło efekt?
Na icomp.de pierwsze o co cię spytają to czy na pewno karta dobrze siedzi na scalaku. Mimo to, warto tam czasem zajrzeć i poczytać wątki, zwłaszcza te po niemiecku (można je przetłumaczyć google translatorem tylko musisz się zalogować na forum i przestawić region na niemiecki, inaczej google tego nie łyknie).
1
[#308] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #307

Mogę odpowiedzieć jedynie że na początku i przez długi czas działał prawidłowo. Na pozostałe pytania odpowiem kiedy znajdę trochę czasu na rozebranie sprzetu bo ostatnio z tym bardzo ciężko.
[#309] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Bociek78, post #308

Witam. Rozebrałem komputer i zacząłem sprawdzać. Po wyjęciu indi i przeczyszczeniu stykow i ponownemu założeniu efekt jest ten sam co na załączonych wyżej skrinach. Różowe artefakty różowe paski, ekran startowy z dyskietka nie jest fioletowy ale różowy. Jest to wszytko dość mozolne bo mam fastate. Bez niej jest to samo. Niestety to wszystko co mogę w tej sprawie powiedzieć. Nowych zdjęć nie zamieszczam bo nie chcą mi się załadować.
[#310] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Bociek78, post #309

Jak pisałem najprawdopodobniej cyclone do przelutowania... Albo szukaj kogoś w Polsce kto ma sito do tego ukladu, albo wysyłka do Jensa
1
[#311] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Bociek78, post #309

Czy próbowałeś poniższych rozwiązań?
- sprawdzenie na innym kablu
- sprawdzenie na kablu HDMI jak i kablu d-sub
- zapisanie swoich ustawień indi3 do pliku (jako backup) i przywrócenie ustawień indi do fabrycznych za pomocą dyskietki ratunkowej (tu pomocny może być ten filmik w który gość pokazuje m.in. jak to zrobić https://youtu.be/8QeD9JA1pUo?feature=shared&t=2338 )

Jeszcze jedno spostrzeżenie... sam obraz jest ok, ostry, bez zniekształceń tylko coś jest nie tak z kolorami. Wspominasz o ekranie startowym, że jest różowy więc raczej odpada tu wina systemu operacyjnego który czasami potrafi przestawiać kolory po odpaleniu jakiejś aplikacji i wyjściu z niej, dopiero reboot pomaga przywrócić ustawione kolory. Tu raczej wskazywałoby na problem z indi skoro na monitorze crt, po rgb wszystko jest ok. Poszedłbym w kierunku tych zasugerowanych przeze mnie czynności a jeśli i to nie pomoże to sprawdzenie u jakiegoś innego posiadacza A1200. Jaki masz fw w tym indi?

Do kolegi z poprzedniej wypowiedzi nt. przelutowania układu... ja się nie znam dlatego zapytuje - czy jeśli obraz jest poprawny po RGB na monitorze CRT to jest sens ten układ w ogóle ruszać? No chyba, że to układ na samej indi3?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 12:37:05 przez Madman
1
[#312] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #311

No chyba, że to układ na samej indi3?

Dokładnie, cyclone 10 jest to układ na Indivision,
[#313] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #312

To w takim razie sugerowałbym napisanie na forum icomp.de do Jensa tylko pisząc tam najlepiej sprawdzić najpierw wszystko j/w i napisać co się zrobiło i jaki przyniosło efekt bo on zawsze o takie informacje pyta zanim stwierdzi czy kartę należy odesłać na gwarancję czy nie.
[#314] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #313

wiem, wiem... i o zasilacz pyta, to Jego konik, - - - (miałem podobną sytuację )
[#315] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #314

A wolałbyś odesłać kartę do producenta i dowiedzieć się od niego, że karta jest sprawna, a winę ponosi zasilacz? I stracić czas i pieniądze na wysyłkę....
1
[#316] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #311

Czy próbowałeś poniższych rozwiązań?
- sprawdzenie na innym kablu
- sprawdzenie na kablu HDMI jak i kablu d-sub
- zapisanie swoich ustawień indi3 do pliku


Tak próbowałem, poza sprawami związanymi z oprogramowaniem bo w tej kwestii jestem antytalentem.
Dzieki za pomoc, płytę a1200 wraz z indi wysyłam do kolegi z forum na diagnozę.
[#317] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@wali7, post #315

ehhh
- jak by ktoś poobserwował forum indi to zauważyłby, że zasilacz jest "bardzo rzadko" przyczyną takich usterek..
- "kolega" forumowicz dostał wskazówki/porady i sam też sprawdzał indi... mogę też jednej udzielić np. w czasie działania Amigi, jedną ręką przytrzymać indi żeby nie spadła a drugą ręką/palcem podociskać w różnych miejscach cyclone-a, albo to już akcja raczej dla dwóch osób: przytrzymać indi żeby nie spadła a druga osoba niech poskręca delikatnie płytką od indi, na wysokości cyclone-a :)

One more thing you could check is a mild twisting on the flickerfixer board. If that brings up the picture, we're looking at a simple solder ball contact problem


#316Bociek78
płytę a1200 wraz z indi wysyłam
jeżeli obraz który wychodzi prosto z Amigi przez RGB jest ok to płyta główna jest na 100% sprawna.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem