kategoria: A500
[#121] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@michal_zukowski, post #117

Daj mnie panie linki do jakichs obrazkow w ham6 to zobacze.
[#122] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@twardy, post #121

Do mnie dziś dotarła ta przelotka z Francji kupiona na Ebay.
Kompletuję elementy i sprawdzam, chcę ją do A2k.
[#123] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@Risc, post #122

Mam już od wczoraj w A2k. Na RPi na górze dokleiłem termopada
żeby odizolować malinę od stelaża i oddać ciepło 😁
Działa super. Na jednym monitorze CV64/3d a PAL z maliny na 27" 4K.
W A500 braz się wyświetla szybciej niż po scart jak oba źródła do 2 monitorów
miałem podłączone. Super sprawa, polecam!
[#124] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@twardy, post #41


No to pytanie za 100 pkt. Czy to się zmieści z Vampirem albo Wichrem?
[#125] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@panti1801, post #98

Znalazłem chwilę i uruchomiłem pierwszą sztukę, w moim przypadku trochę skalowanie się rozjechało, ale chwila konfiguracji i będzie można liczyć pixele ;)

[#126] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@Architect1200, post #105

Adapter dla A600 to byłaby świetna opcja. Tylko pytanie jak z dopasowaniem do kart RAM czy turbo (A6095, A608, Furia, itd.). Jeśli dobrze widzę to układ Super Denise jest dość blisko procesora i np. płytka A6095 zakrywa częściowo ten układ.
[#127] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@jimmy, post #126

Kipper2k pracuje nad adapterem do A600, możliwe że nie tylko on, pytanie kiedy to będzie dostepne. Instalcja nie jest też taka prosta jak w A500/A500+. link
[#128] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@SimonGK, post #127

Architect1200 ma mieć takie w swojej ofercie (patrz post 105). Dla mnie nakładka na układ wlutowany w płytę jest wygodniejsza z montażu niż wyciąganie układów z A500. Tylko tak jak pisałem - pozostanie kwestia zgodności z innymi rozszerzeniami.
[#129] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@jimmy, post #128

Widziałem ten post 105 , ale Architect1200 nie wyjaśnia jaka nakładka, bo jeśli to będzie gdziazdo PLCC to będzie kolidowało chyba ze wszystkimi rozszerzeniami (może poza mini fast ram). No chyba że robi nakładkię w stylu Kipper2k.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 14:35:55 przez SimonGK
[#130] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@SimonGK, post #129

najlepiej jakby sie Mandi udzielil bo wiem, ze cos przeprojektowal by nie kolidowalo z TF536
[#131] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@SimonGK, post #129

BTW jeśli to ustrojstwo "robi robotę" to byłby problem żeby to zadziałało z a4k? Czy reszta rodziny różni się znacznie od a4k ?
[#132] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@arturB, post #131

No wersja na port video powinna zadzialac, ale pewnie bedzie scięte do 12bitów chyba, że już rozszerzyli.
[#133] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@michal_zukowski, post #132

Mocy Pi0 ledwo starcza na 12 bitów, więc ciężko mówić o 24.
[#134] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@arturB, post #131

jest już wersja dla 2000 slot video
zadział w a 4000 tylko będzie mniej kolor .




Widziałem jak ktoś dał do 1200 wersja dla a 500



Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 19:28:48 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 19:31:32 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 19:31:50 przez Dorian3d
[#135] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@Dorian3d, post #134

OK. To by było git. Ale nie rozumiem o co chodzi z tymi "bitami". Mniej kolorów... o co chodzi bo z elektroniki jestem noga ?
[#136] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@arturB, post #135

12 bitów = 4096 możliwych kolorów na ekranie
24 bity = 16mln kolorów.
[#137] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@t-bone, post #136

A w AGAch te 24 bity sa przez coś w praktyce wykorzystywane? Gra w 256 kolorach uzywa 24 bitow czy 12? Bo w sumie "głębokość" takiej grafiki jest 8 bitowa
[#138] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@arturB, post #137

Wiesz co, to ciekawa kwestia bowiem grafika w 24-bitowej palecie wygląda trochę inaczej niż w 12-bitowej. W swoich grafikach jak korzystam np. z dużej liczby odcieni brązu to najlepiej widać. Maluję w Deluxe Paint AGA, i jak konwertuję paletę do 12-bitów to wygląda trochę inaczej.
[#139] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@arturB, post #137

Głębokość nie jest 8 bitowa, bo tak naprawdę używasz 256 kolorów, a każdy zdefiniowany w palecie 24 bit (8 bit per składowa).

Przyjmijmy taką uproszczoną sytuację, w której masz coś namalowane w 256 odcieniach szarości (więc składowe R=G=B) - kroków od czerni do bieli będzie 256.
Przy przestrzeni 12 bitowej otrzymasz 4 bity per składowa - czyli kolorów/kroków będzie 16 - będziesz widział "schody".
Porownaj linie 4/8 bit:


Efekt będzie tym bardziej widoczny im więcej zbliżonych do siebie kolorów użytych. Szczególnie tła w grach z efektem paralaksy będą upośledzone.


Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 22:57:18 przez t-bone
[#140] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@t-bone, post #139

Dzięki. Bardziej obrazowo się nie da
[#141] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@jimmy, post #126

Tu ktoś już wersje A600 zorganizował.

link
[#142] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@Hexmage960, post #138

Warto dodać, że i 16 bitowa paleta była za mała, dlatego w PC od 20 lat standardem są 32 bity (czy też 24+alfa). Czy te 16 bitów widać? Jak ktoś ma PC i starsze gry działąjące w 32 i 16bit może zerknąć czy widać te przejścia między kolorami... Ograniczona zewnętrznie paleta w A4k będzie skutkować tym, że niektóre produkcje będą wyglądać inaczej niż powinny. Tego nikt nie przeskoczy.
[#143] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@arturB, post #141

To nie jest żadna zorganizowana tylko udostępniona na stronie projektu wymagająca lutowania do płyty głównej lub zrobienia adaptera-podstawki.
[#144] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@abcdef, post #142

Żeby było śmieszniej to przy x86 mniejsza paleta kolorów to utrudnienie. Przykładowo w wirtualizacji. Po pierwsze nie wszystkie sterowniki obsługują odpowiednie "wirtualne układy", a część gier 16bit wymaga przełączenia karty z trybu 32bit na 16bit. Do tego jest spore obciążenie obliczeniowe - jeśli emuluje się 32bit z x86 na x86-64 to tak tego nie widać, ale jeśli próbuje się na x86-64 32 bitowej grafice emulować 16bitowy układ przez sterowniki działające programowo a nie sprzętowo(bo inne nie działają przy danym systemie z emulowanym układem graficznym wirtualizacji) to potrafi nieźle obciążyć procesor.
[#145] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@pgru2, post #144

Który plik trzeba nagrać na kartę malinki?
[#146] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@Artu2tu, post #145

[#147] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@SimonGK, post #146

Dziękuję.
[#148] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@lopezpb, post #75

Wygląda na to, że po podniesieniu risera z TF536 za pomocą listwy precyzyjnej, da się wszystko zmieścić:
https://www.exxoshost.co.uk/forum/viewtopic.php?f=76&t=3983

Jak dostanę swoją sztukę to sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 11:24:27 przez lopezpb
[#149] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@lopezpb, post #148

Witam, czy lista już zamknięta ?
[#150] Re: RGB do HDMI Karta Video adapter na Raspberry PI

@ryshard, post #149

Trudno powiedzieć, jakby co to się wypisuję, zamówiłem na pcbway 10szt i sobie poczekam 30-90 dni ;) Mi się nie spieszy, komponenty mam, lutownicę też ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem