kategoria: A600
[#31] Re: workbench PL ?

@wali7, post #30

Podobnie jak Ty, wychodzę z założenia, że lepiej zacząć od czegoś prostszego, a dopiero po zdobyciu nieco wiedzy iść krok po kroku dalej.
Jednak kolega, który założył ten temat zdecydował się na inną drogę - nie obrażając jego w żaden sposób - bo sam przyznaje się do braku wiedzy.
Sam również nie uważam, że AmigaOS jest wiedzą magiczną i tajemną - ale bez podbudowy teoretycznej, według mnie, trudno postawić pierwsze kroki.
Owszem, chętnie bym dał radę taką - wyrzuć w diabły gotowca, zacznij od początku - zacznij się uczyć i zdobywać doświadczenie... ale czy taka rada będzie skuteczna?
[#32] Re: workbench PL ?

@KAN2000, post #16

Za moich czasow byla 1 Amiga na osiedle. Teraz 20 na jednego pozal sie Boze Amigowca. Wyobraz sobie teraz 20 IBM pod jednym dachem i ucz sie bo inaczej ... Teraz to nie sa Amigowcy tylko klika co ma wiecej i lepiej a ze cena nowego z Allegro to kij. Pomoc uzytkownikowi jest bezcenna. To jakies nieporozumienie. Nie tak to Amigowanie widze. Ale masz 100% racji. Poszperac jak Ci zalezy. To nie te czasy.
[#33] Re: workbench PL ?

@Tomtom76, post #32

To trochę OT się robi z tego - ale chciałbym zwrócić uwagę, że z pomocą na tym forum nie jest źle i są tu życzliwe osoby.
Nie wiem też dlaczego jest (ma być?) ścisły związek posiadania z wiedzą / byciem amigowcem (prawdziwym lub nie) lub jakąkolwiek tradycją.
Chciałbym też zauważyć, że nie każdy amigowiec musi pamiętać wszystko i być biegłym we wszystkim.
Sugestia aby się uczyć wcale nie jest w mojej ocenie złośliwością ani niechęcią udzielenia pomocy - a wprost przeciwnie.
Uważam, że jeżeli osoba kupiła niedawno Amigę, jest świeża w tym świecie - to celowym jest wiedza teoretyczna, jak też i praktyczna, aby móc z urządzenia + systemu korzystać.
[#34] Re: workbench PL ?

@Nasedo, post #33

Ja nie mam zadnej Amigi. Znaczy Commodore. Tylko emulacja i teraz Morphos od kilku miesiecy i to jest dla mnie najlepsza opcja. Ale nie o mnie.
Cos mu podpowidz. Niby co? Ja nie wiem. Ja nie mam szkoly z PPA. Pirate Bay i PPA plus inne zrodla. Jak stwierdzilem ze to dla mnie kupilem wszystko. Kickstart WB co tylko. Tylko nic ze sprzetu AOS4.1. I to nie ze mnie nie stac tylko ze to niemoralne brac tyle kasy za komputer ktory z systemem oferuje 50% mocy. Kupilem ksiazke Radzika o 3.1.4 dostalem aktualizacje i wszystko git. Nie mam nic sobie do zarzucenia procz ortografii. Wesprze rowniez kazdy projekt ktory nastepne pokolenie bedzie wspominac. Takze kolega musi sie spiac czytac spamowac itd lokciami nogami aby ten gaszcz przejsc i byc Amigowcem a nie tylko Commodorowcem.
[#35] Re: workbench PL ?

@wali7, post #30

wszystko co piszecie to racja...

w kolekcji swojej posiadam

imac g4 lampka wszystko robię z nim co chcę
atari 130xe
commodore c64
maca mini
pc ...i nigdy o nic nie pytałem nigdzie, więc dam radę i tu tylko potrzebny jest czas...


pytanie czy ktoś może mi przesłać na maila to ... rozpakowane ... MUI?
[#36] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #35

ok - udało się rozpakować pod amigą

dzięki za pomoc

MUI zainstalowane ... więc walka trwa

ToolManager zainstalowany ... stąd :
http://aminet.net/search?query=ToolManager

tylko trochę lipa:) chciałem tą belkę na dole aby z niej uruchamiać programy a tu: zobaczcie...

czy to może coś innego zainstalowałem?

ewentualnie jakaś propozycja tej listwy dolnej? dla wb2.1



Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 21:31:25 przez slawomir21

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 21:31:38 przez slawomir21



Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 21:40:17 przez slawomir21
[#37] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #36

A tam nie przenosi się do tego okna ikon programów (drag&drop)? A wygląd okna sobie konfigurujesz.....
Ze 20 lat temu używałem coś takiego....
[#38] Re: workbench PL ?

@wali7, post #37

nie działa tak....to powinno po starcie się uruchamiać a tu nic...

musze coś mieć aby szybko uruchamiać programy a nie gdzieś ich szukać po szufladach i nie wiadomo gdzie....
[#39] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #38

No to jak się nie uruchamia automatycznie po starcie (a powinien), to albo dodajesz wpis do user-starup, albo wrzucasz ikonę programu do StartupWB (czy jak tam się ten katalog nazywa).
Jeżeli program działa nie tak jak trzeba, to czegoś może mu brakować, użyj SnoopDos. Tylko tam też trzeba umieć to interpretować, bo przykładowo na screenach które wrzuciłeś to nie były jakieś tam poważne błędy, tylko program sprawdzał czy są konkretne tooltypy ustawione w ikonie, nie znalazł, to wyrzucił komunikat o błędzie... ale to raczej takie "błędziki", a nie błędy.
Poza tym ten tool manager być może działa poprawnie, to przecież zupełnie logiczne, że świeżo zainstalowany wyświetla puste okno, przecież nie jest skonfigurowany.
[#40] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #38

Rady z mojej strony...

1. Czy na pewno dobrym rozwiązaniem jest pozostanie przy Workbench 2.x i oryginalnym kickstarcie dla A600? Nie wiem jak wielu jest 600tkowców, a w nich tradycjonalistów pozostających przy tym systemie - ale nie skłamię, jak powiem że około 30 lat temu w swojej poczciwej Amidze 500 już miałem kickstart 3.x wraz z odpowiednim Workbenchem. Nie wiem jak jest z dostępnością - ale zapewne niejedna osoba będzie wiedziała na ten temat coś więcej.

2. Link który podałeś jest dla grupy docków - więc tak naprawdę nie bardzo wiadomo który wybrałeś. Czy czytałeś jakieś "Readme"?

3. Nie wiem jak dużo programów chcesz móc uruchamiać "na szybko" - ale również możesz przecież ikony programów wyciągnąć na pulpit (do czasu aż znajdziesz sobie docka).
[#41] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #36

ewentualnie jakaś propozycja tej listwy dolnej? dla wb2.1


Jak miałaby ta listwa dolna wyglądać?
Daj screena lub linka do niego.
Może szukasz innego programu niż ToolManager?
[#42] Re: workbench PL ?

@Norbert, post #41

A nie ma on przypadkiem na myśli programów typu "Dock/ToolBar"?
Jak np. te (obrazek pierwszy lepszy z netu):
[#43] Re: workbench PL ?

@PWS, post #42

No wiadomo, że chodzi o program tego typu.... tylko pytanie o który :)
Padła też w wątku sugestia wymiany kickstartu. I jest to propozycja dobra, bowiem wielu nowych użytkowników nie wie, że kickstart i workbench w odpowiadających sobie wersjach stanowią całość. Oczywiście istnieją możliwości używania np. WB3.1.4 z kickiem 3.1, gdyż producent przewidział taką możliwość i odpowiednie łatki programowe przygotował.
W innych przypadkach nie powinno się tego robić, a już na pewno mieszanie kicka 2.0 z WB z jakiejkolwiek wersją 3, bo o ile uruchomi się i większość rzeczy będzie działać, to jednak niektóre nie, bądź będą działać nieprawidłowo.
Oczywiście używanie kicka załadowanego z dysku za pomocą odpowiedniego narzędzia daje to samo, co użycie fizycznie takiego kicka.... ale używając któregoś WB powinniśmy (a wręcz MUSIMY) używać kickstart w odpowiedniej dla niego wersji.
[#44] Re: workbench PL ?

@wali7, post #43

Z tym "MUSIMY" to bym polemizował - zawsze można używać bibliotek i sterowników zewnętrznych - dogranych z dysku.
Potrzeba zmian kickstartu pojawia się przy dużych dyskach twardych choć i tam scsi można sobie wgrać a system się zresetuje i uruchomi ponownie z nową biblioteką i potrzeba jest jedynie rodzajem komfortu pracy/zabawy z Amigą.
Zamiast wymiany kickstartu na nowszy lepszym rozwiązaniem są karty pamięci/turbo z mapowaniem ROMów - można sobie wówczas poeksperymentować z różnymi kickstartami. Jednak autor dopiero zaczyna zabawę z Amigą więc ten etap jeszcze przed nim...
[#45] Re: workbench PL ?

@PWS, post #44

Kickstart zawiera zbyt dużo elementów systemu, aby zabawy w łatanie większej jego części miały sens.
Wbrew nazwie, kickstart to nie tylko coś do startowania komputera, czyli przeprowadzania bootstrapu, ale także procedury obsługi autoconfig, sterowniki urządzeń (IDE, PCMCIA....), biblioteki (exec.library, wb.library i inne), czy nawet rezydentne rozkazy cli. W końcu jest tego 512 kB. Dla systemu zasoby kickstartu i dysku systemowego są SPÓJNYM obszarem zawierającym procedury systemowe, więc zrobienie z tego bigosu to proszenie się o kłopoty.
Jak wiadomo, jeżeli coś jest w kickstarcie (np. exec.library, wb.library, czy właśnie scsi.device), to system nie ładuje tego z dysku, nawet jeśli to na dysku jest w wyższej wersji. Można wymusić podmianę poprzez załadowanie i (najczęściej) restart, w takiej jednak sytuacji najlepiej skorzystać z nowszej, spójnej wersji kicksartu, albo porzeźbić coś samemu Remusem, albo użyć gotowca i mieć nadzieję, że jego twórca niczego nie skopał.
Co do ostatniego, to zgadzam się - kickstart można załadować z dysku, chociaż oczywiście wiąże się to z dodatkowym resetem. Tylko wtedy nie możemy powiedzieć, że mamy kickstart 2.0 (w kości), i załadowany z dysku 3.1.4, bo system nijak nie ma dostępu do tego 2.0 i wtedy tak naprawdę mamy 3.1.4.
Meritum mojej wypowiedzi było takie: jeśli masz WB w jakiejś wersji, powiedzmy 3.1.4, to MUSISZ używać kickstartu w wersji 3.1.4, lub 3.1, bo tak przewidział twórca systemu. Nieważne, czy kickstart ten będzie fizycznie w kości, czy załadowany z dysku. Jeśli zrobisz inaczej, to będą problemy. Może nie teraz, ale kiedyś zapewne się pojawią.
Ja akurat używam kickstartów w kości, a to dlatego że mam programator i je sobie wypalam w 27C400. A dodatkowych resetów nie lubię.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 11:19:13 przez wali7
[#46] Re: workbench PL ?

@wali7, post #45

"
1. Czy na pewno dobrym rozwiązaniem jest pozostanie przy Workbench 2.x i oryginalnym kickstarcie dla A600?"

to nieźle.....

sprzedawca tej karty co Wam wkleiłem link z allegro powiedział że aby uruchomić workbench 2.1 z jego karty potrzeba rom 350....ja miałem jeszcze starszą kość ....kupiłem za 45zł nowy rom i tą SD z systemem workbench 2.1 za 140zł, kupiłem też FAST 8MB za 180zł zakładany na procesor kupiłem kartę cf pcmcia za 100. Wszystko poskładałem i uruchomiłem i śmiga. Sprzedawca przestrzegał abym się nie ładował w nowsze romy i systemy bo będę miał same problemy...więc tak zrobiłem :) i co Wy na to ....
Ja się pasjonuję DEMO SCENĄ gry znikoma część czasu...

Jeszcze widzę że po rozebraniu i czyszczeniu nie działa rząd klawisz 1,2,3,4,5,6itd....
więc pewnie kolejne 150 folia :(

Teraz piszecie mi tu że mogłem kupić jeszcze nowszy rom i workbencha 3.1....

Przeszukałem forum i widziałem posty z problemami Amiga 600 i workbench 3.1.....

PWS - tak ten pasek oto mi chodzi... :) był taki po zakupie SD z systemem ale wywaliłem go przez przypadek a teraz bym chciał ..... co to za program? skąd ?
tylko mi musi się uruchomić na wb 2.1


podoba mi się bardzo ten wb 3.1 ale znowu kasa....na kolejny kickstart....znowu kasa na kolejną kartę sd z systemem 3.1 - głowa boli od wydatków już :)


Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 12:04:06 przez slawomir21

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 12:06:23 przez slawomir21
[#47] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #46

Ja wypowiadam się w swoim imieniu i ja w A500 (dawno temu) nie pozostałem przy starym Kickstarcie i Workbenchu - ale tu odpowiadam tylko za siebie.
Jeżeli uważasz, że właśnie taki Kickstart i taki Workbench Tobie odpowiadają - to używaj na zdrowie, korzystaj z tego i szczerze życzę miłego użytkowania.

Wszystko zależy od tego co robisz i będziesz robił na swojej A600 - jeżeli w 100% odpowiada na Twoje potrzeby - to przecież nie musisz niczego zmieniać tylko dlatego, że innym to nie jest wystarczające.

Poza tym - nie wiem dlaczego nie spróbujesz skontaktować się ze sprzedawcą i dowiedzieć się, czy możesz odzyskać od niego oryginalny obraz swojej karty i przywrócić stan poprzedni - to by przecież mogło Ci wiele ułatwić - wiedziałbyś wtedy jakie programy były - mógłbyś zanotować i w razie potrzeb ściągnąć sobie ponownie.
[#48] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #46

był taki po zakupie SD z systemem ale wywaliłem go przez przypadek


Jak ci się to udało?
Skąd wiesz że nie masz tego programu na dysku?
[#49] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #46

Jeśli sprzedawca powiedział, że używanie kickstartu 3.1 to same problemy.... to mylił się. To jest bardzo dobry, stabilny, od lat rozpoznany Kicksart (wyszedł bodajże w 1992). Chyba najlepszy dla każdej Amigi, gdy chcemy się pobawić grami z WHDLoad, systemem, a jednocześnie nie doktoryzować się w tematyce "dlaczego upiększacz blatu u mnie nie działa".
Jednak wszystko zależy od tego, do czego chcesz tę Ami używać. Jeśli do gier i dem z podstawową konfigurację systemu operacyjnego, to powinno być OK. To co kupiłeś (rozszerzenie fastu, hdd w postaci CF) wystarczy do zainstalowania WHDLoad i komfortowego używania tego z użyciem HDD pod systemem 2.0.
Jeśli zamierzasz upiększać system, instalować różne dodatki, to używanie 2.0 jest proszeniem się o kłopoty. Chociażby dlatego, że kickstart ten zawiera wiele komponentów w bardzo starych wersjach i wiele nowych programów odmawia współpracy. Wtedy zostaje Ci albo patchowanie po kolei wszystkiego tego, co w danym momencie uniemożliwia Ci użycie nowszego softu/ elementów systemu, albo wymiana kickstartu na nowszy, bo i tak po jakimś czasie w połatanym 2.0 możesz mieć np. 70% komponentów nowszych kickstartów.
To, że ludzie piszą o problemach z systemami 3.x, to nie dlatego, że są jakieś trefne, tylko dlatego że 99% ludzi używających Amigę do czegoś innego niż odpalanie gier z dyskietek lub WHDLoad używa systemów z serii 3. A ilość użytkowników przekłada się na ilość problemów i pytań na forach.
Wracając do sprzedawców na Allegro, to większość z nich nie jest jakimś wieloletnim użytkownikiem z obszerną wiedzą teoretyczną i praktyczną. On tam jakieś swoje doświadczenia ma, coś mu się udało zainstalować, coś nie, bo zrobił to źle.... wyrobił sobie opinię, a potem dzieli się nią z innymi.
To tak jakbym w moim Focusie wymienił samodzielnie np. tarcze hamulcowe XXX, a potem narzekał że tarcze producenta XXX są trefne, bo prawie nie hamują. Nadmieniam, że nie mam narzędzi do wymiany tarcz, i nie wiem jak się to robi. Ale opinią chętnie się podzielę

PS. System instalujesz z dyskietek, bądź obrazów adf, a nie kupujesz gotowca na Allegro. Bo potem coś pokasujesz, albo inaczej sknocisz i jest klops. A kopia zapasowa to must be. Zwłaszcza dla początkującego użytkownika.
PS2. Wiem (od niedawna), że ludzie z PPA mają opinię tych, co terroryzują początkujących użytkowników Amigi wymyślaniem konieczności zakupów rozszerzeń pamięci, twardych dysków i kart turbo. A to nieprawda, jeśli chcesz grać w najbardziej znane tytuły amigowych gier (Turrican, Superfrog, etc), to idealna jest A500 z kickiem 1.3 i stacją dyskietek (hmmmm, no może Gotekiem). Ale jak chcesz ładnego blatu WB, dodatkowych programów, toolbarów i żeby wszystko odpalało się z poziomu tego WB i było jeszcze szybkie.... to odpowiedni kickstart, pamięć fast, lepszy procesor STRONGLY RECCOMENDED.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 12:56:08 przez wali7
[#50] Re: workbench PL ?

@wali7, post #49

No i wiele wątków z problemami z WB to zaczyna się od : mam/kupiłem gotowca i ...

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 12:53:27 przez RokiS
[#51] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #46

co do klawiszy. .zanim wydasz kasę na folie to przeczyść gniazdo klawiatury w a600 izopropanolem i spróbuj kilkakrotnie wywijać włożyć tą "końcówkę: klawiatury. Mnie pomogło przycięcie ok 1-2 mm skalpelem. Ewentualnie zastanów sie nad "interfracem" klawiatury usb - dla a600 są bodajże 2 rożne "modele"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 13:26:08 przez sunater
[#52] Re: workbench PL ?

@wali7, post #49

Również nie rozumiem stwierdzenia sprzedawcy odnośnie problematyczności kickstartu 3.1 - poza tym nie bardzo wiem, dlaczego jakiś sprzedawca ma posiadać wiedzę tajemną i absolutną na temat tego co jest dobre a co nie.
Jak najbardziej zgadzam się z kolegą i nie widzę powodu dla którego kickstart 3.1 to "same problemy" - no chyba, że sprzedawca zakłada, iż w ten sposób zniknie 100% kompatybilność z A600 - ale powiedzmy sobie otwarcie, bardziej ceniona może być kompatybilność z A500 niż A600 - jeżeli już patrzymy pod kątem starszych produkcji, a jakoś nikt nie próbuje udowadniać, że kickstart 1.3 jest najlepszy na wszystko.
Owszem - jeżeli jest się nowicjuszem, bez wiedzy teoretycznej i praktycznej jak zmienić kickstart i dlaczego - owszem, owa "wróżba sprzedawcy" może się spełnić i będą same problemy.

Owszem, na oryginalnej i dopalonej A600 można coś zrobić - ale tu również poprę kolegę i uważam, że bazowanie na 2.0 jest po prostu... bezcelowe. No chyba, że komuś zależy z nieznanych mi powodów, aby wszystko było trudniej, gorzej... jeżeli tak, to nie mam więcej pytań.

Problemy z dowolnym systemem / kickstartem / Amigą oryginalną bądź nie / dodatkami / rozszerzeniami oczywiście ludzie mają - wynika to z różnych czynników, wśród których jednym z nich jest upływ czasu i sprzęt nie działa prawidłowo i konieczna jest naprawa. Inny powód to brak wiedzy / nawyków czy też odpowiedniego podejścia.

Kopia zapasowa powinna być pierwszym z 10 przykazań komputerowca - bez względu na to, jaki system / platforma to jest - o kopii zapasowej nie możemy zapominać. Tym bardziej, jeżeli jesteśmy początkującymi użytkownikami.
Brak doświadczenia + gotowiec + brak kopii zapasowej = same problemy, niestety - nie bójmy się tego powiedzieć.
Owszem, jeżeli skorzystamy z gotowca ściągniętego z sieci i coś sknocimy - pobieramy ponownie i zaczynamy od początku, ale w przypadku tego "tajemniczego pakietu" - początkujący użytkownik po prostu został z systemem, który nie działa tak jak działał na początku. W tym przypadku nie jest brakiem chęci czy życzliwości aby okazać pomoc - ale najzwyczajniej w świecie może okazać się to niemożliwe, aby odpowiedzieć na pytanie: "miałem takie coś, zapewne coś skasowałem i nie mam tego czegoś - pomóżcie" - w takim przypadku naprawdę trudno jest dojść do tego co jest nie tak i móc wykazać się talentem jasnowidzenia aby odtworzyć nieznane kroki.
[#53] Re: workbench PL ?

@Nasedo, post #52

dzięki za sugestie...

- od sprzedawcy kopii nie dostanę bo kupiłem od gościa z olx który sprzedał amigę a kartę sd on kupił od sprtzedawcy z allegro - więc piąta woda po kisielu....

- przycięte 2mm na końcu i przeczyszczone gniazdo ... niestety to nie jest to

popracuję troszkę na tym 2.1 i jak wiedza będzie dostateczna może podejmę decyzję zmiany romu i wb na 3.1

tylko jest tu na portalu wątek jak kolega miał same problemy z amigą 600 z tego co pamiętam, kartą turbo i workbench 3.1 - czytałem i na końcu po wielu wypowiedziach sam stwierdził że wraca do 2.1 bo same problemy - nie mogę znaleźć teraz tego wątku...tego się obawiam ( czytając jego wypowiedzi dało się zauważyć że wiedzę posiadał ...)

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 15:06:34 przez slawomir21
[#54] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #53

ClassicWB (skoro już musisz... chociaż uważam że nie) masz do ściągnięcia wprost ze strony projektu, ZA DARMO: http://classicwb.abime.net/classicweb/download.htm

Jak można sobie na tej stronie poczytać, dla większości wersji wymagany jest min. kick 3.0. Tylko najbardziej biedna wersja (zdaniem twórców) zadowoli się 2.0.
Z kickstartami dla Amigi jest tak, że najpierw były 1.x, a najbardziej powszechny był 1.3 w A500. Standardowa Amiga to była A500 z 512 kB chip RAM i 512 kB slow RAM. Właściwie to była wtedy konsola do gier, i jak na zamkniętą konsolę pisano gry.
Potem Commodore mocno ulepszył kickstart i wydał wersję 2.0. Jednocześnie okazało się, że wiele starszych gier nie chciało się odpalać na 2.0 (z różnych powodów). Po jakimś czasie pojawił się kickstart 3.0, a migracja z 2.0 na 3.0 nie powodowała aż takich atrakcji jak 1.3->2.0 (oczywiście 1.3->3.0 też rodzi problemy), bowiem kick 3.0 jest o wiele bardziej kompatybilny z 2.0, niż 2.0 z 1.3. Kick 3.0 dodał nowe rzeczy np. datatypy, czy możliwość użycia tapetki na blacie WB. Oczywiście, można tak połatać 2.0, aby mieć i to. Ale po co, skoro 3.x ma to na dzień dobry, a unikamy różnych problemów z kompatybilnością.
Nie wiem na czym mogły polegać problemy powodujące konieczność użycia 2.0 zamiast 3.1. Bo o ile potrafię sobie wyobrazić sens zainstalowania 1.3, zamiast 3.1.... to czegoś takiego już nie. :) Ale jak wiadomo, są rzeczy na niebie i ziemi o których nie śniło się filozofom.
[#55] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #53

Podeślij mi obraz swojej karty SD.
Sprawdzę czego tam brakuje i jak włączyć ten przypadkowo skasowany dolny panel.
[#56] Re: workbench PL ?

@wali7, post #54

fajna stronka dla tych co nie wiedzą lub zapomnieli co i jak, wczoraj sobie przypominałem co to cooperdemon
http://www.geocities.ws/dsmatthews_99/html/contents.html
[#57] Re: workbench PL ?

@Norbert, post #55

No właśnie - to dobra inicjatywa - wrzuć obraz karty SD na jakiegoś gugle-dyska, udostępnij - a na pewno któryś z nas - lub więcej osób będzie w stanie Ci pomóc.
[#58] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #53

Być może jest już gotowe rozwiązanie Twojego problemu.
Z tego co widziałem na Twoich obrazkach, prawdopodobnie bazuje to - lub jest kopią na żywca tego:

http://classicwb.abime.net/classicweb/gaae.htm

Tutaj masz obrazy, jak ten system wygląda:

http://classicwb.abime.net/classicweb/gaaepics.htm

Z ciekawości chyba sam to pobiorę i sobie zainstaluję.
Aha... i masz również docka, o którego Ci chyba chodziło.

Przetestowane... i działa.
A600 1MB Chip / 4MB Fast, ROM v. 2.05 rec. 37.350, WB 2.1
Dock nazywa się Amidock wersja 1.3

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 17:14:47 przez Nasedo
[#59] Re: workbench PL ?

@Nasedo, post #58

tak Nasedo...dokładnie to było...identyczny system mam

zaraz zacznę testować


Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 21:22:52 przez slawomir21

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 21:23:22 przez slawomir21
[#60] Re: workbench PL ?

@slawomir21, post #59

no tylko bez dyskietki instalacyjnej wb 2.1.niestety...guzik zrobię - zawsze coś:)

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 22:28:15 przez slawomir21
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem