kategoria: A600
[#31] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #30

Mam WB 3.1. Zrobiłem to co pisałeś ale lipa. Partycja się nie tworzy.
Po zapisaniu i restarcie, dysk znowu jest Unknown. I w WB nie widać partycji.
Zrobiłem bez ładowania scsi.device, standardowy system plików i partycję 300MB.






Po resecie dalej unknown:
[#32] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #31

Możliwe, że ta karta CF nie będzie działać z IDE amigi. Podobno nie wszystkie CF działają na IDE amigi
Daj zdjęcie karty, to może ktoś taką ma i powie coś więcej.

Ja używam kart SD. Są tańsze i każdy w domu ma kilka, a jak nie ma, to można kupić "za rogiem"
[#33] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #32

Taka karta to jest:


Ale ta karta działała w Amidze, o to chodzi. Przestała działać, po tym felernym kopiowaniu danych.
I mam identyczną kartę tylko 4GB i ona działa bez problemu.
[#34] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #33

https://www.ppa.pl/sprzet/kompatybilnosc-kart-cf-w-stosunku-do-pcmcia-oraz-ide.html
[#35] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #33

Widziałem te karty na ebay sprzedawane jako do Amigi.
Sprawdź czy ta karta działa prawidłowo pod PC. Sformatuj ją i zapełnij. Później zgraj dane spowrotem i sprawdź czy nie są uszkodzone.
[#36] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #35

Te kart są ok. Sam takich używałem.
A zrób jeszcze taki myk na 4GB masz jakiś obraz co działa z Amigą ?
Zrzuć go i wgraj na tę 16 GB kartę
[#37] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@nekroskop, post #36

Możesz mieć inną kartę z taką samą naklejką.
Ciężko mi jest powiedzieć, co jest nie tak.
[#38] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #35

Znalazłem program do zapełniania karty i sprawdzenia poprawności danych.
Dzięki miałeś nosa, dane po przestestowaniu uszkodzone. Czyli wszystko jasne.

Zamowiłem już inną, nową kartę.
[#39] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #38

Ja tak sprawdzam każdą kartę pochodzenia "unknown", bo czasami sprzedają karty o mniejszych pojemnościach jako duże i po zapełnieniu prawdziwej pojemności, dane nagrywają się od początku niszcząc stare.
Jeśli u ciebie tak się dzieje po przekroczeniu 2GB lub 4GB lub 8GB to cię zrobili. Tak czy siak reklamuj.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 21:50:37 przez snifferman
[#40] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #39

Karta już zwrócona. Idzie do mnie parę kart nie firm krzak ;)
[#41] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #40

Dlaczego nie zdecydowales sie od początku na SD? Są tańsze, łatwo dostępne, mniejsze. Do SD można kupić przedłużacz i sobie wyprowadzić na zewnątz. Jest do dużo wygodniejsze rozwiązanie.

Jedyny minius, to adapter ide/sd jest wolny i transfery mogą być gorsze niż na CF. Na Amidze jest to raczej marginalna różnica, bo kontroler ide ami jest jeszcze wolniejszy.
[#42] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #41

Kupiłem sobie taki adapter. Ale wydaje mi się, że są mniej popularne.
I doczytałem, że jest ograniczenie takiego adaptera do 4GB. Prawda to?
[#43] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #42

U siebie używam kart SD/microSD 2,4,16,32,64 GB i wszystko działa. Nie udało mi się uruchomić karty 128GB.
[#44] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #43

Ciekawe czy to ograniczenie adaptera (interface) czy może spatchowanej biblioteki; a może samej karty???

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 01:06:05 przez PWS
[#45] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #42

Ja nie widzę zdjęcia

Ja mam to tak taśma - adapter prosty IDE44/CF do tego adapter CF/SD, karta micro SD w adapterze.
I wrzuciłem karty 16GB. Wcześniej używałem 8/16 GB CF tych biało niebieskich.
[#46] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@nekroskop, post #45

Zdecydowanie lepiej jest mieć od razu adapter SD na IDE. Niektóre adaptery SD/CF mogą w istocie mieć dość nisko ustawiony limit pojemności obsługiwanych kart.
[#47] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@Krashan, post #46

Mam adapter SD-CF i obsługuje mi kartę 128GB i nawet działa to w PCMCIA. Nie sprawdzałem tego jeszcze na IDE.
Co do adaptera IDE-SD to mam ich trochę. Nie wiem czy limit moich to 64GB. Karty 128GB "nie widzi" pod amigą. Muszę sprawdzić pod PC czy 128GB jest widoczna. 64GB dzaiała normalnie. Pamiętam, że karta 64GB nie była łatwo wykrywalna pod WinUAE. Musiałem zaznaczyć opcję Full drive/RDB mode
[#48] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #47

Kupiłem kartę Sandisk Ultra 16GB i ładnie działa pod A600 pod IDE. System skopiowany, gry i dema WHDLoad też. Kupiłem też adapter PCMCIA zainstalowałem drivery i FAT95 i wykrywa kartę CF 4GB tą no name. Ale wykrywa jako NDOS. Muszę ją sformatować pod Amigą czy PC? Na tej karcie miałem nagrany system, dlatego nic nie robiłem, robię teraz obraz na PC.

Mam też kartę CF Transcend 133 16GB. Będzie lepiej działała czy odsyłać? Ona najwięcej kosztowała :D
Czyli tak:
- karta CF SanDisk Ultra 16GB działa pod IDE, nie działa pod PCMCIA
- karta no name 4GB działa pod IDE i PCMCIA

Kupiłem też adapter do kart mikroSD ale on kompletnie nie rusza pod Amigą. Może mam kabelek uszkodzony. Też zwracam.
[#49] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #48

Do PCMCIA karta powinna być sformatowana FAT (np FAT32 na PC). Jest troche o tym na forum. Na YT są filmiki

Kupiłem też adapter do kart mikroSD

Jaki adapter? do czego? na co?foto

Ja mam coś takiego i mi działa. ALE UWAGA!!! Są też takie co nie działają, a wyglądają tak samo.


Mam też kartę CF Transcend 133 16GB. Będzie lepiej działała czy odsyłać?

Ja mam CF Transcend 133 8GB i działa mi na PCMCIA. Podjerzewam, że twoja też będzie działać, więc może ci się jeszcze przyda.
[#50] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #49

Kupiłem adapter taki.

Tej karty Transced jeszcze nie rozpakowywałem, ale zadziała mi aż 16GB na PCMCIA? Ta karta no nameowa 16GB nie działa wcale na Amidze, a jest sformatowana pod FAT32. Nie wykrywa wcale.
[#51] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #50

Adapter powinien działać. Nie podłączyleś odwrotnie? Diody na nim dawały znaki życia?

Tej karty Transced jeszcze nie rozpakowywałem, ale zadziała mi aż 16GB na PCMCIA?

U mnie działa 128GB w adapterze SD/CF na PCMCIA. 64GB też działa.

Ta karta no nameowa 16GB nie działa wcale na Amidze, a jest sformatowana pod FAT32. Nie wykrywa wcale.

Jaka karta? Ta, która była uszkodzona i odesłałeś?
[#52] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #51

Nie, taka sama jak odesłałem. Zamówiłem taką drugą, ale też nie działa, pod IDE nie sprawdzałem. Jednym słowem nie polecam tych kart. Ale ta karta 4GB noname działa pod PCMCIA.

Ooo to zostawię sobie tą kartę Transced :)

Nie ma żadnej diody na adapterze PCMCIA. Ale wykrywa kartę tą 4GB.
[#53] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@krzysiek95, post #52

Nie, taka sama jak odesłałem. Zamówiłem taką drugą, ale też nie działa,


Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów – powiedział kiedyś Albert Einstein.


Nie ma żadnej diody na adapterze PCMCIA. Ale wykrywa kartę tą 4GB.


Przecież cały czas mowa była o adapterze microSD-IDE, który nie działa

Kupiłem też adapter do kart mikroSD ale on kompletnie nie rusza pod Amigą. Może mam kabelek uszkodzony. Też zwracam.

Jaki adapter? do czego? na co?foto

Kupiłem adapter taki.

Więc napiszę prościej. Adapter microSD-IDE powinien działać z Amigą. Na tylnej stronie PCB(przeciwnej do gniazda microSD) są diody zasilania i aktywności. Widać je na zdjęciu z Allegro i opisane są jako LED4 i LED5. Świeci się dioda Power? Podłączyłeś taśmę prawidłowo. Pin1 jest zaznaczony na PCB
[#54] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #53

Zamówiłem od innego sprzedawcy, nie kosztuje mnie to nic, więc pomyślałem, że spróbuję.
Aaa to się nie zrozumieliśmy :D
Ale adapter MicroSD już działa, włożyłem inną kartę MicroSD i zaczął wykrywać kartę.
[#55] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #49

Moja nie działa
[#56] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@Dorian3d, post #55

Masz wiele innych gadżetów co działają, więc nie narzekaj

Właśnie to jest ten problem z produktami niewiadomego źródła. Wyglądają tak samo, ale nie są takie same.
Gdzieś widziałem filmik na YT z pokazanymi różnicami i jak rozpoznać, ale często w aukcjach jest zdjęcie "poglądowe" i dostaje się coś innego
[#57] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@Splavinho, post #2

Witam wszystkich, z góry proszę o pomoc i wyrozumiałość. Jestem w posiadaniu Amigi 600 wraz z dodatkową pamięcią pod klapką (1MB), ver. 2.0 Roms (37.350). Zakupiłem kartę CF 16GB, CF Card Reader USB 2.0 oraz adapter z PCMCIA na CF. Próbowałem dzięki stronce: http://tech.webit.nu/partitioning-16-gb-compact-flash-card-with-winuae-and-pfs3/ ogarnąć to i przygotować kartę CF pod Amigę. Dodatkowo jestem w posiadaniu Kickstart - 391304-02 (USA, Europe) (v2.05 Rev 37.350) (A600HD) oraz Workbench 3.1. W Diskpart udało się dysk wyczyścić i przygotować, lecz problem pojawił się już w samym programie WinUAE. Używałem wersji programu od 3.1.0, która była używana przy wyżej podanym linku, 4.4.0 oraz 4.9.0 i za każdym razem jest to samo, po użyciu komendy "loadmodule scsi.device" z Shell-a z Workbench-a bądź z pliku też podanego w górnym linku zaczyna migać ekran i można powiedzieć iż emulator się zawiesza. Nie wiem gdzie popełniam błąd, może w samych ustawieniach programu WinUAE? Może ktoś z Was mi pomóc i przesłać ustawienia do pobrania do wersji jaka wg. Was jest najbardziej stabilna i pomóc w rozwiązaniu problemu? Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 14:51:46 przez mitrhandir
[#58] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #57

Wysłałem ci na priv linka do partycji. Ściągnij sobie i sprawdź czy działa.
Pamiętam, że jakieś scsi.device nie chciało u mnie działać czy tam wersja loadmodule i musiałem sprawdzić kilka.
[#59] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #57

a czemu PCIMCIA ? nie lepiej CF2IDE
[#60] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@nekroskop, post #59

Ponieważ Amiga jest jeszcze fabrycznie zaplombowana no i posiadam już zestaw pod PCMCIA, ale niestety z kartą CF 16GB, którą nie umiem ogarnąć i mam problem w WinUAE z scsi.device i loadmodule ponieważ po wpisaniu komendy loadmodule scsi.device emulator nie odpowiada :(

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 17:18:14 przez mitrhandir
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem