kategoria: A600
[#61] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #60

Ponieważ Amiga jest jeszcze fabrycznie zaplombowana


siedzi, pije i chrupki
[#62] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@karolb, post #61

Co w tym dziwnego? Nie chcę jej otwierać ponieważ ma plombę i jak już wspomniałem posiadam wszystko pod PCMCIA, jeżeli nie chcesz pomóc to chociaż nie...
[#63] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #60

Ale chcesz używać karty do przenoszenia danych(windowsowy fat32) czy jako dysku(z amigowym filesystemem) przez PCMCIA. Bez dodatkowej, odpowiednio przygotowanej dyskietki amiga tego nie zobaczy i nie zbootujesz.
[#64] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #62

Czekam aż ludzie będący bardziej w temacie uświadomią Cię, że kondensatory mogły już wylać i zżerają ścieżki, pomijam fakt że w 25 lat po gwarancji, psu na budę plomby.....
[#65] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@ppill, post #63

Posiadam ok. 400tu dyskietek, lecz niektóre niestety już nie działają oczywiście ze względu na wiek. Chcę przygotować kartę CF z grami i programami abym mógł ją uruchomić w Amidze, sprzedawane są już takie "gotowce" na Allegro, ale niestety nie wiem jak to samemu ogarnąć.
[#66] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #65

OK ale przy PCMCIA musisz mieć compactflash.device a nie scsi.device. Tego pierwszego nie masz w ROMie więc musisz go wgrać z innego bootowalnego napędu. W Twoim przypadku to tylko wewnętna stacja dyskietek. compactflash.device spokojnie sobie radzi z amigowymi partycjami tylko musisz je podpiąć "ręcznie". Sam bootowałem w ten sposób karty CF na a600 i a1200 ale jak pisałem musisz mieć odpowiednią dyskietkę.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 17:47:38 przez ppill
[#67] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@ppill, post #66

Piszesz iż potrzebuję compactflash.device, ale nie ma innej możliwości aby przygotować taką kartę na PC np. dzięki gotowej partycji, którą można dołączyć w WinUAE? Pytam ponieważ jak już wcześniej wspomniałem jestem w tym temacie totalnym laikiem i nie wiem jak za to się zabrać, chociaż wychowałem się na C16 i C64. https://www.youtube.com/watch?v=iqUiNARd-bg

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 18:08:18 przez mitrhandir
[#68] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #67

compactflash.device mozna miec tez w romie, tak jak i inne *.device

np najnowsze scsi.device.


Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 18:09:34 przez Cezarykl
[#69] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #67

Kartę na PC sobie przygotujesz. Tylko ja piszę o tym jak ją ma zobaczyć Amiga.

Wiem, że można sobie zrobić rom z compactflash.device ale automatycznie rozpozna RDB i zabootuje ze zdefiniowanej tam partycji?
[#70] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@Cezarykl, post #68

Czy wystarczy iż użyję nowszego ROM-u od ver. 2.0 Roms (37.350) w WinUAE niż ten co mam w swojej Amidze, czy muszę przeprogramować bądź kupić nową kość z nowym już Bios-em?
[#71] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@ppill, post #69

tak też można zrobić, ze bedzie bootowac tylko z twojej karty pcmcia.


Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 18:15:13 przez Cezarykl
[#72] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@Cezarykl, post #71

Czyli jest to do zrobienia na PC aby przygotować kartę CF 16GB, umieścić na niej gry, programy i aby Amiga ją widziała, boot-owała z niej?
[#73] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #72

oczywiście,
np na czymś takim:

CF2IDE

CF2IDE+


lub jak w romie/kicku jest compactflash.device to start z pcmcia.



Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 18:27:12 przez Cezarykl
[#74] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@Cezarykl, post #73

Tak, tylko karta CF zostaje użyta jako dysk, a ja potrzebuję aby Amiga widziała tą kartę pod PCMCIA. Amiga posiada ver. 2.0 Roms (37.350), czyli nie ma możliwości startu z karty CF przez PCMCIA na tej wer.?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 18:30:51 przez mitrhandir
[#75] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #74

Tak, tylko karta CF zostaje użyta jako dysk, a ja potrzebuję aby Amiga widziała tą kartę pod PCMCIA. Amiga posiada ver. 2.0 Roms (37.350), czyli nie ma możliwości startu z karty CF przez PCMCIA na tej wer.?

jest,
np startujesz ze specjalnie przygotowanej dyskietki
lub zmodyfikowanego twardziela/kickstartu :D :)
pomysł



Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 18:43:07 przez Cezarykl
[#76] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@Cezarykl, post #75

W przypadku mithrandira w grę wchodzi tylko dyskietka, ponieważ kolega nie chce zrywać plomb.

A cały ambaras polega na tym, że mithrandir nie da rady tej dyskietki sam sobie spreparować, bo nie ma za bardzo jak, bez Amigi startującej z dysku twardego (którego nie założy, bo wiązałoby się to z rozdziewiczeniem sprzętu). I tu właśnie wkraczają koledzy z PPA, którzy mu tą dyskietkę przygotują za przysłowiowe piwo. Prawda?
[#77] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@recedent, post #76

Posiadam w swoim małym archiwum kilka już starych komputerów takich jak: C64, ZX Spectrum, Atari 65 XE, Amstrad Schneider CPC 464 64KB oraz zakupioną w grudniu Amigę 600 w nadziei iż "zarażę" swoim hobby jednego jak i drugiego syna. W razie potrzeby mogę przesłać zdjęcia, z góry jeszcze raz dziękuję za pomoc.
[#78] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@recedent, post #76

Plombę można zdjąć suszarką do włosów albo hotem. Można sobie nawet zamówić nówki na "srebrnym" papierze etykietowym. Nikt się nie dowie

Jako, że zrobiłem recap tylko kilkudziesięciu Amig i z tych z elektrolitami SMD miałem tylko jedną w której nie wylały- nie jestem specem, ale radzę nie przejmować się plombą i sprawdzić jak to wygląda w środku.
1
[#79] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #78

Rozumiem wszystko i proszę też o rozumienie...
Nie będę "grzebał" w Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 19:16:37 przez mitrhandir
[#80] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #79

Jesteś zielony w temacie amigi, a chcesz być mądrzejszy.
Proponuję zostać przy dyskietkach.
[#81] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #79

Sam nie grzeb jeśli nie umiesz i daj komuś, kto się zna. Możesz też nic nie robić i czekać aż przestanie działać

Kondensatory w A600 są jak cieknący akumulator w aucie(tylko mają odczyn zasadowy, a nie kwaśny). Zżerają ją od środka.

Tutaj masz przykładowe fotki jak to może wyglądać.
[#82] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@nekroskop, post #80

Jeżeli był bym mądrzejszy to bym nie prosił o pomoc,
a Ty jak byś był to byś pomógł a nie...

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 19:36:15 przez mitrhandir
[#83] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #82

Pomagamy, tylko nie chcesz nas słuchać.
[#84] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #82

recedent już ci napisał jak możesz to rozwiązać. Potrzebujesz specjalnie przygotowanej dyskietki, aby amiga zobaczyła kartę w PCMCIA. Nie wiadomo tylko czy twoja karta CF jest kompatybilna z PCMCIA Amigi, bo to wybredne złącze jest

No chyba, że masz goteka, którego masz jak podpiąć jako DF1, albo dyskietkę ze sterownikiem PC0(powinno być na dyskietce Extras od workbencha w storage\dosdrivers\- poszperaj, a może znajdziesz) i PCta z możliwością nagrania dyskietki 720KB?

Przyda się też trochę wiedzy.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 19:50:21 przez snifferman
[#85] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@Norbert, post #83

Niestety nie wszyscy są skłonni do pomocy. Jeżeli piszę iż potrzebuję pomocy w kwestii PCMCIA i nie będę otwierał Amigi tym bardziej iż nie posiadam adaptera karty CF jako dysk tylko mam adapter PCMCIA to wystarczy tylko wskazać drogę jak to zrobić albo napisać iż nie ma takiej możliwości.
[#86] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #84

Posiadam stację dyskietek USB, kartę CF 16GB, Extreme CF Adapter Type I UDMA (SD) oraz CF Card Reader USB 2.0, to jest wszystko co mam.
No i zapomniałem jeszcze o chęciach szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 20:06:18 przez mitrhandir
[#87] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #86

A masz Workbencha 3.1 na dyskietkach, albo 2.1. Pisaleś wcześniej coś w WB3.1
[#88] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@snifferman, post #87

Z tego co widziałem to mam dyskietki z Workbench-em 3.1, nie miałem z tym styczności.
https://www.ppa.pl/sprzet/amiga-600-1200-i-czytnik-kart-compact-flash.html ?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 20:15:01 przez mitrhandir
[#89] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@mitrhandir, post #88

A masz jeszcze Storage 3.1 i Extras 3.1? Storage pół biedy(mountlistę możesz sam przygotować) ale na Extras masz CrossDosa który umożliwi czytanie dyskietek z PC.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 20:28:48 przez ppill
[#90] Re: Amiga 600 karta CF większa niż 4GB

@ppill, post #89

https://sites.google.com/one-n.co.uk/amiga-guides/pcmcia-compact-flash-guide/summary-install-diagram?authuser=0
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem