kategoria: A1200
[#91] Re: Apollo Ice Drake

@abcdef, post #90

Dobrze, ze jest wiecej LE niz mniej, Gunnar moglby sobie poszalec. Choc moze sa i wersje eASIC z porownywalna iloscia LE. Co do ceny to jest tylko porownanie dla 1k unit, dla FPGA jest High, a dla eASIC jest Medium, czyli raczej nizsza. Choc nie wiadomo z jakimi FPGA (highend?) to porownuja. Ale to eASIC to jest takie cos bedace w zasiegu Apollo Team i Gunnara, tylko zeby mialo sens to szybkosc musialaby juź byc gdzies 800MHz i wyzej. No i cena w miare niska.
[#92] Re: Apollo Ice Drake

@Don_Adan, post #91

To czy to jest w zasięgu Gunnara to wie tylko Intel.A czy jest sens z projektem, który mimo wszystko jest WIP? To raczej nie jest tak konfigurowalne urządzenie jak FPGA - albo samo sobie konfigurację zaktualizuje z działającego na nim środowiska, albo poprzez relatywnie tani i łatwo dostępny programator i oprogramowanie. Dodatkowo trzeba by zaprojektować nową płytę pod to (pod ASIC zresztą też i dokładnie te same "wady" prezentuje).
[#93] Re: Apollo Ice Drake

@abcdef, post #92

Chyba te eASIC jest tanie jak barszcz. Jakies na Ebay-u znalazlem za ~83 USD. Tylko nie wiem do czego sie nadaja.

link

Byc moze na razie nie ma na to za duzego zbytu, bo taka niska cena.
[#94] Re: Apollo Ice Drake

@Don_Adan, post #93

Jakiś zbyt był, tylko to była to niezależna firma, a teraz to jest intel. Musiał wyczuć w tym potencjał, inaczej by ich nie wykupił.
[#95] Re: Apollo Ice Drake

@abcdef, post #94

To bylby "Intel Inside", mogloby troche nie pasowac klasykowcom. Podrzucilem pomysl na forum Apollo, zobaczymy czy Gunnar cos odpisze.
[#96] Re: Apollo Ice Drake

@Don_Adan, post #95

A używanie Cyclone V im nie przeszkadza? Intel przejął też Alterę ładne parę lat temu.
[#97] Re: Apollo Ice Drake

@Don_Adan, post #20

Jednak mysle ze gdy jednak bede chcial sprzedać Amige 600 większym zainteresowaniem może wzbudzać z jakąś kartą turbo niż z jakimś samym fastem.


Hehe, twój optymizm jest godny pochwały. Tym procesorem nie jest na razie zainteresowany nikt, poza wykruszającą się społecznością Amigową, za jakiś czas Amigowców może znudzić, bądź poirytować wydawanie tego samego, tylko w innym opakowaniu, by była kasa na dalszy rozwój, ale biorąc pod uwagę, że jest limit ludzi i pieniędzy jakie ktoś chciałby wpompować w przedłużanie życia tego projektu, nie wiem, czy za 10 lat cokolwiek z tego zostanie poza wspomnieniami. O procku w ASIC pomarzyć dobra rzecz, gorzej sfinansować, w dodatku, żeby podchodzić do ASIC, to trzeba mieć ukończony rdzeń, nie będziesz przecież kupować co 2 miesiące nowej karty z nowym kawałkiem krzemu, który przy takim małym popycie będzie kosztować ciężkie pieniądze, gdzie jeszcze może się okazać, że soft i sterowniki z starszej rewizji nie działa już na nowej, albo na odwrót.
[#98] Re: Apollo Ice Drake

@san_u, post #97

Widzisz, tym prockiem, byl zainteresowany uzytkownik Mac 68k dla jakis swoich nowych kart turbo dla Maca. Oczywiscie Gunnar go zbyl, bo dla niego Amiga jest najwazniejsza. A to duzy blad bo prawdziwa kasa jest wlasnie wsrod uzytkownikow Mac 68k i oni by pewnie mogli wspolfinansowac wersje ASIC, Amigowych uzytkownikow jest po prostu za malo. Ale wersja 68080 stworzona w technologii eASIC jest absolutnie w zasiegu Gunnara i Apollo Team jesli chodzi o cene, bo uklady eASIC z tego co widze sa teraz tansze niz uklady FPGA. Jesliby w eASIC 16 nm dalo sie uzyskac 68080 ~800 MHz, to byloby wedlug mnie warte grzechu.
A co do karty w technologii eASIC, to ja bym widzial dwie opcje ewentualnego upgrade'u:
1. Karta gdzie uklad eASIC jest na jakiejs podstawce czyli jest wyjmowalny. I koszt nowego zaprogramowanego ukladu w okolicach 100 USD.
2. Karta, ktora ma uklad eASIC gdzie jest sam procesor i uklad FPGA, gdzie jest reszta. Zakladam, ze procesor 68080 juz nie bedzie wymagal zadnych zmian.
[#99] Re: Apollo Ice Drake

@Don_Adan, post #98

Czy któryś z szanownych userów posiada informację jaki soft jest natywnie zainstalowany na opcjonalnej karcie pamięci którą można nabyć z kartą Ice Drake ?
[#100] Re: Apollo Ice Drake

@szczupi26, post #99

Jesli jest jakis, to pewnie tylko ApolloOS. Ze wzgledow prawnych. Ale ja nie mam tej karty.
1
[#101] Re: Apollo Ice Drake

@szczupi26, post #99

Z tego co widać na Youtube to Coffin.
[#102] Re: Apollo Ice Drake

@AmiClassic, post #101

Apollo Team nie dystrybuuje Coffina!
[#103] Re: Apollo Ice Drake

@_DiskDoctor_, post #102

Teraz sobie poczytałem i faktycznie ApolloOS to jakaś dystybucja AROS'a.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 16:24:44 przez AmiClassic
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem