kategoria: A600
[#31] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #29

the problem is switching if something is resident in memory via the LOADMODULE tool.

The condition for "IDE speed" is that SHADOWROM and IDE ON be activated and use scsi.device v46, CompactFlash must meet at least 133x speed.
[#32] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@Boboo_SK, post #31

Thanks for the tip. At the moment, everything is working beautifully and steadily. The drop in IDE transfer is acceptable to me. Thank you for the soft v14, without it I could only use my os 3.2 on the emulator.
[#33] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #32

Jeżeli chodzi o wydajność IDE to raczej wina jest scsi.device z kicka 3.1.4 i pewnie 3.2 - są po prostu wolniejsze. Dlatego ja przy kicku 3.1.4 podmieniałem sobie scsi.device na te od Doobreya ( v44.2 ).
[#34] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #33

A możesz napisać krok po kroku jak to zrobić ?
Będę zobowiązany :)
[#35] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #33

A sprawdzałeś 46.0 od DonAdana?
[#36] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #34

@RokiS, post #33

A możesz napisać krok po kroku jak to zrobić ?
Będę zobowiązany :)

Pobierasz Loadmodule i wrzucasz do C:
Pobierasz scsi.device wersja od Doobreya dla A600 i wrzucasz do DEVS:
W startup-sequence na samym początku dodajesz line:
LoadModule >NIL: Devs:scsi.device
Zapisujesz plik, reset kompa i już masz inne scsi.device:)


@RokiS, post #33

A sprawdzałeś 46.0 od DonAdana?

Nie, racze jeszcze nie sprawdzałem - albo nie kojarzę :)
[#37] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #36

Dziękować 🙂
[#38] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@Boboo_SK, post #31

Faktycznie, zapomniałem o tym, że w przypadku załadowania jakichś modułów rezydentnych, ładują się one chyba na koniec pamięci i przy przełączeniu na 4MB, te przestrzeń nagle przestaje być dostępna. Przy czym jest różnica w zachowaniu po przełączeniu pomiędzy loadmodule i loadresident, ale w obydwu przypadkach jest źle i trzeba te moduły odłączyć przed resetem. Chyba najlepiej zrobić sobie skrypt i go wywoływać przed resetem.
[#39] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #26

Ta chyba jeszcze u mnie działała, nie pamiętam których mi nie widziało, bo mam wersje 2GB i 1GB.
[#40] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@san_u, post #39

ja 4GB cały czas używam :)
[#41] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@snifferman, post #35

Zrobiłem sobie mały teścik :) i wyszło tak:

po lewej scsi.device od Doobreya , po prawej scsi.device od DonAdana



Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 19:23:44 przez RokiS
[#42] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #41

to przydalo by sie jeszcze scsi z ks314 oraz ks32
[#43] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #41

To ciekawe, ja miałem te wyniki zawsze porównywalne, aż chyba sprawdzę Doobreya na karcie do CDTV.
[#44] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@Cezarykl, post #42

KS 3.2 nie mam - chyba że ktoś pożyczy ;)

Testy zrobiłem na swoim WB 3.1 z ze zmapowanym kickiem 3.1.4



Od lewej: goły 3.1.4; po środku 3.1.4 z scsi Doobreya; po prawej 3.1.4 z scsi DonAdana



Przy tych testach jak i przy poprzednich funkcja IDE ON była włączona, a kickstarty były zmapowane w pamięci Fast ( odpowiednio przy 3.1 funkcja Shadowrom, przy 3.1.4 Maprom - polecenia karty Furii )
Wersja firmware-u Furii to 12.8
Testy robione w trybie pamięci 8MB

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 22:05:05 przez RokiS
[#45] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #36

Nie mogę sobie z tym poradzić.
Dostaję zwrotkę w postaci komunikatu:

LoadModule failed returncode 10
[#46] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #45

to sprawdź przez LOADRESIDENT
może masz uszkodzony ten loadmodule, masz wirusa albo czegoś mu brakuje (snoopdos może by coś pokazał)

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 16:24:12 przez san_u
[#47] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #45

to spróbuj
LoadModule >NIL: Devs:scsi.device reverse
bądź
LoadModule >NIL: Devs:scsi.device reverse noreboot

aaa i sprawdź czy nie masz w sekwencji-startowej gdzieś wcześniej Loadmodule...

jak coś to możesz podesłać startup-sequence na maila - zobaczę jak to wygląda...

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 21:20:36 przez RokiS
[#48] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@vojo, post #1

Ma ktoś Furię 4K z 2012/2014r?
Zaktualizowałem FW do 14.0 i zaczęły się problemy, ClassicWB zawiesza mi się mniej więcej w momencie, w którym powinna się pojawić tapeta, Brian the Lion uruchomiony z dyskietek zawiesza się przed pierwszym etapem (nie zawsze w tym samym miejscu), Traps'n'Treasures (DE) zawiesza się po włożeniu drugiej dyskietki. Na FW 12.8 wszystko działa poprawnie, sprawdzałem 3 inne turbiny i tam też nie było problemów.
[#49] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@san_u, post #48

no weź nie strasz... aż tak może być być z tym firmwarem?
testów pamięci i procka przed i po upgradzie pewnie nie robiłeś?

Czy o wersję Furi pytałeś Lothareka czy sam rozpoznałeś? ( 2K 50/60 ; 4K 50/60??)

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 23:13:26 przez RokiS
[#50] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@san_u, post #48

Sprawdziłem u mnie wymienione przez Ciebie tytuły i wszystko pięknie się wczytuje. Pewnie będzie taj jak @RokiS pisze. Sprawdź, czy aby na pewno właściwy soft wrzuciłeś.

@RokiS

@piotrekzg, post #45

to spróbuj
LoadModule >NIL: Devs:scsi.device reverse
bądź
LoadModule >NIL: Devs:scsi.device reverse noreboot

aaa i sprawdź czy nie masz w sekwencji-startowej gdzieś wcześniej Loadmodule...

jak coś to możesz podesłać startup-sequence na maila - zobaczę jak to wygląda...

Wysłałem Ci na @ mój startup-sequence. Jeśli znajdziesz czas rzuć proszę okiem
[#51] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #50

no właśnie czytam FAQ od WB 3.2 i widzę że WB 3.2 już sam korzysta z LOADMODULE :) ( nomen omen przez niektóych chyba nielubiany )
zaraz spojrzę na Twój plik :)
[#52] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #49

Różnie może być, bo jak modyfikujesz go, to pewne krytyczne timingi, które są na styku, mogą się zmienić i nie masz specjalnie na to wpływu jak kompilator połączy sobie logikę wewnątrz CPLD, czasami nawet do tego stopnia, że działa na jednym CPLD, a na drugim już nie (miałem taki ogłupiający przypadek). Miałem także taki przypadek, kiedy po usunięciu jakiejś funkcji, FW nie mieściło się w CPLD.

Nie robiłem testów pamięci, bo Classic WB mi się zawiesza zaraz po załadowaniu, a fakt, że na 3ch innych turbinach działa i po powrocie do V12.8, raczej sugeruje, że z pamięcią i prockiem wszystko w porządku (choć nie jest wykluczone, że jakiś element działa na styk), spróbuję sprawdzić bez s-s.

Sprawdzałem datasheet układów pamięci i pytałem się Borisa jaką wersję mi kiedyś przysłał, jeśli wgrasz fw od 2K, to po prostu karta nie będzie działać. Wgrywałem wersję 60ns, bo takie kostki mam, ale na 50ns nie widziałem różnicy, FW wziąłem z tego wątku (data modyfikacji plików to 11.02.2022), potem z EAB. W FW 12.8 nie ma rozróżnienia na 60/50ns.


Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 11:16:48 przez san_u
[#53] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #50

Wczytywałeś z dyskietek do momentu o którym wspominałem?
[#54] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@san_u, post #53

Tak, i jedna i drugą grę. Do momentu, kiedy się wczytamy i mogłem pograć ...
[#55] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #54

U mnie nawet po wpisaniu furiatune shadowrom następuje zwiecha, po resecie czerwony ekran i migająca dioda power. Na 12.8 w porządku. Było jeszcze jakieś inne FW między 12.8, a 14?

Masz wersję z 2014r REV.2 z 8-mioma kostkami HYUNDAI GM71C16403CJ6? (Widziałem zdjęcia z kostkami OKI i SEC).

Test ATK nie wykazuje błędów pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 12:47:22 przez san_u
[#56] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@san_u, post #55

Mam rev3 z dwoma kostkami Hynix chyba o ile nie przekręciłem nazwy. Shadowrom poprawnie pracuje ...
[#57] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #56

Czyli masz inną rewizję karty na innych kościach, pewnie do tego 50ns (liczba 5 na końcu symbolu) nie sądziłem, że na innych kartach też będzie miał napisane 2012/2014.

Szukamy więc kogoś, kto ma REV.2 z 8-mioma kostkam 60ns (najlepiej Hyundai), by coś potwierdzić.
[#58] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@san_u, post #55

na stronie Lotharka, w zakładce FILES jest jeszcze firmware 13 i 13.1 :)
[#59] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #58

Dzięki, całkowicie zapomniałem o Lotharku....

Na oficjalnym 13.1 wszystko działa.
[#60] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@san_u, post #57

Ja mam Furię rev2 2012/2014
z 8 kostkami pamięci SEC 60ns:

SEC KOREA 940
KM44C4004CS-6
TFI115GD

Ale nie mam możliwości aktualizacji FW, więc niestety nie przetestuję.

BTW - czytając ten wątek trochę przeszła mi ochota na aktualizację FW, i wczoraj pokombinowałem i uruchomiłem w końcu OS 3.2.1 na swojej Furii ze starym firmware - tylko że zrobiłem Remusem custom rom.
Z kicka 3.2.1 wywaliłem scsi.device i wrzuciłem to z KS 3.1.4, reszta ROMu 3.2.1 bez zmian.
I ładuję ten customowy kickstart do pamięci z Furiatune maprom. Fizycznie w Amidze przywróciłem oryginalny ROM 2.05.
Ma to swoje wady (partycja systemowa nie może przekraczać 4 GB, nieco dłuższe pierwsze uruchomienie po włączeniu zasilania związane z remapem), ale działa bardzo stabilnie i bezproblemowo, na karcie SD 32GB mam obsługiwaną drugą partycję 28GB, a sysinfo pokazuje transfer z karty 1,8MB. Wolałbym, żeby Furia działała bezpośrednio ze scsi z 3.2, ale jak widać z nowym FW są na razie problemy...

PS. @sanjyuubi, jakby co to mogę udostępnić swoją Furię do testów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem