kategoria: A600
[#61] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@vojo, post #60

A nie trzeba było spróbować z scsi.device od Doobreya?? bądź od DonAdana?
[#62] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@vojo, post #60

Swoją Furię mógłbyś zaktualizować prawdopodobnie programatorem Altery USB Blaster za 35zł i programem UrJtag (Spidi nawet zrobił do tego GUI), tylko trzeba by pliki .svf wygenerować z tych .jed'ów.

Myślę, że u mnie problem leży w relacji CPLD-RAM, coś się zmieniło delikatnie w timingach po kompilacji (na to nie ma się wielkiego wpływu) i już coś wykracza poza krytyczne ramy. Do rev.3 firmware jest ten sam, ale kości są dwie i ścieżek mniej, nawet ich impedancja może mieć znaczenie w krytycznych sytuacjach.

Mogę Ci tą Furię zaktualizować, ale nie przetestuję Ci jej pod kątem 3.2. Dlatego jakiś programatorek współpracujący z urjtag byłby wskazany na dłuższą metę.

A Lotharek nie aktualizuje i nie testuje?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 16:01:49 przez san_u
[#63] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@vojo, post #60

Moja Furia to V3 2012-2014:






Pamięci to hynix:




Soft jaki został jej wgrany to:

Furia_Firmware_v14_update\Furia_Firmware_v14_update\4k\50ns\Furia_EC020.jed

Jutro będzie tydzień jak Amiga z Furią działa bezproblemowo na kicku 3.2.1 i WB 3.2.1 korzystając z oryginalnego scsi.device v47.4 - takie pokazuje Sysinfo.

Tak jak pisałem, bezproblemowo, stabilnie przy poniższych osiągach (przy shadowrom on):








Dodam jeszcze, że jako dysk używam kartę SD Samsung Pro 32 GB. Pierwsza partycja 450 kb, i pozostałe trzy po około 10 gb. Kopiowanie dużych ilości plików/danych z partycji na partycje bez problemowo.

Oczywiście czuć "wagę" OS3.2 w stosunku do OS3.1, no ale jak to mówią, coś za coś :)

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 16:54:36 przez piotrekzg
[#64] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@san_u, post #62

Niedawno się dowiedziałem, że furię można aktualizować też tak:

https://anastas.io/hardware/2020/09/29/xc9500-cpld-raspberry-pi-xc3sprog.html

Moja właśnie tak została zaktualizowana.
Warto by temat przestudiować, bo akurat mam wolną malinkę 3b+...
[#65] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@vojo, post #60

Na razie się wstrzymaj z aktualizacją, Boris odnalazł u siebie naszą starą wersję Furii REV.2 z 8-mioma kostkami, która zachowuje się tak samo problematycznie jak moja, a posiada kostki 50ns.

Jeśli uda mu się znaleźć przyczynę tego nieoczekiwanego problemu, który dotyczy tylko naszych kart, dostanę FW i wtedy powiem, czy rozwiązała się on i u mnie.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 17:29:50 przez san_u
[#66] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #64

chiałem potweirdzić, przed chwilą dokonałem udanej aktualizacji FW furii na malinie zero, przy czym ważna uwaga, podaję linka do aktualnych komend ściągająco-kompilujących
https://linuxjedi.co.uk/2021/11/25/revisiting-xilinx-jtag-programming-from-a-raspberry-pi/

I jeszcze dodaje zdjęcie jaki należy podłączyć kabelki :)



Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 11:44:44 przez goolash
3
[#67] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@RokiS, post #61

Pytanie:
czy po aktualizacji softu karty robiliście testy pamięci ( CHIP i FAST ) za pomocą MBRTEST2 z włączoną funkcją FLOAT


U mnie po aktulizacji do oprogramowania do wersji 13, 13.1 i 14 przy tym parametrze sieje błędami :
--> FLOAT error 85 at 9d9d0c (7d9d0c), wrote ffffffdf, read ffffffff
--> lines: 5.
--> FLOAT error 86 at 9e6c8c (7e6c8c), wrote ffffffbf, read ffffffff
--> lines: 6.
Jak to u was wygląda??

Ja posiadam Furie rev 3 wersja 40MHz



Jako dodatek podaje link do moich testów AIBB i SysSpeed z czterema wersjami firmware-u Furii 12.8; 13; 13.1 i 14 :)
[#68] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@vojo, post #1

Update Firmware v14.1 The issues mentioned here in fiber are removed in a new version.
[#69] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@Boboo_SK, post #68

Jak fajnie, bo wczoraj próbowałem wrzucić v14 ale wyrzuciło jakiś błąd.
Poratuje ktoś linijką do Rpi xc3sprog ? Jak powinna wyglądać składnia i który wsad do Furii rev 2.
[#70] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@ryshard, post #69

Post pod postem sorry.
Wczoraj wrzuciłem 14.1. Jakie zmiany. Zadziałał mi w końcu maprom (nie do końca dobrze), działa znowu Kingston z kwiatkiem. Musiałem mieć bardzo stary wsad, pewnie jeden z pierwszych. Maprom poszedł mi z przygotowanej dyskietki ładowanej przed uruchomieniem HDD (ROM 2.04) natomiast dodany do ss furiatune->maprom->rom 3.1, czerwony ekran.
[#71] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@ryshard, post #70

If there is a problem, you need to use the 60ns version, I wrote this in the Readme.
[#72] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@san_u, post #62

Czy mógłbyś mi zaktualizować furię mam kilka dni i nie widzi ona dvdrom karta działa tylko nie widzi tego dvd 670zł i takie żeczy się dzieją krew człowieka zalewa.Jak odłącze furię dvd normalnie działa. Aha podłączyłem dysk HDD i dvd pod płytę główną przez adapter 2 5. Na 3 5
1
[#73] Re: Furia EC020 - aktualizacja firmware

@piotrekzg, post #19

Robiłeś to z poziomu Amiga można spytać o szczegóły
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem